Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?

Go down 
+53
bile.k
Sandra_Anja
elena-d
Tifani
Mama Ane
marijab.d
EckaGj
DijanaP
butterfly
Gabi*
Sestricka
Kiki
ari
Inana
Pipolino
sonja 35
margarita
KATIC
Labuda
pepa
milena p
Ves
bica
vecki
baby24
marina_m
ZeleniCka
Lidija Angelevska
KAJA
slatka87
Nate_David
tinyyy
mama
Ilince
Girl*****
hormonce
lejdi
Svetlana
mamalina
macush
verce
Kikic
SonjuS*
sonja colakova
Lana
bp
natali
Emi
Juni08_Andrea
Daki
lela
Irena Trajkovska
Natalija
57 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty05.11.08 3:11

ZeleniCka напиша:
Da ve prasam nesto... do sega debatirav so eden prijatel za toa kolku lugeto vo brak se karaat doma zaradi pari? Znaci dali pogolemiiot del od karanicite se povrzani so pari? Sto vikate vie?

Зеленичка...во врска со прашањево...до пред некое време мислам дека "сите" имале пари и никогаш тоа не било причината...но сега кога секој ден де ова де она покачуваат..а платата иста...поголем дел од луѓето се караат баш за тоа...
И кај нас понекогаш настанува кавга за пари...или мене нешто ми треба или на сестра ми...таман завршив со факултетов сега сестра ми се запиша...па сега за неа пари..книги, превоз..ова она..па јас дури да ја земам дипломата треба уште пари да давам...и ете доволно причини за кавги
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29092
Registration date : 2008-07-16

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty07.11.08 13:12

и ние се расправаме за ситници...понекогаш за тоа колку потрошил или тој или јас...понекогаш за тоа ој ке се симне да купи млеко,уплати спортска ама нашите расправии траат 5 минути и после ко ништо да небило.....
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty01.03.09 2:06

Супер ни е нам двајцата , се ни е добро , пу пу здравје , работа , бебче , вљубени сме како од првиот ден , ама кавги имаме и тоа не кавги туку ќе си дојде однекаде сиот весел насмеан и јас ќе почнам да му се жалам што се зборувале неговите за мене и како можат , и така се уништува хармонијата.
Вратете се на почетокот Go down
milena p
Полуматурант
Полуматурант
milena p


Female
Број на мислења : 611
Age : 41
Локација : sekade po malku
Расположение : very good
Поени : 28834
Registration date : 2008-09-19

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty01.03.09 10:15

Nie najcesto se raspravame za sitnici i gluposti.Barem jas mislam deka se gluposti.najpoveke za pari se raspravame,dali ke ni stigne ovoj mesec pa eden od nas ako nesto saka da si kupi ovoj mesec pa drugiot vika kaj ti tekne sea ,daj pocekaj drugiot mesec.ili jas ke spomnam edno ,a toj misli so toa sakam da mu spustam nesto ili da kazam praku toa kojznae sto.pa on nekogas se luti zatoa sto on se nervira za nesto ,a jas ne vo isto vreme.jas iskreno retko se nerviram.i toj veli pa tebe ne ti e gajle,pa ti nisto ne razbiras,jas si cutam so ke praam,znam ke pomine se.ama stvarno jas sum takva i mnogu mnogu slabo se nerviram.ne deka ne razbiram ili ne se sekiram ama jas od malecka taka so pesna ili so nasmevka go pobeduvam seto toa.

SEkoj problem koj sto ke proizleze od nesto znaci so nervoza ili bez
nervoza toj ke se resi ili nema da se resi,a vo medjuvreme zosto pak da
se nervirate tolku ako ne e nisto ozbilno.zdravjeto strada togas.
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 45
Локација : poima nemam
Поени : 28719
Registration date : 2009-01-02

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty26.03.09 13:37

Milena 100% si u pravo samo mnogu e tesko ponekogas da se vozdrzis i da ne se karas makar i za gluposti pogotovo koga nesto te maci i se te nervira. Zboruvam za mene, tolku se opsednav so problemite so prethodnite bremenosti, spontani i sl sto zivcite mi popustija i nekogas mi smta bukvalno se i mozam i za sitnica da se ispokaram so mm, iako znam deka toa ne vodi nigde
Вратете се на почетокот Go down
Labuda
Прваче
Прваче
Labuda


Female
Број на мислења : 263
Age : 41
Локација : Tamu nekade.....
Расположение : Labudesto:))))))))))
Поени : 28280
Registration date : 2009-02-20

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty26.03.09 14:42

Site se raspravame,za ova ili zaona..Takov e zivotot,ne e se bajka...Jas znam da poludam koga ke dreme po 2-3 sati na kompjuter a togas da me prasa u meguvreme samo dalimoze da me pokrie ili ako mi studi,ma pustite gi mazi se toa...Mozam da se raspravam i za drugi raboti,ama nema fajde,,MM vika sto da se karame posle pa ke se smirime,jas tebe ke ti se ulizam ti mene i posle sme smireni..Pa jas mislam deka i nema potreba da se karame..U sustina e najtesko koga nemas so kog da se karas,koga ti vikas a on gleda u tebe kako misir na plot i ne reagira....
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty26.03.09 14:50

skoro sekogas se karame za gluposti, ama brzo se smiruvame. jas mrazam koga se karam ama i ne sum zlopamtilo. brzo mi pominuva lutinata. samo koga sum nervozna za nesto se karam. na pr. koga go pravev hsg-to tolku bev isplasena zasto mi rekoa deka neizdrzlivo bolelo, i drugi raboti sto posle toa 1 mesec moze i poveke ne mozev da se smiram , pa togas vikav za gluposti, a da ne kazuvam kakva sum ponekogas vo PMS За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 412106
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28164
Registration date : 2009-02-07

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty31.03.09 1:05

Nas voglavno kavgite i nervozite na pocetokot ni bea za drugi. Inace jas i mm odlicno funkcionirame. No toa traese se dodeka eden den dvajcata ne sednavme, razgovaravme i resivme deka nikoj ne e povazen od nas dvajcata. I ednostavno nekoi luge voopsto ne gi registriravme ponatamu. I fala Bogu od tagas navamu se e vo red. Ne velam deka ne se prepirame nekoga za nesto ama toa e sitnica koja trae 1 minuta
Вратете се на почетокот Go down
sonja 35
Прваче
Прваче
sonja 35


Female
Број на мислења : 392
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 29148
Registration date : 2008-07-18

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty31.03.09 9:34

И кај нас кавгите ни се поради трети лица.Сто пати сме си рекле дека никој не е повреден од нас,но јас кога ќе накривам глава се ми е криво и сиот бес му го истурам нему,а не на тој што ме изнервирал.Битно е дека брзо ни поминува,но страшно е дека ни се повторува.За пари никогаш не сме се скарале,трошиме,штедиме се заедно.
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty13.04.09 20:47

Еве јас сеа се закарав со мм.. Зошто? Зашто сум намќор Smile))))))

Завршивме на работа во 3, ме донесе дома и јас пошто имав работа си отиде. Отиде со друштво таму кај него во маало во еден кафич да пијат.. и уште е таму!! И јас сеа му се налутив, зашто е цел ден излезен таму, а ни сама не знам зошто.... смотана сум де, знам Smile))) ама некако не ми е океј и му се налутив.... (можда зашто јас не можев да отидам?)


Ај сеа објаснете ми вие мене колку сум смотана Smile))
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty16.04.09 7:42

Ne si smotana,toa e normalno,sakas da bides so nego a toj izlegol,ti ne mozes da pojdes tamu i toa te iritira.
Velat so tekot na vreme oladuvas na takvi sitnici i nema da ti smetaat,ama barem vo mojov slucaj ne e taka.I mene me nervira koga mm bi bil otsuten cel den,mada mnogu retko toa se slucuva.
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty16.04.09 11:43

se karame ko za inat nekogas, kolku da razbieme monotonija, inaku se se zavrsuva kako i da ne pocnala karanicata
abe ne znaeme da se karame Smile
Вратете се на почетокот Go down
Inana
Почетник
Почетник
Inana


Female
Број на мислења : 26
Age : 38
Локација : Skopje
Поени : 27601
Registration date : 2009-04-15

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty16.04.09 12:41

Se karame ponekogas i od dosada pravo da vi kazam i posle se smeam kolku sme ludi, moze se e i do hormonite Smile ali najvise se lutam koga ke sedne da igra DOTA ghrrrr[/img]
Вратете се на почетокот Go down
ari
Прваче
Прваче
ari


Female
Број на мислења : 184
Age : 36
Локација : daleku od doma....
Расположение : zavisi od vremeto...
Поени : 27979
Registration date : 2009-02-20

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty16.04.09 13:22

se karame za sekoja sitnica:za stranata na krevetot od koja ke spieme,zosto ne sum mu se javila ili javil od rabote,zosto ne sum otisla u kupatilo dodeka se tusiral hihi , abe gluposti so da vi kazam haha ama sekogas zavrsuva so baknez sto e najvazno hihi
Вратете се на почетокот Go down
Kiki
Полуматурант
Полуматурант
Kiki


Female
Број на мислења : 972
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : :)
Поени : 29653
Registration date : 2008-05-15

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty19.04.09 23:02

ние се караме за глупости од типот: денес пак ли утакмица ќе гледаш, или аман пак со овие тупаџиски емисии на тв и сл, во главно за небитни работи.
Вратете се на почетокот Go down
Sestricka
Прваче
Прваче
Sestricka


Female
Број на мислења : 229
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Полетно пролетно
Поени : 27991
Registration date : 2009-02-26

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty19.04.09 23:12

Долго време сум со мм и не се караме за ситници, обично тоа се големи работи, со или без причина, кои бурно настапуваат и бурно завршуваат, а инаку за ситници од типот кај си, што не се јави, зошто праиш ова или она, јас сум за тие работи посмирена и не ме нервираат, може сум само преморена, па кавгите ги избегнувам.
Вратете се на почетокот Go down
Gabi*
Полуматурант
Полуматурант
Gabi*


Female
Број на мислења : 621
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Razocarano i nervozno :(
Поени : 28232
Registration date : 2009-03-13

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty19.04.09 23:24

Pipolino напиша:
se karame ko za inat nekogas, kolku da razbieme monotonija, inaku se se zavrsuva kako i da ne pocnala karanicata
abe ne znaeme da se karame Smile

И јас понекогаш си велам дека ние не знаеме да се караме, ама буквално за ништо, дури да се чудиш, ама дај боже цел живот да ми биде вака.
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28103
Registration date : 2009-04-12

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty21.04.09 0:19

se karame za se i sesto deneska se karavme zosto nebese doma i zosto toj mi se javuval cel den a jas ne sum mu se javila ic ma neli se gluposti i taka me nervira sto duri nekogas nemozam da go smislam
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27681
Registration date : 2009-08-23

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty28.09.09 14:12

nema nesto za sto ne sme se skarale, jas i ne sum tolku odma da se ljutam, ne sum tip sto saka karanici i vikotnici,ama decko mi za sekoja sitnica sto ke mu zapreci odma ja sum krivata i gotovo tuka haos nastanuva.A problemot go resavavm so toa sto u toj moment ke prekutam i ke recam ok, i ke si kutam on ke vidi nevidi deka ne mu pravam muabet ke se svrti i ke mi zapraime muabet ama pak kao i dvajcata sme ljuti(imalo momenti koga terame inaeti pa ic ne raime muabe - posto i dvajcata sme teski inaeti),no zatoa posle 2-3 dena ili koga ke mi naleta na muabet se ke mu plenam sto mi ide na dusa.I tuka odma pagaat dogovori... za podobri meguljubovni odnosi За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 69779
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27479
Registration date : 2009-06-29

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty28.09.09 14:45

Нас кавгите ни биле како и кај повеќето за ситници.Јас сакам одма се што има да се расправи не тоа да се влече.Јас обично сум таа што знае да сопре расправа знам кога е доста.Но никогаш не се случило да не разговараме со саати,или недај боже денови или недели.
Добар искрен одговор е решение за секој проблем
Вратете се на почетокот Go down
marijab.d
Прваче
Прваче
marijab.d


Female
Број на мислења : 159
Age : 37
Локација : bitola
Расположение : OK
Поени : 27523
Registration date : 2009-05-17

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty30.09.09 16:33

Најчесто се караме за тоа ако се погледни во некоја жена,ако јас погледнам во некој маж, најмногу заради што сме љубоморни.И тоа што е најтраѓично трае со саати оти и двата сме инаетчии
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29470
Registration date : 2008-06-14

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty30.09.09 16:37

Mnogu retko se karame.A i koga ke se skarame toa e zaradi nekoja glupava rabota.E sega dodusa vo posledno vreme jas go karam soprugot oti ne saka da go cuva maliot. За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 981783 A kako gi nadminuvame karanicite?Pa obicno edniot popusta,zavisi za koja tema se raboti.A nikogas se nema sluceno da ne zboruvame.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty19.10.09 10:49

Знаеме кога ни е досадно да се испокараме за банална работа (на пример кој да стане по даљинското Smile ) Среќа многу рееетко ни е досадно
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28262
Registration date : 2009-04-14

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty19.10.09 11:45

Abe nie nemame vreme da se karame.Pa mm e po cel den na rabota.Si doaga navecer vo 8 casot,pa dodeka se istusira da vecera i doslo 10 casot.Dodeka da se vidime i toj veke zaspal.Drugiot den ista pesna.
Вратете се на почетокот Go down
elena-d
Полуматурант
Полуматурант
elena-d


Female
Број на мислења : 646
Age : 34
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 28846
Registration date : 2008-08-20

За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty19.10.09 11:58

Najcesto se karame za banalni raboti kako sto se koga ke sedne pred kompjuter i ke zapocne da si igra ili pak da razgleduva internet stranici so koli a na mene ne obraka vnimanie,koga ne napravil nesto sto trebalo da go napravi i sl.raboti,no za sreka lutinata i na dvajcata ni mine brzo i potoa se e vo najdobar red.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?   За какви ситници се карате и како да се надмине караницата? - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
За какви ситници се карате и како да се надмине караницата?
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: