Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Риба во исхраната

Go down 
+52
Arhangel
moni2007
Maja
Majsi
Sandra
mami29
winnie the pooh
monabombona
Viki J.N.
Sandra_Anja
lida
Ivona.T
tetovcanka
Candy
Damjana
rich_bitch1
TINCE
Betka
BubeM
D-r Lidija Pazdrijan
TheSofani
MamaMaja
Nataly
Mama Vase
Anjuska08
svetle s
verce
Bela
jasmina,mina
Kinky
bella*
mila***
Pipolino
sneze
nikolina008
Monika
Mama Ane
sashka26
Ves
Viktorija78
Simona's mom
avanturistka
Emilija
Daki
Misticia
sonjamfk
Emi
Zlatica
sunshine
biljanag
ZZ
Big Sister
56 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Риба во исхраната - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Риба во исхраната   Риба во исхраната - Page 6 Empty14.12.09 10:42

moni2007 напиша:
I mene ne mi e jasno kako moze pangata od vietnam da stigne sveza. Jas vcera prvpat kupiv sveza panga od vero, bidejki nemase losos i sega se izvadiv od pamet ako e tocno se sto pisuva za nea. Mada ne ja plativ voopsto eftino kako sto pisuva 700 denari e kilo.
Пангата воопшто не е морска риба!Таа живее во Виетнам во една река и го заборавив името!
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28464
Registration date : 2009-01-27

Риба во исхраната - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Риба во исхраната   Риба во исхраната - Page 6 Empty14.12.09 11:10

http://vesti.krstarica.com/?rubrika=aktuelno&lang=0&sifra=2ceb5486d81b0d028368bdb4314d1ad8&dan=13&mesec=03&godina=2009

Zosto da ne jadete panga:
http://www.whytraveltofrance.com/2008/01/30/why-you-shouldnt-eat-pangas-fish-in-france-or-anywhere-else-for-that-matter/
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Риба во исхраната - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Риба во исхраната   Риба во исхраната - Page 6 Empty14.12.09 11:22

panga nema samo vo vietnam.ribata e zdrava i kvalitetna ama pod uslov da e od cista sredina,a ne kako onaa od vietnam.sega ispagja panga nikako,se radi vietnamskata.
koj setal po svetov znae deka sekade ja ima po meniata i toa za dosta solena cena.
pak se vrakame na ona,da se kupuva od sigurno mesto.
a ribata sto lezi vo led,taa e vsusnost sveza.najmnogu stoi 3-4 dena.smrznatata mora da e vakumirana i vo friz.
Вратете се на почетокот Go down
Arhangel
Прваче
Прваче
Arhangel


Female
Број на мислења : 173
Age : 44
Локација : ohrid
Поени : 27154
Registration date : 2009-08-03

Риба во исхраната - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Риба во исхраната   Риба во исхраната - Page 6 Empty14.12.09 11:47

Риба во исхраната - Page 6 5285 Bi sakala da ve prasam dragi majcicki,zosto totalno sum zbuneta vo vrska so voveduvanjeto riba...Pedijatarot mi rece deka veke mozam da mu vovedam,ama sega ne znam so sto da pocnam..Ziveam vo ohrid i mozam vo sekoe vreme da najdam sveza belvica...ili pak morska zamrznata????? POMOS!!!
(btw,pedijatarot mi ja preporaca belvicata...,a jas ve molam za vasi iskustva)
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Риба во исхраната - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Риба во исхраната   Риба во исхраната - Page 6 Empty14.12.09 11:52

Mama Vase напиша:
panga nema samo vo vietnam.ribata e zdrava i kvalitetna ama pod uslov da e od cista sredina,a ne kako onaa od vietnam.sega ispagja panga nikako,se radi vietnamskata.
koj setal po svetov znae deka sekade ja ima po meniata i toa za dosta solena cena.
pak se vrakame na ona,da se kupuva od sigurno mesto.
a ribata sto lezi vo led,taa e vsusnost sveza.najmnogu stoi 3-4 dena.smrznatata mora da e vakumirana i vo friz.
потполно си во право Васе,воопшто не е спорна рибата како здрава и квалитетна,туку од каде се увезува кај нас,на декларацијата стои земја на потекло Виетнам!затоа има попристапна цена,инаку во другите земји ја плаќаш поскапо ама и сигурно не е увезена од Виетнам!
Вратете се на почетокот Go down
moni2007
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 81
Age : 49
Локација : Skopje
Поени : 27921
Registration date : 2009-02-16

Риба во исхраната - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Риба во исхраната   Риба во исхраната - Page 6 Empty14.12.09 12:00

Jas prasuvam za onaa sto vo vero ja prodavaat kako sveza. Sigurno deka od vietnam ne moze da stigne sveza do kaj nas. Sledniot pat ke prasam od kade im e.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Риба во исхраната - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Риба во исхраната   Риба во исхраната - Page 6 Empty14.12.09 12:04

дека ја добиваат свежа тешка работа!Три четири фирми се увозници на риба во Мкедонија и преку нив влегува во државава!Ја имаш и во Тинекс пангата,ама замрзната!Кога ќе ја купуваш види ја декларацијата!
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Риба во исхраната - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Риба во исхраната   Риба во исхраната - Page 6 Empty14.12.09 12:24

Arhangel напиша:
Риба во исхраната - Page 6 5285 Bi sakala da ve prasam dragi majcicki,zosto totalno sum zbuneta vo vrska so voveduvanjeto riba...Pedijatarot mi rece deka veke mozam da mu vovedam,ama sega ne znam so sto da pocnam..Ziveam vo ohrid i mozam vo sekoe vreme da najdam sveza belvica...ili pak morska zamrznata????? POMOS!!!
(btw,pedijatarot mi ja preporaca belvicata...,a jas ve molam za vasi iskustva)

oooh za belvici sme eksperti.jana letno vreme sekoj den jadese pa me stavi na um.i vo edna prilika so dvajca doktori zboram i gi prasuvam,mi vikaat edna od podobrite ribi za deca.plus tatko mi e star ribar znae dosta za ribite.a i lekarite mi ibjasnuvaa zosto i kako.sekoj den da jade nema zijan.
se poretko ja naogame zveza vo ohrid,ama se vrzavme so edni ribari od pestani pa ni nosat.
pozdravo amin.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Риба во исхраната - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Риба во исхраната   Риба во исхраната - Page 6 Empty14.12.09 12:34

охридската белвица е најубавата риба и моиве ја јадат многу!Во мала грамажа се 180 гр отприлика ама многу се слатки!еднаш неделно им давам!
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Риба во исхраната - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Риба во исхраната   Риба во исхраната - Page 6 Empty14.12.09 12:37

Jas na Anja i davam sveza prespanska belvica, si ja saka, ja jade.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Риба во исхраната - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Риба во исхраната   Риба во исхраната - Page 6 Empty14.12.09 12:38

jasmina,mina напиша:
охридската белвица е најубавата риба и моиве ја јадат многу!Во мала грамажа се 180 гр отприлика ама многу се слатки!еднаш неделно им давам!

ima sveza?
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Риба во исхраната - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Риба во исхраната   Риба во исхраната - Page 6 Empty14.12.09 12:39

Sandra_Anja напиша:
Jas na Anja i davam sveza prespanska belvica, si ja saka, ja jade.
i prespanskata e mnogu vkusna flower
Вратете се на почетокот Go down
moni2007
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 81
Age : 49
Локација : Skopje
Поени : 27921
Registration date : 2009-02-16

Риба во исхраната - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Риба во исхраната   Риба во исхраната - Page 6 Empty14.12.09 13:02

jasmina,mina напиша:
дека ја добиваат свежа тешка работа!Три четири фирми се увозници на риба во Мкедонија и преку нив влегува во државава!Ја имаш и во Тинекс пангата,ама замрзната!Кога ќе ја купуваш види ја декларацијата!

E pa kako ne e sveza spored tebe, ja nosat zamrznata pa ja odmrznuvaat pa ja prodavaat?
Se gleda deka ribata nikogas ne bila zamrznuvana. Kade da vidam deklaracija, ti kazuvam deka ja prodavaat sveza vo Vero na tezgata? Si bila vo Vero?
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Риба во исхраната - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Риба во исхраната   Риба во исхраната - Page 6 Empty14.12.09 13:22

mina ti kazuva za zmrznatata,vakumirana.vo friz sto stoi.taa sto lezi vo mraz e sveza.
Вратете се на почетокот Go down
Candy
Прваче
Прваче
Candy


Female
Број на мислења : 172
Age : 44
Локација : domce
Поени : 26980
Registration date : 2009-09-11

Риба во исхраната - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Риба во исхраната   Риба во исхраната - Page 6 Empty14.12.09 13:48

Poslusajte ja mina ako citate dobro na forumov ke vidite deka tie imaat ribarnica i verojatno e poupatena vo site raboti od nas. Риба во исхраната - Page 6 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
sunset
Полуматурант
Полуматурант
sunset


Female
Број на мислења : 556
Age : 46
Локација : mkd
Поени : 28656
Registration date : 2008-10-29

Риба во исхраната - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Риба во исхраната   Риба во исхраната - Page 6 Empty14.12.09 13:54

Blaze si vi vasite deca jadat riba pa se mislite koja da im dadete.Mojot sin riba da ne vidi,dodeka bese mal,ke ja zamaskirav i ke ja prosvercuvav vo kasicka ponekogas ama sega nema sansi,mu smrdela na covekot,kakov ne vid probav,neke i neke,i mm ne jade riba ni za ziva glava moze samo od onie ribjite stapcinja da proba ama toa jas ne go racunam za riba i bas mi e krivo sto e taka jas bas sakam riba da jadam:(
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Риба во исхраната - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Риба во исхраната   Риба во исхраната - Page 6 Empty14.12.09 13:59

probaj da mu ja mariniras,da odstoi vo limon i maslo edna nok.nema voopsto da mirisa.ako e bela morska nema da primeti.kako pilesko e.
vaka pravi edna moja prijatelka.
Вратете се на почетокот Go down
moni2007
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 81
Age : 49
Локација : Skopje
Поени : 27921
Registration date : 2009-02-16

Риба во исхраната - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Риба во исхраната   Риба во исхраната - Page 6 Empty14.12.09 14:04

Mama Vase напиша:
mina ti kazuva za zmrznatata,vakumirana.vo friz sto stoi.taa sto lezi vo mraz e sveza.

Znam deka e sveza. Takva kupuvam sekoja nedela vo Vero. Prasuvam kako taa svezata stignala od Vietnam do Makedonija bez da se rasipe ako ne e zamrznata.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Риба во исхраната - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Риба во исхраната   Риба во исхраната - Page 6 Empty14.12.09 14:08

moni2007 напиша:
jasmina,mina напиша:
дека ја добиваат свежа тешка работа!Три четири фирми се увозници на риба во Мкедонија и преку нив влегува во државава!Ја имаш и во Тинекс пангата,ама замрзната!Кога ќе ја купуваш види ја декларацијата!

E pa kako ne e sveza spored tebe, ja nosat zamrznata pa ja odmrznuvaat pa ja prodavaat?
Se gleda deka ribata nikogas ne bila zamrznuvana. Kade da vidam deklaracija, ti kazuvam deka ja prodavaat sveza vo Vero na tezgata? Si bila vo Vero?
сум била,таман работа!Но не сум имала потреба да застанам во делот кај рибите од мои причини flower !Ај најдобро прашај си ги и ќе си добиеш одговор1Може они секој ден и од Грција добиваат свежа или од Норвешка!незнам!знам дека и цена има висока таа панга во Веро а и имаш право како купувач да погледнеш декларација,нели?


Последната промена е направена од jasmina,mina на 14.12.09 14:09. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Риба во исхраната - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Риба во исхраната   Риба во исхраната - Page 6 Empty14.12.09 14:08

za pangata za koja pisuvame tuka od vietnam e smrznata,vakumirana so deklalarija.ja ima po marketive.
dali ja ima sveza neznam,a ako ja ima togas ne e od vietnam.
taa vo vero i ramstore e sveza,sigurno.mislma na losos,cipura,orada....
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Риба во исхраната - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Риба во исхраната   Риба во исхраната - Page 6 Empty14.12.09 14:10

така е Васе,она што стига од Грција секој втор ден е лосос,леврек,орада..
Вратете се на почетокот Go down
moni2007
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 81
Age : 49
Локација : Skopje
Поени : 27921
Registration date : 2009-02-16

Риба во исхраната - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Риба во исхраната   Риба во исхраната - Page 6 Empty14.12.09 14:19

Jas sekoja nedela kupuvav Losos svez, no vo sabotata nemase i im vikam sto da zemam za mali deca mesto losos, tie mi vikaat panga. Toa mi bese prv pat i sega citam deka ne e dobra. Znaci vi kazuvam deka ja ima sveza isto kako lososot, a bidejki ne e mozno takva da stigne od Vietnam mora da ja ima i nekade poblisku.
Вратете се на почетокот Go down
sunset
Полуматурант
Полуматурант
sunset


Female
Број на мислења : 556
Age : 46
Локација : mkd
Поени : 28656
Registration date : 2008-10-29

Риба во исхраната - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Риба во исхраната   Риба во исхраната - Page 6 Empty14.12.09 14:26

Mama Vase напиша:
probaj da mu ja mariniras,da odstoi vo limon i maslo edna nok.nema voopsto da mirisa.ako e bela morska nema da primeti.kako pilesko e.
vaka pravi edna moja prijatelka.

Fala Mama Vase,bas ke probam i so marinada,mene ribata ne mi mirisa pa ne mi teknalo na ova Smile
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Риба во исхраната - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Риба во исхраната   Риба во исхраната - Page 6 Empty14.12.09 18:37

Aiii drugarcinja doktorirav na ova ribive. Риба во исхраната - Page 6 231435 Mozam ko cirak da se vrabotam vo ribarnica..... hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Риба во исхраната - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Риба во исхраната   Риба во исхраната - Page 6 Empty14.12.09 21:41

a st i fali na nasava pastrmka od mavrovo na primer?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Риба во исхраната - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Риба во исхраната   Риба во исхраната - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Риба во исхраната
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: