Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Март 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Несредени фамилијарни односи

Go down 
+214
Vesnicka
Lide
Dzena
Girl*****
bubamara
kiki-riki
borjanka
nata
ketim
profesorce
karolina
acka
denica
Nebo
stefimama
ance
marina****
iskrena
Viki J.N.
mirjanka
bile2
monabombona
kalinche70
rainbow
adi
Macence
Vale74
Kat
NatasaK26
majuvce
Лејди
lida
Sun_shine
nikolija
happy mama
kateee
eva31
VASILICA
Mila87
SOS
NONE-BT
Stefani Vasilkova
Ananastasija
anastasia
kika
beti.liz
bubamara***
Natasa2000
Dara
bibic
mama
Kitty
Janaxxxx
Biljana
bibip
Snezana O.
macana
Gabi*
vesnica
avon
Winki
moon
jasmina,mina
katica
Mami4ka
Deni
jeca
mama X
josifana
Vesna Blazevska
D-r Lidija Pazdrijan
Sestricka
Daniela.Ilijoska
marina_daniel
pepa
ripce
Pravnicka28
butterfly
Anika
BILE-ENA
Lidija Nedelkoska
soledad
Mimi Petreska
caci
petra26
maria
sasa
Rozetka
sneze
nnatasa
makresanska
Damjana
Mama Vase
fibimk
naivnna
ирена
ari
kavadarcanka
lela
sonja vasilevska
lila_mk
mama viki
marija*
delfin76
Kinky
Labuda
irena bozinoska
natali
Dragana
sunset
KATIC
MamaMaja
BiljanaM
mina32
Maja
margarita
Pipolino
lidija29
Sanja_Ivana
female*
mama i nikola
Ance-J
LoL
juli i nina
Mimi22
Пандорче
Laura
jana_aerodrom
Oci
svetle s
kiki22
mirecv
Biljana795
Sara
avanturistka
Denicija
tanjaaa
taci
рипче
Lidija Angelevska
macush
winnie the pooh
nafi
mamazako
jasmina i ace
KAJA
marina_pp
bica
Mama Ane
marina_m
Cece Miloskovska
mamicka
verce
milena p
Svetlana
sonja 35
Kiki
sonja colakova
Ves
Kikic
elena-d
vdovica
mac@
hormonce
mamaada
Ilince
Vicky
kara
Jovana's mom
Sandra_Anja
SonjuS*
peperutka
Simona's mom
Zvezdicka
Sister
mad bluestar
veki22
magi
solzicka2
vecki
Dadi
mamalina
mamicka211
baby24
marijana
desi
sonjamfk
vesna velkova
STAR *
Emilija
TINCE
aneta
marija.talevska
мама Биби
aleksandra
Lence
BaMbYnA
Lana
Bu_Bi
rich_bitch1
Lili
Juni08_Andrea
Freya
petrusevavesna
Goca
natasast
viktorija
sanja83
biljanag
Emi
daniela
sashka26
Big Sister
Irena Trajkovska
218 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 18 ... 31, 32, 33
АвторПорака
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 28885
Registration date : 2009-02-05

Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty24.11.09 8:16

Boze Lide nikako nemoj da razmisluvas deka moras zaradi deteto da bides vo brak toa ti e golema greska.Ovaa recenica sum ja kazala i pak ke ja kazam podobro deteto da zivee so eden normalen roditel i da ima srekno detstvo.Nema da bides nitu prva nitu posledna sto se razvela mlada si zivotot e pred tebe nemoj da si ja upropastis mladosta nemoj da si go upropastis zivotot tvoj i na tvoeto najmilo, toa eden den ke porasne ke si go najde svojot pat a ti ke treba cel zivot da gi trpis makite od nego i negovite.Ne me svakaj pogresno ama mislam deka on ne zasluzuva da bide so vas ni 5 minuti veke.Ako imas poddrska od tvoite jas mislam deka veke si znaes sto da privis a ti kako sakas.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 52
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 28983
Registration date : 2009-01-14

Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty24.11.09 8:56

Lide напиша:
Zvezdicka pricinata sto sum seuste so nego e malata a i nekade vo mene ima mala nadez deka ke ima podobri denovi za nas.Mnogu pati probav so mirno da razgovaram so nego no nikako ne mi uspeva Lence duso nikogas ne sum mu rekla da bira od nas i od niv nikogas samo problemot e vo nego toj toa si go ima na pamet deka mora da e na nivna strana za bilo sto za da ne go odelam od niv toa se samo gluposti mila zarem nemam i jas familija koja ja sakam kako ke mi bese mene nekoj da me odelese od niv ama ne mozes nikako da mu dokazes deka nemam nisto protiv niv samo mi treba malce poveke pocit nisto poveke.Posleden pat koga razgovaravme mu se molev i placev ko malo dete da go sredime brakot ne za nas za malata da zivee kako sto treba toj mi vika ne mozam da ti pomognam so toa ima resenie vika ke ja dademe na nekoi koi nemat deca pa ke zivee kako sto treba ti se molam zarem pameten covek bi go pomislil li toa mozebi go kaza vo nervoza ama mene me boli mnogu zamisli kako sto rekov prethodno toj i ke se odeli od nas za niv.Toj ili e budala ili e magepsan.Super se custvuvam koga znam deka nekoi luge kako vas lence imat zaednicki jazik imat razbirajne za sve i znaat so mirno da go resat sekoj problem kaj nas toa go nema kolku i da se trudam zabe e mm e mnogu nervozna i izbrzliva licnost ne znaes vo koj moment kako da go fatam a kako i da go fatis sekako nema da mu pogodis Uzivaj vo toa sto go imas.

Lide so molenje i so placenje ne se doagja do pocit. Piti znaes kako ke dobies od takov tip? Nikako i nikogas... covek pa i vo lutinata ke dava svo dete... turi mu pepel.

tuku, da sum jas na tvoe mesto ni sekunda ne mu sedam! za sto da mu sedam, za da sluzam za diplice pred vrata, koj stigne da me sutne??? sto primer mu davas ti na deteto taka? Ke nauci deka za taka se zenenite, deka sluzat nwkoj da im se izderuva i da ne gi saka, i utre nejze istoto ke ja snajde... nema primer da vidi deka zenite se za pocit!

Da sum na tvoe mesto si zemam deteto i si odam pa ke vidime togas koj ke dava dete, koj ke staval brat i majka pred zena i dete... nemoj da si glupa! Bas naprotiv, RADI DETETO ne smees da ostanes vo takva atmosvera...
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 27570
Registration date : 2009-05-15

Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty24.11.09 9:45

Лиде здраво, човеков е влезен во волшебен круг. Пробај нова тактика наместо да го молиш и плачеш за трошка среќа биди јака и не му покажувај дека се нервираш научи се да му кажеш НЕ во животот определиси некој период да речеме 1 месец ништо ама баш ништо не му збори за неговите во уста не ги ставај, дуру и тој ако испровоцира разговор за нив речи му дека не те интересира дека тој си знае најдобро што е најдобро за нив. Низ дома збори си нормално за малата за вас измисли нешто,престани да го молиш тој тука се чуствува силен и те има земено под свое.
Дај си рок пробај ако не бива боже мој сите имаме еден живот земи си го детето и ај пријатно, барем ќе бидете мирни нема да чекаш да видиш на која нога станал и да ти се развикува и да те вреѓа па уште и пред детето, да го поминеш животот под стрес страв.
Вратете се на почетокот Go down
Lence
Прваче
Прваче
Lence


Female
Број на мислења : 125
Age : 52
Локација : ne kazuvam
Расположение : odlicno
Поени : 29067
Registration date : 2008-05-13

Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty24.11.09 11:17

Lide напиша:
Zvezdicka pricinata sto sum seuste so nego e malata a i nekade vo mene ima mala nadez deka ke ima podobri denovi za nas.Mnogu pati probav so mirno da razgovaram so nego no nikako ne mi uspeva Lence duso nikogas ne sum mu rekla da bira od nas i od niv nikogas samo problemot e vo nego toj toa si go ima na pamet deka mora da e na nivna strana za bilo sto za da ne go odelam od niv toa se samo gluposti mila zarem nemam i jas familija koja ja sakam kako ke mi bese mene nekoj da me odelese od niv ama ne mozes nikako da mu dokazes deka nemam nisto protiv niv samo mi treba malce poveke pocit nisto poveke.Posleden pat koga razgovaravme mu se molev i placev ko malo dete da go sredime brakot ne za nas za malata da zivee kako sto treba toj mi vika ne mozam da ti pomognam so toa ima resenie vika ke ja dademe na nekoi koi nemat deca pa ke zivee kako sto treba ti se molam zarem pameten covek bi go pomislil li toa mozebi go kaza vo nervoza ama mene me boli mnogu zamisli kako sto rekov prethodno toj i ke se odeli od nas za niv.Toj ili e budala ili e magepsan.Super se custvuvam koga znam deka nekoi luge kako vas lence imat zaednicki jazik imat razbirajne za sve i znaat so mirno da go resat sekoj problem kaj nas toa go nema kolku i da se trudam zabe e mm e mnogu nervozna i izbrzliva licnost ne znaes vo koj moment kako da go fatam a kako i da go fatis sekako nema da mu pogodis Uzivaj vo toa sto go imas.

Cim e vakva rabotata, sto se nadevas veke za vasiot brak. Koga toj e spremen i od svoeto dete da se otkazi, da ne zboruvame za tebe. Duso, rascisti za sekogas. Jas ne gledam nekoja idnina vo vasiot brak, samo moze poveke problemi, nervozi i karanici da si doneses. A ako mislis deka so nego ke si samo poradi malata, gresis. Deteto najvise oseka kolku i da se pravi pred nea deka e se ok. Ne sum nekoj strucnjak, ama jas ne bi sedela nitu eden den so nego. Ne znam kakva ti e situacijata, dali imas kaj nekoj da se potpres, da ti pomogni. Ti posakuvam sreka i sto pobrzo da si go resis problemot, ne samo za tebe tuku najvise i za malata.
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 28754
Registration date : 2008-12-07

Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty25.11.09 18:45

Lide напиша:
Posleden pat koga razgovaravme mu se molev i placev ko malo dete da go sredime brakot ne za nas za malata da zivee kako sto treba toj mi vika ne mozam da ti pomognam so toa ima resenie vika ke ja dademe na nekoi koi nemat deca pa ke zivee kako sto treba ti se molam zarem pameten covek bi go pomislil li toa mozebi go kaza vo nervoza ama mene me boli mnogu zamisli kako sto rekov prethodno toj i ke se odeli od nas za niv.Toj ili e budala ili e magepsan.
Na toj coek garant mu fali nesto. Sto da ti kazam, ti kazaa se. Znam deka e lesno da se kaze, tesko da se napravi nestoto. Se e vo tvoi race. Nemoj da se zalazuvas deka nekoj ke se smeni. Nema, ti garantiram. Kaj mm site raboti so mi smetale otporano ... isti si se ostanati,samo mozebi nesto e vo poblaga forma. Ili ke gi prifatis tie "nedosatoci" ako se mali, ili cao prijatno. Nema treto.
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 26845
Registration date : 2009-09-29

Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty25.11.09 20:48

Лиде зошто плачеш и молиш, стави го еднаш пред свршен чин, почни театрално да ги пакуваш торбите, ако во него постои малку љубов ќе те спречи и ќе можеш да разговараш нормално и да поставиш услови, а ако не те спречи во тоа значи дека меѓу вас е свршено и џабе го губиш здравјето покрај таков Несредени фамилијарни односи - Page 33 412106
Вратете се на почетокот Go down
profesorce
Почетник
Почетник
profesorce


Male
Број на мислења : 20
Age : 52
Локација : kavadarci
Поени : 26839
Registration date : 2009-07-22

Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty26.11.09 23:09

Lide, citam i ne mozam da se nacudam uste sto nema na ovoj svet.
Ednostavno se sramam pokraj takvi, i kako sto izgleda kako edinstveno masko na ovoj forum, ti davam podrska da istraes vo tvojata namera da spasis nesto od tvojot brak ako moze da se spasi, a ako ne podobro e i za dvajcata na miren nacin da se dogovorite.
I najbitnoto ti kako sovesna majka moras najprvo da mislis za deteto i sto e najdobro za nego.
Ednostavno ako a biva rabotata ok, ako ne togas so ubavo razdelba i zivotot mora da tece ponatamu, deteto da si raste vo semejstvo pa i so eden normalen roditel.
Ti posakuvam pobrzo da go resis problemot i za tebe a najmnogu za deteto
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 30846
Registration date : 2007-11-19

Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty27.11.09 0:23

izvini sto vaka ke se izrazam Lide, ama na toj covek mu fali nesto, zimaj deteto i odi, a ako ima podobri vreminja za vas ke pokaze vremeto, ostavi go sam pa mozda ke mu dojde umot i ke svati sto izgubil
Вратете се на почетокот Go down
Vesnicka
Полуматурант
Полуматурант
Vesnicka


Female
Број на мислења : 1037
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 28872
Registration date : 2008-08-08

Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty27.11.09 2:04

Profesorce gi procitav tvoite postovi.Ti si tatko za primer.Za se sto ti treba tuka sme na forumov.
Lide kako vikaat podobro bolen kraj odkolku bol bez kraj.Stavi tocka i zaminuvaj sto pobrgu.Vo takva atmosfera ne sedi ni sekunda poveke ako ne za tebe togas za deteto.Na deteto mu treba zdrava sredina paa makar i so eden roditel.Sto ke i e detstvo so dvbajca roditeli od koe ke ima samo traumi od pretrpenite stresovi.Decata cuvstvuvaat i poveke otkolku sto mozes da zamislis pa sekoja vasa taka dramaticna kavga deteto ja prezivuva vo sebe.Ako ve saka i tebe i deteto ke najde nacin da gi izmeni nestata i da vi go dade zasluzenoto mesto vo negoviot zivot, ako ne i cel zivot da go pomines molejki i klecejki se e zaludno.
Вратете се на почетокот Go down
sani_sani
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 2
Age : 38
Локација : domce
Поени : 26104
Registration date : 2009-12-12

Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Problemi so roditelite na soprugot   Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty18.12.09 12:12

Zdravo na site,jas sum nova tuka na forumot. Imam problem koj bi sakala da go spodelam so vas i da cujam vasi mislenja i iskustva. Se raboti za roditelite na maz mi koi samo problemi ni pravat i raspravii. Iako ziveeme sami,so naseto kerkice nie nemame mir od niv. Se porodiv pred godina i 4 meseci,i namesto da uzivam so bebusot i so soprugot jas bev postojano po stres. Svekrvata ke dojdese kaj mene luta,jas isto kako da ne postoev za nea. Demek idala vnuceto da go vidi a ne mene. Na maz mi sekako mu zboruvase za mene i za moite roditeli..Kako nie mu ja polnime glavata,nie ke sme go ostaele na ulica,jas sum setala,sum odela kaj majka mi i mnogu drugi raboti. I pokraj seto toa jas nikogas ne i rekov da ne ide doma,sekogas bila dobredojdena. Se porodiv so carski rez,niti ednas ne me prasa kako sum,dali mi treba nekakva pomos..Niti se ponudi da pomogne nesto okolu bebeto. Doagjase nekoe vreme pocesto,a mnogu pati i bez najava,a se slucuvase nekogas da legnam da se odmoram so bebeto,taa pocnuvase da mu lupa na prozori kaj spalnata za da me razbudi... posle pocna i cel mesec da ja nema,niti da se javi da prasa za vnuceto..Isto i svekorot ni ednas ne dojde doma da go vidi vnuceto,niti ednas so raka go nema cepnato, sto lugje ke bea jas neznam.Svekrvata sekoj vikend mu se javuvase na mazmi za da se rasprava,i da me vrega mene i moite..Pred da ostanam bremena duri mu vikase ostavija ne e ni prva ni posledna,losa e...Dodeka mazmi i ja davase cela plata na majkamu sve bese ok i jas i moite cinevme..Otkako resivme da se osamostalime za sve me obvinuva mene..Odtogas pocna da ne me saka...Dobro e sto mazmi dobro si ja znae majkamu i ne ja poslusa za nisto.. Toj fino lepo i objasni nekolku pati deka ako sakaat da dojdat i da ne vidat dobredojdeni se,a za raspravii i luti da ne doagaat. Tie na seto toa se iznalutia i ne doagaa. Svekormi duri ni kaza deka se otkazal od nas.I prestanaa sekakov kontakt so nas. I pokraj seto toa,za prviot rodenden od kerkami nie im pustivme pokani da dojdat..Svekormi ne dojde,a svekrvami dojde..I od togas ne e ni javena da prasa za vnukata,niti da se izvini. Denes,posle 4 meseci, mu imase prateno poraka na maz mi na mobilen,so sekakvi navredlivi zborovi za mene i mojte roditeli...Mu vika tie te podbucnivaat,so tebe igraat kako so sakaat,zemigo i nivnoto prezime,TE ZALAM mu vika so niv..A isto taka i tetkamu na mazmi mu imase ostaveno poraka i demek sega ke mu kazuva na maz mi kako ne e vo red toa so go pravime.A isto i taa nikogas ne se javila da prasa kako e malata,tuku se javuva samo pamet da ni soli. a i sto ima da ne miri sega koga tie sami se otkazaa od nas i ne sakaat nisto da imaat so nas,si go kazaa svoeto..A isto taka pred eden mesec deverot me najde na fb i sesto mi iznarece,me navredi mene i cela moja familija, za sramota. Pa koj e toj da mi kazuva kaj sum odela jas i sto sum pravela,neka si gleda za zenata negova i kerkata,mene neka me ostavat na mira. i uste mi vika kazi mu na brat mi nesme ni prvi ni posledni so ke nemame muabet,zavrsil so nas,zaradi majkamu. Pa jas mislam nikogas nema da im prostam za sve sto storija i za site navredi. Pa uste svekrvami ke glumi zrtva pred drugi i ke me ogovara. Navistina sum iznervirana od porakata sto ja slusnav denes, i neznam kako da postapam,dali da zaboravam ili da i se javam i sesto da i iznakazam sto mi lezi na dusata da vidi taa kogo vregja.Pa dosta kjutev i trpev celo vreme.. Sto mislite vie kako bi postapile so vakvi lugje sto vi go narusuvaat mirot doma i vi prabat problemi,bi trpele li svekrvata da vi doaga doma luta,da ve ignorira,isto ko da ne postoite igra samo so vnuceto..I koga ke ja prasate za kafe ona ladno vi odgovori NE i ke vi go zavrti grbot. Bi i dozvolile da vi doagja vo vasa kukja ili jasno ke i dadete do znaenje deka ne e dobredojdena kaj vas?? Jas mislam nikogas nema da im oprostam za sve sto ne navredia i isponizavaa,i nikogas poveke ne bi stapnala vo nivna kukja..sto mislite me interesira kako vie bi postapile na moe mesto? Jas se iznakazav ima use mnooogu da se pisuva mozam kniga da napisam ama aj da ne ve davam veke dosta bese:))
Вратете се на почетокот Go down
Maja
Прваче
Прваче
Maja


Female
Број на мислења : 487
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29393
Registration date : 2008-04-14

Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty18.12.09 13:19

Сани, може не е лошо малку да ги ставиш другите на игнор и да си се посветиш на твојата ќеркичка, твојот сопруг, па убави денови доаѓаат, идат празници, Нова година....опушти се малку, диши длабоко...Батали се што ти иде на живци...Рилекс малку....Несредени фамилијарни односи - Page 33 195387
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29642
Registration date : 2008-07-14

Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty18.12.09 13:23

Jas misalm deka bas treba da im go pokazes mestoto, stom ne si go storila toa do sega. Kako oni sprema tebe, taka i ti sprema niv, bez mnogu objasnuvanja i opravduvanja.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 28830
Registration date : 2009-02-13

Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty18.12.09 13:27

jas mislam da ne pagas na nivno nivo
uf neznam , mozda pa so takvi luge treba takov da si , za da te razberat
nie go znaeme samo ona sto ti ni go napisa , megutoa ti si go zivees toa, ti najdobro ke si procenis
Вратете се на почетокот Go down
mamaAnita
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 189
Age : 45
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 26702
Registration date : 2009-09-17

Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty18.12.09 13:31

А зошто не седнете сите заедно убаво да поразговарате и да ги расчистите сите проблеми што ве мачат. Нека објасни мт дека те избрал тебе за животна сопатничка и дека мора да те прифатат таква каква што си. Јас мислам дека вреди да пробате да се смирите
Вратете се на почетокот Go down
saligrem
Полуматурант
Полуматурант
saligrem


Female
Број на мислења : 715
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 26799
Registration date : 2009-10-30

Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty18.12.09 13:37

sani oprugot e na tvoja strana imate zlatno detence gledaj si za niv ne se zamaraj so gluposti . Malada si ne se polni so nervozi sekoja nervoza so tek na vreme pominuva vo bolest
Вратете се на почетокот Go down
Doricka
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 104
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27646
Registration date : 2009-02-21

Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty18.12.09 13:45

Ponekogas e dobro da zastanes so svoj stav i da si olesnis so zborivi no toa znae da dovede i do poveke provokacii i raspravii so prosti ljuge ednostavno kolku i da reagiras i da si vo pravo ke ti vrakat na sto e mozno ponisko nivo samo da te unistat anekogas znae i molcenjeto da uspeva ednostavno ne se zamaras i ne vozvrakas sto niv uste poveke gi nervira ako maz ti te podrzuva i go ignorira nivnoto mislenje togas za tebe e polesno glavata gore i ne se zamaraj, so prosti ljuge ni so arno ni so loso ni vaka ni taka ne se izleguva na kraj
Вратете се на почетокот Go down
josifana
Прваче
Прваче
josifana


Female
Број на мислења : 362
Age : 44
Локација : makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 27521
Registration date : 2009-04-20

Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty18.12.09 14:08

Колку се нервирам на вакви приказни,неможам да опишам.А,и ми враќаат некои неубави спомени. Несредени фамилијарни односи - Page 33 412106
Сани,сум поминала низ слична ситуација како твојата и само можам да ти кажам да си го гледаш здравјето и да бидеш цврста,само да си кажеш дека ти е чиста совеста и крај.
Најважно е што имаш поддршка од тм,се останато не е во твоја моќ.Многу сум се нервирала,сум се трудела да се смирам,ама волкот го менува влакното,а карактерот не.Никогаш нема да успееш да ги смениш.
Биди среќна што си далеку од нив ,посвети се на тм и ќеркичката,во случајов тие губат што не знаат да се радуваат на внуката.Поздравче и биди со исправена глава.
Вратете се на почетокот Go down
sani_sani
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 2
Age : 38
Локација : domce
Поени : 26104
Registration date : 2009-12-12

Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty18.12.09 22:00

Fala vi na site za sovetite,ke se potrudam da ne se zamaram poveke so niv i da ne se nerviram zosto ne vredi. Mene mi e mirna sovesta zosto znam deka nikogas nitu sum gi navredila,niti sum im napravila nesto loso. Celo vreme molcev i trpev zosto nesakav da pravam problemi,mislev ako sum jas dobra so niv i tie ke se smenat,no ne bilo taka.Nekoi lugje znaat da ti ja iskoristat dobrotata. Maz mi 100 pati im ima kazano deka nesmeat da ni se mesaat vo brakot,i deka treba da me pocituvaat kako jas sto gi pocituvam niv. A toa svekrvata uste poveke ja luti zosto maz mi e na moja strana,i ne im dozvoluva da me vregjaat. Se nesto ke najde za da se rasprava,za sitnici,i da go podbucnuva maz mi za da ni napravi problemi..Saka sve da bide po nejzino i da manipulira so site. Epa nemoze poveke so mene taka,moram da se smenam malku i da ne dozvolam da si igraat so mene kako so znaat. Pozdravce do site vas srcki ste!
Вратете се на почетокот Go down
Lence
Прваче
Прваче
Lence


Female
Број на мислења : 125
Age : 52
Локација : ne kazuvam
Расположение : odlicno
Поени : 29067
Registration date : 2008-05-13

Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty19.12.09 9:30

Sani jas bi ti rekla koga sledniot pat svekrvati ne najavena ke dojdi samo lupni i ja vratata pred nos i ke i kazis koga ke nauci da se odnesuva kako so treba togas da se najavi i da dojdi. Pokazi im go mestoto na site koga ti e tebe cista dusata. Veruvaj mi, ke dojdi red, ako tie imaat barem malku svest, tie ke se stramuvaat. Ti zboruvam od iskustvo. Imav i jas slicen problem, zalno e sto so godini ne zboruvavme, ama dojde red tie se izvinuvaa za se so zgresile i sega za sto i da e, mi klecaat pred vrata. Dali e za pari, rabota ili sto i da e, eve gi. Samo sega si velam samo e imalo stvarno gospod. Gledaj si ti tvojata familija, digni glava gore i ne im dozvoluvaj tie da se sitat na nivnite provokacii i gluposti. Tie ke zboruvaat, ogovaraat ama ke dojde vreme se ke si dojde kako sto treba samo tie ke se osekaat vinovni sto taka se odnesuvale. Znam, greota e za decata, koga ke gledas deka na pr. od brat mu decata ke im davaat i posvetuvaat sve a na tvoeto nisto, taka barem kaj mene bese, toa mnogu boli. Decata uvek patat, ama ne e tvoja krivica. Samo ponosno gore glava i ne padaj na nivni muabeti.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Несредени фамилијарни односи   Несредени фамилијарни односи - Page 33 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Несредени фамилијарни односи
Вратете се на почетокот 
Страна 33 of 33Отиди на страна : Previous  1 ... 18 ... 31, 32, 33
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: