Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Присуство на породување

Go down 
+76
vasidora
ZeleniCka
lila_mk
Mirka
adi
Mimi Petreska
Megi
delfin
Biljana
Lence
butterfly
Tifani
Deni
hormonce
lidija29
kavadarcanka
Mimi22
vedrana
Bela
Kitty
Anjuska08
Eni
Natalija
jasmina i ace
katenm
tanja_simon
bica
verce
Aurinko
Simona's mom
bordan
marijanamir
dina
marina_m
Ves
lela
Kikic
bibe85
veki22
bella*
Vesnicka
avanturistka
Misticia
Kinky
mamalina
monice
sanja_
SonjuS*
desi
macush88
Mimi
Ben10
mad bluestar
baby24
Nate_David
STAR *
Freya
Elena
Dothy
Emilija
BaMbYnA
obicna
TINA
vecki
мама Биби
mamicka211
FoxMulder
mamicka
Emi
sunshine
rich_bitch1
moja Ina
biljanag
Big Sister
Goca
Juni08_Andrea
80 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
АвторПорака
Mirka
Прваче
Прваче
Mirka


Female
Број на мислења : 387
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Srekno
Поени : 28301
Registration date : 2009-01-26

Присуство на породување - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Присуство на породување   Присуство на породување - Page 6 Empty15.09.09 14:47

Mimi momentalno ne e dozvoleno prisustvo na poragaj, zavisno kade ke se poragas na klinika taka ni kazaa zaradi svinskiot grip.poz
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28072
Registration date : 2009-04-14

Присуство на породување - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Присуство на породување   Присуство на породување - Page 6 Empty15.09.09 18:16

of mori majko! Smile ova samo kaj nas go ima!!! Zaradi svinskiot grip, mm da ne moze da prisustvuva na porogaj? haha samo vo makednija! Smile))
Вратете се на почетокот Go down
lila_mk
Полуматурант
Полуматурант
lila_mk


Female
Број на мислења : 787
Age : 46
Локација : skopje
Поени : 28926
Registration date : 2008-10-17

Присуство на породување - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Присуство на породување   Присуство на породување - Page 6 Empty16.09.09 23:16

jas iskreno ne bi sakala da prisustvuva mm na porogaot . toa e da se izrazam taka intimen moment ,mnogu krvav moment propraten so piskotnici osobeno ako se poragate prirodno. imase moznost da prisustvuva megutoa niti jas , a nitu toj ne sakase.
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Присуство на породување - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Присуство на породување   Присуство на породување - Page 6 Empty16.09.09 23:22

tetin mi bidejki prisustvuval na projagaj kaj tetkami............resi da ostane so edno dete-od solidarnost Присуство на породување - Page 6 Icon_flower (nemozel da gleda kako se macela)
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Присуство на породување - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Присуство на породување   Присуство на породување - Page 6 Empty16.09.09 23:28

Avanturistka zaklucok podobro sami na poragaj nego so mazi site ke bevme so po edno dete Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Присуство на породување - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Присуство на породување   Присуство на породување - Page 6 Empty16.09.09 23:43

vecki напиша:
Avanturistka zaklucok podobro sami na poragaj nego so mazi site ke bevme so po edno dete Very Happy
vecki po tebe se gleda deka tm ne prisustvuval,hahahha
mm koga go prasaa dali saka da prisustvuva ,im vika ne fala dosta ja slusav vo kola ,ne mi trebaat traumi uste Присуство на породување - Page 6 69779 ali sirot cekase odma da vidi kako sum(mislam deka ako bi gledal bi se onesvestil) Присуство на породување - Page 6 Icon_flowermoze sega za vtorovo ke saka ?
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Присуство на породување - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Присуство на породување   Присуство на породување - Page 6 Empty16.09.09 23:45

i mojov ne bi izdrzal jas so prvi bolki za pamela mu vikam mi pocnaa bolkite a toj ajde brgu da te nosam da ne mislis doma jas da te poragam .ednas mu pistiv da gleda poragaj i mi vika au vie zenite stvarno ste bile za zalenje hihi
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28072
Registration date : 2009-04-14

Присуство на породување - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Присуство на породување   Присуство на породување - Page 6 Empty17.09.09 12:15

hahah ej a tek tie da se poragaat ? Smile))) bre, i posle nie sme bile "ponezen" pol. Pa 8 sati zena ragja dete i oko ne i trepnuva, da vidam maz toa da go pravi! Se onesvestuvaat vo porodilna sala! Smile))) Dodusa go pripremam psihicki i fizicki mojov, na YouTube klipovi mmu pustam da gleda kako ke e, sto ke e, i vaka mi deluva deka najnormalno bi reagiral. A koga ke dojde D-Day, sto go znam, mozno e da mi pripadne vo nesvest tamu vo bolnica. Smile))
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Присуство на породување - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Присуство на породување   Присуство на породување - Page 6 Empty17.09.09 12:34

Јас би сакала мм да присуствува некогаш кога ќе се пораѓам, ама не знам колку тој би сакал Smile)))))) Му прпа, којзнае дал ќе издржи хахаха
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
vasidora
Полуматурант
Полуматурант
vasidora


Female
Број на мислења : 672
Age : 40
Локација : sk
Расположение : vo neizvesnost:)
Поени : 27349
Registration date : 2009-09-17

Присуство на породување - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Присутност на таткото за време на пораѓајот!   Присуство на породување - Page 6 Empty17.09.09 15:52

Здраво женски, јас сум нова и сакам да отворам нова деликатна тема!

Ме интересира вашето мислење за присутност на сопругот т.е. таткото за време на пораѓајот и дали сте запознаени дали тоа се практикува во некое од породилиштата кај нас.

Јас искрено многу сакам мм да е со мене во салата.

Поздравче
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27770
Registration date : 2009-06-16

Присуство на породување - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Присуство на породување   Присуство на породување - Page 6 Empty17.09.09 16:14

Со сигурност тврдам дека мм не би присуствувал на таков чин. Верувам дека би припаднал таму на лице место уште пред да се породам. Си го знам каков е и кога бев трудна го прашав дали сака, а тој се извади со „па нема да можам и да сакам, царски ке бидеш„ Присуство на породување - Page 6 Icon_smile
И во контекст на темава-
Иде Црногорец да присуствува на порагај на својата жена. И на сред порагај тој се онесвестува. Се буди по некое време и прашува што е. Му кажуваат дека има керка, а тој „ јао хвала богу, да се не мучи као ја„ Присуство на породување - Page 6 69779
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Присуство на породување - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Присуство на породување   Присуство на породување - Page 6 Empty17.09.09 16:25

И јас викав претходно, што ако претходниот пораѓај ММ беше таму, кога почнаа компликациите. Малку во незгодна ситуација би се нашол и зошто да минува низ такво нешто. Но искрено како добро се држеше на пораѓај, верувам дека и претходно добро ќе се држел. Кога ќе го прашаа зошто бил, тој само вика да знаеш само какво е чувството кога ќе го видиш твоето дете уште во првиот негов момент и да го слушнеш прв пат да заплаче.
Вратете се на почетокот Go down
sunset
Полуматурант
Полуматурант
sunset


Female
Број на мислења : 556
Age : 46
Локација : mkd
Поени : 28656
Registration date : 2008-10-29

Присуство на породување - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Присуство на породување   Присуство на породување - Page 6 Empty19.09.09 8:40

Neznam zosto ama jas ne sakam mm da prisustvuva na poradjaj,ne sakav ni za prvoto dete a ni vtorpat ne sakam,nema sansi
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Присуство на породување - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Присуство на породување   Присуство на породување - Page 6 Empty20.09.09 19:00

Денеска гледавме еден српски филм и имаше пороѓај прилично реално прикажан... И мм пошто е доста чувствителен за такви работи ми вика: сори, ама нема да можам јас никогаш со тебе на пороѓај, ќе се онесвестам таму да те гледам да се мачиш Smile)))
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
m.b.jovanova
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 30
Age : 46
Локација : kv
Расположение : super esensko
Поени : 27223
Registration date : 2009-06-28

Присуство на породување - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Присуство на породување   Присуство на породување - Page 6 Empty20.09.09 19:29

i jas mislam deka kaj nas seuste ne se podgotveni da prisustvuvaat na takvo nesto zasto i prviot i vtoriot pak koga se poragav toj bese pozagrizen i od mene
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28072
Registration date : 2009-04-14

Присуство на породување - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Присуство на породување   Присуство на породување - Page 6 Empty22.09.09 16:41

hahahah Cale, ti pripremi go psihicki Veljo, ke mu pustis dve/tri dolgometrazni klipcinja na YouTube so porogaj, i leka poleka ke naviknit! Smile)) Sto ti vkam jas, ke ni se pravat junaci, i golemi mazi, a nemozat ni na porogaj da zastanat do nas i da ni ja drzat rakata dodeka se macime nie? Breee, ke vidime bas! Smile))
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27217
Registration date : 2009-08-04

Присуство на породување - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Присуство на породување   Присуство на породување - Page 6 Empty24.09.09 23:38

Би требало да присуствуваат да видат малку на какви маки сме и какви болки трпиме
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Присуство на породување - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Присуство на породување   Присуство на породување - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Присуство на породување
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: