Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?

Go down 
+53
bile.k
Sandra_Anja
elena-d
Tifani
Mama Ane
marijab.d
EckaGj
DijanaP
butterfly
Gabi*
Sestricka
Kiki
ari
Inana
Pipolino
sonja 35
margarita
KATIC
Labuda
pepa
milena p
Ves
bica
vecki
baby24
marina_m
ZeleniCka
Lidija Angelevska
KAJA
slatka87
Nate_David
tinyyy
mama
Ilince
Girl*****
hormonce
lejdi
Svetlana
mamalina
macush
verce
Kikic
SonjuS*
sonja colakova
Lana
bp
natali
Emi
Juni08_Andrea
Daki
lela
Irena Trajkovska
Natalija
57 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
lejdi
Полуматурант
Полуматурант
lejdi


Female
Број на мислења : 1028
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : presrekna
Поени : 28943
Registration date : 2008-08-09

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty26.10.08 15:24

Jas ne za cabe sum jarec, kavgi ima ne deka nema ama toa se najbanalnite raboti sto mozat da postojat a koga imame vistinski problem sednuvame i go resavame so razgovor i togas e se vo red.A koga ke ispadne nekoja glupos jas luta so saati ne zboram ne disam nisto inaet neviden sum moram da si priznaam
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-31

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty26.10.08 19:06

Јас сум таа што секогаш држам лутина, а тој ни 5 мин.Дури му завидувам како може така, мислам дека ако не попушта тој би можеле да се разведеме за некоја банална работа, колку сум јас бесна кога сум лута. Но, се лутам ако стварно ме изнервира за нешто што не сум виновна,а ме напаѓа.
Еве баш овие 2-3 дена сме некако лабаво. Многу пати се трудам да му докажам дека не е така, ама овој пат го пуштив да си мисли што сака. Тоа не значи дека не разговараме (така не би можела да живеам со него ни 5 мин.) ,ама му се лутам за таа одредена работа. Меѓутоа, нашите муабети се сега сведени на минимум, разговараме колку да не е дека не збориме еден со друг, знам дека ќе помине,ама во моментов се осеќам бедно!
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty26.10.08 19:33

Hormonce vo momentov i jas se osekam bedno...iznervirano do maksimum...i seto toa samo za gluposti...
oti se trudime da mu dokazime deka nekoi raboti ne se taka kako sto tie si zamislile..
ama ete nikoj ne te razbira....
ajde ke pomine
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-31

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty26.10.08 23:16

Сега му викам : Ти мислиш да разговараме како луѓе, како брачен пар или ќе изиграваме наглуви. Си промрмља нешто и остана на тоа. Ај, утре сме на слава, мора да се однесуваме нормално таму!
Вратете се на почетокот Go down
Girl*****
Прваче
Прваче
Girl*****


Female
Број на мислења : 247
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : не многу добро
Поени : 28779
Registration date : 2008-09-05

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty26.10.08 23:57

lejdi напиша:
Jas ne za cabe sum jarec, kavgi ima ne deka nema ama toa se najbanalnite raboti sto mozat da postojat a koga imame vistinski problem sednuvame i go resavame so razgovor i togas e se vo red.A koga ke ispadne nekoja glupos jas luta so saati ne zboram ne disam nisto inaet neviden sum moram da si priznaam

Eeee ova so jarcive . Nemam soprug ova se odnesuva za deckoto Drzam lutina i toa mnogu ... Dobro sekogas koga ke se sluci nekoe nedorazbiranjei vedans pocnuvam so razgovor i za sreka sekogas e raspolozen da razgovara i da se resi problemot . Nikogas vo zivotov ne sum mu povisila ton , ama ednas se napravi pameten i odbi da razgovara kao on bil masko (sovet na drugarot zasto kaj negovata pali) hihi hihi hihi a jas jarec .... pa mu trebaa edno 2- 3 dena da me smiri od lutina pa posle da razgovarame . Sega vika "covek ako odma ne razgovara za problemot ili ne ti kaze poslem tesko nego " ama takva sum
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: За какви ситници се карате со сопругот?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty28.10.08 16:30

Dali ste razmisluvale za kakvi sitnici,bizarni raboti se karame so nasite mazi?Denes primer koga si dojde mm se skaravme zaradi auscugot(livce od banka)oti ne mozel da go najdi,pa koj e kriv se znae jas,ne mozi sam sebesi da se deri.A sto e naj "tragicno" posle toa se umrevme od smeenje za sto se derevme eden na drug.
Ili toj saka da gleda sport,jas pizdam i ete kavga,a gore ne mi se odi.hihi
Dali ste se nasle vo takva situacija za gluposti da se iskarate.
Malce da si se nasmeeme na nasa smetka.
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29443
Registration date : 2008-07-16

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty28.10.08 16:35

vcera se ispokaravme za noviov zakon so ce se voveduva deka sekoja firma mora da ima direktor so fakulktet a kaj niv toa go nema....I vo pravo si Lela posle se iznasmeavme
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29470
Registration date : 2008-06-14

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty28.10.08 16:39

Многу често се расправаме за разно разни ситници.Обично се расправаме за даљинското hihi
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty28.10.08 17:14

Хахах..мама леле ме изнасмеа...
И ние си се караме за ситници..
Обично ако му кажам некоја страна..дај види ја песнава..и ја отвара сега тој страната и ми вика нема такво нешто..епа сега јас како нема...и тој се нервира од таму...а за што ете за на пример песната што ја немало...
е ајде де...
Вратете се на почетокот Go down
tinyyy
Прваче
Прваче
tinyyy


Female
Број на мислења : 230
Age : 38
Локација : Не многу далеку од дома
Расположение : Среќно вљубена
Поени : 28518
Registration date : 2008-10-08

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty28.10.08 22:06

Па најчесто се караме за ситници , можеби некој друг ке ме изневира нешто , и ке му се развикам нему .Но после 5 мин ке му ја кажам вистинската причина и се се средува flower
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Полуматурант
Полуматурант
Nate_David


Female
Број на мислења : 1166
Age : 37
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 29174
Registration date : 2008-07-10

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty28.10.08 22:18

i nie se raspravame za nekoi sitnici za koi ne vredi ni ic nervoza da se potrosi ama mu velam za dzabe se karame koga na kraj pak ce se smirime... a obicno mu vikam da mi ostaj edno ili tv ili internetot toj zavisnik e i od dvete....
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty29.10.08 7:17

Vcera bevme na gosti,i tie se skaraja koj da stavi drvo vo ognot.Se nateruvaa aj ti,ne nego ti,abe cepazi sme nie lugevo za kakvi gluposti se karame.
Вратете се на почетокот Go down
slatka87
Прваче
Прваче
slatka87


Female
Број на мислења : 107
Age : 37
Локација : Macedonia
Расположение : dobro
Поени : 28441
Registration date : 2008-10-21

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty29.10.08 7:31

hahhaaa se iznasmeav stvarno kakvi mozeme da bideme nie lugeto. jas seuste ne sum mazena ke bide vo bliska idnina no i pokraj toa so decko mi stalno si se kontrime za nesto i na kraj sto, ke se pogledneme vo oci i ke se pukneme od smeenje. ista e i doma situacijata majkami i tatkomi se samo za vo nekoe realno sou epten e interesno. hihi
Вратете се на почетокот Go down
KAJA
Прваче
Прваче
KAJA


Female
Број на мислења : 224
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28867
Registration date : 2008-08-13

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty29.10.08 12:12

nie se karame samo koga drugi ni se mesaat i ni solat pamet...
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty29.10.08 12:25

Bravost,znaci vie kako i nas i mnogumina na forumov ne se karaat za gluposti?
Od tipot daljinski,tv koj da gleda,kompjuter i red drugi sitnici.
Im se divam na luge koi mozat da se vozdrzat da ne se karaat za gluposti.
Вратете се на почетокот Go down
KAJA
Прваче
Прваче
KAJA


Female
Број на мислења : 224
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28867
Registration date : 2008-08-13

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty29.10.08 12:32

ne ne za gluposti ne se karame... se karame samo koga ke se dogovorime nesto jas i toj, pa drugiot den ke mi rece: abe petko rece vaka da pravime, abe cacko rece taka da napravime, abe na macko ne mu odgovara onaka..saka na site da im udovoli, a jas mislam deka nie sme si najvazni i najvaznio e sto nie ke se dogovorime i za toa se karame.
Вратете се на почетокот Go down
tinyyy
Прваче
Прваче
tinyyy


Female
Број на мислења : 230
Age : 38
Локација : Не многу далеку од дома
Расположение : Среќно вљубена
Поени : 28518
Registration date : 2008-10-08

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty29.10.08 16:44

Каја во право си нема нешто што повеке ме нервира.
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty04.11.08 16:19

Jas pak se skarav so mm, ama ovoj pat mislam deka ne e za sitnica. Po ovaa karanica treba da pocnam da razmisluvam sto treba da mu oprostam, a sto ne, i do kade treba da go toleriram. Mu spomenav deka ce odam za Skopje da nosam bisevi za mikrobioloski ispituvanja, a toj odma pocna pa od kade ti tekna toa, neli se dogovorivme deka nema veke po doktori da odis. Znam deka toa nema da ti bide posledno, ti pak ce najdes na drugi ispituvanja da odis, sto sakas da postignes? Neli uvide deka ne ti e nisto i deka naprazno samo panicis. Jas mu velam deka se pregleduvam preventivno, sigurno ne saka da se sluci spontano da abortiram ili da rodam nezdravo dete. Toj mi veli ako.... samo prestani so taa opsesija. Demek site zeni rodile, a ne bide site na pregledi kako mene. Priznavam deka vo posledno vreme bese mnogu naprno so moite ispituvanja, panicev prvo za pap testot, pa za navodnaa vonmatericna bremenost. Ne samo nervi, tuku i pari me cinese. Ne znam kako da postapam. Kazete mi ve molam nekoj sovet.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty04.11.08 23:11

Neznam Nate sto da ti kazam,sekoj si odlucuva sam,no mislam deka treba malku da se opustis i da ne se optovaruvas tolku so ispituvanja,doktori i davanje sama sebesi dijagnoza.A za toleriranje za tm,veruvaj deka i nemu mu e tesko,mozebi neznae kako da ti pomogne,te gleda se nerviras,panicis,si davas najlosi dijagnozi.Glavata gore i malku poopusteno.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty04.11.08 23:19

Јас се карам со мм највеќе за пари.Тој мисли дека јас сум збесната и незнам веќе што треба да купам само трошам пари.Можеби има право не велам не но...Ми се пружила шанса и зашто да не ја искористам животот е краток .Па само работи работи и само работи а каде е тука задоволството.Е мене пасија ми е шопинг и тоа ме смирува.Ќе му побарам пари тој нема да ми даде и јас тука правам војна можеби сум во право можеби не ама сега ми е шансата и сакам да си ја искористам
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Lidija Angelevska
Прваче
Прваче
Lidija Angelevska


Female
Број на мислења : 103
Age : 44
Локација : skopje
Поени : 28399
Registration date : 2008-10-29

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty04.11.08 23:31

jas ako sum pred dobivanje se karam za se i sesto,zavisi vo momentot sto mi e na pamet,moram da najdam nesto.
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty04.11.08 23:50

Da ve prasam nesto... do sega debatirav so eden prijatel za toa kolku lugeto vo brak se karaat doma zaradi pari? Znaci dali pogolemiiot del od karanicite se povrzani so pari? Sto vikate vie?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28854
Registration date : 2008-10-30

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty04.11.08 23:51

nie obicno se karame za sitnici eve sega se skarame zosto ne odi da spie vo spalana tuku mi sopie vo dnevna i mi rci
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Матурант
Матурант
baby24


Female
Број на мислења : 1682
Age : 40
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 29153
Registration date : 2008-07-29

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty04.11.08 23:54

Jas obicno se raspravam koga sum nenaspana,e toj den sum kako osa ako me zakacnes kraj odma teram na karanje,i sega mm veke me naucil i a me primeti deka sum nervozna odma me praka u krevet mi vika aj odi dospise ti se molam znam deka ne si naspana.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty04.11.08 23:54

marina_m напиша:
nie obicno se karame za sitnici eve sega se skarame zosto ne odi da spie vo spalana tuku mi sopie vo dnevna i mi rci
ehe sekoja vecer se raspravame za toa i uste kapak mi e koga ke mi rece sto ti e mori ulavo gledas deka gledam tv
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: