Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Какви свекрви ќе бидете вие?

Go down 
+73
valentina123
avon
bibip
paola
Vale74
Minamina
sonja 35
pepa
Deni
Lence
moja mama
josifana
butterfly
bordan
Палестинец
soledad
makresanska
D-r Lidija Pazdrijan
Vesna Blazevska
Dragana
delfin76
Sun
Mimi22
lila_mk
kavadarcanka
Ance-J
Pipolino
mirecv
Volcica
mama viki
marija*
jasmina,mina
mama X
KATIC
mina32
Labuda
MamaMaja
Eni
Sanja_Ivana
STAR *
magi
jasmina i ace
Mama Ane
taci
Lidija Angelevska
macush88
BaMbYnA
SonjuS*
sonja colakova
mamazako
Stefanija S.
rich_bitch1
georgina
Kinky
Juni08_Andrea
Daki
mamicka
sunset
marina_m
winnie the pooh
Emilija
Brane
mama
Ilince
Kikic
Mina
Svetlana
Misticia
verce
Emi
macush
vecki
lela
77 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty11.03.09 12:23

nikogas neznaes sto ke ti donese zivotot taka da ne bi sakala od sega da prognoziram
vo sekoj slucaj bi sakala da ziveam posebno od sin mi i snaata pa da mi gi nosat vnucinjata da gi cuvam itn itn...
zdravje
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty11.03.09 12:43

mina32 напиша:
јас на мм вака му викам-здравје боже ако имам син и се ожени ако ги правам истите работи на снаата, како мајка ти или ме фати луда старост да знаеш да грабнеш еден стап и да ме утепаш од мавање,да ме удираш Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 981783 Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 981783 Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 981783 се додека не ми дојде памет


Smile SmileSmile site taka velat na mladost ama koga ke ostarat ne priznavaat. ova go pisuvam od iskustvo so moi rodnini.SmileSmile zatoa ova zapisi go za koga ke ti kazat da im veruvas SmileSmileSmile starite se golemi narcisi i nikogas nisto ne priznavaat, mislat deka sekogas se vo pravo. da dade gospod da doziveeme pa ke vidime. inaku za svekrva ubavi zborovi retko moze da se slusnat zatoa ne se zamaram mnogu dali ke bidam dobra ili losa.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty11.03.09 12:48

pa katic eve ima svedoci mina32
samo da otideme na noter da se zaveri kako dokument hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-22

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty11.03.09 13:05

Pa nemam losa svekrva moze da bidam kako nea i uste podobra.
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28732
Registration date : 2008-09-11

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty11.03.09 13:08

malku mi se cudni site zborovi ili recenici sto pocnuvaat so *ce* ili *sigurno*, pa ostavam na vremeto da pokaze kakva ke bidam jas svekrva, iako kako snaa ne sum bila losa, a ni svekrva mi bila ok.
tesko izleguvame i so roditelite nasi na kraj za odredeni raboti, a ne so nekoj drug covek, tuginec, so kogo treba da sednes na ista masa, ili da zivees vo ista kuka.
zatoa, i prethodno kazav, ova e relativna rabota.
ova za svekrvite i za snaite e izgleda epten top-tema.
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty11.03.09 14:32

mamazako напиша:
malku mi se cudni site zborovi ili recenici sto pocnuvaat so *ce* ili *sigurno*, pa ostavam na vremeto da pokaze kakva ke bidam jas svekrva, iako kako snaa ne sum bila losa, a ni svekrva mi bila ok.
tesko izleguvame i so roditelite nasi na kraj za odredeni raboti, a ne so nekoj drug covek, tuginec, so kogo treba da sednes na ista masa, ili da zivees vo ista kuka.
zatoa, i prethodno kazav, ova e relativna rabota.
ova za svekrvite i za snaite e izgleda epten top-tema.


epten e top temava. pa koj znae kolku gi nerviraat svekrvive sto olku se pisuva.SmileSmileSmile a znaete definicija za "ќе"? ќе = на глаголот лажам. e pa sega ocenete SmileSmileSmile
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty06.05.09 11:21

Mislam deka ke bidam podaleku od niv, nema da im cuvam deca (moze na 1-2 saata), ne sakam da ziveam so niv, nema da im pomagam (osven finansiski ako pobaraat pomos), ke si bidam na strana i ne sakam mnogu da ocekuvaat od mene, jas moite deca ke si gi izgledam, drugi deca ne planiram da cuvam posebno ne na starost. Zdravjeto da me sluzi, ke uzivam i ke rabotam, nema da imam nikakvi obavezi prema nikoj, klasicna baba ni pod razno nema da sum...pa uste so snaa da se raspravam...boze pazi...sin mi ke si ja odbere, neka si ja cuva.
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty06.05.09 11:33

Taka e Arma,potpis od mene.Jas uste sega kupiv stan za sinot...Na vreme...Sto ih manje vidim-mnogo ih volim...
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty06.05.09 11:41

beter od nasive sega hahahahahahahah
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty06.05.09 12:05

Jessss...Beter...Da ne ni kazat fala Delfin snaite....Sekoja cest na isklucoci....
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty06.05.09 12:30

Arma напиша:
Mislam deka ke bidam podaleku od niv, nema da im cuvam deca (moze na 1-2 saata), ne sakam da ziveam so niv, nema da im pomagam (osven finansiski ako pobaraat pomos), ke si bidam na strana i ne sakam mnogu da ocekuvaat od mene, jas moite deca ke si gi izgledam, drugi deca ne planiram da cuvam posebno ne na starost. Zdravjeto da me sluzi, ke uzivam i ke rabotam, nema da imam nikakvi obavezi prema nikoj, klasicna baba ni pod razno nema da sum...pa uste so snaa da se raspravam...boze pazi...sin mi ke si ja odbere, neka si ja cuva.

Arma nemoj da kazuvas nisto pred vreme svekrvata moja se cudese na site pred nea babi kako mozele vaka kako mozele taka jas toa nedoaga vo obzir abe sto da ti kazam .Od koga se porodi zolva mi poveke e tamu nego doma ne go dava vnukot na nikogo (duri sebicna) i vika deka ima pravo za nego vo sve da se mesa STO MENE TOA UZASNO MI SMETA
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty06.05.09 12:33

jas moite deca ke si gi izgledam, drugi deca ne planiram da cuvam
posebno ne na starost


nikogas ne veli nikogas Arma
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty06.05.09 12:38

Jas ja gledam i majka mi i ona mnogu e smeneta od koga se ozeni brat mi a da ne zboram od koga ja dobivme vnukata kako samo nie da imame vnuce abe haos site se isti i majki i svekrvi site.
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28061
Registration date : 2009-04-08

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty15.05.09 3:21

sunset напиша:
Neznam kakva svekrva ke bidam,toa snaskata ke go kaze koga ke dojde vreme,znam samo deka nikogas ne bi sakala da ziveeme vo ista kuka,ako bidam vo moznost na sinot ke mu kupam stan za da si ziveat posebno podaleku od nas stari dosadni Smile




isto i jas
Вратете се на почетокот Go down
Палестинец
Почетник
Почетник
Палестинец


Male
Број на мислења : 96
Age : 50
Локација : Велес
Поени : 27545
Registration date : 2009-05-09

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty15.05.09 3:48

Јас ќе бидам супер свекор....давам чесен збор
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28732
Registration date : 2008-09-11

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty15.05.09 9:41

pa vo 98 % od slucaite svekorot e podobar od svekrvata, oti toj vo snaata gleda cedo, dete, a svekrvata-sopernik.
jas go obozavav svekor mi i den denes mi e zal sto pocina mnogu brzo posle nasata svadba.
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty15.05.09 9:43

Ако бидам свекрва ќе бидам свекрива значи за се крива јас
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty15.05.09 10:06

mamazako напиша:
pa vo 98 % od slucaite svekorot e podobar od svekrvata, oti toj vo snaata gleda cedo, dete, a svekrvata-sopernik.
jas go obozavav svekor mi i den denes mi e zal sto pocina mnogu brzo posle nasata svadba.



moze svekrva da bide dobra??? pa nema ni jas da bidam dobra svekrva (ako bidam voopsto svekrva) moze kerki ke imam i jas kako majka mi SmileSmileSmile. inaku za svekorite vo pravo si "mamazako" . mene sveki vo edna prilika mi rece deka poveke svekor mi go sakam SmileSmileSmile ne znam kako go videla toa SmileSmileSmile moze deka ne i se obrakam nikako ni mamo sum rekla ni tetko SmileSmileSmile a nego si go vikam cicko....
Вратете се на почетокот Go down
jasmina i ace
Полуматурант
Полуматурант
jasmina i ace


Female
Број на мислења : 558
Age : 40
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 28603
Registration date : 2008-10-17

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty21.06.09 20:02

jas mislam deka vednas ke gi oslobodam...od nastrana nema nisto poubavo...sto si pravat za sebe ke si pravat...mozam da im pomagam finansiski ili za se sto im trebam...no posle ova jas sto go trgav ne..NIKAKO...
Вратете се на почетокот Go down
bordan
Прваче
Прваче
bordan


Female
Број на мислења : 306
Age : 45
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 28920
Registration date : 2008-09-06

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty22.06.09 0:26

sakam da bidam kako mojata svekrva taa e vo germanija se gledame 2 pati godisno po 2nedeli a tel se slusame sekoj tret den i ednas mesecno na bankomatot. hihi
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28103
Registration date : 2009-04-12

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty22.06.09 1:00

Незнам како ќе биде по многу години,но неможам да си замислам син ми да го видам само неколку пати годишно.Не сум за живот во заедница,но помош од моја страна секогаш ке има.Со задоволство ке му чувам деца,па нели викаат дека внуците се сакаат повеќе и од сопствените деца???
Вратете се на почетокот Go down
josifana
Прваче
Прваче
josifana


Female
Број на мислења : 362
Age : 44
Локација : makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 27781
Registration date : 2009-04-20

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty22.06.09 11:28

Ех да можам да му обезбедам некое станче да си уживаат сами,а јас да бидам секогаш спремна за чување на децата,и да му давам пари.
Ама ако ме додржи дотогаш паметот,само здравје.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty22.06.09 11:42

Којзнае ние какви ќе бидеме, јас секогаш викам нема да бидам како мојата свекрва или нема да бидам како на мајка ми свекрвата, ама изгледа годините си го прават своето, секој има различно толкување на нештата па поради тоа и несогласувања. Здравје да дочекам, па ќе видиме каква ќе бидам Smile Ќе ви пишам Smile

Во врска со муабетов еден познат вика: Јавно ќе потпишам изјава на нотар, ако на стари години бидам како мајка ми; да ме утепаат одма Smile
Вратете се на почетокот Go down
moja mama
Полуматурант
Полуматурант
moja mama


Female
Број на мислења : 642
Age : 46
Локација : bitola
Расположение : veselo
Поени : 27523
Registration date : 2009-06-03

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty22.06.09 11:59

jas nema da bidam svekrva hahahahi
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty22.06.09 12:39

delfin76 напиша:
jas moite deca ke si gi izgledam, drugi deca ne planiram da cuvam
posebno ne na starost


nikogas ne veli nikogas Arma
Ne velam nikogas, kazuvam samo deka jas moeto dete ke si go izrasnam, zdravje drugoto e na pat, znaci osekjam odgovornost kon moite deca, da gi izrasnam, vospitam i odgledam, da stvoram samostojni, zreli i sposobni luge koi sami ke si trcaat po sopstvenite obvrski...i koj si praj deca neka si gi cuva, ednostavno sakam da uzivam, da rabotam, da brkam kariera, a ne na 50 god deca da gledam....rekov, moze po 1-2 saata da gi pricuvam vnucite, ama sekoj den da trcam da gi banjam, da gi cuvam, da gi setam...boze pazi da imam takva obvrska na 50 god. I smetam deka sum licnost koja gi ostava drugite da zivbeat kako sto sakaat...si rodile dete, neka si go cuvaat, od kaj e toa moj problem ili obvrska?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Какви свекрви ќе бидете вие?
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: