Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Бакнување на бебињата

Go down 
+53
Nini
Natalija Cikarska
Dzena
karolina
bubamara
Tifani
Ananastasija
Gabi*
mina32
bibip
kateee
marina_daniel
Melody
Dragana Stefanoska
Sun
Mimi22
Mama Ane
Laura
Eni
Natalija
mirecv
kokice
Jovana's mom
Anjuska08
hormonce
Sanja_Ivana
Lili
avanturistka
Juni08_Andrea
marina_m
Viktorija78
Ves
Svetlana
Zvezdicka
hajdi
peperutka
georgina
rich_bitch1
Daki
Kinky
sonjamfk
obicna
aneta
viktorija
mama
mamicka211
biljanag
vecki
STAR *
iki
Cogswell
Big Sister
Emi
57 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Бакнување на бебињата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 3 Empty29.12.08 21:32

Hormonce ne od sto nemas pa zatoa ti e merak drugite da gi zakackas, zdravje koga ke si imas tvoe uste pomili ke ti bidat site decinja , takvi se srcenca, ama stvarno e toa za nigde koga gi bacuva nekoj a tolkacki se , no ne razbiraat lugeto, zatoa sekoj den im povtoruvam i na sveki i na dever mi , nikakvo dopiranje po lice i race , nase e pa uste ni jas ni mm ne sme go baknale po racinja i obravcinja . Kako nekoj strazar sum , stojam do nego koga ke go zeme v race baba mu , a moram taka oti nema razbiracka .
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Бакнување на бебињата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 3 Empty30.12.08 9:51

Normalno deka go bacuvam:)
Ne go bacuvam, tuku go jadam:). Jas SUM vozrasna, ama sum mu majka, go dojam, so mene pominuva 24 casa na den, toa ne moze da se stavi na ist kantar so komsiite i strinite koi ni doagjaat na gosti. Od kaj znam dali nosat nekoj virus ili bakterija vo sebe...

Rekov ednas, i pak ke povtoram, ne odobruvam bacuvanje na bebinja za race i lice, pa koj saka neka se ljuti. Ne dozvoluvav da go bacuvaat Aleksej. Se mrstea, se ljutea, ama deteto mi bese povazno.
Isto ne dozvoluvav da go fakjaat za racinja i lice dodeka ne gi izmijat svoite race.
Вратете се на почетокот Go down
Jovana's mom
Прваче
Прваче
Jovana's mom


Female
Број на мислења : 489
Age : 54
Локација : Kocani
Поени : 29095
Registration date : 2008-07-02

Бакнување на бебињата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 3 Empty30.12.08 15:22

Јас не се воздржувам, си ја бакнувам секаде и исто така ја гњавкам flower , дури да порасне кога ќе почне да разбира нема да ми дава hihi затоа сега искористувам! Се сложувам Кинки, не е исто јас и јатрва ми flower !
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

Бакнување на бебињата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 3 Empty31.12.08 9:58

Procitav nekade deka so baknuvanje na bebinjata im se odzema energijata. sto poveke bebeto se gnjavi, tolku ce bide mrzovolno. Ama tesko e nekomu da mu reces da ne go baknuva, zosto luda ce te napravi. Jas navistina ne znam kako bi postapuvala.
Вратете се на почетокот Go down
Eni
Прваче
Прваче
Eni


Female
Број на мислења : 171
Age : 38
Локација : Macedonia
Поени : 28281
Registration date : 2008-12-08

Бакнување на бебињата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 3 Empty12.01.09 23:44

Уф , јас не можам да се воздржам а да не ја бацувам ќерка ми, па таа ми е највредното нешто во животов, а други не сакам да ми ја бацуваат па мм вели дека сум била посесивна спрема неа, ама тоа не ми е од посесивност туку само од претпазливост.
Вратете се на почетокот Go down
Laura
Прваче
Прваче
Laura


Female
Број на мислења : 355
Age : 45
Локација : центар
Поени : 28244
Registration date : 2008-12-25

Бакнување на бебињата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 3 Empty12.01.09 23:56

Многу мразам бакнување бебиња по лице. Ниту сум го правела тоа на други бебиња, ниту на своето. А свекрва ми па уште и кога ќе го зашмукаше додека го бакнува онака лигаво... уфффф, простаклук невиден!

Бакнување на бебињата - Page 3 412106
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29250
Registration date : 2008-05-12

Бакнување на бебињата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 3 Empty13.01.09 11:53

кога се други во прашање ми смета ако ја бакнуваат керками,а јас некогаш од милост и што слабо можам да и посветам внимание секогаш кога ке ја начекам ја бакнувам,ама веке е големка и не дава многу да ја гњавиш,па ми бега
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Бакнување на бебињата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 3 Empty13.01.09 11:54

Со сестра ми битки биеме за ова бакнување. Ми ги уништи децава со шлапање. Само викам и сега знам дека скришно ги бацува, посебно малово зашто не ја издава сеуште Smile
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Бакнување на бебињата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 3 Empty13.01.09 12:59

Lele stvarno:) tetkite se ziva napast:)))
Se sekjavam koga se rodi Aleksej kolki 'rzev po moite sestri da ne go bacuvat leleee:))), duri i se iskaravme ednas zdravo:))). A ko ke mi tekne sto im pravev jas na vnucite od postarata sestra... Embarassed
Dusata im ja vadev, isto ko sega na Alek:)))
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Полуматурант
Полуматурант
Mimi22


Female
Број на мислења : 1399
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28600
Registration date : 2009-01-04

Бакнување на бебињата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 3 Empty21.01.09 13:41

Незнам мене ми е нормално да го бакнуваат најблиските.Сепак е тоа од милост.Нормално не да го лигавт ама некогаш и несвесно го прават тоа.Нарочито бабите и дедовците а се е од љубов.Јас 100 пати сум си рекла сама н себе не го бацувам веќе и после пет мин ќе го ишлапам без да сум свесна дека го правам тоа.Па нарочито кога ќе ми се насмее ми иде да го изедам
Вратете се на почетокот Go down
Sun
Полуматурант
Полуматурант
Sun


Female
Број на мислења : 717
Age : 41
Локација : skopje
Поени : 28681
Registration date : 2008-10-12

Бакнување на бебињата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 3 Empty21.01.09 18:15

Јас дефинитивно сум против бакнување на бебиња и многу ме нервира кога ке ја баци некој.бацување дозволувам само по косицка и на никое др. место.
Вратете се на почетокот Go down
Dragana Stefanoska
Почетник
Почетник
Dragana Stefanoska


Female
Број на мислења : 7
Age : 41
Локација : doma ;-)
Расположение : super ;-)
Поени : 27980
Registration date : 2009-01-22

Бакнување на бебињата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 3 Empty22.01.09 12:27

i jas sum protiv baknuvanje vo licenceto. Pred se pocituvam baknezi samo nateloto bilo kade, no licenceto im e mnooogu nezno da bebinjata. No jas i soprugot si go bacuvame vo obravcinjata naseto medeno, nikoj drug.
Вратете се на почетокот Go down
Melody
Почетник
Почетник
Melody


Female
Број на мислења : 27
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 27995
Registration date : 2009-01-19

Бакнување на бебињата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 3 Empty25.01.09 17:40

Јас си ги бакнувам дечињата на сите мои пријатели, и досега ништо никој не ми рекол, а и немам разбрано да им се случило нешто од бакнување. Дека се работи за ваши деца сте презаштитнички настроени а сигурна сум дека пред да ги имате сте бакнувале туѓи деца.
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Бакнување на бебињата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 3 Empty25.01.09 17:43

Nie ja baknuvame Andrea i fala bogu ne i e nisto na licenceto,a i ne zabranuvam da ja baknuvaat.Koga ke pocni da znae,kako i mnogu decinja, ke pocni samata da bega, da ne ja baknuvaat:)
Вратете се на почетокот Go down
Sun
Полуматурант
Полуматурант
Sun


Female
Број на мислења : 717
Age : 41
Локација : skopje
Поени : 28681
Registration date : 2008-10-12

Бакнување на бебињата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 3 Empty25.01.09 18:51

Melody напиша:
Јас си ги бакнувам дечињата на сите мои пријатели, и досега ништо никој не ми рекол, а и немам разбрано да им се случило нешто од бакнување. Дека се работи за ваши деца сте презаштитнички настроени а сигурна сум дека пред да ги имате сте бакнувале туѓи деца.
jas mnogu sakam decinja golema decarka sum,no i pred da si imam moe dete drugite decinja nikogas ama bas nikogas pa i vnucinjata ne sum gi baknuvala ni vo lice ni na nekoe dr. mesto.Ne znam barem jas taka sum postapuvala a milosta sum im ja iskazuvala na drug nacin-'' Toa sum jas'' Smile
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28558
Registration date : 2009-01-16

Бакнување на бебињата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 3 Empty04.06.09 12:28

mnogu se nerviram koga nekoj mi go bacuva daniel osobeno po racinjata sto gi stava mnogu vo usta nekako jeza me faka i odma go mijam ili brisam so vlazni marancinja ako nemam voda pri raka,neznam nekako sakam samo jas da si go bacuvam i mm se razbira sto ima drug da mi go bacuva moeto dete a i jas ne sum bacuvala niedno drugo a mnogu bebinaj imavme vo familija moze samo da gi guskam
Вратете се на почетокот Go down
kateee
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 95
Age : 42
Локација : sk
Расположение : 5
Поени : 27861
Registration date : 2009-03-04

Бакнување на бебињата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 3 Empty14.07.09 13:26

bravo majki sto se vozdrzuvate da ne si gi baknuvate decata.jas prvata kerka ja jadev i site me karaa za moeto dete da ne si go gnavam.neznam ama ne mozam da izdrzam poluduvam,istoto go pravam i so vtorovo nema mesto kade ne bi go baknala.za tugi deca se trudam da ne gi gledam da ne gi zakacam zosto ke treba i niv da gi baknam.tie sto me znaat kakva sum mi vikaat sami aj zemi malku izguskaj go ama i togas se trudam da odbijam ama nekogas i ne. :shame:
Вратете се на почетокот Go down
bibip
Прваче
Прваче
bibip


Female
Број на мислења : 297
Age : 39
Локација : под климата... :)
Расположение : весело!!!
Поени : 28225
Registration date : 2009-01-13

Бакнување на бебињата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 3 Empty14.07.09 13:36

ne dozvoluvam da ja baknuvaat po racete ,kako sto kaza Marina-Daniel zosto gi stava v usta ,najcesto site od familija ja baknuvame po kosicetoi ja i mm po telo .
Вратете се на почетокот Go down
http://biba-dora.webs.com
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Бакнување на бебињата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 3 Empty14.07.09 13:51

Јас внуката ја бацувам по газето кога е гола, мириса на бебушко, најубаво на свет (посебен мирис имаат бебињата), а кога е облечена на ноџињата нејзини смрдливки Smile
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28152
Registration date : 2009-02-26

Бакнување на бебињата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 3 Empty14.07.09 15:23

i jas izbegavam bebinja da bacuvam po lice,sepak custvitelno im e licenceto,ama me nerviraat onie babi i postari tetki(pogotovo onie sto ednas na deset godini se gledaat.t.e.dalecni rodnini ili komsiki) ko ke pocnat decata da gi slapaat po licata abe mislis palacinki im lepat ili sampanjac otvaraat...bljak,bljak,
Вратете се на почетокот Go down
Gabi*
Полуматурант
Полуматурант
Gabi*


Female
Број на мислења : 621
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Razocarano i nervozno :(
Поени : 28232
Registration date : 2009-03-13

Бакнување на бебињата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 3 Empty14.07.09 15:35

Lele i jas mislam deka bi se nervirala moeto dete koga bi go bacuvale po liceto, pogotovo stari luge koi taka socno baknuvaat (da ne recam slapaat). Ama normalno e deka na domasnite nemoses da im zabranis, treba samo takticki da se obrabotat i sami da se navedat deka toa ne e vo red. Koj znae kako ke bide.
Znam samo za mene deka beinjata na moite drugarki praktikuvam da gi baknuvam vo glavceto. Soncinja mali se bre, da moze covek da gi izede koga se goli, a ne samo da gi baknuva
Вратете се на почетокот Go down
Ananastasija
Прваче
Прваче
Ananastasija


Female
Број на мислења : 214
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 28202
Registration date : 2009-01-16

Бакнување на бебињата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 3 Empty14.07.09 15:38

Uf samo kolku se nerviram koga mija slapaat kaj ke stigne. Me nervira inepoznati zeni na ulica ke me zastanat ko lele kolku ti e ubavo kolku e golemo i za dlanceto ja drzat ja galat. A taa pustat racete i se non stop vo usta. I trci doma na mienje.... Uf grozno, ko da nemale deca!! Бакнување на бебињата - Page 3 166510
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28262
Registration date : 2009-04-14

Бакнување на бебињата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 3 Empty18.10.09 14:26

I jas ne dozvoluvav da go bacuvaat Filip,i site imaa razbiranje za toa(roditelite i rodninite),osven sto nekogas nekoi moi bliski prijatelki go baknuvaa i mi bese nezgodno da im kazam
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29678
Registration date : 2008-06-02

Бакнување на бебињата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 3 Empty18.10.09 14:38

Јана не ја шлапаа по лице, вајда им фати кликерот, ама кога ќе ја фатеа за раце да ја галат и да ја лигават по рачињата, е ми идеше да полудам. Демек пазат детево да не го шлапаат по лице, а рацете? Најголем преносител на бактерии, башка на мали бебиња им се цело време во уста, и сега некојпат ги пика. Имав еднаш и ситуација со една комшика што не ја варам ич, ми се стемнува кога че ја видам и апла бегам од неа, а бе како чума, никна на сред патека и не само што ја испрефаќа по раце, туку тогаш цуцаше Јана цуцла и и ја извади од уста и демек не и ја дава, детево плаче, а госпожава и ја фаќа со раце сегде! Ќе ја убиев, пошто и ја знам и наравта каква и е, од злоба све прави.Инаку јас ја бацувам кога стигнам и кај стигнам..мое дете е, не е нормално јас да не го бацувам. Сега дури задниве месец дена, хит и е, кога е располозена, да дојде, да ми ја фати главата и да го напрчи муцето, и ми вика, мамо ајде сега да се бациме хихих
Вратете се на почетокот Go down
karolina
Прваче
Прваче
karolina


Female
Број на мислења : 296
Age : 44
Локација : doma so sonceto moe
Расположение : srekno najsrekno
Поени : 28408
Registration date : 2008-12-21

Бакнување на бебињата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 3 Empty10.11.09 16:04

Ja na nikoj ne mu dozvoluvam da ja bacuva na lice i race sakale se lutele sakale ne nivni problem pa i mm izbegnuva da ja bacuva sega zasto mu e strav od gripot raboti so luge ,nekoi razbiraat nekoi ne najcesto svekrava mi i svekor mi se lutat i mora sekojdnevno da gi opomenuvam kako mali deca se kao sto ke i bide de jas sum i dedo Бакнување на бебињата - Page 3 412106 ama vikam i zakani sleduvaat hihi
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Бакнување на бебињата - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бакнување на бебињата   Бакнување на бебињата - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Бакнување на бебињата
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: