Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Вашата реакција на неговото скитање со друштво

Go down 
+76
kiki-riki
karolina
marijab.d
Candy
EckaGj
Gordana Natovska
Eni
Ana.b
danielaval
rainbow
Mila87
Freya
Ina Sk
ance
Viki J.N.
Vesna Blazevska
nataliemil
pepa
Mama Ane
Dzena
vecki
Dara
emilija nestorova
blazevskak
NatasaK26
nnatasa
Natalija
Damjana
slatka87
sonjamfk
biljanag
Dali
Sun_shine
Zvezdicka
Vale74
Kat
BILE-ENA
maci
Ilince
Snezana O.
avon
rich_bitch1
Mami4ka
eva31
jasmina i ace
mirecv
Tifani
marina_daniel
Diana
marina_m
Monika
Rocka
avanturistka
aleksandra
silvana
winnie the pooh
delfin76
Sestricka
butterfly
Kiki
Kinky
Sandra
Janaxxxx
Sanja_Ivana
Nate_David
obicna
anetapp
Lidija Nedelkoska
najmila
BiljanaM
bubamara
verce
hormonce
soledad
marija*
ZeleniCka
80 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 39
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29215
Registration date : 2008-06-09

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty03.05.09 16:44

mojot mm mnogu e prezafaten so rabota pocnuva od 8 pa se do 21 22 ili 23 casot potoa vecera i e kapnat legnuva da spie koga ke bide praznik ili nedela ni se posvetuva nas -mene i na decata pa moze zaedno da pojdeme nekade na gosti ili da izlezeme a ako ima nekoj specijalen povod kako na primer rajgajne na dete ili ako nekoj gi cesti za nekoja rabota ne sum ljubomorna mozebi zatoa sto toa mnogu retko se slucuva
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty03.05.09 22:28

Kinky напиша:
I na mazite im treba da se izduvaat malku:), isto kako i na zenite:)
Nekomu se dosta 2 casa, a nekomu i 12 mu se malku:)))
Ako ne e cesto, ne gledam zasto bi pretstavuvalo problem:).

I mm i jas izleguvame sam po sam, i nemame problem so toa. I dvajcata sme imale zivot i drustvo pred da se zapoznaeme. Del od tie prijateli stanale zaednicki, del sme gi zadrzale samo za sebe:). I na krajot na kraistata, ne sme zalepeni zaedno pa da na smeeme da izlezeme eden bez drug:).
istoto go praktikuvame i nie,eve skoro 6 god.vo brak i 11 od koga sme zaedno,nit mi zabranuva nit jas nego.i jas sakam so drugarki da si se izduvam i on normalno ,takva mu e rabotata ,pri dva restorani nemozam da ocekuvam doma da mi se vrati vo 21 casot.znae ida zaglavi ali znam i ja da zaglavam so nego zaedno.na sega stalno mi veli,tebe i vo dva sabajle da te viknat stalno si spremna za izleguvanje.more ista sorta sme Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty26.05.09 12:14

Jas samo edno mozam da komentiram tuka :



YOU GOT TO FIGHT FOR YOU RIGHT TO P A R T Y !!!!!


Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 0186 Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 0186 Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 0186
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty26.05.09 12:22

порано ме нервираше и се лутев, а сега се помалку, ма што сака нека прави.....само со ум! и не дај боже да дознаам нешто!
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28854
Registration date : 2008-10-30

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty26.05.09 12:28

ako e vo granici na normala ok e neka odi iako znam nekogas da mu promrcam eve vikendot na pr imase zurka vo hard rock olimpia motors i toj bese pokanet a jass normalno bremena sum i ne mozam da odam.ne mu napraviv problem da odi ama me iznervira vo 2 i pol si dojdi a jas imav nekoi bolki e vo vakva situacija me vadi od pamet inaku neka odi so umot vo glava
Вратете се на почетокот Go down
Diana
Полуматурант
Полуматурант
Diana


Female
Број на мислења : 691
Age : 39
Локација : Bitola
Расположение : Замрзнато...
Поени : 28403
Registration date : 2009-02-15

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty26.05.09 13:11

Не љубоморам кога шета со неговото друштво затоа што и јас понекогаш сакам да сум со своето друштво.Нормално ако претера со тоа тогаш се лутам...Мажи.... hihi
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28558
Registration date : 2009-01-16

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty26.05.09 13:31

on bas i nema vreme mnogu a i zelba da skita,poveke saka doma da e da se vidi so daniel ili da go ostavam sam so nego da se druzat togas e najsreken Smile a koga treba negde sam da ide nema problem isto i jas si odam sama so drustvo se razbira se vo granici na normalata,ako sme vo brak ne znaci deka mora segde zaedno da odime
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28262
Registration date : 2009-04-14

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty26.05.09 13:44

mm ne pie,ne pusi ne odi po kafani.Po cel den e na rabota edvaj ceka da si dojde doma navecer i da odmori.Vikendot izleguvame familijarno nekade na pica,moze i so nekoi prijateli.Zasega nemam takvo iskustvo,no mislam deka ne bi mu pravela problem duri i da saka da izleze sam so drugari
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty26.05.09 20:32

Јас додека се навикнав, првите неколку пати се лутев, ми беше малку неубаво... сега се навикнав, ги запознав повеќето негови другари, ги знам какви се и воопшто не ми смета сега Smile Сфаќам и знам дека слободата е здрава за една врска, не чини да сме нонстоп заедно Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty26.05.09 20:57

Не се лутам нити правам сцени доколку излези сам со друштво,иако тоа е ретко,обично е по некој повод,досега неколку пати се случило после работа да се врати во 2 сабајле,а и да сака почесто да излегува сам нема време,тој едвај чека да го фати креветот Smile па исто и јас многу ретко навечер без повод излегувам сама
А пред бракот,и пред да имаме деца и двајцата излегувавме посебно,и никогаш сме немале проблеми околу тоа,нити бомбардирања со прашања кај беше?со кого беше?......
Вратете се на почетокот Go down
jasmina i ace
Полуматурант
Полуматурант
jasmina i ace


Female
Број на мислења : 558
Age : 40
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 28603
Registration date : 2008-10-17

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty26.05.09 23:23

samo da se ima doverba e vazno.Kolku pati sme si izlegvale sam po sam jas so drugarki a toj so drustvo(priznavam jas sum mnogu poagresivna i poljubomorna ma da i on samo se kontrolirA) ama ponekogas ne e to to.Ti nedostiga i si posakuvas da si so nego iako pred toa si velela sama ke izlezam.
Вратете се на почетокот Go down
eva31
Прваче
Прваче
eva31


Female
Број на мислења : 246
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : super letno
Поени : 27562
Registration date : 2009-05-11

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty27.05.09 12:32

voopsto ne sum ljubomorna na mm izleguvame i jas i toj koga sakame ama vo granici na normala
Вратете се на почетокот Go down
Mami4ka
Прваче
Прваче
Mami4ka


Female
Број на мислења : 301
Age : 36
Локација : Тетово
Расположение : Odlicno :)
Поени : 27705
Registration date : 2009-05-10

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty10.06.09 16:16

Ne se lutam sto izleguva so drustvo...ama smrt mi e koga ke mi se vrati pijan doma...Ednostavno ic ne sakam da se pijanci(iako toa retko se slucuva) Ok e da pie...ama vo granici...

pregnancy week by week
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty26.06.09 14:54

porano mn mi precese ova.sega veke kuliram...ama sega emili ja imam i ona seto vreme mi go zazema pa nemam vreme da se zamaram so gluposti kaj bil so kogo bil.dodusa slabo izleguva sam ama ete se slucuva so drugarite da sednat na pivo,na partija poker,na lov odat-zasto da ne.i jas sakam od vreme na vreme sama da si prosetam
Вратете се на почетокот Go down
avon
Прваче
Прваче
avon


Female
Број на мислења : 134
Age : 50
Локација : mk
Расположение : super
Поени : 27313
Registration date : 2009-06-24

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty28.06.09 21:01

ne skita so drustvo celden e so majstorite a i so niv posle rabota sednuva nekade e toa mnogu me nervira
Вратете се на почетокот Go down
Snezana O.
Почетник
Почетник
Snezana O.


Female
Број на мислења : 75
Age : 45
Локација : Ohrid
Поени : 27298
Registration date : 2009-07-03

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Dali vasite mazi cesto izleguvaat sami navecer i dali za vas e toa problem?   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty14.08.09 23:23

Mm postojano ima zelba da izleze sam so masko drustvo navecer,ne znam zosto no mene toa mi pretstavuva problem.Custvuvam deka ne e zadovolen od mene i zatoa ima takva potreba.Ednostavno se plasam deka vo toj slucaj nemam kontrola vrz brakot.Kazete mi gi vasite mislenja.
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29443
Registration date : 2008-07-16

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty14.08.09 23:26

https://roditeliideca.macedonianforum.net/forum-f29/topic-t3086.htm

мислам дека овде може да нјадеш повеќе мислења
Вратете се на почетокот Go down
maci
Прваче
Прваче
maci


Female
Број на мислења : 359
Age : 37
Локација : mk
Расположение : super i se nadevame na podobro
Поени : 28426
Registration date : 2008-12-26

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty14.08.09 23:38

ne mnogu retko izleguva sam
Вратете се на почетокот Go down
BILE-ENA
Прваче
Прваче
BILE-ENA


Female
Број на мислења : 395
Age : 52
Локација : skopje
Поени : 28512
Registration date : 2008-11-20

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty14.08.09 23:48

Snezana O (ili O Snezana Smile )
Jas sum po poteklo od Ohrid i mnogu dobro gi znam tamosnite maski.Ne deka ne te saka,tuku tie izleguvaat ''od maski''.Ke sednat nekade i ronat biseri sto mnogu e podobro da ne gi slusas,ke se razocaras.Sega ke pocnat veke i se pocnati imendenite i slavite,a ohriggani ljubat da odat na viziti i ti finolepo maz ti i decata i po gosti zaedno.
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27217
Registration date : 2009-08-04

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty19.08.09 15:01

не сум љубоморна и не правам сцени само да е се во граница.ММ порано почесто излегуваше ама сега сите се фамилијарни и поретко се дружат.Оди понекогаш кај некој другар и само ми кажува јас одам таму и таму ,а исто и јас кога излегувам му кажувам.Не се задржува многу до доцна ,а и не пие алкохол веќе 4-5 год. krevet
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27770
Registration date : 2009-06-16

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty19.08.09 15:36

Многу ретко излегува навечер, само кога има некој повод за славење, ама кога ќе излезе знае да заглави до 2-3 часот насабајле. Воопшто не му се лутам ниту правам сцени. пр. лани ние само што искречивме и треба да се чисти, го праќам со децата кај моите да не ми сметаат, тој се јавува по некое време и ме прашува дали може да оди во Охрид на Лени Кравитз со братми. Моја блиска особа ми вика „ако ако, ти чисти дома тој нека се шета„. Па што ако оди, па Лени не доага секоја година, тој отиде на концерт. Му верувам и ич не му правам проблем за излегување, се додека е умерено и во граници. Додуша неговите излегувања повеќето се концерти (кога доага некој од страна, тоа не се пропушта) и утакмици.
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty19.08.09 15:48

E bar da seta mojov. Bez mene da ne se mrdnelo nikade. Duri i na rabota koga imaat nekoi sobiranki on mene mi se javuva da sum dosla i jas.
Mm nitu pie nitu pusi taka da so rasturanje pari nemame problem. Jas ne branam nisto ama ni on mene ne mi prerekuva ja koa ke zaglavam so drugarki negde Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty19.08.09 16:36

Decko mi e tip sto ne pie, ok znae edna do dve caski konjak no ne e nekoj da se zaboravi od pienje....otkako sme zaedno sekade ideme zaedno....ne sum zabranila jas licno nisto...i mu vikam idi do kaj drugar neka ti dojde nekoj drugar...za iskacanje malce se lutam no toa nema da bide pricina za da se ispokaram...iako mojot decko jasno i glasno ima izjaveno pred drugarite kako mu e smaceno od toj da receme ergenski zivot pijancenje i brkanje zeni deka ovaa nasa vrska ja ima svateno mnogu poinaku i poseriozno..i deka ako mu fali toj zivot sigurno nemalo da fakja zenska....se sto saka da pravi pravi so mene..duri i koga sme izlezeni zaedno ako mu se javi nekoj drugar da dojde da ne zirne on me prasuva mene..jas mu vikam ne me prasuvaj gluposti zosto da ne dojde ni treba i na nas nekogas drustvo..
ubavo e i vo parovi da se izlaga..zenite zaedno mazite zaedno....mazite bistrat svoja politika zenite svoja....cepazi zivi sme taka pa ke se srckas normalno ko sekoja zena protiv mazite
na nekoj moze da ne mu se svigja moeto razmisluvanje...no ete takva sum....nema da preflam i da izleze sam ama na nos ke mu go izvadam na drug nacin
Вратете се на почетокот Go down
Dali
Прваче
Прваче
Dali


Female
Број на мислења : 224
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : ok
Поени : 27605
Registration date : 2009-05-14

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty19.08.09 17:00

Shto saka neka pravi negov zivot.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty19.08.09 17:19

мм нема време од работа да си ги види децата, мене да одмори дома а како ли да шета
ако дојде и тоа ако ама може и јас ке бидам тогаш послободна па и јас ке одам
нема љубомора
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вашата реакција на неговото скитање со друштво
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: