Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Вашата реакција на неговото скитање со друштво

Go down 
+76
kiki-riki
karolina
marijab.d
Candy
EckaGj
Gordana Natovska
Eni
Ana.b
danielaval
rainbow
Mila87
Freya
Ina Sk
ance
Viki J.N.
Vesna Blazevska
nataliemil
pepa
Mama Ane
Dzena
vecki
Dara
emilija nestorova
blazevskak
NatasaK26
nnatasa
Natalija
Damjana
slatka87
sonjamfk
biljanag
Dali
Sun_shine
Zvezdicka
Vale74
Kat
BILE-ENA
maci
Ilince
Snezana O.
avon
rich_bitch1
Mami4ka
eva31
jasmina i ace
mirecv
Tifani
marina_daniel
Diana
marina_m
Monika
Rocka
avanturistka
aleksandra
silvana
winnie the pooh
delfin76
Sestricka
butterfly
Kiki
Kinky
Sandra
Janaxxxx
Sanja_Ivana
Nate_David
obicna
anetapp
Lidija Nedelkoska
najmila
BiljanaM
bubamara
verce
hormonce
soledad
marija*
ZeleniCka
80 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty
ПишувањеПредмет: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty01.05.09 1:04

Значи темава е посебно за тоа како вие реагирате кога мажот ви сака да излезе со негово друштво без вас, да пијат и да се забавуваат? Како реагирате кога го нема цел ден дома затоа што е со нив и пие? Дали се поставувате со лутина и го командувате што поскоро да си дојде дома или сакате да испаднете добра жена, нељубоморна која му дава дозвола да шета цел ден? А што вие си мислите во себе? flower


Мм денес беше од 2, до 12 излезен, пиеше со друштво, шетаа.... Жената на еден негов другар уште кога и кажа тој дека ќе оди со нив му се налути и му се изразвика као пак ќе те нема цел ден, еден куп пари за пијачка ќе потрошиш, јас што ќе прам сама дома и бла бла бла... Се сврте мм кај мене и ме прашува што мислам јас за тоа што ќе оди со нив?

Е јас луѓе не сакав да бидам таква хистерична како неа и му реков само: Срце убаво да си поминиш, па јавувај ми се и пиши ми смски.

Одма се виде дека му завидуваат другарите, зашто нивните не реагираа така...


Не сакам да бидам хистерична, љубоморна, лоша жена и да му речам: Дојди си дома, доста шеташ... Од друга страна па си се прашувам како може да се запијат цел ден бре, од 2 до 12.... малку ми беше криво онака, ама не му реков ништо, само дека го сакам и дека ми е мило што му е убаво таму Smile


Ај да чујам ваше мислење Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
marija*
Прваче
Прваче
marija*


Female
Број на мислења : 235
Age : 43
Локација : skopje*
Расположение : dobro
Поени : 27981
Registration date : 2009-03-03

Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty01.05.09 1:08

ehh zelenicka da znaes kako moziii duri ke ti se javi i ke ti rece slusaj zeno muzice mojot m stalno se dogovaraat so drugarite normalno dokolku se slobodno site i izleguvaat no ne sum histericna zatoa sto koga jas treba da izlezam so prijatelki ne moze dami pregovara nisto ,a i ne moze podaleku od kafana da odi pak doma ke si dode hahahhah malku sala
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28061
Registration date : 2009-04-08

Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty01.05.09 1:12

ne se nerviram voopsto.i jas si izleguvam so drugarkite ,pa nisto ne mi prerekol.normalno da si stoi na zborot .koga ke se dogovorime togas da se vrati.a ne da zaskita i da ne se javi
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-31

Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty01.05.09 1:14

Ако не е планирано нешто,ниту му звонам,ниту се нервирам,ниту љубоморам.Знам отприлика каде е и со кого е,немам намера да одам по него и да проверувам,зошто истото не сакам ни да ми го прави тој.Доверба имам.Можеби повеќе ќе ме налути,ако потроши екстра пари (кои во моментов ми се дефицит,порано ни за тоа не сум се лутела).
Арно ама,ако веќе сме се договарале на пр.да одиме кај моите на ручек или да ни дојдат кумовите на гости,а тој фатил кривина,е тогаш му звонам и го потсетувам.Или не дај Боже (како еден пријател)дете болно,а тој да ми седи по крчми,е тогаш ...
Иако не му се случува често,знае да прошета.Само да не седне,станување нема по 5-6 саати.И мене тоа не ми е јасно,како не им здосадува бре толку саати на маса со пиење и јадење.
Се што е умерено,не е страшно!
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty01.05.09 1:16

I mene mi ljubomorat ama od sprotivnata pricina sto mm retko da ne recam nikogas ne izleguva bez mene.Sekogas ke se slusne komentarot pa ti sekade so zenati odis kako da i e strav da te pusti sam da ne zaskitas nekade.Dobre bre ljuge pa toj taka si saka a i zosto se zenel so mene ako ne me vodi so nego.Ima koj da mi gi cuva decata i zosto sam da odi koga moze so mene.Znam i jas mnogu takvi luti zeni sto vednas histericno ke se razvikaat na mazite deka izlegle.Na prsti moze da se izbroi kolku pati mm so drugari ili kolegi izlegol po kafani ,ama za toa sekogas imalo povod ili zele plata ili nesto slavat.Ednostavo takov mu e karakterot ne e od toj tip da se pijanci po kafici.Nikogas ne mu imam receno nisto za toa samo ajde ubavo da si pominete normalno a i mu se nemam javuvano na mob da vidam kade e ili koga ke si dojde.


Последната промена е направена од verce на 01.05.09 1:19. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
marija*
Прваче
Прваче
marija*


Female
Број на мислења : 235
Age : 43
Локација : skopje*
Расположение : dobro
Поени : 27981
Registration date : 2009-03-03

Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty01.05.09 1:18

hormonce i jas go prasuvav mm kako ne im se zdosadilo da sedat po kafani ama mi vika zenoo i toa e maka hahahha
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty01.05.09 1:22

И јас не сакав да му досаѓам на телефон а тој ми се јавуваше, ми вика: Абе ме забораи, барај ме, нека ме зезаат малку овие Smile)))


Ма океј, тие се собираат така еднаш месечно, дури и помалку... Сега се три дена слободни за празнициве и затоа се очукаа така Smile)

А инаку и тој не оди нигде без мене сега, јас некогаш му викам: Оди бе излезете, што ме влечкаш и мене, ќе зборат после глеј ја не го пушта нигде сам... ама него му е гајле Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29678
Registration date : 2008-06-02

Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty01.05.09 1:24

Мм одамна немал ноќно излагање со друштво, од причина што сите се веќе фамилијарни, па и немаат некоја таква иницијатива..а преку ден се случува да се соберат во кафана, мада многу ретко, и мене ми е баш мило. Со тоа што никогаш не ја прекардашил..така да немало ни место за некои мои испади хихих.
Инаку дури и да би сакала да речам, ќе си поќутам во јавност, затоа што имав во блиска околина еден пар што на секоја си приговараа во јавност, и на сите други им беше непријатно, не би сакала во таква ситуација да ги доведам другите присутни.
Во принцип секаде сме заедно, така сите заеднички се дружиме, кога бевме релативно тазе во врската излегувавме и сами, после тоа ретко.
Вратете се на почетокот Go down
BiljanaM
Полуматурант
Полуматурант
BiljanaM


Female
Број на мислења : 727
Age : 37
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 28503
Registration date : 2009-01-02

Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty01.05.09 1:24

сега ќе ви кажам еден случај, мажот многу шета и пие, секоја вечер тоа прави.Жената дома со децата.Еден ден и скиснало и му вика дека и таа ќе оди со него да види што прави тој цело време. Тој нормално прифаќа но и вика што ќе правам јас и ти.Ја носи во кафана и тој едно пиво, таа едно пиво, тој едно пиво, таа едно пиво. Седеле до 4 сабајле и таа нормално сака да си оди.Тој и вика е има да седиш да видиш како ми е мене секоја вечер....
Јас сум малце љубоморна, бидејќи во последно време повеќе шеткаше
Вратете се на почетокот Go down
najmila
Прваче
Прваче
najmila


Female
Број на мислења : 428
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-23

Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty01.05.09 1:27

Mojot decko si izleguva koga saka so drugari isto i jas.Sto znam premnogu mu veruvam za da go zamaram na tel ili da histerisam.Imalo situacii kade sto i dvajcata sme posebo izlezeni a ke se nacekame slucajno u grad na isto mesto hihi hihi i pak vecerta ja pominuvame zaedno Smile
Вратете се на почетокот Go down
Lidija Nedelkoska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 26
Age : 48
Локација : Prilep
Расположение : optimisticko
Поени : 27702
Registration date : 2009-03-25

Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty01.05.09 1:36

Mazot imase navika dodeka vozese taksi posle smena na edno pivce,pa ponekogas se pribiraa na sabajle so corba.Se podlutnuvav,ama ne pravev ispadi.E sega ima restoran,zaglaven e tamu do 4 na sabajle(dodeka ne zatvorat) i so dusa ceka da se priberi.Smaceno mu e od kafani za cel zivot.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.hotmail
anetapp
Прваче
Прваче
anetapp


Female
Број на мислења : 436
Age : 48
Локација : prilep
Расположение : ok
Поени : 28188
Registration date : 2009-02-04

Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty01.05.09 1:48

Е Јас немам таква мака со мм можеби затоа што по цел ден е во кафана и везден вели едвај чекам да ми заврши смената па да си дојдам дома.А ако некогаш се собрани друштво и му заѕвонат и тој да појде оди колку да не расипува друштво па да му се смеат како што кажа зеленичка ама секогаш се иди порано.Незнам дали не му се седи што не пие или па што му е смачено од кафана.А кога некогаш ќе си дојде од работа касно и го прашам што се забае толку знае да каже дека некое друштво заседнало и баш како што вели зеленичка од 2 часот па до дајле...а јас везден му се смеам абе што мажи беа па цел ден заборавиле дека дома оставиле жена и деца и дали си велат дека некој ги чека.Ама кога ќе се најдат во друштво јас мислам дека не му е проблем да станат туку ако некој прв си замине одма почнуваат да го зафркаваат.И затоа си седат до последно не оти не му е мачно туку мораат.
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30684
Registration date : 2008-07-19

Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty01.05.09 3:43

ZeleniCka za prviot post poptolno sum ista, duri mu se cudele na mm sto go "pustam" taka. On im rekol pa kako me pusta, kako tebe te pusta ti sto imas deca, jas nemam deca. Smile) Mazi! Smile))) Inace na pocetok i mene mi smetase, sea se znaeme so sme i t.n. Me nervira samo taa "makedonska" rabota sto moralo da se casti celo vreme. So edna plata, pa krediti i t.n pa "toj edna tura, jas edna tura". Ajde pa da sednat 20 dusi ke castits site...
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Полуматурант
Полуматурант
Nate_David


Female
Број на мислења : 1166
Age : 37
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 29174
Registration date : 2008-07-10

Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty01.05.09 8:22

Pa iskreno mm retko koga izleguva so drustvo sam, sekogas ako izleguvame odime zaedno makar sto i poretko izleguvame...ako mu se javi nekoj kolega ili drugar ke pojdi kolku ater da ne krsi i ke se vrati za brzo..jas vo princip ne sum ljubomorna i lutka ako mi ja kazi vistinata kade bil i so koj pa marak i zeni da imalo nema da se nalutam ili pak da pravam sceni za takvi gluposti..ednostavno mu veruvam..a i toj sam vika smaceno mi e ne mi e interesno da izleguvam...
Вратете се на почетокот Go down
Sanja_Ivana
Полуматурант
Полуматурант
Sanja_Ivana


Female
Број на мислења : 962
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 29663
Registration date : 2008-05-09

Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty01.05.09 9:40

Не се бунам ако се е во граница на нормала. Прифаќам излегување со друштво, ама да не е често. А со тоа излегување дека ќе заглават ќе заглават сигурно da ziveeme
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28798
Registration date : 2008-11-02

Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty01.05.09 12:08

Jas nikogas ne pokazuvam ljubomorni sceni dodusa i mnohu retko me faka ljubomora mm si e naucen i misalm deka ne me ni prasuva samo ke mi kaze jas odam tamu i tamu i jas mu vikam ok! e nekogas me faka histerija i se deram kako neznae da me prasa dali MOZE da odi ama toa e samo koga ke mi pukne nekoj film. Ama pak zatoa i jas samo mu kazuvam vecer izleguvam ili sega odam vamu tamu on znae ponekogas da promrci za mene ama retko! Ali iskreno ima mnogu situacii vo koi nie zenite reagirame burno ljubomorno itn ama jas mislam deka so toa samo poloso si pravime nisto ne postignuvame samo kavgi, zatoa najdobro takticki i smireno!
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 821
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 29321
Registration date : 2008-07-22

Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty01.05.09 13:53

ММ не е многу по скитањето, ама кога оди воопшто не правам сцени, ниту пак се лутам.
Па тоа е нормална работа да излезе со другари од време на време, како што имам и јас потреба да се видам со моите другарки.
Е сега да не е тоа многу често и да не е претерано, ама се што е во граници на нормала за мене е ОК.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty01.05.09 17:00

I na mazite im treba da se izduvaat malku:), isto kako i na zenite:)
Nekomu se dosta 2 casa, a nekomu i 12 mu se malku:)))
Ako ne e cesto, ne gledam zasto bi pretstavuvalo problem:).

I mm i jas izleguvame sam po sam, i nemame problem so toa. I dvajcata sme imale zivot i drustvo pred da se zapoznaeme. Del od tie prijateli stanale zaednicki, del sme gi zadrzale samo za sebe:). I na krajot na kraistata, ne sme zalepeni zaedno pa da na smeeme da izlezeme eden bez drug:).
Вратете се на почетокот Go down
Kiki
Полуматурант
Полуматурант
Kiki


Female
Број на мислења : 972
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : :)
Поени : 29653
Registration date : 2008-05-15

Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty01.05.09 23:01

Kinky напиша:
I na mazite im treba da se izduvaat malku:), isto kako i na zenite:)
Nekomu se dosta 2 casa, a nekomu i 12 mu se malku:)))
Ako ne e cesto, ne gledam zasto bi pretstavuvalo problem:).

I mm i jas izleguvame sam po sam, i nemame problem so toa. I dvajcata sme imale zivot i drustvo pred da se zapoznaeme. Del od tie prijateli stanale zaednicki, del sme gi zadrzale samo za sebe:). I na krajot na kraistata, ne sme zalepeni zaedno pa da na smeeme da izlezeme eden bez drug:).

apsolutno se soglasuvam so Kinky
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28103
Registration date : 2009-04-12

Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty03.05.09 0:54

mm izleguva sam ama retko.ne sum mu zabranila zosto nikogas ne zabegal od granicite na naormalata.drustvoto ni e takvo taka sto site si se sobirame i si izleguvame familijarno.
a okolu toa da ispadne vo 2 i da si dojde vo 2 toa nema sansi.....pa da ne go laze gavolot i pijan da si dojde..............sigurno ke spie pred vrata . SO GARANCIJA !!!! Вашата реакција на неговото скитање со друштво 557124
Вратете се на почетокот Go down
Sestricka
Прваче
Прваче
Sestricka


Female
Број на мислења : 229
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Полетно пролетно
Поени : 27991
Registration date : 2009-02-26

Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty03.05.09 0:56

Нема потреба да коментирам, Kinky се тоа убаво го склопила, потполно се согласувам
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty03.05.09 10:08

Butterfly, nemoj da si tolku na kraj srce:). Ako dojde pijan, znaci deka ubavo si pominal:) i sto i da pravel sabajleto nema da se sekjava:)))).
Shala na strana, zar samo mazite se opijanuvaat? A i ako se sluci na bilo koj od partnerite nesto takvo, ne e kraj na svetot.
Ako ima povod - Nova godina, rodenden, krstevka, ragjanje na dete... neka cvrcnat goltka poveke ako im godi na raspolozenieto.
Ne odobruvam pijancenje i iskacanje bez usul, ama ako e 2 pati vo godinata why not, neka si se izduvaat lugeto:).
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty03.05.09 15:32

se sto e vo granici na normala e ok
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Полуматурант
Полуматурант
winnie the pooh


Female
Број на мислења : 783
Age : 41
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 29125
Registration date : 2008-08-24

Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty03.05.09 15:53

kamo da imase mojov drusvo za skitanje,go molam da izleguva so drugari, site ne smeat da mrdnat od zenite nikade gi nema,duri mene mi e nezgodno sve jas izleguvam so drugarkite poveke,taka da nemam komentar sega za sega
Вратете се на почетокот Go down
silvana
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 196
Age : 45
Локација : tuka blizu
Поени : 27931
Registration date : 2009-03-07

Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty03.05.09 16:33

Uf sve liberalni zeni, blaze si im na mazite vasi. Jas sum od onie ljubomornite verojatno zosto mu se ljutam na mm koga izleguva sam.
Ustvari mu se ljutam zosto pretezno toj izleguva, ne se zapiva tuku odi da gleda fudbal so prijatelite. Ama jas sum pretezno vrzana doma i bidejki sme sami ovde pa nemam na kogo da mu go ostavam deteto, moite izleguvanja se ograniceni so deteto, so drugi majki i deca. Mi nedostiga izleguvanje bez dete, bez obvrski, na raat i zatoa najcesto se prepirame so maz mi, mu prefrlam sto sekogas jas kade i da odam mora da go nosam i deteto a toj posle rabota ke si svrati so prijatelite na kafe ni dete ni zena.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашата реакција на неговото скитање со друштво   Вашата реакција на неговото скитање со друштво Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вашата реакција на неговото скитање со друштво
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: