Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Какви свекрви ќе бидете вие?

Go down 
+73
valentina123
avon
bibip
paola
Vale74
Minamina
sonja 35
pepa
Deni
Lence
moja mama
josifana
butterfly
bordan
Палестинец
soledad
makresanska
D-r Lidija Pazdrijan
Vesna Blazevska
Dragana
delfin76
Sun
Mimi22
lila_mk
kavadarcanka
Ance-J
Pipolino
mirecv
Volcica
mama viki
marija*
jasmina,mina
mama X
KATIC
mina32
Labuda
MamaMaja
Eni
Sanja_Ivana
STAR *
magi
jasmina i ace
Mama Ane
taci
Lidija Angelevska
macush88
BaMbYnA
SonjuS*
sonja colakova
mamazako
Stefanija S.
rich_bitch1
georgina
Kinky
Juni08_Andrea
Daki
mamicka
sunset
marina_m
winnie the pooh
Emilija
Brane
mama
Ilince
Kikic
Mina
Svetlana
Misticia
verce
Emi
macush
vecki
lela
77 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30308
Registration date : 2007-12-29

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty17.11.08 15:09

хаха кинки ме насмеа со постот.јас немам син па не размилсувам на оваа тема сеуште.ама и да имам,сигорно не би била ко мојата
Вратете се на почетокот Go down
Stefanija S.
Прваче
Прваче
Stefanija S.


Female
Број на мислења : 141
Age : 42
Локација : pred kompjuter
Расположение : odlicno
Поени : 28543
Registration date : 2008-09-18

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty17.11.08 15:25

Najdobra, ke pravam se sto e dobro za snaata i sinot, decata ke im gi cuvam, smetki ke im plakam...se, samo da nema kavgi, a i sekogas snaata ke ja zastituvam i ke sum na nejzina strana, pa makar i da e vinovna za nesto
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28677
Registration date : 2008-09-11

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty17.11.08 15:45

многу е тешко да се претпостави какви свекрви ќе бидеме.
имам син кој е мал уште,има 3 години, а јас 33, под претпоставка дека ќе се ожени до 30-тата јас ќе имам накај 60 години.сега сум по малку изветреана, заборавам и често сакам да биде по мое( а инаку немам свекрва), па можам да замислам каква ќе сум на 60 години.додуша, несакам да се мешам во туѓите животи како што не сакам да ми се мешаат во мојот, и затоа покажувам заби.
додека беше жива свекрва ми ( со која немав некои големи недоразбирања), секогаш надвор бевме многу сложни, па макар дома да сме се скарале за некоја глупост(оти ние се каравме за глупости, а после и за многу посериозни работи, како што е моето забременување), надвор беше се ок.затоа што, колку и да не сакаш да живееш за другите, другите ги интересира како живееш ти. и сум и велела, да ако има нешто мене да ми каже, да ме скара или сл. тоа не сакам да го дознаам од комшиката на третата улица, оти ако ти е арно дома, ти завидуваат, а ако ти е лошо, као те сожалуваат, а дома кога ќе си отидат се веселат на твојата мака.
така да незнам каква свекрва ќе бидам, многу зависи и од снаата. не треба да ја гледаме како снаа, туку како чедо од мајка родено кое има семејство, а после мажачката и нов дом, на кој е доста тешко да се прилагодиш.ако сака помош-ќе ја добие од сите страни и безрезервно, а ако не сака- нека се снаоѓаат двајцата како знаат и умеат, оти тоа е нивни избор.
иако сметам дека полемика на оваа тема е неблагодарна работа, и зависи од милион работи, а не сега свекрва ми е лоша, ама јас кога ќе бидам свекрва, абе мед и млеко ќе тече по куќата.
има една приказна која е отприлика вака.
една жена си правела муабет со друга, откако го оженила синот. и вели*леле каква снаа ми се падна, бог да чува и да брани. кога бев помлада имав отров свекрва, сега отров снаа, ми нема спас*.
НАРАВОУЧЕНИЕ*не е ни до свекрвата ни до снаата, до нејзе е.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31051
Registration date : 2007-11-19

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty18.11.08 12:20

mamazako напиша:

една жена си правела муабет со друга, откако го оженила синот. и вели*леле каква снаа ми се падна, бог да чува и да брани. кога бев помлада имав отров свекрва, сега отров снаа, ми нема спас*.
НАРАВОУЧЕНИЕ*не е ни до свекрвата ни до снаата, до нејзе е.

убава приказна,
можеби ќе бидам ептен лоша, уствари можда и најлоша, ама ќе видиме здравје ако имам син
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31492
Registration date : 2008-09-14

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty18.11.08 12:28

Super prikazna
ova treba da im go procitate na losite svekrvite. Wink mozebi ke svatat nesto. Smile
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28677
Registration date : 2008-09-11

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty18.11.08 12:48

секој човек е во суштина добар, ама и лош, а тоа е поради патење од некои видови на комплекси.
познавам една жена која никогаш не дава слабост пред другите и секогаш вика*јас вака, јас така.* а уствари тоа го прави за да биде приметена.
тоа е проблемот и со свекрвите, се чувствуваат како личности кои се ставени во втор ред и со кавгите и закачките кои ги прават СВЕСНО , сакаат да бидат во центарот на вниманието.
е сега за се нешто има ТАКТИКА, значи за секое тенџерче-капаче.
со кавги и расправии се разгорува *меѓуженсиот раздор*, а всушност кој ќе успее да ја совлада на политички начин спротивната страна- победник е.
од многу жени , млади снаи сум дошла до еден заклучок*ако сакате да си го имате местото кое ви припаѓа, треба во секој поглед да бидете ДОБРА ДРУГАРКА СО МАЖОТ.*значи, покрај сите работи пропратно, да бидете смирени и никогаш на прва да не реагирате на провокациите на свекрвата, затоа што таа ќе знае што вие мислите во тој момент.
значи, на секоја нејзина провокација, оставете ја, таа нека биде дека го кажала последниот збор, а уствари вие ќе вртите после некое време околу мажот *како киша око Крагујевца* и никако нема да му ја спомнувате мајка му.е сега е умешност да се снајдете, ама млади жени на се се ушат само да бидат со човекот што го сакаат.
живеењето со свекрва, терсене свекрва, е како играње шах-секогаш треба да мислиш што мисли оној другиот-уствари свекрвата.
а затоа какви свекрви ќе бидеме, ваљда и после 20-30 години ќе можеме да пишуваме на форумов, па пожелно е да се зачуваат овие наши постови, да се потсетиме и слатко да се изнасмееме.
јас имав свекрва која беше од фамилија со 7 деца, значи снаи и золви еден куп, ама таа никогаш не се искара со ниту една од нив, сите доаѓаа кај неа да се жалат, таа знаеше се за секого, а на никој не кажуваше. денешниве политичари можат вода да и носат, нека и е лесна земја, иако ми има на неколку наврати згрешено таму каде што ми било најболно.
Вратете се на почетокот Go down
sonja colakova
Полуматурант
Полуматурант
sonja colakova


Female
Број на мислења : 577
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 28628
Registration date : 2008-09-14

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty29.11.08 21:54

Ќе се трудам од петни жили да не бидам како мојава.
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29311
Registration date : 2008-07-11

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty10.12.08 20:28

Како свекрва...лелел па ако имам машко дете ќе се обидам да си живеам со жената негова како да ми е ќерка..сакам да имам добар однос со сите..не сакам кавги сакам да живеам...
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29311
Registration date : 2008-05-04

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty11.12.08 1:21

KINKY se iznasmeav srcko pa ti duso mi go razubavi denot Smile
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29854
Registration date : 2008-08-26

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty13.12.08 19:14

BaMbYnA напиша:
KINKY se iznasmeav srcko pa ti duso mi go razubavi denot Smile
Duri ti padna tesko sto nemam pogolem sin, pa tebe da ti bidam svekriva Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 0014 Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 D015
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31492
Registration date : 2008-09-14

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty14.12.08 17:50

Izlegla nekoja zena da im se fali na komsivkite:
-"Lele zeni sto naceka kerkami,sto imam zet abe zlato.
-Ja gleda kako kapka voda na dlanka,i nosi kafe vo krevet,i gotvi,i pomaga po doma.Abe presrekna e,e toa e prav zet.
A sto imam snaa-zmija prava.
Zamislete sin mi da i vari kafe,zasramota,nevospitana.

E vaka razmisluvaat 90% od svekrvite.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29060
Registration date : 2008-09-29

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty14.12.08 17:51

ja vaka i vikzv na sveki moja ona se smee i mi vika ne sum takva ne.
Jas i vikam tocno ne si takva ti si beter
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31492
Registration date : 2008-09-14

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty14.12.08 17:54

Amam si ja utesila,bravos.
Вратете се на почетокот Go down
macush88
Прваче
Прваче
macush88


Female
Број на мислења : 309
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : 5ка
Поени : 28683
Registration date : 2008-08-19

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty14.12.08 18:05

lela напиша:
Izlegla nekoja zena da im se fali na komsivkite:
-"Lele zeni sto naceka kerkami,sto imam zet abe zlato.
-Ja gleda kako kapka voda na dlanka,i nosi kafe vo krevet,i gotvi,i pomaga po doma.Abe presrekna e,e toa e prav zet.
A sto imam snaa-zmija prava.
Zamislete sin mi da i vari kafe,zasramota,nevospitana.

E vaka razmisluvaat 90% od svekrvite.


hihi hihi hihi hahahaha hahahaha hahahaha
da taka e potpolno se slozuvam!
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29311
Registration date : 2008-05-04

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty15.12.08 0:26

kinki abe srcko me nasmea ..aj moze ke imam kerka pa ke se posvatime Smile ama najarno ovde da go doneseme doma zetce da ni bide babite se podobri haahahah lele so solzi se smeam ko ulava ala da ti e -----abe zbor na mesto Smile
Вратете се на почетокот Go down
Lidija Angelevska
Прваче
Прваче
Lidija Angelevska


Female
Број на мислења : 103
Age : 44
Локација : skopje
Поени : 28344
Registration date : 2008-10-29

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty15.12.08 0:54

jas neznam kakva ke bidam mm mi vika beter ke bides od majka mi.toa e obostrano postavuvanje ii na snaata i na svekrvata.ma koj znae sto ke bide dotogas.edna moja komsivka mi vika jas koga ke pomislam deka druga ke mi go zapoveluva i nemozam sekoj den da go gledam zaradi nea i nejze poveke vnimanie i obrnuva,toa za mene e nezamislivo.me obzema ljubomora hihi neznam kako ke bide ama jas ke bidam dva pati svekrva
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29311
Registration date : 2008-07-11

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty15.12.08 1:30

lela напиша:
Izlegla nekoja zena da im se fali na komsivkite:
-"Lele zeni sto naceka kerkami,sto imam zet abe zlato.
-Ja gleda kako kapka voda na dlanka,i nosi kafe vo krevet,i gotvi,i pomaga po doma.Abe presrekna e,e toa e prav zet.
A sto imam snaa-zmija prava.
Zamislete sin mi da i vari kafe,zasramota,nevospitana.

E vaka razmisluvaat 90% od svekrvite.

hihi hihi hihi e bas vaka e...
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29854
Registration date : 2008-08-26

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty15.12.08 9:03

BaMbYnA напиша:
kinki abe srcko me nasmea ..aj moze ke imam kerka pa ke se posvatime Smile ama najarno ovde da go doneseme doma zetce da ni bide babite se podobri haahahah lele so solzi se smeam ko ulava ala da ti e -----abe zbor na mesto Smile
Moze:), Bambyna:), ama ako go pravite domazet, i svekrvata ke vi dojde vo paket so nego:)))) .
Ne zaradi sinot, tuku zaradi klimataКакви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 A090

Samo ti rodi kerka Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 A010 , pa lesno ke se dogovorime za posvatuvanje:)
Вратете се на почетокот Go down
macush88
Прваче
Прваче
macush88


Female
Број на мислења : 309
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : 5ка
Поени : 28683
Registration date : 2008-08-19

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty15.12.08 14:10

си размислував на темета и знаете што ми текна
свекрвите претежно се лоши не оти се такви за душа туку оти се територијални, имаат таков инстинкт, сега пример од гледна точка на свекрва, таа цел живот го водела домаќинството и била газдарица, и си местела дома како сака, и накрајот некоја од надвор иди да и соли памет. затоа така грубо се понашаат. едноставно се водат од инстинкт и си ја бранат територијата.. што не е во ред ама таква е човековата природа. исто и со синовите, па тие се мачеле ги раѓале и гги гледале и сега некоја иди и му го зема синот и таа е главна во неговиот живот.... осеќат љубомора и оп кавги. така да не значи дека се во правоп ама мислам дека ако не почниме ние малдата генерација да размислуваме поотворено и да си најдиме друга занимација кога ќе ги жениме синовите, и ние иста катара ќе бидиме.
НАРАВОУЧЕНИЕ: глеј си го твојот живот и ич не се замарај со животот на син ти кога ќе се жени. исто ко ќе се жани биди малку себична и тргај си пари настрана да го видишмалку светот, и да прошеташ, ако си во иста куќа со снаат гледај шо поќе да си излезена со пријателки отколку да му светиш дома. сега таа е нејзина куќа и тоа ќе биди наследство за неејзините деца, твоите внуци. едноставно откажи се од се за да се има мирен живот.

така барем мислам јас, или полесна алтернатива, секој во своја куќа.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30715
Registration date : 2008-05-05

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty15.12.08 14:18

jas vikam trgaj pari dur se mali pa napraj mu kuka sam da si bide normalno ako ima uslovi a kukata na svekrvami da bide moja toa tesko nesakam nisto na gotovo cel zivot se macela da ja napravi i nekoj da ja sutka greota / a treba da ima razbiranje od dvete strani ne moze nitu snaata da se pravi jas sum gazda nitu pak svekrvata sto ke kaze da bide po nejzino .zatoa sto mazite se vo sredina ke gi pobudalime niv
Вратете се на почетокот Go down
taci
Полуматурант
Полуматурант
taci


Female
Број на мислења : 589
Age : 45
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 28270
Registration date : 2008-11-25

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty15.12.08 14:31

Со оглед на тоа дека ке бидам дупла свекрва,не 3нам да ви кажам искрено каква ке бидам и некако не ми се мисли 3а тоа уште сега, што 3начи ке имам две снаи и и3гледа ке треба да си ја свиткам опашката и да си кутам. hihi
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30661
Registration date : 2008-11-06

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty15.12.08 14:36

Има душа да и вадам на таа снаа има секое утро нозе да ми мие, да ме бања, да ме служи, само она ќе чисти а јас ќе си уживам SmileSmileSmile.
Шала на страна и јас ќе си ја свиткам опашката. Дај боже да можам од старт да ги одвојам, на гости да си идеме и да сум секогаш тука кога ќе им требам
Вратете се на почетокот Go down
jasmina i ace
Полуматурант
Полуматурант
jasmina i ace


Female
Број на мислења : 558
Age : 40
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 28548
Registration date : 2008-10-17

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty15.12.08 14:39

boze zdravje odma nastrana i ni kavgi ni zamerki
Вратете се на почетокот Go down
taci
Полуматурант
Полуматурант
taci


Female
Број на мислења : 589
Age : 45
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 28270
Registration date : 2008-11-25

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty15.12.08 14:43

Така си е женски, одма на страна и поарно 3а сите ке биде така, само 3дравје Боже. Smile
Вратете се на почетокот Go down
magi
Полуматурант
Полуматурант
magi


Female
Број на мислења : 1392
Age : 40
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 28898
Registration date : 2008-08-12

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty15.12.08 14:58

Се согласувам женски со сите што рековте одма настрана дај боже да и направам посебно кука па да не имдосадувам како некоја старудија а кога ке им притребам тука да сум.Зашто викаат две жени во кука не бива јас си сакам по мое да си е кај мене дома а снаата ке си сака по нејзино.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Какви свекрви ќе бидете вие?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: