Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Пријателство по долга врска

Go down 
+59
DijanaP
EckaGj
Kikic
Kat
Janaxxxx
Dimce
Dara
Vale74
BILE-ENA
elence01
butterfly
sani-sandra
nnatasa
Rocka
fibimk
tanja_simon
lidija29
Lidija Angelevska
mamazako
Simona's mom
Mama Ane
sunset
wisna
marina_m
bp
bibe85
marika
veki22
vdovica
elena-d
mamalina
biljanag
mac@
sonja28
Daki
Sandra_Anja
Lana
hajdi
ZeleniCka
SonjuS*
desi
sonja 35
vesna velkova
beti 24
sonjamfk
Emilija
sanja_
Lili
natali
aleksandra
Freya
Bu_Bi
ZZ
sanja83
daniela
lola
Juni08_Andrea
eli
rich_bitch1
63 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
sonja28
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 188
Age : 43
Локација : MKD
Поени : 28801
Registration date : 2008-08-11

Пријателство по долга врска - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска - Page 2 Empty05.09.08 17:18

I jas mislam deka ne e vozmozno prijatelstvo posebno po dolga vrska. Ne znam koj bi bil muabetot sto bi go pravele; dali bi bilo preraskazuvanje na vrskata, dali bi za drugi devojki ili deckovci, dali za domasni problemi ... ne mi e logicno ama ic.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Пријателство по долга врска - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска - Page 2 Empty05.09.08 17:28

E taka, na svoja koza koga ke pocuvstvuvas podobro gi sogleduvas rabotite. Sekoj so svoe iskustvo, mada vi kazav, ima sekakvi primeri
Вратете се на почетокот Go down
mac@
Прваче
Прваче
mac@


Female
Број на мислења : 160
Age : 34
Локација : Doma
Расположение : KOGA,KAKO
Поени : 28806
Registration date : 2008-08-12

Пријателство по долга врска - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска - Page 2 Empty24.09.08 11:38

jas ne veruvam vo takvo prijatelstvo,zatoa i ne ni pravam muabet so 2 moi bivsi deckovci,nema smisla koga ke se sretneme sto bi mu zbornala?posto toj nekogas ti znacel nesto,i koga ke go vidis prvo toa ti teknuva deka nekogas ste bile zaedno,a kako bi se pocuvstvuval toj sto e do mene?isto kako jas sto se cuvstvuvam koga edna bivsa ke mu zborne ic ne sakam ama mu bese pratnerka na maturata i togasna devojka,i sto ima da zboruva so nea?ne veruvam vo takvi prijatelstva,bez vrska mi se.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Пријателство по долга врска - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска - Page 2 Empty24.09.08 12:06

јас со мојот бивши не комуницирам ма да има дојдено уште на почетокот два-три пати овде
мислам дека зависи од тоа како била разделбата причината или какви карактери се тие двајца
но све си има по светот овде има едни брака кои си ја сменија девојката па на др брат му стана жена а овој првиот си најде друга
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28876
Registration date : 2008-08-22

Пријателство по долга врска - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска - Page 2 Empty24.09.08 12:14

Ne veruvam vo takvo prijatelstvo,ne razgovaram so mojot bivs decko,nema ni za sto,si go najdov toa sto si go sakav vo zivotot i srekna si sum,se nadevam deka i toj e sreken,a temite za koi bi razgovarale se odamna vo arhiva i zakluceni.
Вратете се на почетокот Go down
elena-d
Полуматурант
Полуматурант
elena-d


Female
Број на мислења : 646
Age : 34
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 28846
Registration date : 2008-08-20

Пријателство по долга врска - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска - Page 2 Empty24.09.08 14:10

I jas mislam deka kakva i da bila razdelbata nema sansi potoa da stanat prijateli zosto kako prvo nim bi im bilo glupo zosto bi nemale za sto da razgovaraat a potoa i na drugite devojka i momce sto bi bile so niv.
Пријателство по долга врска - Page 2 As1cCAs0g410000MDAwMTUwbHwwMDA1NDZkfHZlcmVuYSBzdW0gMiBuZWRlbGkgaSAzIGRlbmE
Вратете се на почетокот Go down
mac@
Прваче
Прваче
mac@


Female
Број на мислења : 160
Age : 34
Локација : Doma
Расположение : KOGA,KAKO
Поени : 28806
Registration date : 2008-08-12

Пријателство по долга врска - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска - Page 2 Empty25.09.08 17:00

navistina e taka sto bi ilame muabet so bivsiot ili bivsata??dobro mozebi ne vi e kako edna bivsa na deckoto so barase da i go popravi kompjuterot,zamislete kako se cuvstvuvav jas.kucka
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Пријателство по долга врска - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска - Page 2 Empty25.09.08 17:19

Не сфаќам што имате против бившите на вашите дечковци. Како што сте имале вие живот пред него, имал и тој, ништо страшно и несекојдневно. Ако тие решиле дека ќе си останат во контакт, нека си бидат, што ви смета? Тука се гледа колку е вашата доверба спрема него голема. Секако, зависи и од тоа како вашиот партнер се однесува со нив и како зборува за нив, но ако го сфаќа тоа како минато кое е заклучено, нема потреба да ви смета и да сте љубоморни.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
vdovica
Почетник
Почетник
vdovica


Female
Број на мислења : 49
Age : 55
Локација : Skopje
Поени : 28651
Registration date : 2008-09-10

Пријателство по долга врска - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска - Page 2 Empty25.09.08 17:46

I jas imav dolga vrska.6 godini odevme i jas se omaziv za drug.Bivsiot decko go sretnav lani posle 17 godini.Od kultura go pozdraviv i toa e se.Ne mozeme da bideme prijateli pose se sto ni se sluci.Znae se za mene i saka da iskocime na kafe,no jas ne sakam.Zasto ke se sluci nesto sto ne trba.zatoa podobro vaka da ne se srekavame. :napred devojko
Вратете се на почетокот Go down
elena-d
Полуматурант
Полуматурант
elena-d


Female
Број на мислења : 646
Age : 34
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 28846
Registration date : 2008-08-20

Пријателство по долга врска - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска - Page 2 Empty25.09.08 17:50

ZeleniCka ne velam deka sum ljubomorna i deka ne mu veruvam na mojot iden maz no sepak i da ostanat vo kontakt ne bi bilo toa kako obicno.Bi bilo nekako vestacki zosto kako i da e ti so nego ne bi mozela da go pravis istiot muabet sto nekogas si go pravela,a i mojot iden maz si zboruva so negovite bivsi no i toj samiot veli deka nisto nee kako togas i deka sega koga pravat muzbet go pravat se povrsinski i dalecno.No sepak sekoj si ima razlicni svakanja i sekoj si ima pravo na svoe mislenje.

Пријателство по долга врска - Page 2 As1cCAt0g410000MDAwMTUwbHwwMDA1NDZkfHZlcmVuYSBzdW0gMiBuZWRlbGkgaSA0IGRlbmE
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Пријателство по долга врска - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска - Page 2 Empty25.09.08 18:00

Сепак, јас велам дека зависи од карактерот на личноста. Познавам луѓе што наоѓаат разни теми за разговор со бившите, воошто не мора да е непријатно.


Јас сум таков тип на луѓе што не сака контакт со бивши. Но не би ми сметало партнерот да контактира, ако е секако тоа некој нормален однос.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
veki22
Прваче
Прваче
veki22


Female
Број на мислења : 457
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28777
Registration date : 2008-08-20

Пријателство по долга врска - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска - Page 2 Empty03.10.08 23:38

spored mene prijatelstvo posle dolga vrska ne moze da ima bidejki so toj covek si bila intimno bliska i sega na pr imas nov decko e kako ke z=razgovaras so nego za toa zatoa najdobro e da se pozdravi samo i tolku.
Вратете се на почетокот Go down
marika
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 16
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28800
Registration date : 2008-08-11

Пријателство по долга врска - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска - Page 2 Empty04.10.08 18:26

ne veruvam vo prijatelstvo posle dolga vrska.
Toa e nevozmozno zatoa sto si bil so nekoj podolk period i naednas da stanete prijateli.
Вратете се на почетокот Go down
mac@
Прваче
Прваче
mac@


Female
Број на мислења : 160
Age : 34
Локација : Doma
Расположение : KOGA,KAKO
Поени : 28806
Registration date : 2008-08-12

Пријателство по долга врска - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска - Page 2 Empty04.10.08 19:10

zelenicka ne e deka nemame doverba tuku ednostvano sto ima da zboruva so bivsata ili bivsiot,zosto koga ke go vidime bivsiot odma ni teknuva deka ni bil BIVSI,a ne deka bi ni bil prijatel.dovolno e da go vidis i da ti tekni deka ti znacel nesto vo zivotot.a ne deka nemozi da se na edno zdravo jas licno ne sum protiv,ama muabeti da se pravat mi e nekako ne vkusno.
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-28

Пријателство по долга врска - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска - Page 2 Empty04.10.08 19:19

Lili напиша:
EDNOSTAVNO NEVOZMOZNO.POSEBNO AKO TAA DOLGA VRSKA PODRAZBIRA I INTIMNOST.EDNOSTAVNO NEMOZAM DA BIDAM PRIJATEL SO NEKOJ SO KOJ STO SUM BILA INTIMNA ,PA MAKAR I DA NEMALO SEKS.JAS IMAV EDNA DOLGA VRSKA PRED DA SE OMAZAM I SEGA JAS SO TOJ COVEK IAKO SUM MINALA I LOSO I ARNO TRI GODINI,IMALO PRICINA PORADI KOJA SME SE RAZDELILE I NEMOZE DA BIDEME PRIJATELI.NE NE NE
Eve ova sum go napisala i seuste stojam na toa mislenje okolu kontaktot so bivsite!
A za toa mm da kontaktira so nekoj bivsa...ne beeeeeee kakvo kontaktiranje!!!!!!Od kaj da znam so bi mu se motalo niz glava dodeka razgovara so nea hihi !Ne videte od istata pricina poradi koja smetam deka jas ne bi bila prijatelka so bivsiot ,smetam deka i toj ne treba so bivsata!
Luge,luge sme,moze vo eden del od sekundata da se isklucis da napravis glupost!aka mirna glava!
(ne deka so druga ne bi mozelo da napravi ama ke te jade vaka misla poveke zasto nekogas bil so nea pa da ne...mu se vrata cuvstvata ...ufffffffffff ama e seto ova zabeganoooooooo)
Вратете се на почетокот Go down
bibe85
Полуматурант
Полуматурант
bibe85


Female
Број на мислења : 1010
Age : 38
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 28831
Registration date : 2008-08-16

Пријателство по долга врска - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска - Page 2 Empty06.10.08 16:49

јас мислам дека неможе да постои такво пријателство, бидејќи секогаш едната страна ќе се надева дека може да се повтори нешто или да се обнови ретко после долга врска двете страни остануваат рамнодушни едноставно не сум за такво пријателство и мислам дека нема шанси да опстане такво пријателство
еден пример: моја другарка имаше 6год врска раскинаа и демек ќе останат другари, верувајте после секое нивно излегување на кафе тие се муваа, затоа мислам дека не постои пријателство после долга врска
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Пријателство по долга врска - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска - Page 2 Empty06.10.08 19:15

Lili, јас имав дечко кој работеше заедно со неговата бивша во која оделе 2 години (извесен период живеела кај него од фамилијарни причини - не живеење како маж и жена) , иначе живееја во иста улица, секој ден си одеа на кафе, јас одев кај неа на кафе, се дружевме. Ок, не нешто ептен добри пријателки, но супер однос имавме. Признавам дека кога ми кажа дека му била таа бивша малку ми беше чудно и нелагодно но му верував и поради тоа ниеднаш не му реков дека не смее веќе да контактира со неа. Таа беше со брат му најдобра другарка и нон стоп беше кај нив дома. Но тие не се однесуваа како да биле бивши, не го спомнуваа тоа, едноставно како да си биле другари отсекогаш.


Затоа велам, зависи многу од неговиот однос кон неа. Кога би спомнувале често пред мене работи кога биле заедно и слично, секако дека би ми сметало.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
bp
Почетник
Почетник
bp


Female
Број на мислења : 39
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 28725
Registration date : 2008-08-26

Пријателство по долга врска - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска - Page 2 Empty06.10.08 21:47

Не верувам во пријателство после долга врска.Едноставно невозможно е со некој што си делел се и сешто да станеш пријател.секогаш помеѓу вас ќе стојат тие работи поминати заедно, и незнам зошто би се дружеле или би разговарале двајца луѓе кои не се веќе заедно.
Вратете се на почетокот Go down
mac@
Прваче
Прваче
mac@


Female
Број на мислења : 160
Age : 34
Локација : Doma
Расположение : KOGA,KAKO
Поени : 28806
Registration date : 2008-08-12

Пријателство по долга врска - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска - Page 2 Empty09.10.08 17:32

bp напиша:
Не верувам во пријателство после долга врска.Едноставно невозможно е со некој што си делел се и сешто да станеш пријател.секогаш помеѓу вас ќе стојат тие работи поминати заедно, и незнам зошто би се дружеле или би разговарале двајца луѓе кои не се веќе заедно.
navistina e taka koj muabet bi go pravele bivsite??????e toa ne mozam da go razberam.
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28854
Registration date : 2008-10-30

Пријателство по долга врска - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска - Page 2 Empty09.12.08 11:18

ne veruvam vo prijatelstvo posle dolga vrska ednostavno ne mozes povtorno so toj covek da si gi dellis problemite najdobro e samo na zdravo da se ostane
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Пријателство по долга врска - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска - Page 2 Empty09.12.08 11:46

Додека не ми се случи, не можам да коментирам дали може или не за мене. Сепак тоа е релативна работа, некои можат некои не, за секого различно.
Вратете се на почетокот Go down
sunset
Полуматурант
Полуматурант
sunset


Female
Број на мислења : 556
Age : 46
Локација : mkd
Поени : 28656
Registration date : 2008-10-29

Пријателство по долга врска - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска - Page 2 Empty09.12.08 11:48

Moze kako ne,so bivsiot so koj sum bila nekolku godini zaedno sega ke si pijam kafe,ke mu raskazuvam za mojot zivot i segasnata vrska,ke se slusame po tel.,ke mu prakam cestitki za Nova Godina.... hahahaha hahahaha hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Пријателство по долга врска - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска - Page 2 Empty09.12.08 11:58

Мене сите врски ми биле кратки пред да се омажам и ништо сериозно, Едно здраво кога ќе ги сретнам и толку. Инаку и јас не верувам дека после раскинување може да се одржи стабилна пријателска врска. Инаку не ми смета мм да контактира со некои свои бивши во смисла ако постои основ за контакирање (нешто службено) а вака на кафиња да идат мислам дека нема потреба. Може сите заедно да се подружиме Smile
Вратете се на почетокот Go down
Simona's mom
Полуматурант
Полуматурант
Simona's mom


Female
Број на мислења : 571
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 28858
Registration date : 2008-08-17

Пријателство по долга врска - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска - Page 2 Empty09.12.08 19:40

Не верувам во пријателство после долга врска,особено ако едниот е повреден со раскинувањето..Едно "здраво" или сосем површен муабет и ништо повеќе од тоа..
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Пријателство по долга врска - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска - Page 2 Empty10.12.08 20:24

мама Ане...мене ми смета ако направи здраво со бившите..па не да контактира на друг начин...
се нервирам за тоа зашто тие само него му прават муабет...а јас како да не постојам...има една глупа што само го гледа...и упорна е..и ми го пука филмов ко ќе му направи муабет...

А за пријателство после долга врска..не веруувам дека постои...
од искуство кажувам...после долга врска ни здраво не правам сега..а и кај други е така..барем во поголем процент не постои пријателство после врска...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Пријателство по долга врска - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пријателство по долга врска
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: