Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Какви свекрви ќе бидете вие?

Go down 
+73
valentina123
avon
bibip
paola
Vale74
Minamina
sonja 35
pepa
Deni
Lence
moja mama
josifana
butterfly
bordan
Палестинец
soledad
makresanska
D-r Lidija Pazdrijan
Vesna Blazevska
Dragana
delfin76
Sun
Mimi22
lila_mk
kavadarcanka
Ance-J
Pipolino
mirecv
Volcica
mama viki
marija*
jasmina,mina
mama X
KATIC
mina32
Labuda
MamaMaja
Eni
Sanja_Ivana
STAR *
magi
jasmina i ace
Mama Ane
taci
Lidija Angelevska
macush88
BaMbYnA
SonjuS*
sonja colakova
mamazako
Stefanija S.
rich_bitch1
georgina
Kinky
Juni08_Andrea
Daki
mamicka
sunset
marina_m
winnie the pooh
Emilija
Brane
mama
Ilince
Kikic
Mina
Svetlana
Misticia
verce
Emi
macush
vecki
lela
77 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty16.12.08 2:57

kakva svekrva jas so kinki sum u biznis Smile ke sum dobra baba jas ke sum ko joker u poker Smile samo ako bidne rabotava ke vi kaze kinki posle kakva svaka sum Smile
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty22.02.09 19:31

Јас каква ќе бидам ПУ ПУ СКРАЈА ДА Е мајки што имате ќерки пазете се хахаххахахаха
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty22.02.09 19:32

STAR znaci podaleku od tebe hihi
Вратете се на почетокот Go down
Sanja_Ivana
Полуматурант
Полуматурант
Sanja_Ivana


Female
Број на мислења : 962
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 29663
Registration date : 2008-05-09

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty22.02.09 21:57

nema da se mesam, ako pobara sovet od mene za nesto, so zadovolstvo ke pomognam, no najubavo posebni da bideme
Вратете се на почетокот Go down
Eni
Прваче
Прваче
Eni


Female
Број на мислења : 171
Age : 38
Локација : Macedonia
Поени : 28281
Registration date : 2008-12-08

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty22.02.09 22:47

Ако стигнам да бидам некому свекрва- т.е. све -крива ќе гледам понастрана да ми се , така повеќе ќе си се сакаме, кај нив кога ќе ме викнат а и за кај мене по договор, две жени во иста куќа само нервоза е.
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28464
Registration date : 2009-01-27

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty23.02.09 2:26

Ќе се трудам да бидам онаква свекрва на моите снаи каква
што свекрва би сакала да има ќерка ми! Ете кратко и јасно!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty23.02.09 8:28

MamaMaja напиша:
Ќе се трудам да бидам онаква свекрва на моите снаи каква
што свекрва би сакала да има ќерка ми! Ете кратко и јасно!
Потпис, се надевам ќе успееме Smile
Вратете се на почетокот Go down
Labuda
Прваче
Прваче
Labuda


Female
Број на мислења : 263
Age : 41
Локација : Tamu nekade.....
Расположение : Labudesto:))))))))))
Поени : 28280
Registration date : 2009-02-20

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty23.02.09 8:31

Ako bidam svekrva najverojatno ke bidam takva kakva sto jas sakam mojata da bide..Sekogas na strana,bez mesanje i mnogu radoznalost:)
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28152
Registration date : 2009-02-26

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty09.03.09 7:52

pa ako imam zdravje boze sin sigorno nema da bidam kako svekrva mi sacuvaj boze treba da bidam stvarno luda za da bidam kako nea sigurno nema da bidam ljubomorna na sin mi ako se ozeni i na negovata sreka da mu gazam(nema sin mi za tursija da go cuvam),ili da sproveduvam pravila i procesi ako ziveeme zaedno,toj sigurno ke si ima negov izbor i jas ke go pocituvam.mada svekrva mi neznae sto saka, taa sama sebe ne se saka pa ne sin i.
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty09.03.09 21:58

sekoj za sebe misli deka ke bide najdobar:)SmileSmile isto i jas ako imam sin. SmileSmileSmile Site velat deka sve-krivite se ljubomorni na snaite zatoa sto im gi "zemaat "sinovite. a sto im zemaat? deka ke go sakaat i ke se grizat za nivniot sin? ami ako ne se ozeni , majka mu nema vecno da e ziva i da bide so nego. ili im e strav deka snaata ke bide postojano so sinot pa toj nema da im obrnuva vnimanie. pa normalno sekoj si oformuva semejstvo i si se grizi za nego. roditelot se gleda kako roditel zenata kako zena a decata kako deca. lele koj znae sto ne ceka. treba vaka da se najdeme po 30-tina godini i togs da kazuvame za nas SmileSmileSmile
Вратете се на почетокот Go down
mama X
Полуматурант
Полуматурант
mama X


Female
Број на мислења : 524
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : O.K
Поени : 28195
Registration date : 2009-02-03

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty09.03.09 22:04

Јас најверојатно ќе бидам лоша и опсесивна, судејќи по она колку сум заштитнички поставена кон син ми. Се надевам, т.е ќе се обидам во текот на годините дека ќе научам како да го контролирам моето однесување, аи да го оставам син ми да биде човек во кој ќе имам комплетна доверба и ќе го оставам сам да си донесува одлуки - што е можно порано. Се надевам пред да заврши 18 год. Ова било тешко да се биде мајка, а не како што рекла золва ми кога била дете во една прилика кога била натепана:
Лесно е да си мајка натепај ги децата и после уживај!!! hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28152
Registration date : 2009-02-26

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty11.03.09 0:24

јас на мм вака му викам-здравје боже ако имам син и се ожени ако ги правам истите работи на снаата, како мајка ти или ме фати луда старост да знаеш да грабнеш еден стап и да ме утепаш од мавање,да ме удираш Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 981783 Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 981783 Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 981783 се додека не ми дојде памет
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty11.03.09 0:36

јас би сакала да бидам свекрва баш како што е свекрва ми
Вратете се на почетокот Go down
marija*
Прваче
Прваче
marija*


Female
Број на мислења : 235
Age : 43
Локација : skopje*
Расположение : dobro
Поени : 27981
Registration date : 2009-03-03

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty11.03.09 0:45

i jas bi sakala da bidam kako sto bila svekrvami
Вратете се на почетокот Go down
mama viki
Прваче
Прваче
mama viki


Female
Број на мислења : 112
Age : 51
Локација : prilep
Поени : 27863
Registration date : 2009-02-16

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty11.03.09 0:56

Jas ke bidam svekriva upsss svekrva dvapati.Zdravje gospod najdobro ke bide so mm da im kupime po edno stance i uste od start sami da si ziveat.Taka ke nema zameki za nikoj.Brakata ke si ziveat,ke si idat odat na gosti koga ke im se posaka,a nie ke bidime tuka za niv sekogas koga ke im sme potrebni.
Вратете се на почетокот Go down
Volcica
Почетник
Почетник
Volcica


Female
Број на мислења : 33
Age : 38
Локација : Prilep
Расположение : 5ka
Поени : 27780
Registration date : 2009-02-28

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty11.03.09 1:33

nemam svekrva a ne znam da li ke bidam posto ne sum ni mazena a nemam seuste deca ama nema da bidam kako baba mi (svekrva na majka mi) taa bese svekrva iz pakla...vistinka nocna mora od svekrva...jas dokolku bidam svekrva ke gi ostavam mladite kako sakat kako mislat da treba da si pravaat posto na mladite svetot ostanuva neli...ako mozam ke mu pomognam koga toa ke mu zatreba...i ke si gi cuvam vnucinjata za tie raat da mozat da odmorat izlezat itn....
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty11.03.09 1:39

Сигурно дека ке бидам свекрва која се држи подалеку од се,без мешање или солење памет,но сепак спремна секогаш и секаде да им ПОМОГНАМ кога ке побараат од мене
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty11.03.09 11:06

i jas ne bi se mesala ama i ona da ne mi se mesa.
sakam oddelno da ziveam a ne so sin mi i snaa mi.Ako treba i na selo bi otisla.Pa sea zdravje

Ama vo ista kuka so snaa neeeeeeee .Bi bilo kavgi sekoj den Smile
Si se znam kakva sum.Jas sega popustam pa ne ke mozam i togas


Последната промена е направена од Pipolino на 11.03.09 11:11. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Ance-J
Полуматурант
Полуматурант
Ance-J


Female
Број на мислења : 665
Age : 42
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 28918
Registration date : 2008-09-05

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty11.03.09 11:10

Ќе бидам се што не беше свекрва ми
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty11.03.09 11:14

Незнам дали ќе бидам свекрва ако имам второ машко доколку бидам се надевам дека малку од малку ќе имам разбирање за младите дека ќе бидам современа да не им се мешам сепак тие ќе си бидат возрасни личности и сами ќе си одлучуваат во нивниот брак доколку им треба помош ќе им помагам и најубаво ќе биде да си се делени не во иста куќа да живееме ама јас сум попустлива не сум некоја кавгаџика ама можеби до тогаш ќе се изменам ништо не се знае никогаш не вели никогаш, старите како стареат така будалеат само здравје нека има
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty11.03.09 11:16

Којзнае сите какви ќе бидеме, староста си го носи своето, може и нашите свекрви размислувале како ние сега Smile ама мислам дека и снаите не се цвеќиња. Секој со свој филм Smile
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty11.03.09 11:19

Се сложувам со тебе, така е свекрва ми збори за свекрва и Бог да ја прости што и правела а сега и она така прави а ми се жали а била на моето место знае како и било и сега она несвесно така прави може и јас така ќе правам
Вратете се на почетокот Go down
lila_mk
Полуматурант
Полуматурант
lila_mk


Female
Број на мислења : 787
Age : 46
Локација : skopje
Поени : 28926
Registration date : 2008-10-17

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty11.03.09 11:30

незнам каква чќе бидам сега уште е во мешето и женско, а ако имам синче сигурно нема да им се мешам во ништо и ќе ги оставам младите сами да си одлучуваат за се.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Полуматурант
Полуматурант
Mimi22


Female
Број на мислења : 1399
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28600
Registration date : 2009-01-04

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty11.03.09 11:31

Jas vikam zdravje boze ko ke stanam svekrva so mm pod raka posebno.Kako jas sto sakav da si bidam sama taka i oni ke sakaat da si bidat sami.Tocno deka nie mladi znaeme da preterame pa posle ne ni cinat.Ama sigurno ne bi bila kako mojata.Zatoa zdravje odma ke gi delam da si ziveat kako sto oni sakaat a ne jas da im go krojam zivotot.A sigurno ke im pomagam kolku sto ke treba zatoa sto znam kako e da se macis sama iako mi e svekrva mi na 5 metra od kuka.Nikogas ne bi dozvolila da se maci kako jas sto se macam.
Вратете се на почетокот Go down
Sun
Полуматурант
Полуматурант
Sun


Female
Број на мислења : 717
Age : 41
Локација : skopje
Поени : 28681
Registration date : 2008-10-12

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty11.03.09 11:42

Iskreno jas i ne sakam da bidam svekrva,no neli ne se znae moze vtoroto da mi bide masko a ako bide taka ne bi sakala da im se mesam vo zivotot i vo nivni odluku neli tie sepak ke bidat vozrasni licnosti koi ke znaat sto i kako e najdobro za niv,i od start da gi oddelam da si ziveat sami ne so nas,sekoj posebno najubavo e,a ako nekogas pobaraat pomos ili sovet za nesto sekogas ke bideme tuka i jas i mm kolku sto mozeme da pomogneme
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Какви свекрви ќе бидете вие?
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: