Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?

Go down 
+53
bile.k
Sandra_Anja
elena-d
Tifani
Mama Ane
marijab.d
EckaGj
DijanaP
butterfly
Gabi*
Sestricka
Kiki
ari
Inana
Pipolino
sonja 35
margarita
KATIC
Labuda
pepa
milena p
Ves
bica
vecki
baby24
marina_m
ZeleniCka
Lidija Angelevska
KAJA
slatka87
Nate_David
tinyyy
mama
Ilince
Girl*****
hormonce
lejdi
Svetlana
mamalina
macush
verce
Kikic
SonjuS*
sonja colakova
Lana
bp
natali
Emi
Juni08_Andrea
Daki
lela
Irena Trajkovska
Natalija
57 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
АвторПорака
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 4 Empty19.10.09 12:02

Nie sme cepki koga se zakacame, samo za sitnici se prepirame i dobro e na toa da ostane. Inace, ako jas ne mrcam nesto nema ni da se karame. Jas sum mrcaloto, nekogas mi e krivo, ama imam ekstra maze...
Вратете се на почетокот Go down
marijab.d
Прваче
Прваче
marijab.d


Female
Број на мислења : 159
Age : 37
Локација : bitola
Расположение : OK
Поени : 27523
Registration date : 2009-05-17

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 4 Empty20.10.09 17:10

Lele kolku sum dosadna jas sekogas pocnuvam da se raspravam oti gleda tv a ne me gleda mene.Ama pak bez raspravii ne e interesno
Вратете се на почетокот Go down
bile.k
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 49
Age : 42
Локација : nepoznata
Поени : 27227
Registration date : 2009-07-01

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 4 Empty21.10.09 11:10

Nie se karame bukvalno za sekoja sitnica,pa nema den da pomine da ne se skarame.Problemot kaj nas e sto toj voopsto ne e zainteresiran za roboti koi treba da se zavrsat po doma,i zatoa sto trosi poveke otkolku sto mozeme da si dozvolime.No koga i da se skarame nego lutinata mu drzi 5-10 minuti,a jas drzam lutina i po 10 dena.Eve sega momentalno sme skarani i ne mu zboruvam veke 1 nedela
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 4 Empty21.10.09 11:36

Retko se karame a ako se skarame toa e za sitnici a veruvajte ne bi mozele da izdrzime da ne zborime ni eden den a kamoli podolgo pi pobudalele i dvajcata
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 4 Empty21.10.09 13:29

bile.k напиша:
Eve sega momentalno sme skarani i ne mu zboruvam veke 1 nedela

Ова мнгоу ме интересира: што постигнуваш така со молчење??
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
bile.k
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 49
Age : 42
Локација : nepoznata
Поени : 27227
Registration date : 2009-07-01

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 4 Empty21.10.09 15:27

ZeleniCka momentalno doma imame nekoi popravki okolu kukata pa jas veke 5 dena sum kaj majka mi.Zatoa i ne zboruvame tolku dolgo.No i drug pat se ima slucuvano da ne zboruvame podolgo.so molcenjeto sakam da mu dokazam deka ne moze se da bide onaka kako sto toj saka,zatoa sto vo kavgata ke kaze zborovi koi mnogu ke me povredat i ne mozam da pominam preku toa
Вратете се на почетокот Go down
Viki J.N.
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 138
Age : 43
Локација : KOCANI
Расположение : sekogash vesela
Поени : 27037
Registration date : 2009-08-25

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 4 Empty21.10.09 15:45

za sitnici bash i ne se karame najchesto gi premolchuvame ili otposle ke si kazeme deka ne bilo taka ubavo,no za negovite mili i za negovoto pienje se karame lutina ne drzime i dvajcata iako toj poveke molchi koga ke se skarame a jas zboruvam ako ne smenam neshto barem da mi olekne
Вратете се на почетокот Go down
Goddess^
Прваче
Прваче
Goddess^


Female
Број на мислења : 233
Age : 43
Локација : Sk
Расположение : Одлично! :)
Поени : 26925
Registration date : 2009-10-07

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 4 Empty21.10.09 16:07

Не знам за што се караме....мислам, се уште го немам утврдено шаблонот пошто многу ретко се случува тоа За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 4 635908 За ситници не се расправам, ниту му преговарам, а фала Богу ни тој.....единствено за што се имаме расправано едно 2 саати беше за неговото down расположение во претходните денови, за кое не сакаше со никој да разговара, па ни со мене. И така, јас знаев пред време што го мачи, самата ги кажав претпоставките и тој само ми потврди, се извини и вети дека нема повеќе да се повлекува во себе За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 4 2965
Знам дека пак ќе го направи истото, ама се надевам дека барем малце го опуштив за да разговара и да не се замара многу со глупости За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 4 231435
Вратете се на почетокот Go down
Nine
Прваче
Прваче
Nine


Female
Број на мислења : 253
Age : 38
Локација : Ohrid
Расположение : Imame dve zapcina a drugi dve ni rastat :-)
Поени : 28226
Registration date : 2009-01-07

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 4 Empty21.10.09 16:29

Да се караме за ситници а нив ги надминуваме кога мене ке ми помини лутината или krevet
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: