Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Вашата реакција на неговото скитање со друштво

Go down 
+76
kiki-riki
karolina
marijab.d
Candy
EckaGj
Gordana Natovska
Eni
Ana.b
danielaval
rainbow
Mila87
Freya
Ina Sk
ance
Viki J.N.
Vesna Blazevska
nataliemil
pepa
Mama Ane
Dzena
vecki
Dara
emilija nestorova
blazevskak
NatasaK26
nnatasa
Natalija
Damjana
slatka87
sonjamfk
biljanag
Dali
Sun_shine
Zvezdicka
Vale74
Kat
BILE-ENA
maci
Ilince
Snezana O.
avon
rich_bitch1
Mami4ka
eva31
jasmina i ace
mirecv
Tifani
marina_daniel
Diana
marina_m
Monika
Rocka
avanturistka
aleksandra
silvana
winnie the pooh
delfin76
Sestricka
butterfly
Kiki
Kinky
Sandra
Janaxxxx
Sanja_Ivana
Nate_David
obicna
anetapp
Lidija Nedelkoska
najmila
BiljanaM
bubamara
verce
hormonce
soledad
marija*
ZeleniCka
80 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27770
Registration date : 2009-06-16

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty20.08.09 0:34

Dali напиша:
Shto saka neka pravi negov zivot.

hihi Dobra si Dali, me nasmea...
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty20.08.09 8:39

so drustvo mnogu , ama mnogu retko izleguva, ako se dogovorat za nova godina da sednat vo nekoja kafana ,ili pak ako nekoj nesto proslavuva. obicni sam izleguva i toa so tocakot pod gaz i redovna marsuta mu e do mostot vlae. znae da pomine niz centar i da se zamuabeti so nekoj poznat. nikogas ne sum mu pravela problemi , nit pak imam namera , nit pak imam potreba za nekoja ljubomora. mozda sum ljubomorna sto i jas ne mozam da izlezam so tocakot i da prosetam sama.
Вратете се на почетокот Go down
slatka87
Прваче
Прваче
slatka87


Female
Број на мислења : 107
Age : 37
Локација : Macedonia
Расположение : dobro
Поени : 28441
Registration date : 2008-10-21

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty20.08.09 8:45

mi smeta ponekogas ama ne pravam problem. eve sinoka bese izlezen so drustvo vo nekoja kafana gledaa fudbal a jas domce ufuf merci si legnav uste vo 10i30 si se naspav ako ne drugo. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 29014
Registration date : 2008-12-07

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty20.08.09 10:33

Dali напиша:
Shto saka neka pravi negov zivot.

E ne se slagam. Donekade da, ama neli se vika zaednica, bracden drugar ...? na sto ke lici toa nikoj da ne se interesira za nikogo? Zosto da zivees zaedno togas?
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty20.08.09 10:50

Mojot nema vreme za izleguvanje, pa nekako sum i zagrizena bidejci ce mu zdosadam samo jas. A nekogas koga ce izleze malku mi e tesko, ama nikogas nisto ne sum mu rekla, a duri i go pottiknuvam da izleguva. Rabotata e sto dvajcata partneri treba da imaat i privaten osven zaednicki zivot i toa ja osvezuva vrskata. Bilo koja ekstremnost(mnogu izleguva ili voopsto ne izleguva) ne e dobra.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty20.08.09 11:15

Pa jas moram obratno od site... doma do sega se jas falev... ne mi mrcele, toa mu doagja ko kompenzacija za toj da bede "na sokak" cel den Smile posle, prirodno - jas nemam kredibilitet... samo sto jas rabotam i rabotam i negde izmegju ke ispijam pivo, nekogas i cel rucek ke izedam ama pak e sluzben...e sega kolku ima/imalo prostor da go ukomponiram ova "izmegju" pivo i partnerot... ne bas mnogu... epa na zdravje neka mi e Smile Ama mrcam koga ke slusnam "slucki" od na frizer preraskazani od parterot... cudno e neli? bil na frizerKA! a ne na berber!
Вратете се на почетокот Go down
NatasaK26
Почетник
Почетник
NatasaK26


Female
Број на мислења : 90
Age : 42
Локација : vo najubaviot grad
Расположение : ok
Поени : 27513
Registration date : 2009-05-11

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty20.08.09 11:19

se slozuvam so damjana vo red treba da se izlezi sam ama ako se zaborava i ako pie da se preterva e tuka se kavgite ama se pominuva sekoj si odgovara za svojata odgovornost Smile
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty22.08.09 19:50

Ннаташа, па што ако бил кај фризерКА? Не капирам баш Smile


Јас гледам дека таква бев на почетокот, ми сметаше да излегува, а сега па ич не ми смета Smile) Бар ќе одморам малку сама Smile)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
blazevskak
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 8
Age : 33
Локација : skopje
Расположение : онака
Поени : 26950
Registration date : 2009-08-17

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty23.08.09 0:19

jas seuste ne sum mazena.imam 4,5 god vrska.nekogas bev ljbomorna na tie izleguvanja,no so tek na vreme svativ deka nisto nema da postignam taka.poslednive 2 god e zafaten so rab koga izleguva so mene samo izleguva,ama retko poveke saka doma da se opustime.mozam da kazam dekaj jas mn mn po4esto so drustvo izleguvam,ama vakvite situacii se reseni i nema mesto za ljubomora
Вратете се на почетокот Go down
emilija nestorova
Полуматурант
Полуматурант
emilija nestorova


Female
Број на мислења : 628
Age : 43
Локација : Veles
Поени : 28855
Registration date : 2008-10-02

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty23.08.09 0:24

Nie i dvajcata izleguvame sami so drustvo,ama mn me nervira koga se zaborava,moralo segde posledni da bideme i sam i zaedno.Ama vo posledno vreme gi spoivme rabotive,t.e sega najdobro drustvo ni se moite koleski.Porano izleguvavme sami,a sega gi vklucivme i mazite,mn se soglasuvaat.Ama koga ke se sedne,se sedi do kraj,a jas samo kukam za deteto,pa uste mi stanuva noke,place po mene,uste cica.
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27588
Registration date : 2009-06-26

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty23.08.09 0:27

Vo pocetokot mi smetase sto izleguva,a sega mi preci sto poretko izleguva hihi i ete ti kaj mi ima pogoduvacka hihi
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty23.08.09 0:32

dara i jas ko tebe porano kaj bese sto bese zasto sega si ides a sega i da go brkam ne izleguva
Вратете се на почетокот Go down
Dzena
Прваче
Прваче
Dzena


Female
Број на мислења : 391
Age : 49
Локација : домче
Расположение : пааa, не баш добро:((
Поени : 27677
Registration date : 2009-04-26

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty23.08.09 0:34

Е фала му ама не шетка, дури понекогаш и јас го терам ама едвај само со некој повод ама и тоа ретко.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty04.09.09 23:29

Ако порано знаев да ги спојам веѓите кога ќе рече дека ќе шета, сега со душа чекам да договори машка средба SmileSmileSmile
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty05.09.09 0:04

Хаха, јас уште не сум во таа фаза Smile)))))))

Мојов вечерва има машка вечер, слави као што се оженил Smile) Чим му е до славење дојдено - добро е Smile)))))))) хахахаха Излезени се од 4 саат поручекта, јас бев на работа, се вратив си изгледав 3 филма и сеа ми се јави, идат да јадат и ќе дојдел Smile) Ако не заглави по пат негде хаххаа
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27770
Registration date : 2009-06-16

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty05.09.09 0:44

Чекај Зеленичка рано ти е, млада си, ке дојде тоа време и кај тебе како и кај повекето од нас, после неколку години стаж hihi
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty05.09.09 9:41

odvaj ke cekas da izleze, duri i ke mu vikas , ajde od koga ne si izlegol.hahahahhaahhaah
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 45
Локација : poima nemam
Поени : 28719
Registration date : 2009-01-02

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty05.09.09 11:52

sonjamfk напиша:
odvaj ke cekas da izleze, duri i ke mu vikas , ajde od koga ne si izlegol.hahahahhaahhaah
hihi potpis, ni jas ne veruvav deka posle nekolku godini brak se doaga do ovoj stadium, ama taka e
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27770
Registration date : 2009-06-16

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty05.09.09 15:02

И јас тоа и викам на јатрвами, таа не ме сфака, ми се чуди како така ладно и без проблем му викам „оди„ кога ке ме праша мм, ако треба негде да оди. hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
nataliemil
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 73
Age : 44
Локација : nasekade po malku
Расположение : ola ola
Поени : 27478
Registration date : 2009-05-18

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty05.09.09 15:09

interesna tema,jas mislam na nas zenskite osobi kraj ne ni se naoga barem kaj mene e taka koga ne izleguva go brkam odi negde ali za da imam poeke vreeme za na net inace se tepame za stolov,a koga ke izleze malku se podnalutuvam oti si doaga kasno nakaj 2h ama dobro e sto e retko da e pocesto bogami ke ima kavgi a i fala mu na boga sto ne pie i pusi,i mi dozvoluva da odam na kafe duri i vo disko so prijatelki srcence e moram da si go pofalam
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty06.09.09 14:21

Mojov ne skita, se so mene iskaca...cudno mi bese na pocetok,no sega se naviknav.
Вратете се на почетокот Go down
Viki J.N.
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 138
Age : 43
Локација : KOCANI
Расположение : sekogash vesela
Поени : 27037
Registration date : 2009-08-25

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty06.09.09 18:13

mene ne mi smeta tolku shto izleguva tuku mi smeta shto najchesto pijan ke si dojde e togash ama ich ne go podnesuvam i se nerviram,i znam ushte koga ke izleze kako ke bide i sum nervozna celo vreme,toj veli da se naviknam jas mu velam da se smeni i neznam do kaj ke stasame
Вратете се на почетокот Go down
nataliemil
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 73
Age : 44
Локација : nasekade po malku
Расположение : ola ola
Поени : 27478
Registration date : 2009-05-18

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty07.09.09 20:41

viki dusicke te zalam,probaj nesto drugo napravi so nego svrti druga taktika stavarno neznam sto da ti kazam pozdravce i bidi hrabra i gorda
Вратете се на почетокот Go down
ance
Прваче
Прваче
ance


Female
Број на мислења : 132
Age : 34
Локација : domce
Расположение : mamurno
Поени : 26944
Registration date : 2009-09-06

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty07.09.09 22:18

viki napravi si muaber so nego ama bez nervozi smireno kazi mu deka ne ti e ubavo deka te nervira koga si doagja pijan ama so ubavo ke si zboruvas bez nervoza pa ke vidis sto ke ti rece
Вратете се на почетокот Go down
Ina Sk
Почетник
Почетник
Ina Sk


Female
Број на мислења : 34
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 27668
Registration date : 2009-04-03

Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty07.09.09 22:22

Ne mi smeta negovoto iskacanje so drustvoto,kako i jas na nego koga se sobirame so moite drugarki na vecerni sedenki.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вашата реакција на неговото скитање со друштво
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: