Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Пријателство по долга врска

Go down 
+59
DijanaP
EckaGj
Kikic
Kat
Janaxxxx
Dimce
Dara
Vale74
BILE-ENA
elence01
butterfly
sani-sandra
nnatasa
Rocka
fibimk
tanja_simon
lidija29
Lidija Angelevska
mamazako
Simona's mom
Mama Ane
sunset
wisna
marina_m
bp
bibe85
marika
veki22
vdovica
elena-d
mamalina
biljanag
mac@
sonja28
Daki
Sandra_Anja
Lana
hajdi
ZeleniCka
SonjuS*
desi
sonja 35
vesna velkova
beti 24
sonjamfk
Emilija
sanja_
Lili
natali
aleksandra
Freya
Bu_Bi
ZZ
sanja83
daniela
lola
Juni08_Andrea
eli
rich_bitch1
63 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Пријателство по долга врска Empty
ПишувањеПредмет: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска Empty06.05.08 19:36

Mozat li dvajca vozrasni posle dolga vrska da ostanat prijateli?Primer ste bile so nekogo so godini,ste delile se i sesto,i intima,i prijateli i problemi i ete doagja momentot da se razdelite?Povekjeto temi na forumot se za vo ramkite na semejstvoto pa se nadevam deka vakvite temi nema da vi precat?Sakam da go vidam vasiot stav okolu ova tema.Za mene licno mozam da go kazam slednovo:So ogled na toa i deka sum mn mlada a maz mi go zapoznav isto pred mn god,znaci pred nego imav samo edna da recam golema ljubov mada bila tinejdzerska.Kako i da e tipot me izigra mn gadno ama i do den deneska koga ke go sretnam,ke go pozdravam na fin nacin.Ne bi postignala i onaka nisto ako go preziram i ponataka.
Вратете се на почетокот Go down
eli
Полуматурант
Полуматурант
eli


Female
Број на мислења : 1033
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 29674
Registration date : 2008-05-03

Пријателство по долга врска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска Empty06.05.08 19:45

Super ti e temava mojot licen stav e deka nemoze da postoi prijatelstvo posle dolga vrska ednostavno i da se obidete toa bi bilo lazno prijatelstvo i edna golema farsa, jas licno pred mojot segasen decko i iden maz imav vrska od dve godini i sega so toj decko nemam nikakov kontakt toj velese da se gledame prijatelski na kafe ova ona megutoa toa bese bezuspesno bidejki sekogas moze da ti se vrati nekoe custvo pa da te obzeme strast i nikogas da ne stavis kraj i da sakate nemoze da funkcionirate kako prijateli i spored mene toa ne e prijatelstvo, megutoa kade i da go vidam od kultura i vremeto sto sme go pominale go pozdravuvam! Toa e moe mislenje:-)
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Пријателство по долга врска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска Empty06.05.08 22:59

sega koga si imam svoj zivot imam covek kogo go sakam i ne custvuvam nikakva ljubov prema nekoi moi bivsi ne gledam zosto da nemozi da ima nekoe prijatelstvo so niv.sto e do mene jas bi izlegla i na kafe i na cisto prijateski razgovor i sigurna sum deka ne bi napravila nikakva glupost koga veke imam nova ljubov.takva sum duri sakam sakam koga ne ne.ednostavno sto bilo bilo je a sega samo im posakuvam da bidat srekni kako jas sto sum.sekoj bil mlad i nikogas neznaes so kogo bog ti odredil da bides pa nema zosto da mrazis nekogo ako ne bilo sudeno so nego da bides.
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30146
Registration date : 2007-11-14

Пријателство по долга врска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска Empty08.05.08 14:51

Јас лично не можам да бидам пријател со некого што ми бил дечко долго време. Сум имала две долги врски пред да се омажам, ама не сум пријателка со ниеден од нив. Ако ги видам случајно низ град, фала богу дека ќе се поздравам и ќе си направам муабет...ама нешто повеќе од тоа - не. Додуша, ни муабет веќе не знам што би правела со нив...што да го прашам - се ожени ли и како е жена ти???
Имам среќа што слабо ги среќавам низ градов...
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30149
Registration date : 2007-11-20

Пријателство по долга врска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска Empty27.05.08 22:48

Не верувам во такво пријателство.И јас сум имала долга врска пред да го запознаам маж ми,но со тој човек можам само да се поздравам и толку.Нема што да разговарам со тој, што да го прашам????
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 29644
Registration date : 2008-03-25

Пријателство по долга врска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска Empty06.06.08 12:52

И јас не верувам во такво пријателство. Може само да сме на здраво и ништо повеќе. А поголемо пријателство не може да постои, таму каде имало оган, може пак да се разгори... Ако постоело љубов меѓу двајцата, а по раскинувањето се продолжи со разговори, чести средби тоа може да се претвори во нешто друго
Вратете се на почетокот Go down
ZZ
Полуматурант
Полуматурант
ZZ


Female
Број на мислења : 528
Age : 53
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 30164
Registration date : 2007-11-14

Пријателство по долга врска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска Empty14.06.08 20:49

Останем у контакту у смислу да се лепо јавим на улици, да питам како је, шта има ново, али баш да се дружимо, то не бих могла..чак ни неверујем у мушко-женска пријатељства јер су ретка она у којима бар са једне стране не постоје нека мало дубља осећања..не кажем да не постоје, али ја их немам и не верујем ни да ћу имати..
Вратете се на почетокот Go down
Bu_Bi
Почетник
Почетник
Bu_Bi


Female
Број на мислења : 91
Age : 41
Локација : prilep
Расположение : јупиииииии
Поени : 29141
Registration date : 2008-06-03

Пријателство по долга врска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска Empty14.06.08 20:51

Vo toa ne veruvam vo nikoj slucaj posle dolga vrska i dvajcata moze da ostanat samo na edno ZDRAVO
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29230
Registration date : 2008-06-06

Пријателство по долга врска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска Empty14.06.08 20:53

Исто и јас не верувам во такво пријателство.Сум имала долга врска ама денес не си ни поздравувам.Мислам дека тоа меѓудругото звиси и од тоа како си се разделил.
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 39
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29215
Registration date : 2008-06-09

Пријателство по долга врска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска Empty01.07.08 20:14

да и јас мислам така неможе некој кој ти го скршил срцето и не му било жал па сега сака да ти биде пријател мислам дека од зависност од тоа колку била силна лјубовта можат да се вратат стари чувства а за едно здраво мислам дека не е проблем но може и бес тоа
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29426
Registration date : 2008-04-22

Пријателство по долга врска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска Empty02.07.08 11:23

Ne veruvam vo prijatelstvo po dolga vrska.Jas osven so mm so drug ne sum bila vo dolga vrska zosto so mm sum bila 10god i ne sum imala vreme taka sto neznam kako bi bilo no najverojatno samo na zdravo i nisto poveke
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-28

Пријателство по долга врска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска Empty02.07.08 11:26

EDNOSTAVNO NEVOZMOZNO.POSEBNO AKO TAA DOLGA VRSKA PODRAZBIRA I INTIMNOST.EDNOSTAVNO NEMOZAM DA BIDAM PRIJATEL SO NEKOJ SO KOJ STO SUM BILA INTIMNA ,PA MAKAR I DA NEMALO SEKS.JAS IMAV EDNA DOLGA VRSKA PRED DA SE OMAZAM I SEGA JAS SO TOJ COVEK IAKO SUM MINALA I LOSO I ARNO TRI GODINI,IMALO PRICINA PORADI KOJA SME SE RAZDELILE I NEMOZE DA BIDEME PRIJATELI.NE NE NE
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Полуматурант
Полуматурант
sanja_


Female
Број на мислења : 567
Age : 34
Локација : Bitola
Поени : 29303
Registration date : 2008-05-28

Пријателство по долга врска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска Empty02.07.08 14:27

јас не верувам во пријателство по долга врска имав врска 4 години сега ни здраво не сакам да правам
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Пријателство по долга врска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска Empty21.07.08 14:39

Пријателство после долга врска...НЕ ВЕРУВАМ ВО ТОА. Еден обичен поздрав, или службен контакт ако е неизбежно. Ништо повеќе од тоа. Не верувам ниту во тоа невино излегување на кафе. Чувствата ќе проработата иако за момент или пак некој што ќе ве вили лошо ќе го прераскаже вашето пиење кафе...
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Пријателство по долга врска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска Empty21.08.08 9:43

ne veruvam ni jas . ne e vozmozno . moze cisto od kultura pozdrav i tolku.
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29088
Registration date : 2008-07-07

Пријателство по долга врска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска Empty21.08.08 10:12

и јас не верувам во пријателсто по долга врска, сум немала долга врска претходно, и не сум осетила на своја кожа но едноставно некако не ми е спојливо после секс да бидеш другар со некој
Вратете се на почетокот Go down
vesna velkova
Полуматурант
Полуматурант
vesna velkova


Female
Број на мислења : 509
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 29021
Registration date : 2008-06-26

Пријателство по долга врска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска Empty21.08.08 10:16

се сложувам со тебе бети 24 па дури и да немало секс сепак некоаш можеби имало чувства и после тоа да го гледаш со друга или да ти каже дека има друга девојка......нема смисла.
Вратете се на почетокот Go down
sonja 35
Прваче
Прваче
sonja 35


Female
Број на мислења : 392
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 29148
Registration date : 2008-07-18

Пријателство по долга врска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска Empty21.08.08 10:25

Ни јас не верувам во пријателство по долга врска,сето тоа ми нема смисла.Нема мешање на работите.Не ми е јасно како може да сакаш некого еден период на еден начин,а потоа да се сменат работите на поинаку,не знам ама навистина ми нема смисла.
Вратете се на почетокот Go down
desi
Прваче
Прваче
desi


Female
Број на мислења : 356
Age : 40
Локација : veles
Поени : 29020
Registration date : 2008-06-26

Пријателство по долга врска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска Empty21.08.08 16:27

jas licno ne veruvam vo takvo prijatelstvo posle dolga vrska,no zavisi i toa kako zavrsila taa vrska ako zavrsila so ubavo posle toa ima nekoi lugje ostanuaat prijateli moze ne mnogu bliski no sepak koga ke se sretnat pravat muabet , jas imav dolga vrska no kaj mene zavrsi mnogu neubavo i posle toa ne sakav na patot da go sretnam tipot a ne pa muabet da mu napravam i taka e uste nikogas ne sme prozborele od togas.No seto toa e individualno
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Пријателство по долга врска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска Empty21.08.08 17:01

Desi se slozuvam so tebe..seto toa dali posle ke pravat muabet ili ne e individualno i najmnogu zavisi od toa kako zavrsila vrskata..
Jas licno ne mu pravam muabet..a ni toj mene...pa ne ni sakam...
A znam ljuge koi i posle dolgata vrska se gledaat i ponekogas izleguvaat i zaedno..
jas mislam deka toa nema smisla ili si so nego ili ne si...
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Пријателство по долга врска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска Empty25.08.08 1:34

Јас од мое лично искуство ќе кажам дека не верувам дека може да постои пријателство после долга врска. Имав 3 и пол годишна врска до пред некоја година. Од тогаш се случија толку работи со него.. Јас кога раскинавме (со оглед на тоа дека се искаравме) му реков дека нејќам да ме бара, не го барам и точка. Некој месец помина така и после почна да ме бара, да се смириме ова она... Ко виде дека нема шанса да се смириме ми предложи да останиме пријатели. Двоумев во такво пријателство и му реков дека не е можно, но инсистираше на тоа и ме направи лоша што нејќам ни да пробам. Месец дена бевме као пријатели но јас не можев веќе.

Секој наш муабет го вртеше околу нашата врска, околу нас, околу мене...го предупредив неколку пати ама не престана па така ставив крај и на тоа „пријателство“. Не комуницирам веќе иако од време на време ќе пише некоја смска, меѓутоа не му враќам. За мене кога е завршено е завршено.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
hajdi
Полуматурант
Полуматурант
hajdi


Female
Број на мислења : 522
Age : 38
Локација : Kicevo
Расположение : odlicnoo
Поени : 28775
Registration date : 2008-08-16

Пријателство по долга врска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска Empty05.09.08 14:55

Пријателство после долга врска ислам дека е невозможно. Мое мислење е дека без разлика дали врската се завржила со убаво или не сметам дека еден од двајцата е секогаж попогоден од прекинот и секој најмал контакт ќе го гледа како жанса да се обнови веќе прекинатото, односно само ќе си гае лажна надеж. од таа причина сметам дека е невозможно
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Пријателство по долга врска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска Empty05.09.08 15:55

e sea prijatel ...? ,zavisi koj kako si gleda na prijatelstvo kako prijatelstvo.Ja mislam deka moze ,ako i dvajcata se Ok ,normani osobi koi svesno svatile i priznale deka ne ide ko sto islo , nema zosto da se prekinuvaat odnosite.Mnogu e glupo so nekoj da ne zboris ili pak da znaes deka so toj covek koga ke se sretnes nemozes da si kazes edno kulturno ZDRAVO ,a sepak si pominal eden period od zivotot so nego.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Пријателство по долга врска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска Empty05.09.08 16:00

Mislam deka se zavisi od toa kako zavrsila vrskata, a i do karakterot, se razbira.
Jas znam, edni nasi prijateli po 4 godisna vrska se zemaa, pa po tri godini se razvedoa, pa posle edna godina pak se zemaa. Sto se vika, taman se razvedoa (so deca brakorazvodnata postapka trae dolgo), pak posle dokumenti i drugi zaebancii (se izvinuvam na izraz). Taka da, bukvalno, se e relativno.
Вратете се на почетокот Go down
Daki
Полуматурант
Полуматурант
Daki


Female
Број на мислења : 547
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28795
Registration date : 2008-08-27

Пријателство по долга врска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска Empty05.09.08 17:12

Ne e vozmozno definitivno.Kolku i da e razdelbata na fin nacin ne moze da bidat prijateli i drugari od ednostavna pricina bidejki bile nesto povejke od toa.Jas pred ovaa vrska vo koja sto sum sega imav 4 godisna vrska i znam deka so toj decko nikogas ne mozam da bidam drugarka ili prijatelka iako ne se razdelivme so kavgi, omrazi i sl.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Пријателство по долга врска Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пријателство по долга врска   Пријателство по долга врска Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пријателство по долга врска
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: