Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Деновите пред породувањето

Go down 
+161
anence
mama i ana
mirjanka
M A M I
Annabel
kiki-riki
vasidora
stefimama
mama caci
adi
Pipolino
Zvezdicka
borjanka
Mimi Petreska
Anika
Nebo
Kinky
babysara
biljana_m
Emily
Blagica davitkovska
makresanska
bubamara
Vesna Blazevska
Radmila
Sanja ss
kara
radmia
Mami4ka
anastasia
Gabi*
obicna
maci
lavce
Snegulka
D-r Lidija Pazdrijan
natali
NatasaK26
karolina
saska -kk
Gabriela Stojanovska
marina_daniel
Mirka
Dzena
bisera
Ivana-Lila
Sandra
Biljana
jasmina,mina
beti.liz
Mama K
lida
zence
Rozetka
Sara
kateee
KarolinaXP
Isidora
Eni
Diana
pepa
mami29
mis
lila_mk
nade-sase
Berta
brigi4e
Mimi22
Ananastasija
lidija29
Pravnicka28
Mama Ane
marijajovanova
sofidavid
bordan
anegor
Natalija
mirecv
ANI78
macush
Cece Miloskovska
sanja-ve
taci
NatalijaS
Bela
Anjuska08
ElenaJo
bibic
Dragana
marina_m
Mimi
Ance-J
sneze
Maci***
tanja_simon
dina
Nene
Girl*****
okce
winnie the pooh
Sun
Kikic
sonja colakova
verce
temelkova irena
bella*
tanjaaa
maskoe
avanturistka
*angelce*
Ves
mamalina
iskra
Lili
hormonce
Misticia
Ben10
Svetlana
ivi
ZeleniCka
Ilince
desi
baby24
magi
Jovana's mom
Sister
beti 24
Emilija
kavadarcanka
Alexandra_d25
TINCE
bibi
radmila11
mama
biljanag
Big Sister
sanja_
ZZ
eli
STAR *
aleksandra
sunshine
BaMbYnA
Maja
Emi
vesna83
daniela
rich_bitch1
Lana
sashka26
Bu_Bi
moja Ina
мама Биби
Goca
Freya
sanja83
mamicka211
vecki
betavitevit
lola
Juni08_Andrea
165 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 16 ... 27, 28, 29
АвторПорака
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28012
Registration date : 2009-04-14

Деновите пред породувањето - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Деновите пред породувањето   Деновите пред породувањето - Page 29 Empty09.12.09 16:21

Mnooooooooooooooooooooooooooooooogu pomalku nego prethodno. Bev na ctg pred edna nedela, mi rekoa: ne mora poveke da doagas, se si e vo red, samo koga ke dobies bolki, dojdi si na porogaj. Vcera bev PREMALAKSANA i bukvalno cel den spiev.... i sinoka primetiv deka mnogu pomalku mrda, duri so Bobi mu zboreveme: ajde mama, mrdaj malku, ajde tato saka da te vidi kako klocas... ne bre brate, aber da se nemalo. Denes taka-taka, pomrzlivi pokreti pravi, ama pak se cudam mnogu e mirno. Sto znam sto da mislam... ima mesto da panicam ili ne?
Вратете се на почетокот Go down
eli
Полуматурант
Полуматурант
eli


Female
Број на мислења : 1033
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 29614
Registration date : 2008-05-03

Деновите пред породувањето - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Деновите пред породувањето   Деновите пред породувањето - Page 29 Empty09.12.09 16:23

Па мислам не, а како бе можат така да ти кажат па некои жени не добиваат болки ниту пак им пука водењак ти нема вечно да чекаш, мора да се прават контролии и цтг бар еднаш неделно !!!
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28012
Registration date : 2009-04-14

Деновите пред породувањето - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Деновите пред породувањето   Деновите пред породувањето - Page 29 Empty09.12.09 16:28

i jas taka si mislev.... Bolki dobivam odvreme-navreme, ama se smiruvaat, sto znaci seuste ne dosol momentot za porogaj. A koga mi pravea ctg, edvaj napravija slika od otcukuvanjata na srcenceto... Kolku bese nemirno, samo mrdase, i nikako da go pogodat so aparatceto. Tamam ke go fatea, toa pocnalo da mrda i izbegalo. Smile Vikaa sestrite: Breeee, sto nemirno bebe ke bese ova. Деновите пред породувањето - Page 29 69779 Si vikam: nedaj boze da vidis kako reagira koga ke kasnam euro krem! Деновите пред породувањето - Page 29 133239
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29689
Registration date : 2008-07-11

Деновите пред породувањето - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Деновите пред породувањето   Деновите пред породувањето - Page 29 Empty09.12.09 16:46

Не ама на 2-3 дена мора ЦТГ да правиш...39 недели полни имаш.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28012
Registration date : 2009-04-14

Деновите пред породувањето - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Деновите пред породувањето   Деновите пред породувањето - Page 29 Empty09.12.09 17:55

Uhhh, epa sto da pravam togas? Od Cair doktorite mi vikaat: ne moras da doagas, a vie me sovetuvate da odam..... Деновите пред породувањето - Page 29 121539 Деновите пред породувањето - Page 29 121539
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29618
Registration date : 2008-06-02

Деновите пред породувањето - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Деновите пред породувањето   Деновите пред породувањето - Page 29 Empty09.12.09 17:59

Како бе Мими да не одиш, што им е на тие? Мора да одиш, барем еднаш во неделата, јас барем така одев, а веќе кога надносев, одев секој ден скоро, некојпат и по два пати ме враќаа..ама сега мора редовни контроли.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28012
Registration date : 2009-04-14

Деновите пред породувањето - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Деновите пред породувањето   Деновите пред породувањето - Page 29 Empty09.12.09 18:23

Деновите пред породувањето - Page 29 981783 Деновите пред породувањето - Page 29 557124 Lele ke se ubijam luge! Od koj aspekt da vidis, ova zdravstvovo e KATASTROFA!!!! Grrrrr!!!!! Duri i koga bev tamu na ctg, toa sestrite eden laden odnos prema pacientive, abe da ne recam takvo gi boli, dali dosla zena za porogaj, dali nesto ne ti bilo vo red, vazno im bese od sabajle taa shpanskata serija na A1 da ja gledaat, i da se nakrkaat burek so jogurt. Деновите пред породувањето - Page 29 412106 Nisto togas, ovaa nedela i onaka ne mozam da odam, mm e na rabota prva smena (od 8 do 5), pa ke mora da cekam do ponedelnik.... Fala Vi uste ednas na site za informaciite i za poddrskata Деновите пред породувањето - Page 29 767433
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Полуматурант
Полуматурант
Sara


Female
Број на мислења : 1006
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : среќно :-):-):-)
Поени : 29134
Registration date : 2008-11-10

Деновите пред породувањето - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Деновите пред породувањето   Деновите пред породувањето - Page 29 Empty09.12.09 18:34

Не се секирај Мими и јас бев еднаш на ЦТГ и тоа некаде првпат бев во 39 недела и следниот пат на ЦТГ веќе на пораѓај хаха.
Не паничи додека не го надминеш терминот не се секирај, после тоа ќе мора да одиш почесто на ЦТГ, и мене исто ми рекоа дека е во ред се нема потреба да одам секој ден.
Вратете се на почетокот Go down
Tivona
Почетник
Почетник
Tivona


Female
Број на мислења : 27
Age : 44
Локација : MKD
Расположение : OK
Поени : 26397
Registration date : 2009-11-27

Деновите пред породувањето - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Деновите пред породувањето   Деновите пред породувањето - Page 29 Empty09.12.09 18:43

Mimi Petreska напиша:
Деновите пред породувањето - Page 29 981783 Деновите пред породувањето - Page 29 557124 Lele ke se ubijam luge!

Немој воопшто да се секираш! И јас одев во Чаир на контроли, таму и се пораѓав два пати, ако не ти е поминат терминот и немаш ризична бременост, тогаш и немаш потреба да одиш на ЦТГ толку често. Тие те прегледале и знаат како е најдобро за тебе и твоето бебе... Сега уживај си, одмарај, нанкај, и кога ќе си дојде терминот и тоа како ќе си осетиш flower
Само без паника! Позз и се најдобро
Вратете се на почетокот Go down
nana75
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 1
Age : 48
Локација : Negotin,Srbija
Поени : 26287
Registration date : 2009-12-15

Деновите пред породувањето - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Деновите пред породувањето   Деновите пред породувањето - Page 29 Empty16.12.09 10:37

Zdravo na site... Деновите пред породувањето - Page 29 5285
Jas sum nova na ovoj sajt i milo mi e što go pronajdov za da možam da gi spodelam iskustvata so nekogo.Ova mi e vtora bremenost i treba da se porodam do 29 dekemvri... Деновите пред породувањето - Page 29 445531
Od prviot poragaj do sega ima pominato nešto poveke od 14 god. pa isto kako da mi e prv a vašite komentari mnogu mi pomognaa. Inaku treba da se porodam vo Negotin,Srbija,i moram da kažam deka sum prijatno iznenadena od odnosot na celokupniot personal sprema trudnicite(imav možnost dobro da gi zapoznaam site bidejki održuvav bremenost nekolku meseci)
Mnogu sreka i dobra misla za site onie koi treba naskoro da se porodat.. Деновите пред породувањето - Page 29 207962
Вратете се на почетокот Go down
Annabel
Прваче
Прваче
Annabel


Female
Број на мислења : 378
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 27009
Registration date : 2009-09-27

Деновите пред породувањето - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Деновите пред породувањето   Деновите пред породувањето - Page 29 Empty16.12.09 11:23

Со среќа и на тебе и лесно да си поминеш на пороѓај...Ајде па едно новогодишно детенце да си добиете Деновите пред породувањето - Page 29 592735
Вратете се на почетокот Go down
anence
Почетник
Почетник
anence


Female
Број на мислења : 91
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : често променливо
Поени : 27302
Registration date : 2009-06-13

Деновите пред породувањето - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Деновите пред породувањето   Деновите пред породувањето - Page 29 Empty16.12.09 12:46

moite denovi do poroduvanjeto tecat....sekoj den i nok cekam ama na bebecevo moe podobro mu e vo meseto kaj mama, treba do 1.1 da se porodam ama jas si cekam, najnormalno si se odnesuvam, strav nekoj poseben nemam iako mi e prva bremenost, samo se plasam da ne me nadvasa stravot bas vo toj moment pa da bide veselo togas Деновите пред породувањето - Page 29 506937
Вратете се на почетокот Go down
mimoza
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 29
Age : 41
Локација : macedonia
Поени : 28185
Registration date : 2008-12-01

Деновите пред породувањето - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Деновите пред породувањето   Деновите пред породувањето - Page 29 Empty19.12.09 2:22

luge jas imam uste 2 i pol meseci do poragajota mnogu se plasam samo na to mislam....se trudam da ne se koncentriram na to ama aj....neznam kako ke pominam....mi e strav...znam ne sum prvata so ke raga ama mi se cini togas ke odlepam psihicki ne sum bas nekoj izdrzliv tip na bolka...se mislam da odam na carski si velam ne e mnogu poloso od operaciata so ja praev laparaskopija...ama site mi velat cekaj samo ke si dojdi!!!pomagajte,iskusni kazvajte za prvorodilkata....
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Деновите пред породувањето - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Деновите пред породувањето   Деновите пред породувањето - Page 29 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Деновите пред породувањето
Вратете се на почетокот 
Страна 29 of 29Отиди на страна : Previous  1 ... 16 ... 27, 28, 29
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: