Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Што да се понесе во болница?

Go down 
+91
Vesna Blazevska
Misticia
Zvezdicka
D-r Lidija Pazdrijan
LiMan
Nine
Ance-J
eli
stefimama
Arhangel
nikolovska.marija
vasidora
Mama K
kara
Христина
Marija ZA
tweety
mimce
lida
Mami4ka
marina_m
Natalija
Snegulka
mirjanka
mami29
monabombona
nnatasa
lela
Sara
Biljana
karolina
emilija poposka boshevska
ana_jana
sneze
Mama Ane
Eni
Inana
bordan
Pipolino
Diana
v.violeta
Ilince
lidija29
Maci***
bibip
jana_aerodrom
desi
tanjaaa
dina
winnie the pooh
Maja
МАРКА
avanturistka
macush
Ves
Viktorija78
*angelce*
Marija Balevska
Kate77
Jovana's mom
Mimi
vesna velkova
Goca
betavitevit
baby24
kate2302
BaMbYnA
Emilija
kavadarcanka
Freya
Sanja_Ivana
bubamara
Sandra_Anja
vesna83
biljanag
sunshine
mama
moja Ina
aleksandra
vecki
Lana
мама Биби
TINA
mamicka211
Juni08_Andrea
STAR *
mamicka
Deni
rich_bitch1
Cogswell
Emi
95 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
АвторПорака
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30735
Registration date : 2008-05-05

Што да се понесе во болница? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што да се понесе во болница?   Што да се понесе во болница? - Page 11 Empty09.12.09 13:47

Eli go preslakaat bebusot tuka vo sobata kaj majkata ,tuka i gi banjaat ,ama neznam dali ke ti dozvolat da nosis tvoi alistenca
Вратете се на почетокот Go down
eli
Полуматурант
Полуматурант
eli


Female
Број на мислења : 1033
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 29639
Registration date : 2008-05-03

Што да се понесе во болница? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што да се понесе во болница?   Што да се понесе во болница? - Page 11 Empty09.12.09 13:50

Мене јатрвами ми рече дека нејзе бебуш и го облекле во искинати шпикозни и нареден ден маж и и донел нови и она му ги облекла, јас ке си земам за секој случај па ке видам дали ке дозволат да ги облечам, иначе сега во државна било ептен строго ни со врски ни со ништо неможе никој да се качи горе кај бебуш, а може и подобро така, иначе државна мириса на средство за дезинфекција многу е чисто заради грипов изгеда или пак новиот директор си го направи своето хахаххаа.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28037
Registration date : 2009-04-14

Што да се понесе во болница? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што да се понесе во болница?   Што да се понесе во болница? - Page 11 Empty09.12.09 15:51

I Cair bilo isto strogo. Nikoj ne smeel da doaga vo poseta kaj majkite i kaj bebinjata, i toa ova so godini kolku sto slusam bilo. Od edna strana e vo red, zaradi gripov, ali od druga strana pak 3 dena nikoj da ne ti dojdi vo poseta... nekako osameno ke se osetis, neli? Da mozam da go prosvercuvam mm barem na sekunda da si go vidam dodeka sum tamu! Smile A za cistota, pojma nemam kako ke bide vo Cair, nitu pak za shpikoznite. Jas ke zemam obleka samo za koga ke go iznesime bebus od bolnica, a ako vidime deka ne gi biva shpikoznite od bolnicata, obavezno neka mi donesat drugi od doma. Smile
Вратете се на почетокот Go down
mamaAnita
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 189
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 26927
Registration date : 2009-09-17

Што да се понесе во болница? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што да се понесе во болница?   Што да се понесе во болница? - Page 11 Empty09.12.09 16:05

Јас со второто кога се пораѓав дозволуваа да се носат алишта за бебето, дури мене ми дозволија и пижами
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Полуматурант
Полуматурант
Sara


Female
Број на мислења : 1006
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : среќно :-):-):-)
Поени : 29159
Registration date : 2008-11-10

Што да се понесе во болница? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што да се понесе во болница?   Што да се понесе во болница? - Page 11 Empty09.12.09 16:51

Mimi Petreska напиша:
I Cair bilo isto strogo. Nikoj ne smeel da doaga vo poseta kaj majkite i kaj bebinjata, i toa ova so godini kolku sto slusam bilo. Od edna strana e vo red, zaradi gripov, ali od druga strana pak 3 dena nikoj da ne ti dojdi vo poseta... nekako osameno ke se osetis, neli? Da mozam da go prosvercuvam mm barem na sekunda da si go vidam dodeka sum tamu! Smile A za cistota, pojma nemam kako ke bide vo Cair, nitu pak za shpikoznite. Jas ke zemam obleka samo za koga ke go iznesime bebus od bolnica, a ako vidime deka ne gi biva shpikoznite od bolnicata, obavezno neka mi donesat drugi od doma. Smile
Во Чаир не ги облакаат во шпикозни туку се завиткани во пелени како векна леб hihi
Мојов дека крупен па нон стоп се одвиткуваше па почнаа да ми го носат во шпикозни - дури се зачудив убави беа плишани бели па плави со бенкиче, ама па после страв ми беше да го држам така жив ми мрда мислам ќе ми падне хехе.
За на ГАК може се опаметиле инаку пуштаа секого и без врски, а во Чаир не пуштаат - освен ако не ти е директорот врска па да се видиш на 2 секунди во ходник хехехе, во тоалетот има прозор и од таму се гледавме со блиските хехе, кој мкне јажиња со храна, кој дошол да се види, се нашло начин.
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29107
Registration date : 2008-08-31

Што да се понесе во болница? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што да се понесе во болница?   Што да се понесе во болница? - Page 11 Empty09.12.09 17:53

Mimi Petreska напиша:
I Cair bilo isto strogo. Nikoj ne smeel da doaga vo poseta kaj majkite i kaj bebinjata, i toa ova so godini kolku sto slusam bilo. Od edna strana e vo red, zaradi gripov, ali od druga strana pak 3 dena nikoj da ne ti dojdi vo poseta... nekako osameno ke se osetis, neli? Da mozam da go prosvercuvam mm barem na sekunda da si go vidam dodeka sum tamu! Smile A za cistota, pojma nemam kako ke bide vo Cair, nitu pak za shpikoznite. Jas ke zemam obleka samo za koga ke go iznesime bebus od bolnica, a ako vidime deka ne gi biva shpikoznite od bolnicata, obavezno neka mi donesat drugi od doma. Smile

Подобро осамено отколку беспомошно како на клиника што се осеќаат
На крајот маж ти ќе е осамен ти ќе си со ќерката и нема да мислиш тогаш дека си сама
кога сме кај темава

добро е да се извади картонче со крвна група со печат од трансфузиолог, зошто ако треба таму да ви проверуваат ќе ви наплатат 500 а и над сета мака ќе треба да вадат крв
Вратете се на почетокот Go down
borjanka
Прваче
Прваче
borjanka


Female
Број на мислења : 206
Age : 35
Локација : makdeonija
Расположение : sekogas nasmeana
Поени : 27064
Registration date : 2009-08-12

Што да се понесе во болница? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што да се понесе во болница?   Што да се понесе во болница? - Page 11 Empty17.12.09 9:53

Женски да ве прашам нешто,можеби е малку смешно,но јас поима немам што и како треба,веќе си земав нешто алиштенца за бебето и колекција Бекутан+павловичева,планирам во болница за бебето да си ги земам влажните марамици,павловичевата,е сега сакав да ве прашам за пелените,да си ги носам и нив со мене,или да ми ги донесат од после,гледав вчера дека има од 3 до 6 кг,такви планирам да земам,ок ли се?бебушот сега тежи 3 кг,така да мислам дека ќе одговараат тие.
Вратете се на почетокот Go down
Maja
Прваче
Прваче
Maja


Female
Број на мислења : 487
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29618
Registration date : 2008-04-14

Што да се понесе во болница? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што да се понесе во болница?   Што да се понесе во болница? - Page 11 Empty17.12.09 9:59

Добри ќе се пелените од 3 до 6кг, но најзгодно ќе е мислам накнадно да ти ги донесат со се павловиќевата маст и работите за бебенцето (откога ќе се роди). Ти со себе земи си прибор за лична хигиена, улошки, пешкири, здравствена книшка, плав картон, упат од матичен гинеколог, картонче за крвна група, папучи и тоа мислам...може и некое сокче или лимонче за освежување...ако треба нешто уште ќе претрча некој ќе ти донесе.......Ај само со лесно Smile


Последната промена е направена од Maja на 17.12.09 10:10. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
borjanka
Прваче
Прваче
borjanka


Female
Број на мислења : 206
Age : 35
Локација : makdeonija
Расположение : sekogas nasmeana
Поени : 27064
Registration date : 2009-08-12

Што да се понесе во болница? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што да се понесе во болница?   Што да се понесе во болница? - Page 11 Empty17.12.09 10:09

Фала ти женска за одговорот. Што да се понесе во болница? - Page 11 146742
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што да се понесе во болница? - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што да се понесе во болница?   Што да се понесе во болница? - Page 11 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Што да се понесе во болница?
Вратете се на почетокот 
Страна 11 of 11Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: