Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Април 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Несредени фамилијарни односи

Go down 
+214
Vesnicka
Lide
Dzena
Girl*****
bubamara
kiki-riki
borjanka
nata
ketim
profesorce
karolina
acka
denica
Nebo
stefimama
ance
marina****
iskrena
Viki J.N.
mirjanka
bile2
monabombona
kalinche70
rainbow
adi
Macence
Vale74
Kat
NatasaK26
majuvce
Лејди
lida
Sun_shine
nikolija
happy mama
kateee
eva31
VASILICA
Mila87
SOS
NONE-BT
Stefani Vasilkova
Ananastasija
anastasia
kika
beti.liz
bubamara***
Natasa2000
Dara
bibic
mama
Kitty
Janaxxxx
Biljana
bibip
Snezana O.
macana
Gabi*
vesnica
avon
Winki
moon
jasmina,mina
katica
Mami4ka
Deni
jeca
mama X
josifana
Vesna Blazevska
D-r Lidija Pazdrijan
Sestricka
Daniela.Ilijoska
marina_daniel
pepa
ripce
Pravnicka28
butterfly
Anika
BILE-ENA
Lidija Nedelkoska
soledad
Mimi Petreska
caci
petra26
maria
sasa
Rozetka
sneze
nnatasa
makresanska
Damjana
Mama Vase
fibimk
naivnna
ирена
ari
kavadarcanka
lela
sonja vasilevska
lila_mk
mama viki
marija*
delfin76
Kinky
Labuda
irena bozinoska
natali
Dragana
sunset
KATIC
MamaMaja
BiljanaM
mina32
Maja
margarita
Pipolino
lidija29
Sanja_Ivana
female*
mama i nikola
Ance-J
LoL
juli i nina
Mimi22
Пандорче
Laura
jana_aerodrom
Oci
svetle s
kiki22
mirecv
Biljana795
Sara
avanturistka
Denicija
tanjaaa
taci
рипче
Lidija Angelevska
macush
winnie the pooh
nafi
mamazako
jasmina i ace
KAJA
marina_pp
bica
Mama Ane
marina_m
Cece Miloskovska
mamicka
verce
milena p
Svetlana
sonja 35
Kiki
sonja colakova
Ves
Kikic
elena-d
vdovica
mac@
hormonce
mamaada
Ilince
Vicky
kara
Jovana's mom
Sandra_Anja
SonjuS*
peperutka
Simona's mom
Zvezdicka
Sister
mad bluestar
veki22
magi
solzicka2
vecki
Dadi
mamalina
mamicka211
baby24
marijana
desi
sonjamfk
vesna velkova
STAR *
Emilija
TINCE
aneta
marija.talevska
мама Биби
aleksandra
Lence
BaMbYnA
Lana
Bu_Bi
rich_bitch1
Lili
Juni08_Andrea
Freya
petrusevavesna
Goca
natasast
viktorija
sanja83
biljanag
Emi
daniela
sashka26
Big Sister
Irena Trajkovska
218 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 33  Next
АвторПорака
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29644
Registration date : 2008-07-11

Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty11.08.08 12:56

Е ајде смени ја...неможеш. Таква си е. Ама биди ти коректна со неа, порано или покасно ќе се свести. Ќе и треба совет, ќе и треба помош. Здравје...ќе видиш
Вратете се на почетокот Go down
desi
Прваче
Прваче
desi


Female
Број на мислења : 356
Age : 40
Локација : veles
Поени : 28915
Registration date : 2008-06-26

Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty11.08.08 17:05

nemam jatrva uste oficijalno dever mi uste ne e zenet no ima zenska so koja dolgo odat ubavo se slozuvame so nea sega za sega ne se gledame non stop no koga ke se vidime imame sto da si kazeme super e samo ne se znae dali ona ke mi bide jatrva ke vidime
Вратете се на почетокот Go down
marijana
Почетник
Почетник
marijana


Female
Број на мислења : 62
Age : 37
Локација : македонија
Расположение : супер
Поени : 28972
Registration date : 2008-06-17

Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty11.08.08 18:05

i jas seuste nemam jatrva no so devojka mu na dever mi sega se slozuvame ubavo pa potoa ke vidime:)
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29261
Registration date : 2008-05-04

Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty12.08.08 0:27

star aj ke ti kazam kako ke bide so mojata jatrva od koga ke se vratam Smile pa ke vi ja opisam mojata prikazna sega za sega nit se javila nitu mi prozborela na svadba mi bese ama muabet ne mi praaese nitu pak mi cestita i bilo stram da mi kaze bila zenska na dever mi ko nie da ne znaevme pa ako i bilo stram sto mi dosla na svadba so na dever m idrugar ? Smile ali nej si Smile
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Матурант
Матурант
baby24


Female
Број на мислења : 1682
Age : 40
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 29048
Registration date : 2008-07-29

Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty12.08.08 0:48

Jas nemam jatrva a moze i bolje, ama imam zolva i bas ni e super ne e mazena uste i ziveeme zaedno i se so kupuvame si delime od obleka do sminki i do sega nemalo problem pa ponataka zdravje.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29145
Registration date : 2008-05-12

Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty14.08.08 1:14

јас си имам 2 золви,едната ми е далеку,ха,ха си живее во свој стан и со неа си живеам многу добро,многу сме слични иако сме 10 години разлика,а другата да не ти е дома ,а всушност ми е дома,мажена е ,тешка лицемерка и како што кажа некој пред мене полоша од свекрва,со свекрвами толку немав мака ниту ме нервираше,золвами не работи,ниту маж и а тука седат и се знаат,башка тоа па треба и со неа да се консултирам за се,дури за некои работи сама одлучува ,а се за кај мене дома,тоа е животот. :smrc:
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29493
Registration date : 2008-07-28

Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty20.08.08 13:51

imam zolva i dobro si se slagame barem sega za sega. se pocituvame i nemalo ikogas nekoi ispadi. duri sme bile i zaedno na odmor.
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28771
Registration date : 2008-08-22

Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty23.08.08 2:09

имам две,постари се мажми е нај мал.Во почеток ми правеа многу проблеми,ми идеа,ми се мешаа во све све ти знаат,па кога ќе дојдеше и свекрвами беа нераскинлив тандем-црната тројка,јас така мирничка по природа ќути и трпи.Ама на паметен начин ги суредив,разговарав со мажми и со свекорми и тие ми дадоа голема поддршка,ми ја симнаа свекрвами од грб.А со золвими сама ги расчистив работите,со моето однесување сватија колку им е дозволено да се мешаат и се повлекоа.Сега сме супер одиме кај нив идат кај нас се дружиме ако ми пречи нешто им кажувам отворено.
Вратете се на почетокот Go down
Dadi
Почетник
Почетник
Dadi


Female
Број на мислења : 48
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 28775
Registration date : 2008-07-26

Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty23.08.08 8:36

Имам золва, прекрасна е, како другарки сме, на почеток кога бевме дечко и девојка со маж ми беше малку чудна и заштитнички се однесуваше кон него (а помала е ) и тоа без причина, на моменти беше остра со мене исто така без причина, ама после некоја година се смени, незнам што се случи ама ваква е одлична. Сега ми е и золва и другарка!
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30665
Registration date : 2008-05-05

Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty23.08.08 23:44

имам золва и многу убаво живееме
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28771
Registration date : 2008-08-22

Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty25.08.08 1:03

nemam jatrva ,imam dve zolvi.
Вратете се на почетокот Go down
solzicka2
Прваче
Прваче
solzicka2


Female
Број на мислења : 112
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : ok
Поени : 28772
Registration date : 2008-07-26

Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty25.08.08 3:13

jas imam dve jatrvi.Porano ziveevme site zaedno,sega jas sum sama a tie dvete se uste zaedno.Haos,sto da vi kazam,ke dojde ednata ,de vaka de onaka za drygata,isto i taa a jas veruvajte,nemam veke nervi da gi slusam.I na dvete im kazav deka ne sakam da ozboruvaat edna za druga a tie dve kako na nekoj natprevar.
Вратете се на почетокот Go down
magi
Полуматурант
Полуматурант
magi


Female
Број на мислења : 1392
Age : 40
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 28848
Registration date : 2008-08-12

Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty26.08.08 22:45

Имам золва и супер ми е како поголема сестра за се си го имам муабетот со неа,а бидејки е поголема од мене 2 години и го има ппоминато сето она што ме очекува мене ме советува за се и сешто.
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Прваче
Прваче
veki22


Female
Број на мислења : 457
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28672
Registration date : 2008-08-20

Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty27.08.08 20:19

nemam jatrva a mnogu sakam da imam za da moze nekoi raboti da si gi spodeluvame vaka sama nema so koj da si kazis
Вратете се на почетокот Go down
mad bluestar
Почетник
Почетник
mad bluestar


Female
Број на мислења : 17
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 28710
Registration date : 2008-08-08

Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty27.08.08 20:28

jas imam jatrva
:bla bla: sekogas e vakva
nepodnosliva i golema ozboruvacka,koga e so mene ja ogovara svekrvata a koga e so svekrvata me ogovara mene
zatoa staviv kraj takva licnost ne podnesuvam se skarav i sega mi e super ne me interesira ni dali e ziva
a taa prodolzuva da me ogovara na pocetokot se nervirav sega si velam pa sto neka me ogovara znaci vredam nesto koga nonstop me spomnuva :ye:
Вратете се на почетокот Go down
Sister
Полуматурант
Полуматурант
Sister


Female
Број на мислења : 930
Age : 48
Локација : источно од рајот
Расположение : зошто си ме мајко родила..
Поени : 28969
Registration date : 2008-07-19

Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty31.08.08 16:48

имам две јатрви со постарата поубаво се сложувам,живее во Русија hihi ,ретко се гледаме,но и кога живееше тука имавме добар однос.а,помалата е приказна за себе,немам коментар за неа.
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29741
Registration date : 2008-08-29

Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty01.09.08 11:26

Imam edna Jatrva (ako jatrva e zena na bratot na mm) i iskreno nisto ne mozam da kazam za nea. Ni dobro ni loso. se gledame ednas do dvapati godisno koa ke potideme kaj svekrvami i svekor mi vo Zagreb ama samo na kratko.
Na pocetokot koa se zemavme so mm mnogu sakase da mi popuva i da mi zbori kolku e luda svekrva mi ( so sto se slozuvam) ama posle pocnav da ja ignoriram i prestana. Ona i dever mi imaat edno detence devojce - razmazeno do koska i posto ja sum alergicna na razmazeni deca nekako se izbegavame.
Inace i maz mi so brat mu ne e mnogu blizok (cudna familija se) taka da ne se zamaram so jatrvi mnogu Smile
Zolva neam uste- brat mi e uste ne e zenet ali daj boze eden den i toa da docekam pa fino da se slagame so curata.
Вратете се на почетокот Go down
Simona's mom
Полуматурант
Полуматурант
Simona's mom


Female
Број на мислења : 571
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 28753
Registration date : 2008-08-17

Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty04.09.08 19:33

Jas nemam jatrva ,imam dve zolvi.Do pred nekoja godinas ovie termini zolva jatrva gi meshav i ne bev sigurna shto e shto ali tie dvete mi objasnija :ye:
Вратете се на почетокот Go down
peperutka
Прваче
Прваче
peperutka


Female
Број на мислења : 119
Age : 42
Локација : makedonija
Расположение : kako sakam
Поени : 28600
Registration date : 2008-08-30

Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty04.09.08 19:45

Jas imam jatrva i zet za sestra pred edna nedela jatrvami i dever mi dobija devojcence Dragana sestra mi ima 3 deca veke golemi i so zet mi i jatrva mi si ziveam mnogu sekoj den se citame na skajp i muabetot nema kraj se gledame poretko zosto dever mi zivee vo sk a sestra mi vo negotino ama super se i dever mi i jatrvami i sestra mi i zet mi
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29261
Registration date : 2008-07-11

Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty04.09.08 20:34

Ke si imam zolva ponatamu koga ke se mazam...
sega za sega super e..zaedno ponekogas izleguvame..na kafe..muabeti..odlicno
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29797
Registration date : 2008-07-14

Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty05.09.08 17:41

Imam zolva, ok sme. Ne nesto da se sakame premnogu, ama kontaktirame svremena na vreme. Taka e podobro. Koga ke pocnes da se zblizuvas, ke pocnat i problemite. Zatoa, vaka najdobro.
Вратете се на почетокот Go down
Jovana's mom
Прваче
Прваче
Jovana's mom


Female
Број на мислења : 489
Age : 54
Локација : Kocani
Поени : 28990
Registration date : 2008-07-02

Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty06.09.08 14:05

Јас имам золва која е 10-на год. постара од мене и убаво се сложуваме! Ретко иде, има големи ќерки и обврски, ама за помош кога ќе ја викнам тука е! Сега моментално е тука и ми ги брише прозорците, а јас сум на компјутер :napred devojko !!!
Исто така и јас сум золва, ама бидејќи живеам во друг град, не се гледаме многу , често се слушаме, си ги сакам внуците и брат ми и заради нив гледам да сум толерантна и за работи што ми пречат, на пр. односот со мајка ми !
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29261
Registration date : 2008-07-11

Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty06.09.08 19:11

elena petkovik напиша:

Abe do covekot e ne do "titulata"
Е баш така..До човекот е..не е битно дали е золва, свекрва, јатрва..битно е каков е нејзиниот карактер..
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 41
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29109
Registration date : 2008-09-01

Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty12.09.08 11:16

Jas imam zolva. Mazena e vo drug grad i sega e se dobro. Ama pred da se omazi vo toj period, zivotot ni bese pekol od nea, zasto premnogu e razgalena i sekogas nie moravme da trpime zaradi nea. Ama sega trkaloto se svrte ... i taa trpi tortura od zolva i, svekrva i i svekor i. Ako, ako, taka treba. Neli?
Вратете се на почетокот Go down
Vicky
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 6
Age : 43
Локација : Skopje
Поени : 28600
Registration date : 2008-08-31

Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty12.09.08 13:17

Јас имам золва постара е 4 години од мене, не сме нешто многу блиски ама си го имаме муабетот, мажена е во близина па ни доаѓаше многу често на гости да не кажам секој ден ама стварно беше така, кога ке речеше ај па дојдете на кафе си мислев кога да дојдам кога си ти нонстоп тука, сега фала богу најде работа и нема време за шетање, доаѓа еднаш двапати неделно.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Несредени фамилијарни односи
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 33Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 33  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: