Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Април 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Несредени фамилијарни односи

Go down 
+214
Vesnicka
Lide
Dzena
Girl*****
bubamara
kiki-riki
borjanka
nata
ketim
profesorce
karolina
acka
denica
Nebo
stefimama
ance
marina****
iskrena
Viki J.N.
mirjanka
bile2
monabombona
kalinche70
rainbow
adi
Macence
Vale74
Kat
NatasaK26
majuvce
Лејди
lida
Sun_shine
nikolija
happy mama
kateee
eva31
VASILICA
Mila87
SOS
NONE-BT
Stefani Vasilkova
Ananastasija
anastasia
kika
beti.liz
bubamara***
Natasa2000
Dara
bibic
mama
Kitty
Janaxxxx
Biljana
bibip
Snezana O.
macana
Gabi*
vesnica
avon
Winki
moon
jasmina,mina
katica
Mami4ka
Deni
jeca
mama X
josifana
Vesna Blazevska
D-r Lidija Pazdrijan
Sestricka
Daniela.Ilijoska
marina_daniel
pepa
ripce
Pravnicka28
butterfly
Anika
BILE-ENA
Lidija Nedelkoska
soledad
Mimi Petreska
caci
petra26
maria
sasa
Rozetka
sneze
nnatasa
makresanska
Damjana
Mama Vase
fibimk
naivnna
ирена
ari
kavadarcanka
lela
sonja vasilevska
lila_mk
mama viki
marija*
delfin76
Kinky
Labuda
irena bozinoska
natali
Dragana
sunset
KATIC
MamaMaja
BiljanaM
mina32
Maja
margarita
Pipolino
lidija29
Sanja_Ivana
female*
mama i nikola
Ance-J
LoL
juli i nina
Mimi22
Пандорче
Laura
jana_aerodrom
Oci
svetle s
kiki22
mirecv
Biljana795
Sara
avanturistka
Denicija
tanjaaa
taci
рипче
Lidija Angelevska
macush
winnie the pooh
nafi
mamazako
jasmina i ace
KAJA
marina_pp
bica
Mama Ane
marina_m
Cece Miloskovska
mamicka
verce
milena p
Svetlana
sonja 35
Kiki
sonja colakova
Ves
Kikic
elena-d
vdovica
mac@
hormonce
mamaada
Ilince
Vicky
kara
Jovana's mom
Sandra_Anja
SonjuS*
peperutka
Simona's mom
Zvezdicka
Sister
mad bluestar
veki22
magi
solzicka2
vecki
Dadi
mamalina
mamicka211
baby24
marijana
desi
sonjamfk
vesna velkova
STAR *
Emilija
TINCE
aneta
marija.talevska
мама Биби
aleksandra
Lence
BaMbYnA
Lana
Bu_Bi
rich_bitch1
Lili
Juni08_Andrea
Freya
petrusevavesna
Goca
natasast
viktorija
sanja83
biljanag
Emi
daniela
sashka26
Big Sister
Irena Trajkovska
218 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 17 ... 33  Next
АвторПорака
Lence
Прваче
Прваче
Lence


Female
Број на мислења : 125
Age : 52
Локација : ne kazuvam
Расположение : odlicno
Поени : 29222
Registration date : 2008-05-13

Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty14.07.08 19:47

Imam jatrvra, taa mu e sega vtora zena na dever mi. Ne ja znam mnogu, ja imam ednas sretnato, zosto so dever mi nikako ne ziveeme. Ama i taa e nekoja "domakinka" kako dever mi, gi ima dosta mazi smenato. Mene toa ne mi smeta, kakva si se oni si znaat, mene ne mi smeta, samo po daleku od nas. No znam deka zolva mi nikako ja nekese jatrvami. Se vikase deka e opasna zena. (zolva mi umre lani) zatoa napisav vikase.
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 38
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29110
Registration date : 2008-06-09

Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty14.07.08 22:40

jas si ziveam i so jatrvami ne se gledame sekoj den ama 1-2 pati nedelno se gledami i slusame sega za sega ni e arno si ziveeme
Вратете се на почетокот Go down
marija.talevska
Почетник
Почетник
marija.talevska


Female
Број на мислења : 23
Age : 38
Локација : Bitola.Makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 28907
Registration date : 2008-06-29

Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty15.07.08 0:11

Jas imam jatrva koja sto e super kako 2- ra sestra mi e
Вратете се на почетокот Go down
aneta
Прваче
Прваче
aneta


Female
Број на мислења : 128
Age : 39
Локација : na edno mesto so moeto srcence
Расположение : so vas e super
Поени : 28800
Registration date : 2008-07-18

Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty21.07.08 5:56

Epa ke imam i jatrva sega tie ke pravat svadba ama se znajme super e cupeto muabetot ni odi sto bi rekle.... Несредени фамилијарни односи - Page 2 847659
Вратете се на почетокот Go down
TINCE
Прваче
Прваче
TINCE


Female
Број на мислења : 114
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : odlicno!
Поени : 28986
Registration date : 2008-06-27

Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty21.07.08 21:14

Ha ha, dobra e temava!
Imam jatrva, se poznavame od koga se omazi za bratot na togasniot moj decko, sega maz, a toa bese 1995! Nie duri ovaa godina se zemavme sto znaci dodeka oni teraa brak, nie se utepuvavme od setanje i zafrkancii....(odevme 13 god) i propatuvavme sekade a toa vrodi so ljubomora od nivna str. i normalno zajadlivi zabeleski najmnogu na tema: "koga ke se zimate?" pred nekoja godina se otkazaa od navaluvanjeto, i otidoa so 2te deca vo stranstvo so namera da ostanat tamu da ziveat. Nie, ko za belja, togas resivme da pravime svadba Smile Ne vikam ne, odnosot dodeka bea ovde ni bese malku zategnat, moze zaradi razlicnite pogledi na zivot, ama sega bas se sakame. Eve Jana (kerka mi) ima skoro mesec dena, pa kon krajot na mesecov ke doagaat da sedat 3-4 nedeli. Mozam samo da recam ke bide veselo!
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29261
Registration date : 2008-05-04

Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty22.07.08 2:27

Tince a kade zaminaa na strastvo iselenicki ili ? pa da znaes selo veselo ke e Smile eve i jas ke idam sega more more Smile ako ne se vratam iskubana se salam .....mislam jas vo mk ko sum non stop setam ni kafeto doma ne im go pijam nema d ame vidat Smile
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29644
Registration date : 2008-07-11

Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty22.07.08 8:28

Имам дури 2, супер си живеам и со двете. Генерациски сме близу...

Додека живеевме во заедница, едната од нив ми беше како свекрва, ама ќе ја изигнорирав. На крај се иселивме, а она се омажи. И тогаш немаше многу осет за нашата приватност, а и сега знае да се опушти ама ќе и текне и ќе се повлече.
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29261
Registration date : 2008-05-04

Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty22.07.08 9:00

jatrva emi ne e na deverti zena haah neznam e sega me zbuni dan zboris za zolva ti sto vikas se omazi Smile
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29650
Registration date : 2008-01-28

Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty22.07.08 9:03

Јатрва што беше ?? Жена на братот на мажот да ??
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29644
Registration date : 2008-07-11

Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty22.07.08 9:07

Цек, да бе...золви. Толку не ми идат од рака овие роднински врски hihi
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29650
Registration date : 2008-01-28

Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty22.07.08 9:10

Абре додека и јас се уходав у овие роднински врски што да ти кажам, ај ќе биде па ти уживај. Инаку и јас имам золва , во Август ќе полни 28 год. сеуште не е мажена а нема ни дечко , немаме некој екстра однос зашто 2 оштри камења брашно не мелат , ама пак не ми ни смета , се гледаме 2 пати неделно, секој на своја страна. Ама едвај чекам да се омажи и да има бебуш сза да станам ВУЈНА !!!!
Вратете се на почетокот Go down
TINCE
Прваче
Прваче
TINCE


Female
Број на мислења : 114
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : odlicno!
Поени : 28986
Registration date : 2008-06-27

Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty22.07.08 14:29

Bambina, da iselenicki otidoa vo Belgija. Se vrakaat sega na 1 mesec, ama mene toa ne mi smeta. sakam da gi vidam, da se zapoznaat so vnukata i sl. samo ke mi bide tesko ako ne pocituvaat privatnost. mislam dodeka se druzime se druzime ama mora da postojat granici, da se znae koga sakam malku da bidam sama. A za toa ima uslovi bidejki ziveeme vo kuka so 2 vleza. aj da vidime dali ke imaat oset, posto porano nemaa, ama moze se iskulturile Smile
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29650
Registration date : 2008-01-28

Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty22.07.08 15:16

Епа Тинче ако не успеале во Белгија да стекнат култура и европски манири ондак ти ќе ги научиш на култура. И јас си ја сакам многу приватноста како и секој од нас нормално затоа за се има граници.
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29261
Registration date : 2008-05-04

Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty23.07.08 2:46

ahahahah ova jatrva zolva ne mi zvucat na mk zborovi ko stranski mi se zatoa i jas gi mesam a tvojata zolva star ako nema aber ke bide stara moma da sedi doma Smile ne saka da bide se mazila moma samo da ne sedi doma misli srcus ima razlika ne saka Smile da zafrkne nesto a inaku nemam zolva ama 2 jatrvi ke imam more a jas najstara:) najdalecna izlgeda najmnogu ke me sakaat mene ( ama se lazam samata sebe haha)
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29650
Registration date : 2008-01-28

Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty01.08.08 12:55

Имам золва, постара е од мене 2 год. ама некако ми е онака малку на дистанца, се имаме неколку пати рчнато, правевме муабет на почетокот, па едно време не , па пак се смиривме и сега пак сме скарани - абе турлитава, ама што да правам кога едноставно си е таква , ретко кој може да ја поднесе , дури и на нејзината мајка некад и пука филм од неа , а не па мене. Криво ми е што е тоа така, мм има една сестра и мислев дека сме со мала разлика во год. дека одлично ќе се согласуваме ама ете тоа е. Сега и роденден на 04.08. и ќе и го дадеме поклонот јас и Адријан да видам како ќе реагира и дали ќе го респектира тој мој гест.
Вратете се на почетокот Go down
vesna velkova
Полуматурант
Полуматурант
vesna velkova


Female
Број на мислења : 509
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28916
Registration date : 2008-06-26

Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty01.08.08 13:06

и јас си имам золва баш сега ја чекам да дојде.се сложуваме се дружиме врснички сме ми ја чува нина кога ќе и кажам и што друго да кажам супер е.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29644
Registration date : 2008-07-11

Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty01.08.08 13:52

Моите по грешка си ги опишав во темата јатрви Smile Не ми одат од рака роднинскиве називи. Еве едно copy-paste од таму

Имам дури 2, супер си живеам и со двете. Генерациски сме близу...

Додека живеевме во заедница, едната од нив ми беше како свекрва, ама ќе ја изигнорирав. На крај се иселивме, а она се омажи. И тогаш немаше многу осет за нашата приватност, а и сега знае да се опушти ама ќе и текне и ќе се повлече
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29493
Registration date : 2008-07-28

Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty11.08.08 11:38

koga dojdov kaj mm da ziveam , vo edna kuka bevme so svekor,svekrva, dever i jatrva i sekoj si ima svoj sprat.jatrvata bese super, bidejki nie nemavme nase dete gi gledavme nivnite kako nasi duri i poveke. se taka dobro idese dodeka decata na porasnaa a nas ne sutnaa. se smenija 100% , a nie ostanavmne isti no sepak mi e krivo zato e taka no nek i e na cest. sega si imame detence i celosno sme posveteni na nego , no sepak ne gi zapostavuvame vnucinjata .
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29650
Registration date : 2008-01-28

Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty11.08.08 11:55

Бамбина, за золва ми и јас не знам како да ја дефинирам , си има некои свои критериуми пуца на високо, сака да најде некој богат дечко , од добра фамилија , а некако слабо и иде. Инаку она има многу терсене карактер јас мислам дека кој и да ја земе ќе ја врати за бргу време кај нејзините, кај неа нема компромис, се она знае , она е најпаметна и мора се да е по нејзино а секој нормален човек знае дека со таков карактер не се стига далеку. Кога нејзините не можат со нејзе на крај да излезат , а мора да ја толерираат зашто сепак нивно дете е , друг не е должен да ја толерира. Јас и ја посакувам цела среќа на светот, иако не сме во добри односи на 04.08. и беше роденден и јас со син ми и го дадов поклонот и ја бацив и и честитав, а наредниот ден пак ме заминува ,ете таква си е ама тоа е нејзин проблем а не мој.
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29493
Registration date : 2008-07-28

Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty11.08.08 12:29

nie so jatrvata si se druzime ,samo sto ne sme tolku bliski kako porano, a za zolvati sekoja i cest, a tebe so sreka so takva zolva. i jas sum zolva ama snaami na site im kazuva kolku ima prekrasna zolva i se nemame zamereno za nisto, barem do sega .
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29650
Registration date : 2008-01-28

Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty11.08.08 12:37

Многу ми е мило кога има фини односи помеѓу снаа - золва итд. Јас ќе си бидам колку што можам фина према неа , а нејзиниот однос е нејзина култура. ММ има само една сестра и би ми било епте драго да сме како сестри, да муабетиме, да делиме совети , една на друга да си помагаме, ама кога е дива јас тука не можам ништо. Кога ќе има дечиња ќе си ги сакам многу и ќе бидам најдобра вујна, а се она што прави нека и служи на чест.
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29493
Registration date : 2008-07-28

Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty11.08.08 12:44

mozda koga ke se omazi i ke se smeni. jas imam sestra i toa bliznak i mi bese ljuta so godini i stalno vikav neka koga ke se omazi ke vidi sto znaci familija. taka i bese, koga se omazi so tek na vreme se smenija odnosite sprema mene , a pogotovo koga dojde i vnuce epten e spobudalena po nego. mnogu go saka i sto ne mu kupuva. taka da nikogas ne e kasno za promeni.mozda ke se smeni zolvati i ke imate sestrinski odnosi.so sreka.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29650
Registration date : 2008-01-28

Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty11.08.08 12:47

Јас искрено се надевам дека ќе биде така, зашто животот е краток и ако со најблиските немаме добри односи навистина е штета.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29644
Registration date : 2008-07-11

Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty11.08.08 12:48

Стар таквите кога ќе се омажат само за мажите зборуваат, а пак кога имаат деца само за децата ќе кажуваат моето вака ова знае она знае. Тешко се менува таков човек. Битно е ти да си супер вујничка, она не треба да те сака, битно е внучињата да те сакаат нели??
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29650
Registration date : 2008-01-28

Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty11.08.08 12:50

Леле тоа би ме направило ептен среќна, јес да било кое дете се приврзува за мене , а јас не се сметав за некој дечарски тип , чудна работа ама децава ме сакаат (барем повеќето). Сигурна сум дека и внучињата ќе си ја засакаат вујна Smile
Во право си она не мора да ме сака, ама барем респек да постоеше ама тоа е што е.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Несредени фамилијарни односи
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 33Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 17 ... 33  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: