Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?

Go down 
+53
bile.k
Sandra_Anja
elena-d
Tifani
Mama Ane
marijab.d
EckaGj
DijanaP
butterfly
Gabi*
Sestricka
Kiki
ari
Inana
Pipolino
sonja 35
margarita
KATIC
Labuda
pepa
milena p
Ves
bica
vecki
baby24
marina_m
ZeleniCka
Lidija Angelevska
KAJA
slatka87
Nate_David
tinyyy
mama
Ilince
Girl*****
hormonce
lejdi
Svetlana
mamalina
macush
verce
Kikic
SonjuS*
sonja colakova
Lana
bp
natali
Emi
Juni08_Andrea
Daki
lela
Irena Trajkovska
Natalija
57 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty
ПишувањеПредмет: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty10.10.08 10:11

Ne znam dali ja ima ovaa tema, ama mene itno mi e potreben sovet pa ja otvoriv tuka. Poslednive meseci sum mnogu napnata vo vrska so problemot so zabremenuvanjeto i taka cesto mi doagja da se iskaram so mm i da mu prefrlam vina ili kritikuvam. Nekogas uspevam da se vozdrzam, ama eve denes ne uspeav. Imeno otvoreno mu rekov deka e vinoven sto ispustivme ploden den, a toj mnogu se naluti. Mene mi e mnogu vazno barem plodnite denovi da ne gi ispustame i duri jas ako sum umorna zaboravam na toa samo da bide. E sega mi bese krivo zosto toj ne se potrudi. Znam deka ne trebase da mu recam, bas sega koga odluciv da ne forsiram i da ostavam se na vremeto, ama ete se sluci.
Nekako i se nerviram sto ne go interesiraat temi vo vrska so bremenost, plodni denovi, kolku zivee spermatozoid, a kolku jajce kletka i taka naivno mi vika pa zar sega ti e ploden den? Strasno se nerviram na negovata nezainteriranost.
Ama od druga strana pa i mnogu tesko mi padna sto mi se skara. Kako sega da ja ispravam rabotata? Neutral
Вратете се на почетокот Go down
Irena Trajkovska
Прваче
Прваче
Irena Trajkovska


Female
Број на мислења : 385
Age : 45
Локација : Цврсто на земја
Расположение : Супер
Поени : 29066
Registration date : 2008-06-20

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty10.10.08 10:24

И јас сум иста како тебе за глупост пламнувам, меѓутоа 6 години обидите да имамае бебе си го прават своето.Два спонтани абортуси, операција, ванматерична бременост, што се не поминав и верувај ми понекогаш неможам а да не се развикам и за најмалата глупост.На почетокот на караницата мм се лути ама потоа попушта,мислам дека добро знае како се чувствувам, како што знам јас да му речам дека сум дрво без плод За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? 511770 :cry: Незнам како да те посоветувам бидејќи и јас сум таква, но мислам кога ќе се роди бебуш се ќе биде поинаку.А до тогаш трпение спасение
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty10.10.08 10:30

Nate...
ne e ubavo od tvoja strana taka da mu prefrlas.
Sekoj maz iako izgleda nezainteresirano veruvaj deka se go interesira vo vrska so zabremenuvanjeto,i.t.n.
Jas licno se zaprepastiv koga mm mi spomna deka razgovaral so drugarmu koj isto taka dolgo nemaa decinja a sega imaat 4 vo 4 god.
Znaj deka niv im e polesno da razgovaraat so maz ili sami da procitaat nego li da razgovaraat za toa.
Sledniot pat izbroi do 10 pa posle kazi sto mislis ako ne sakas za "gluposti" da se karate.
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty10.10.08 15:08

Irena, mojot maz i nema bas nekoe razbiranje za moeto izbuvnuvanje za sitnici. Iskreno i jas bi nemala da sum na negovo mesto. Toj isli deka jas preteruvam so opsesijata za dete.
Lela znam deka zgresiv ama problemot e sto, i da mu priznaam deka zgresiv i da se izvinam toj nema da saka da mi se smiri nekolku dena. Zatoa sum voznemirena.
Вратете се на почетокот Go down
Daki
Полуматурант
Полуматурант
Daki


Female
Број на мислења : 547
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28795
Registration date : 2008-08-27

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty10.10.08 15:47

Mnogu se teski ovie situacii. Ednostavno covek nekogas izbuvnuva i za najmala sitnica, koga go tisti nekoj problem. Najdobro spored mene e da se razgovara otvoreno i so dobro, tie prefrluvanja i kritiki nema da ja olesnat situacijata. Nate mislam deka so nekoj interesen gest mozes da ja podobris situacijata. Podgotvi mu nekoe iznenaduvanje, kade sto ke uvidi deka ti znaci i deka si pogresila. Pa i probaj onaka so ladna glava da razmislis i da se opustis, da ne go napinjas postojano, zasto veruvam deka i nego ne mu e seedno. Takvi se skoro site mazi, ne kazuvaat, potainstveni se, a vo sustina dlaboko vo sebe i tie se zagrizeni. Probaj da pravite nekoi interesni raboti, prosetki, veceri, druzenje so prijatelite. Vo takvi raboti koristi ja energijata i ne mu ja misli mnogu. Bebenceto ke si dojde, jas toa od se srce vi go posakuvam. flower
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty10.10.08 16:05

Fala Daki, mislam deka denes nisto nema da mi pomogne, go znam jas nego, 10 godni sme zaedno. Utre ce se obidam so razgovor, pa ce vidime.
Вратете се на почетокот Go down
Daki
Полуматурант
Полуматурант
Daki


Female
Број на мислења : 547
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28795
Registration date : 2008-08-27

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty10.10.08 16:11

nateeee напиша:
Fala Daki, mislam deka denes nisto nema da mi pomogne, go znam jas nego, 10 godni sme zaedno. Utre ce se obidam so razgovor, pa ce vidime.
Nema na sto Nate .Ti posakuvam da uspees da gi podobris rabotite.
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty10.10.08 16:23

Nateee najdobro si go znes mazot ti ali vecer probaj vo krevet ,pregrinigo i izvini mu se.Nemoj da se karas za taa rabota,bebusot ke si dojde samo bidi si poopustena i ne misli mnogu na toa.toa sto ne ti zboruva za bebe ili za plodni denovi i sl.znaci toj te saka i ne se zamara so toa koga ke dojdi bebusot.ti taka si opteretena so toa uste toj da ti zboruva za toa.Vi posakuvam sve da se sredi i sto poskoro vi pristigne i vasiot bebus pa da nemate vreme za kavga.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty11.10.08 0:47

се карам и јас за ситници, таква сум, ама мм е срцка па брзо ни проаѓа, секој човек кога е напнат за нешто избувнува, мислам секој,, јас сум си таква
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29426
Registration date : 2008-04-22

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty11.10.08 10:05

Nate i jas da sum bila na tvoe mesto(da sum ispustila ploden den)sigurno ke sum go napravela lom mm,no sreka on nema takva lutina kako tvojot mm.Na mm mnogu brzu mu pominuva lutinata ama zatoa jas koga ke se nalutam me drzi ama sepak sednuvam i razgovaram so nego za se sto me maci,a mm uste koga ke dobijam gi presmetuva koj mi se plodni denovi i duri i na pat da treba da odi otkazuva samo da ne gi ispustime i on saka da imame bebence ama jas mislam deka imam pogolema zelba.I sigurna sum deka znaes kako da se smiris so mm pa vie ste 10god.zaedno i sigurno postoj nesto sto ke dopre do nego i ke ja zaboravi karanicata,site se skaruvame so nasite mazi ponekogas ama znaeme i kako da se smirime,nie zenite sme opasni i mozeme da gi omekneme nasite mm
Вратете се на почетокот Go down
bp
Почетник
Почетник
bp


Female
Број на мислења : 39
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 28725
Registration date : 2008-08-26

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty11.10.08 23:58

Јас мислам дека ништо толку страшно не си направила со то ашто си му префрлила за плодниот ден, за толку да се лути.Мислам малку претерано е.Па не може само едниот да се труди и да мисли на се а другиот да се лути.
Ти посакувам да си добиеш бебенце во најскоро време.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty12.10.08 0:05

Za takva nezainteresiranost voopsto nema potreba da se custvuvas kriva.Ona sto si mislela si go rekla i toa e po mene vo red .Mozam da zamislam kolku gi cekas tie plodni denovi i koga nekoj e nezainteresiran za toa ..zatoa uzivaj i ne se sekiraj ,pa mora malce da se pokazat zabi ,neli ...
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty12.10.08 0:44

ќе помине тоа за час, и јас не ги кријам чувствата одма кажувам тоа што мислам, па сега боже мој некад грешам ама не е крај на свет, ќе те рабере он тебе дека си била во право
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty13.10.08 8:52

Fala vi na site. Se smirivme.
Вратете се на почетокот Go down
Daki
Полуматурант
Полуматурант
Daki


Female
Број на мислења : 547
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28795
Registration date : 2008-08-27

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty13.10.08 23:21

Bas mi e drago nateeee. Super. :cool:
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty13.10.08 23:32

nateeee напиша:
Fala vi na site. Se smirivme.

ете гледаш, супер и никогаш веќе да не се скарате
Вратете се на почетокот Go down
sonja colakova
Полуматурант
Полуматурант
sonja colakova


Female
Број на мислења : 577
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 28683
Registration date : 2008-09-14

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty13.10.08 23:55

Кај мене секогаш пали јас сум по лута од него. Па нема утринско кафе, па не ручам со него, ќе му здосади и ќе се гребе и јас да сум крива за кавгата.
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty14.10.08 3:39

sonja colakova напиша:
Кај мене секогаш пали јас сум по лута од него. Па нема утринско кафе, па не ручам со него, ќе му здосади и ќе се гребе и јас да сум крива за кавгата.
хехе ме насмеа Соња...алал да ти е..
Јас не држам лутина одма ми поминува...а и не сакам да се лутам...за џабе кога знам дека пак ќе се смириме...само за глупости нервоза...
Ама понекогаш колку сакам да ме помоли...па и глумам демек лута сум...хихихи ама лошаааа
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty14.10.08 22:51

posle karanica odma pocnuvam da mu se ligavam bez razlika na toa koj e kriv nemozam da istrpam da sme skarani
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty14.10.08 23:24

Kristina Glatkova напиша:
posle karanica odma pocnuvam da mu se ligavam bez razlika na toa koj e kriv nemozam da istrpam da sme skarani
Изгледа сите жени сме исти се е некако слично и јас така хахха
Ние и ретко се караме овие 7 години 5 пати е многу да сме се скарале ама имало добра причина за тоа за ситници не се караме.
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-06

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty15.10.08 1:53

I nie retko se karame (fala bogu),obicno za gluposti i sitnici, i sekogas koga ke se skarame sakam da mu bidam luta podolgo vreme ama ne izdrzuvam.Sekogas posle kavgata i dvajcata pravime muabet kako nisto da ne bilo.
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty17.10.08 18:17

Prvo pravilo za uspesen brak e karanicata da ne se vnesuva vo krevetot. Toa znaci deka mora da rascitite se pa da si legnete. E ako nekogas zagusti i od obicna izleze golema karanica togas najdobro e 20 minuti da se oladite. Pa potoa da prodolzite posmireni. Koga toj vi e lut nema sansi vo toj moment nesto da mu dokazete deka ne e vo pravo. Ostavete da pomine vreme(barem tie 20 minuti) pa toa kazete mu. Koga planirate da mu prefrlite nesto nikogas ne pocnuvajte so Ti sekoga, ti nikogas. tuku pocnete so jas i kazete kako se custvuvate vo vrska so nekoja negova postapka. I na krajot zavrsete so predlog sto bi sakale vie od nego.
E ova nakratko go pisuva vo psiholoskite knigi, ama tesko se sproveduva. Jas se uveriv deka ne biva da mu dokazuvam nesto koga e vo akutna lutina. Koga ce se smiri mu iznazboruvam i uspesno e. A i ona so krevetot. Stvarno e glupavo da legneme vo ist krevet grb so grb.
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28876
Registration date : 2008-08-22

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty17.10.08 18:44

Некаде прочитав дека ако нема ситни кавги, тогаш нешто не е во ред со тој брак,и така е нормално е во брак да избувнеш,некогаш ќе те разбере,а некогаш ако е и тој нервозен ќе ти врати и ете кавга,ама јас не можам повеќе од пет минути да бидам лута,одма прва се смирувам,освен кога навистина нешто ме повреди,тогаш тој трча околу мене и ми се извинува.
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Полуматурант
Полуматурант
Svetlana


Female
Број на мислења : 527
Age : 46
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 28805
Registration date : 2008-08-15

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty18.10.08 21:30

Kaj nas popustliviot e MM , jas sum taa sto drzi lutina , a i ne bi funkcionirale ako sme isti i dvajcata.Obicno se karame za sitnici banalni , fala bogu poseriozni kavgi ne sme imale.
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty18.10.08 21:36

Јас воопшто не држам лутина...не можам во мисла ми е тоа цело време и барам начин како да попуштам..за да се смириме..и кога ќе му објаснам како стојат работите...пошто обично сакам детално да се разјаснеме..вака и вака беше...и на крајот ќе се најде смаиот крив и вика Да срце така било стварно...
е ајде де...
Мора да има кавги секаде инаку не би се сакале меѓусебно..не би се интересирале за спротивниот пол...
Ништо не е совршено...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: