Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Бакнување на бебињата

Go down 
+53
Nini
Natalija Cikarska
Dzena
karolina
bubamara
Tifani
Ananastasija
Gabi*
mina32
bibip
kateee
marina_daniel
Melody
Dragana Stefanoska
Sun
Mimi22
Mama Ane
Laura
Eni
Natalija
mirecv
kokice
Jovana's mom
Anjuska08
hormonce
Sanja_Ivana
Lili
avanturistka
Juni08_Andrea
marina_m
Viktorija78
Ves
Svetlana
Zvezdicka
hajdi
peperutka
georgina
rich_bitch1
Daki
Kinky
sonjamfk
obicna
aneta
viktorija
mama
mamicka211
biljanag
vecki
STAR *
iki
Cogswell
Big Sister
Emi
57 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
АвторПорака
Dzena
Прваче
Прваче
Dzena


Female
Број на мислења : 391
Age : 49
Локација : домче
Расположение : пааa, не баш добро:((
Поени : 27677
Registration date : 2009-04-26

Бакнување на бебињата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 4 Empty10.11.09 16:14

I jas mnogu go bacuvam Mihail i toa sekade, po celoto telo ne mozam da izdrzam a da ne go bacuvam, a DA mi smeta koga nekoj nepoznat na primer po ulica ke go cepka po race, po obracvcinja ke mu vika LELE KOLKU SI SLADOK!!! i mm go bacuva mnogu a svekor mi i svrkrva mi samo ne karaat deka dete ne se bacuvalo vo lice i nie da ne go bacuvame i jas Бакнување на бебињата - Page 4 412106 . Ne mozam pa majka sum mu!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Natalija Cikarska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 42
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : super
Поени : 26795
Registration date : 2009-09-20

Бакнување на бебињата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 4 Empty10.11.09 16:16

Јас првите месеци на никого не дозволував да ја бакнуваат и нон стоп на сите морав да им повторувам по илјада пати, но потоа кога потпорасна малку никој не ме ни слушаше што зборувам и сите си тераа по свое, а пак сега ја условуваат ќерка ми ако ме бакнеш или дај да те бакнам и ќе ти дадам тоа што многу ме нервира, но тоа е
Вратете се на почетокот Go down
Nini
Почетник
Почетник
Nini


Female
Број на мислења : 25
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : отом-потом
Поени : 27096
Registration date : 2009-07-22

Бакнување на бебињата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 4 Empty10.11.09 16:25

Што да речам јас со едвај 3 месечно бебе? Кога ќе го однесам кај свекрва ми и свекор ми, ко да не виделе бебе. Таа 73, тој 78 години.Пушачи. Па ко ќе почнат да се лигават врз него, ми пулсираат ушиве од нервоза.
Вратете се на почетокот Go down
karolina
Прваче
Прваче
karolina


Female
Број на мислења : 296
Age : 44
Локација : doma so sonceto moe
Расположение : srekno najsrekno
Поени : 28408
Registration date : 2008-12-21

Бакнување на бебињата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 4 Empty11.11.09 10:02

Nini напиша:
Што да речам јас со едвај 3 месечно бебе? Кога ќе го однесам кај свекрва ми и свекор ми, ко да не виделе бебе. Таа 73, тој 78 години.Пушачи. Па ко ќе почнат да се лигават врз него, ми пулсираат ушиве од нервоза.
ke im kazes jasno i glesno bre pa uste i pusacl lele i svekor mi e pusac non stop vikam podaleku od liceto Бакнување на бебињата - Page 4 412106
Вратете се на почетокот Go down
nina 85
Прваче
Прваче
nina 85


Female
Број на мислења : 137
Age : 38
Локација : tuka nekade
Расположение : dosadno mi e
Поени : 28006
Registration date : 2009-01-24

Бакнување на бебињата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 4 Empty23.11.09 0:36

uuuuffff kako se nerviram koga ke vidam kako nekoj baknuva malo bebe ,ne mozam da svatam kako ne mu e zal pa vo ustata na eden vozrasen covek se najduvaat milion bakteri ,nemam uste dete ama daj boze da imam nema da dozvolam nikoj da go baknuva ,taka drugarkami bese kaj svekrvai na gosti nekolku dena so bebeto i koga se vrate gledam seta nafrleno okolu ustata i obravcinata i ja prasuvam so mu ,taa mi veli go bacuvaja site i ne mozev da mu recam nisto uuuffff..... Бакнување на бебињата - Page 4 1395
Вратете се на почетокот Go down
Majsi
Прваче
Прваче
Majsi


Female
Број на мислења : 276
Age : 53
Локација : Skopje
Расположение : OK
Поени : 27039
Registration date : 2009-09-18

Бакнување на бебињата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 4 Empty23.11.09 0:43

karolina напиша:
Nini напиша:
Што да речам јас со едвај 3 месечно бебе? Кога ќе го однесам кај свекрва ми и свекор ми, ко да не виделе бебе. Таа 73, тој 78 години.Пушачи. Па ко ќе почнат да се лигават врз него, ми пулсираат ушиве од нервоза.
ke im kazes jasno i glesno bre pa uste i pusacl lele i svekor mi e pusac non stop vikam podaleku od liceto Бакнување на бебињата - Page 4 412106

Tocno ke im naglasis jasno i glasno deka ne se ljubi malo dete po lice i po race nikako.Mojava e golemka pa jas se uste ne davam da mi se ligavat po deteto.Jas i mm si ja bacuvame da ne deka ne ja bacuvam ama na drug pa ni na baba i dedo ne dozvoluvam da pu se dise u faca i da se slapatara so ljubenje.....
Ima mnogu grugi nacini da mu se pokaze deka e sakano od strana na babite i dedovcite.Eve na primer moite stalno ja bacuvaat na glavceto.I ona si naucila i koga ke gi vide im go mesti glavceto za bacuvanje Бакнување на бебињата - Page 4 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
Nebo
Прваче
Прваче
Nebo


Female
Број на мислења : 170
Age : 42
Локација : sekade po malku
Расположение : Ludoo
Поени : 27125
Registration date : 2009-08-07

Бакнување на бебињата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 4 Empty23.11.09 11:30

Majsi potpis. I na vreme treba na site da im se stavi do znaenje deka ne dozvoluvas da ti go slapaat deteto. Jas najmnogu se nerviram koga ke recam da ne go bacuvaat, a oni - ama vo raceto! Pa ne sakam ni vo raceto, ni nikade. Bas recto potoa go stava vo usta i gi vnesuva nivnite bakterii.
Imam edna komsika, koga i da go vidi, leleee kaj si ti i odednas slap vo obraz! Mislam deka u nesves ke padnev, a najloso sto napraviv e toa sto i prekutev!
I koga nemav dete, ni na kraj pamet ne mi padnalo da bacuvam bebe. A da ne zboram za nerazbrani luge sto koga mi doagaat doma, ne sakaat da izmijat race, navodno cisti im bile, nisto ne fakale. A torbata, jaknata, so niv odat na rabota, cisti se, a? Ne, i jas sum si mnogu vinovna za ova, zasto cesto pati mi e sram da im plesnam u lice, gi gledam kolku im e merak za malovo i aj da ne gi uvredam, a so toa pravam poloso za deteto. Zatoa od sega koj saka neka se mrsti, na site ke inapleskam Бакнување на бебињата - Page 4 412106
Вратете се на почетокот Go down
Nini
Почетник
Почетник
Nini


Female
Број на мислења : 25
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : отом-потом
Поени : 27096
Registration date : 2009-07-22

Бакнување на бебињата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 4 Empty24.11.09 12:53

Majsi напиша:
karolina напиша:
Nini напиша:
Што да речам јас со едвај 3 месечно бебе? Кога ќе го однесам кај свекрва ми и свекор ми, ко да не виделе бебе. Таа 73, тој 78 години.Пушачи. Па ко ќе почнат да се лигават врз него, ми пулсираат ушиве од нервоза.
ke im kazes jasno i glesno bre pa uste i pusacl lele i svekor mi e pusac non stop vikam podaleku od liceto Бакнување на бебињата - Page 4 412106

Tocno ke im naglasis jasno i glasno deka ne se ljubi malo dete po lice i po race nikako.Mojava e golemka pa jas se uste ne davam da mi se ligavat po deteto.Jas i mm si ja bacuvame da ne deka ne ja bacuvam ama na drug pa ni na baba i dedo ne dozvoluvam da pu se dise u faca i da se slapatara so ljubenje.....
Ima mnogu grugi nacini da mu se pokaze deka e sakano od strana na babite i dedovcite.Eve na primer moite stalno ja bacuvaat na glavceto.I ona si naucila i koga ke gi vide im go mesti glavceto za bacuvanje Бакнување на бебињата - Page 4 Icon_flower

Веројатно очекувам да бидат разумни како што би била јас ако се работи за туѓо дете.
Ама, не се сите разбрани.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Бакнување на бебињата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 4 Empty24.11.09 13:02

I mene mnogu me nervira toa, iako ne sum se nervirala, bidejki site si znaeja deka ne smeat toa da go pravat. I den denes ne ja bacuvaat po lice, osven mama i tato:)
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Бакнување на бебињата - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Бакнување на бебињата
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: