Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Какви свекрви ќе бидете вие?

Go down 
+73
valentina123
avon
bibip
paola
Vale74
Minamina
sonja 35
pepa
Deni
Lence
moja mama
josifana
butterfly
bordan
Палестинец
soledad
makresanska
D-r Lidija Pazdrijan
Vesna Blazevska
Dragana
delfin76
Sun
Mimi22
lila_mk
kavadarcanka
Ance-J
Pipolino
mirecv
Volcica
mama viki
marija*
jasmina,mina
mama X
KATIC
mina32
Labuda
MamaMaja
Eni
Sanja_Ivana
STAR *
magi
jasmina i ace
Mama Ane
taci
Lidija Angelevska
macush88
BaMbYnA
SonjuS*
sonja colakova
mamazako
Stefanija S.
rich_bitch1
georgina
Kinky
Juni08_Andrea
Daki
mamicka
sunset
marina_m
winnie the pooh
Emilija
Brane
mama
Ilince
Kikic
Mina
Svetlana
Misticia
verce
Emi
macush
vecki
lela
77 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29085
Registration date : 2009-02-05

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty22.06.09 12:54

Samo ke recam zivi bili pa videli arma koga zboris vaka me potsekas na majka mi ama pred 4 godini dobivme vnuce od brat mi i do den denesen i gi pleskam zborovite neli ma nema da cuvas vnuci i kuti ne mi odgovara nisto.....
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28335
Registration date : 2009-04-28

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty22.06.09 13:05

nemav pomos od nikoj, bas od nikoj, cuvav bebe, studirav, po doma obvrski znaete kolku ima, da ne pisuvam...sve sama, ni majka ni svekrva ne rekoa daj da go pocuvame deteto, da odmoris, da poucis, da odis na kafe so drugarki...so 6mesecno bebe odev na studentski prasanja da prijavuvam ispit zasho ne sakase nikoj da mi go pricuva deteto na 1 saat...dusava mi znae kako mi bese . Koga jas uspeav vo seto toa, moze sekoj. Sega sum so ovoj pamet, no navistina ne gledam zasto bi se smenila ponatamu...
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31487
Registration date : 2008-09-14

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty22.06.09 13:10

Bas zatoa sto tebe nikoj ne ti pomaga(a najiskreno nemozam da svatam zosto barem majkati ne ti go pricuva bebeto koga imas ispiti...ama ne navleguvam vo toa)ti ke im pomagas na tvoite deca.Koga ke se setis deka si nemala nikoj i deka segde si gi "vleckala"decata so sebe ke go smenis svoeto segasno mislenje.
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29085
Registration date : 2009-02-05

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty22.06.09 13:15

nemam kometar na posledniot post na Arma.......svaka im cest na babite a pogotovo na majka ti bez navreda
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28335
Registration date : 2009-04-28

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty22.06.09 19:48

makresanska напиша:
nemam kometar na posledniot post na Arma.......svaka im cest na babite a pogotovo na majka ti bez navreda
моите не живеат во скопје, затоа мајка ми нема можност да ми помага, кога сум кај нив, не прави проблем да го чува (нема навреда Smile можеше почесто да доаѓа кај мене, но не доаѓаше, а сега и не сакам да ми доаѓа), а бившата свекрва....фала и шо не ме сакаше, да не беше таа немаше да бидам ова што сум денес. На темава...не реков дека нема воопшто да ги чувам внуците, но не сакам да имам обврска секој ден да ги чувам, да ги земам од градинка, да ги носам во градинка, ручек да им правам дома, да чистам да перам да пеглам...боже пази....1-2 саата може да ми ги донесат, не повеќе и ништо повеќе.
Вратете се на почетокот Go down
Lence
Прваче
Прваче
Lence


Female
Број на мислења : 125
Age : 52
Локација : ne kazuvam
Расположение : odlicno
Поени : 29267
Registration date : 2008-05-13

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty22.06.09 20:06

Neznam dali go znaete vicot. Snaata od sekogas se zalela od svekrvata a koga taa stanala svekrva vikala tu ama ovoj mlad svet se promenil, vidi ja snaata kakva e bezobrazna. Jas kako svekrva ne.

Nemozam da se pozalam od svekrvami. Sreka sto 1-2 pati godisno se gledame, mozebi ke imase istorii da se pisuvaa.[/b]
Вратете се на почетокот Go down
Deni
Прваче
Прваче
Deni


Female
Број на мислења : 327
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 29665
Registration date : 2008-04-08

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty01.07.09 11:26

Леле, темава ептен сум ја размислувала поготово пошто ми префрлале дека сега се жалам (жалев) од свекрва, ама секоја снаа станала свекрва...па да те видиме тебе...и такви провокации hahahaha .
Како прво не секоја снаа станала свекрва, односно мојата свекрва немала свекрва па да знае како е! Јас им викам- ќе се потрудам да запамптам што ми се правело- да не го правам, а тоа што ми фалело ( помош, а не празни муабети и глупости) да го понудам, затоа што знам како мене ми било. Е сега, секој различно сака..можда снаа ми нема да бара помош, ама мое е да понудам. А реално кој не сака помош ако не го гњавиш после тоа или ако несебично ја понудиш и се повлечеш потоа.
Јас имам едно мото- не им враќај за твоите маки Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 981783 на оние кои не ти се криви или што не ти ги причиниле, него на главниот извор ако можеш Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 89863 . Што би ми била крива снаа ми што имав таква свекрва, па да ја казнувам со зборовите- кога можев јас, ќе можеш и ти! Јас не можев туку морав, а ако не мора она, ич нека не се мачи. Не поднесувам луѓе што ги вреднуваат само маките- нешто као - „ Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 269760 лелееее златна таа, колку се мачи..... Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 543418 а онаа кучкана....ех, што и фали, се и е наредено!„ Сега оваа златна дека е маченица, а онаа не чини зошто имала среќа Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 796688 ! Абе ќе си пукнат луѓено од мака ако те видат да си среќен! Посебно оние баби злобни, срдити, намрштени кавгаџики на кои цел свет им е крив за нешто Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 116272 .
И за крај- што ми е работа кога ќе стана баба (здравје) освен да уживам во внуците и да им помагам на младите за да бидат ПАК посреќни внуците Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 897427 ??? Да не градам кариера тогаш, да не има друг приоритет пред внуче на кој ќе сакам да се посветам??? Е не ги разбирам таквите баби. Они само зборат дека ни помагаат нас, а уствари они уживаат во внучето и си прават лек на душата (барем така би требало)! Е не може да си направи кеиф а да се понаша како гостин/ка :afro: palacinki , нормално е да фати, да помогне....тоа ќе и се врати. Претерувам? Neutral
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28672
Registration date : 2008-09-11

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty01.07.09 11:28

potpis na tvojot post deni i toa so dvete race.
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 45
Локација : poima nemam
Поени : 28659
Registration date : 2009-01-02

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty01.07.09 11:47

I jas se priklucuvam tuka, Deni kolku si u pravo za onaa recenica
„ лелееее златна таа, колку се мачи..... а онаа кучкана....ех, што и фали, се и е наредено!„ Сега оваа златна дека е маченица, а онаа не чини зошто имала среќа ! Абе ќе си пукнат луѓено од мака ако те видат да си среќен! Посебно оние баби злобни, срдити, намрштени кавгаџики на кои цел свет им е крив за нешто .
E bas taka ne daj Boze da te primetat deka ti e ubavo, sve ke podnesat osven toa. Nekni idam na lekar so maka, ne znam glavata kaj mi e i me srekava edna prijatelka (i toa ovaa e mlada, ne e baba) i prvo prasanje, kaj rabotis sega, au si ja naredila, vtoro prasanje, a sega so kola li dojde, a jas samo sto ne pocnav da placam od sto mi bese tesko imam eden kup zdravstveni problemi, luge voopsto ne me prasa a sto ti tuka na lekar
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28672
Registration date : 2008-09-11

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty01.07.09 12:06

i ne mora da te prasa, ti pepa samo digni ja glavata i izdrzi pred takvite luge, so nasmevka na liceto, pa doma kolku ti se place, placi si.
lugeto znaat da ja iskoristat tugata maka i da se sitat na tugata bolka.
jas znam deka site sakaat da znaat sto mu se slucuva na covek doma, ama ne treba da im dozvolime na drugite da ja vidat nasata bolka.
sum i vikala na svekrva mi, se slucuvalo da se srckame, da ne zborime dva-tri dena, ama sum i rekla*jas i ti moze kosi ke kubeme doma, ama nadvor koga ke izlezeme, dvete nasmejani, jas tebe mamo, ti mene sine, pa da vidime posle drugite sto ke pravat.* i taka i bilo.nikogas komsiite ne razbrale, mada mene i ne mi bilo gajle, dali sme skarani ili ne.
zatoa i ne me bendisuvaat ovie postarive babi, oti oni sakaat da se pozalis od domasnite, pa da imaat tema na muabet tri meseci dodeka pijat zaedno kafe edna kaj druga.
Вратете се на почетокот Go down
Deni
Прваче
Прваче
Deni


Female
Број на мислења : 327
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 29665
Registration date : 2008-04-08

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty01.07.09 12:26

Ах, добро е што била разумна бар до толку да се договорите за настап пред јавност hihi . Мојата свекрва ме оговараше сегде, а дома ми ликуваше бе, ви се верува ли!? Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 412106 А толку беше провидно, пошто проста беше....да изгледаше пародично. Со маќеа ми се здружи само за да има сојузник кој што ме познава подобро и да има теми за оговарање, бљак Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 166510 ! А и пред мене сите ги оговараше, така да тоа беше замарање во мозок, како расипана плоча ја доживував. Глупости збореше на куп и само кукаше колку она била мачена а ние младиве многу бараме.... Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 163602 Малку бевме во заедница, и од кога се преселивме над нејзина глава се роди син ми па по 2 месеци она почина....па грев е многу да се жалам, пошто се траеше малце. Ама во тоа малце имаше што да се види и чуе. За 4 месеци соживот успеавме 3 пати да се караме, а ја трудна со наводно долгоочекуваното внуче! И после тоа само збореше- све уф, уф, ја не можам да помагам, јас сум болна, маж ми е за никаде, морам него да го гледам...Абе налет од таква помош и такви баби. А синот прекрасно си го воспитала ама заборавила дека не го воспитува за свои потреби туку дека он мене сега ќе ми се наоѓа, ќе ми помага, ќе ме сака....а кај нејзе ќе намали од тинтрањето! Душа му вадеше од побарувања ама на оној фин и кукумијавџиски начин. Од денешна перспектива, сигурно ќе си отидев да поживееше она Neutral Знам дека лошо звучи, ама да не се лажеме, уверена сум во тоа.
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28672
Registration date : 2008-09-11

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty01.07.09 12:28

deni, se e dobro koga dobro ke se zavrsi.
sega ste sobodni i uzivajte, ne se osvrnuvaj nazad, oti nekogas mnogu zamara koga mislime sto se ni se slucilo vo zivotot.
Вратете се на почетокот Go down
Deni
Прваче
Прваче
Deni


Female
Број на мислења : 327
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 29665
Registration date : 2008-04-08

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty01.07.09 12:47

Точно, леле колку гуши тоаа! Боже, не можев да верувам уште колку време ми требаше за да подзаборавам некои работи, како да ме кочеа да тргнам понатаму! Дури си мислев дека ми избега пред да расчистам со неа! Ама времето лечи се, па еве некако се смируваме пошто со останативе двајца (свекор и золва) некако поподносливи се истите селски навики. Еден ден ќе се смеам, знам, ама тешко е дур трае.
Вратете се на почетокот Go down
sonja 35
Прваче
Прваче
sonja 35


Female
Број на мислења : 392
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 29088
Registration date : 2008-07-18

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty01.07.09 12:51

Дај боже да бидеме,а за тоа какви ќе бидеме сигурно нама да бидеме безгрешни,едноставно генерациски ќе се разијдуваме и ете ти.А сигурно нема да се залепам до син ми и да го гушам со глупости.
Вратете се на почетокот Go down
Minamina
Прваче
Прваче
Minamina


Female
Број на мислења : 423
Age : 42
Локација : Makedonija
Расположение : многу срекно
Поени : 28099
Registration date : 2009-02-26

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty01.07.09 13:43

мене многу ми помага свекрвата и мајка ми и затоа и јас ке помагам на моите снаи во иднина
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27710
Registration date : 2009-06-16

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty01.07.09 14:24

За моја срека нема да бидам свекрва Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 127667
Вратете се на почетокот Go down
paola
Почетник
Почетник
paola


Female
Број на мислења : 24
Age : 43
Локација : rabota-doma
Расположение : vo glavno super
Поени : 27177
Registration date : 2009-06-25

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty06.07.09 17:13

svekrva,ja ziveam vo zaednica samo so svekrva mi(nemam svekor).ona doma se raboti ,duri ne mi e ceif nesto da fanam.taka nekako bez merak mi e doma rabotata.samo gledam negde da se napikam(skrijam).da ne bidam losa mnogu ama nekogas neznam ni kako mi smeta nejzinoto prisustvo .ednostavno mi smeta i mislam deka mi dise u vrat i mi e zad petici.najkrivo mi e koga ce se iznerviram za nesto Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 116272 i "ne mozam da i recam" pa ce si go obere mazot.ama taa e.plivam nekako,koga i se davam ama mora dalje so pozitivni misli. Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 267988
Вратете се на почетокот Go down
paola
Почетник
Почетник
paola


Female
Број на мислења : 24
Age : 43
Локација : rabota-doma
Расположение : vo glavno super
Поени : 27177
Registration date : 2009-06-25

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty06.07.09 17:15

a kakva svekrva ce bidam,pa se nadevam nema kako mojta za nekoi raboti.
Вратете се на почетокот Go down
bibip
Прваче
Прваче
bibip


Female
Број на мислења : 297
Age : 39
Локација : под климата... :)
Расположение : весело!!!
Поени : 28165
Registration date : 2009-01-13

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty06.07.09 17:21

мојата свекрва е срце многу ми помага(иако не живееме заедно) па еден ден доколку имам снаа ке се обидам да бидам ко свекрва ми.
Вратете се на почетокот Go down
http://biba-dora.webs.com
avon
Прваче
Прваче
avon


Female
Број на мислења : 134
Age : 50
Локација : mk
Расположение : super
Поени : 27253
Registration date : 2009-06-24

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty06.07.09 17:33

samo gospod pmet da ni dava ,koga ke ostarime da ne se napravime kako svekrvite sto gi imame
Вратете се на почетокот Go down
valentina123
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 138
Age : 37
Локација : skopje
Расположение : naj,najsrekna
Поени : 27065
Registration date : 2009-07-31

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty09.09.09 0:47

jas nema da bidam kako svekrvami se ucam na greskite nejzini ako koga ona mi vleguva vo spalna bez da tropne a jas spijam po gaki i po maicka i mi vika kaj ste be vie da se simnete a kerkai cel mesec bese na odmor ednas ne otide da ja razbudi toa sigurno jas ne bi go pravela bev porodena so rana edna nedela otidov kupatilo da cistam a ona bese gore me vide i se napravi kako da ne me vide i posle mi vika si go cistela kupatiloto pa kako mozes so ranata a jas i rekov mozev nemozev go icistiv koga ke bidam svekrva zdravje boze ke gledam da im bidam vo korist a ne da im smetam do 40 dena edvaj da go presoblecam sinmi da mu smenam pelena jas uste nesum go izbanjala a svekrvami vika a eve ja tetkati ona ke te banja kosava mi se kreva i drugiot den porano zemavme da go banjame ona doaga i vika sto go izbanjavte ajs da mu se spieese i taka se naluti trebalo da sme ja viknale drugiot den ja nema i posle zolvami i vika ajde be babo kaj si da go banjas vnukti a ona pa nekoj znae nekoj neznae da go banja i mi pukna filmot i koga i se svrtev i vikam sto i ona povtoruva go vikam mm i taa mu kazuva i koga i se svrte mm i i kaza ubavo deka nie sme mu roditeli i deka ni e prvo dete isakame da mu se raduvame i dali saka da ja budime vo 3 sabajle koga place da go smiruva ali stvarno nema da bidam kako nejze
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27528
Registration date : 2009-06-26

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty09.09.09 0:54

Jas ke bidam najdobrata svekrva na svetot...posto nema da bidam hihi Se salam nemam sin,no zatoa ke bidam vnimatelna baba. Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28404
Registration date : 2009-02-16

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty09.09.09 1:27

Јас здравје ако имам машко(а многу сакам да имам Smile ) Ке бидам како мојата сегашна свекрва, за ништо не не замара, тоа што треба јас да го завршам она го завршува, јадење ми прави, и да не грешам душа да бидам искрена во кревет ми носи. Епа многу си ја сакам. Е таква свекрва ќе бидам, најдобра, а мојава белким нема да има мани. Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28202
Registration date : 2009-04-14

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty16.12.09 17:05

Neznam kakva svekrva ke bidam,samo znam deka sakam dobro da se slozuvam so snaata i sinot
Вратете се на почетокот Go down
Ale83
Почетник
Почетник
Ale83


Female
Број на мислења : 79
Age : 40
Локација : sk
Поени : 27731
Registration date : 2009-03-16

Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty16.12.09 17:23

Sigurno ne kako mojata,lele luge kolku e odvratna ne mozam da ja podnesam,jas ne znam sto ke se pravi vaka nepodnosliva e!!!!!!!!!!!!!!!!! Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 412106
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какви свекрви ќе бидете вие?   Какви свекрви ќе бидете вие? - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Какви свекрви ќе бидете вие?
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: