Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Вашата реакција на неговото скитање со друштво

Go down 
+76
kiki-riki
karolina
marijab.d
Candy
EckaGj
Gordana Natovska
Eni
Ana.b
danielaval
rainbow
Mila87
Freya
Ina Sk
ance
Viki J.N.
Vesna Blazevska
nataliemil
pepa
Mama Ane
Dzena
vecki
Dara
emilija nestorova
blazevskak
NatasaK26
nnatasa
Natalija
Damjana
slatka87
sonjamfk
biljanag
Dali
Sun_shine
Zvezdicka
Vale74
Kat
BILE-ENA
maci
Ilince
Snezana O.
avon
rich_bitch1
Mami4ka
eva31
jasmina i ace
mirecv
Tifani
marina_daniel
Diana
marina_m
Monika
Rocka
avanturistka
aleksandra
silvana
winnie the pooh
delfin76
Sestricka
butterfly
Kiki
Kinky
Sandra
Janaxxxx
Sanja_Ivana
Nate_David
obicna
anetapp
Lidija Nedelkoska
najmila
BiljanaM
bubamara
verce
hormonce
soledad
marija*
ZeleniCka
80 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
АвторПорака
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29230
Registration date : 2008-06-06

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty07.09.09 22:33

Ne mi smeta koga izleguva so drugarite, go isprakam so "Dobar provod" isto kako sto sakam jas da se vidam so drugarkite, taka saka i toj da se vidi so drugarite. Imame poverenie eden vo drug i od taa strana nemame nikakvi nedorazbiranja. Ne mi smeta mozebi zatoa sto toa ne se slucuva mnogu cesto, i ne se vraka doma pijan(se slucuva da se vrati podnapien, ama pijan ne), i veruvam deka ako se vrati pijan ke mi smeta, i isto ako se vraka mnogu kasno pak ke mi smeta.
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28464
Registration date : 2009-02-16

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty07.09.09 22:34

Не дека ми смета, но јас сум си по природа љубоморна, иако се трудам да го контролирам тоа. Никогаш не сум рекла не може или сл., сепак една таква реакција ќе биде повод за расправија, а ништо нема да се постигне. Но, во последно време актуелни беа овие изборите на мис, е сега обично заедно одевме и се беше ок, но се погоди еден пат да не сум таму и он пак на мис, е на тоа стванро се налутив, не дека јас сум нешто љубоморна на мисиците, но ме изнервира тоа што ни еден избор не се пропушта.
Инаку баш ми е мило што излегува со другарите, 90% од излегувањата и јас сум со нив и искрено некако ми е глупаво,само јас девојче(иако дечко ми повеќе пати заради мене излегува, тој не е многу по шетањето).
Вратете се на почетокот Go down
rainbow
Прваче
Прваче
rainbow


Female
Број на мислења : 340
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : podobro :)
Поени : 27595
Registration date : 2009-05-30

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty07.09.09 22:58

nie obicno zaedno sme izlezeni i nekogas sum edinstveno zensko Smile ama pa jas na fakultet toj na rabota nekogas edvaj naogame vreme da se vidime nie a kamoli sam da izlezi toj ili jas a za vikendi si izlegvame zaedno barem togas ubavo da se vidime da si posedime.
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Прваче
Прваче
danielaval


Female
Број на мислења : 369
Age : 40
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 28414
Registration date : 2008-11-21

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty07.09.09 23:17

мм постојано скита со другарите онака без веза не пие се собираат и играат кантер е тоа најмногу ме неривара овие 2 месеца од кога тргнав на работа ја чува Ангела и воопшто нема време за скитање од сега па натаму нема дома да се прибере ја носиме во градинка
ужасно ме нервира тоа нивно скитање
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27953
Registration date : 2009-04-07

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty08.09.09 21:22

Мојот фала богу не е од тие што сакаат многу да шетаат и да си се напијат,знае понекогаш да излезе ама тоа е еднаш во неколку месеци,но се враќа ѓон пијан,не седи по цела ноќ по кафани така да не му се лутам воопшто.Некогаш дури и сакам да излезе,да се одморам малку од него,зошто како пијавица ми се закачил-вика ако дојдеш и ти ке одам ако не неодам.Ама затоа од од компјутерот тешко да го станам hihi
Вратете се на почетокот Go down
Eni
Прваче
Прваче
Eni


Female
Број на мислења : 171
Age : 38
Локација : Macedonia
Поени : 28281
Registration date : 2008-12-08

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty10.09.09 22:59

мм треба да го буткам низ врата за да излезе сам, не толку заради мене колку заради Дариа абе не се дели од детево
Вратете се на почетокот Go down
Gordana Natovska
Прваче
Прваче
Gordana Natovska


Female
Број на мислења : 256
Age : 41
Локација : Veles
Поени : 27617
Registration date : 2009-05-16

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty26.09.09 18:06

mm nema vreme od rabota da izleze so drugarite bidejki kasno si ide a koga ke si doje si igra so Jovana i samo vo nedela e slooden toj den ni go posvetuva na nas i odime na rucek kaj mojte roditeli retko vo nedela moze da izleze na kafe so nekoj drugar
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27479
Registration date : 2009-06-29

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty04.10.09 16:22

Од скитање до скитање има разлика.
Ако е за на кафе,пијачка,шетање.Убаво да си поминнеш му велам.
За скитање ноќе сам со другари никаков проблем.Тоа е многу ретко,ама многу.И двајцата сакаме заедно да си излегуваме,не сами ноќе.
Вратете се на почетокот Go down
Viki J.N.
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 138
Age : 43
Локација : KOCANI
Расположение : sekogash vesela
Поени : 27037
Registration date : 2009-08-25

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty05.10.09 18:11

eh shto da kazam pak jas so istoto,i so ubavo zboruvam mu ukazuvam go ubeduvam do deka se zbori do tamu.Luge po 8 saati go nem akoga ke izleze celo rabotno vreme.I se pijan ke se vrati i nema podobruvanje ama bash nikakvo.Se pravam za da mu e podobro,ne ni bea dobri odnosite so negovite roditeli i trudam se i toa da go sredam ama se za djabe nishto ne mi se priznava shto i da pravam.Pa ozgora i stanuva aroganten kako toa shto go pravi toj da e normalno a deka jas sum losha
Вратете се на почетокот Go down
Candy
Прваче
Прваче
Candy


Female
Број на мислења : 172
Age : 44
Локација : domce
Поени : 26980
Registration date : 2009-09-11

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty09.10.09 13:04

Maz mi i ne skita so drustvo. Retko na kafe so kumot preku den ili so nekoj drugar do kladilnica vo vikend. Jas go pustm nema problem isto kako sto sakam i jas da odam na kafe sama so drugarki moze i toj. I koga bevme decko i devojka sekogas zaedno izleguvavme. Bez mene mu bilo dosadno i ne bilo to to Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 0186
Вратете се на почетокот Go down
marijab.d
Прваче
Прваче
marijab.d


Female
Број на мислења : 159
Age : 37
Локација : bitola
Расположение : OK
Поени : 27523
Registration date : 2009-05-17

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty22.10.09 16:48

Шизнувам ,ми се прават лоши филмови не дека тој ќе направи нешто туку дека ќе дојди некоја лепотица со нејзините другарки и ќе му се закачат а мажи како мажи незнаат да одбијат и дека после некои испиени чашки ке биде нешто.Едноставно кога е сам излезен јас гледам на сатот и се воздржвам а да не го побарам.
P.S ви имам и др пат кажано јас сум болно љубоморна
Вратете се на почетокот Go down
karolina
Прваче
Прваче
karolina


Female
Број на мислења : 296
Age : 44
Локација : doma so sonceto moe
Расположение : srekno najsrekno
Поени : 28408
Registration date : 2008-12-21

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty08.11.09 13:25

jas se podnalutuvam ama toj pa retko odi so drustvo sega nekako site se familjijrni so deca pa se sobirame po kafani najcesto zaedno a toj po kladilnici ide sam i na kafe so kumot ili deverot na najmnogu ska koga setame site trojaca zaedno so nasata princeza
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27105
Registration date : 2009-09-29

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty08.11.09 13:33

мм е постојано на работа и нема време ни за нас ни за друштво
Вратете се на почетокот Go down
monabombona
Прваче
Прваче
monabombona


Female
Број на мислења : 354
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : nasmeana, sakam koga ne e toplo
Поени : 27430
Registration date : 2009-06-29

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty08.11.09 14:05

Мм не излага често со друштво сам, почесто излегуваме заедно, или по дома се собираме со пријателите. Сите негови другари се женети и со деца.Најверојатно затоа.
Вратете се на почетокот Go down
Goddess^
Прваче
Прваче
Goddess^


Female
Број на мислења : 233
Age : 43
Локација : Sk
Расположение : Одлично! :)
Поени : 26925
Registration date : 2009-10-07

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty09.11.09 14:04

Мажот ми, откако почнавме да излегуваме, никогаш нема излезено сам со другарите Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 445531 Секаде одиме заедно, а фала Богу такви му се и другарите, никаде без жените или девојките Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 592735
Знаеме да се напиеме и двајцата или само тој да е пијан, ама никогаш не ми пречело пошто прво е со мене, а второ - многу е мил кога е пијан Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 10380
Вратете се на почетокот Go down
vasidora
Полуматурант
Полуматурант
vasidora


Female
Број на мислења : 672
Age : 40
Локација : sk
Расположение : vo neizvesnost:)
Поени : 27349
Registration date : 2009-09-17

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty09.11.09 14:16

Nie ko gs i gakji sme, kaj toj tamu i jas, kaj jas tamu i toj. Srce e moe.
Вратете се на почетокот Go down
saligrem
Полуматурант
Полуматурант
saligrem


Female
Број на мислења : 715
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 27059
Registration date : 2009-10-30

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty09.11.09 14:42

Mojata reakcija koga mm izleguva e najnormalna mozebi zatoa sto i jas sakam da izlezam so drugarki . Neznam zosto ne bi go pustila da odi toj ne e moj rob ili zatvorenik . Dokolku toj saka da me izneveri moze i toa kako.Kako prvo treba da si veruvame eden na drug
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вашата реакција на неговото скитање со друштво
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: