Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Кога да се почне со купување работи за бебето

Go down 
+105
borjanka
Renata ch
sole
marijat
Ana.b
dianan
Minamina
sanja83
nika
Tifani
mimce
Damjana
eli
Mimi Petreska
bubamara
Vesna Blazevska
twins_
lela
Zvezdicka
lejdi
tweety
adi
Vesnicka
Mirka
Biljana
kara
Natalija
kavadarcanka
vodolija
Emilija N.
kokice
emilija poposka boshevska
lidija29
Diana
Sara
AIDA
Mama Ane
MamaMaja
marijajovanova
Doricka
winnie the pooh
Dragana
dzi-dzi
Sanja_Ivana
tanja_simon
Anika
brigi4e
Ilince
Mimi22
Sun
Maci***
marina_daniel
marina_m
lila_mk
Sandra_Anja
bibip
ANI78
bordan
ana78
Denicija
ElenaJo
v.violeta
Ance-J
radost
Emi
Bela
tanjus
mami29
Misticia
NatalijaS
verce
sanja-ve
PaceStojanovska
magi
avanturistka
katenm
Simona's mom
sneze
beti 24
tanja_sr
dina
maee
zence
viktorija
macush
vecki
tanjaaa
maskoe
okce
Maja
marina_pp
mamicka Ana
Mimi
sonja colakova
Emilija
bella*
STAR *
Kinky
Lili
biljanag
Ves
desi
baby24
Sandra
Kate77
109 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next
АвторПорака
Kate77
Прваче
Прваче
Kate77


Female
Број на мислења : 101
Age : 47
Локација : Скопје
Поени : 28626
Registration date : 2008-09-19

Кога да се почне со купување работи за бебето Empty
ПишувањеПредмет: Кога да се почне со купување работи за бебето   Кога да се почне со купување работи за бебето Empty01.10.08 20:59

Јас сум веќе во 33 недела и сакам да се подготвувам за денот кога ќе биде породувањето,но бидејќи треба да лежам зошто има шанси и порано да се породам не можам самата да си купам ниту за мене ниту за бебето.Им реков на мајка ми и маж ми меѓутоа они викаат рано е, да чекаме да се породам прво.Затоа сум многу тажна и сакам да ми кажете и вие дека не е рано полека да се спремам за дочекот на бебето.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 821
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 29286
Registration date : 2008-07-22

Кога да се почне со купување работи за бебето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се почне со купување работи за бебето   Кога да се почне со купување работи за бебето Empty01.10.08 22:11

Јас мислам дека воопшто не е рано. Ти само убеди ги да почнат со купување.
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Матурант
Матурант
baby24


Female
Број на мислења : 1682
Age : 40
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 29118
Registration date : 2008-07-29

Кога да се почне со купување работи за бебето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се почне со купување работи за бебето   Кога да се почне со купување работи за бебето Empty01.10.08 23:08

Kate77 i kaj nas bese istiot problem jas i mm sakavme porano da si kupime se za bebusot ama dr ni vikaa cekajte ,ne bilo ubavo da se kupuva tolku rano,samo nesto kolku bebeto da go iznesete od bolnica i dr svekrva mi i mm da go kupele koga ke sum bila u bolnica.E sega da ti kazam nemoj da slusas takvi gluposti zatoa sto so vika mm nekoja baba si nemala rab pa si izmisluvala pravila i propisi.Ti ne znaes kolku ima trcanje samo okolu kupuvanje alista za bebeto ke ti se zavrti pamet koga ke vidis milion rab i ke ne znaes koe da go kupis,zboram za alista samo e posle kaj ti e kolkickata na pr nie samo 1 nedela kolicka gledavme,pa kolekcija za banjanje pa koritce,pa kebe,jastuce postelnini,abe ima trcanje niz prodavnicive eve nie uste ne sme skroz se gotovi a veke 3 nedeli unazad kupuvame.I nekoj posle ke mi kaze za eden den se ke kupele mm i svekrvami kako ne sigurno,a jas bebeto ke go oblecam u neznam so koga ke go donesam doma togas dali da mu se raduvam ili da se nerviram .Zatoa odi kupi si se so ti e merak i spremi si se navreme,i ne slusaj takvi gluposti.Moj sovet.
Вратете се на почетокот Go down
desi
Прваче
Прваче
desi


Female
Број на мислења : 356
Age : 40
Локација : veles
Поени : 28985
Registration date : 2008-06-26

Кога да се почне со купување работи за бебето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се почне со купување работи за бебето   Кога да се почне со купување работи за бебето Empty02.10.08 0:24

I nie pocnavme da kupuvame rano prvo go kupivme krevetceto bese na popust a i bese posledno i go kupivme,uste ne znaevme kakvo bebe nosam pa sega krevetceto ni e na plavo a bebeto e zensko,ama ne mi preci vo tie momenti mislis samo na ubavi raboti a na tie babini devetini sigurno nema da mislis,samo napred i sto ke ti se dopadne slobodno kupi si go mnogu ke si olesnis nema da trcas poslednite nedeli se da kupis.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29437
Registration date : 2008-09-16

Кога да се почне со купување работи за бебето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се почне со купување работи за бебето   Кога да се почне со купување работи за бебето Empty02.10.08 5:29

I jas denovive sum so taa misla, pocnavme da prikupuvame, mislam za posledniot den samo krevetceto ke ostane da go zemat od prodavnica -veke e odbrano, iako sum za toa se da si bide spremno zasto koj bi mozel vo eden den da odi i se da najde , a zosto pa da se nakupat rabotui bez vrska koga moze poleka da si izbiras i da se raduvas na ona sto mu go podgotvuvas . jas mislam deka i vie veke si gi zamisluvate svoite bebenca vo vasite topli domovi. Ostanalo od porano ona , predvreme da ne se raduva mnogu, ama ako terame taka ne pominuvame bez nervozi , a i site znaeme deka vo damnina gi nemalo zborovite Planiranje, Organiziranje
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30512
Registration date : 2008-01-27

Кога да се почне со купување работи за бебето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се почне со купување работи за бебето   Кога да се почне со купување работи за бебето Empty02.10.08 8:34

јас за иван почнав да купувам уште мислам беше негде 5 месец ке купев нешто и порано ама само разгледував бидејки сакав првото нешто да биде купено заедно со мм и така беше после еден преглед бевме во гтц и отворено беше во еко па таму купивме бањарче незнаевме какво ке биде па земавме со жолто паспулче
е после тоа дали имаше и неколку дена јас почнав да си купувам и шетам си одбирав она што јас мислев дека е убаво нормално само памук она што ми се свиѓаше
посебно кога ми рече дека е женско пак гледав да биде се на розево
мислам дека она што старите го викаат се купува после 7 месец е затоа што тогаш е посигурно какво е машко или женско а исто така тогаш е посигурно дека ке се роди живо и здраво бебе
и уште еден совет мајки зимајте поголеми алиштенца многу брзо ке ги израснат па ке треба пак да купувате за кратко време
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29213
Registration date : 2008-05-28

Кога да се почне со купување работи за бебето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се почне со купување работи за бебето   Кога да се почне со купување работи за бебето Empty02.10.08 8:39

Leleeeee !Vikas Biljance veke posle petiot mesec pocna da kupuvas a?Epa aj jas za dve tri nedeli ke pocnam po nesto da si vleckam doma :-)!
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29874
Registration date : 2008-08-26

Кога да се почне со купување работи за бебето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се почне со купување работи за бебето   Кога да се почне со купување работи за бебето Empty02.10.08 8:45

33. nedela ne e voopsto rano. I mene taka mi napravija, "rano e, ima vreme", a vodenjakot mi prsna vo 35. nedela i se porodiv pred vreme. Ni pelena, ni krevetce imavme doma, bukvalno nisto.
Pa se pogodi da ostaneme vo bolnica 9 dena, i zatoa vreme majka mi, moite sestri i maz mi kupija i namestija se sto ni trebase. Se osekjav uzasno isfrustrirano sto najveseliot del morav da im go prepustam niv. Biranje krevetce, prvite alistenca za bebeto, kebence, postelina... I den denes mi e krivo sto mnogu mal del od Aleksejkovite bebeski raboti mi gi odbirase drug, namesto jas samata.

Uzivaj, i poleka svivaj go svoeto gnezdence, pilenceto samo sto ne vi tropnalo na vrata:). Bez nervozi i natenante da si go docekate:), spremni.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29720
Registration date : 2008-01-28

Кога да се почне со купување работи за бебето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се почне со купување работи за бебето   Кога да се почне со купување работи за бебето Empty02.10.08 8:54

Јас почнав некаде 7 ми месец мислам , прво што земав беше седиште за во кола, па креветче и после сите оние работи што се неопходни за кога ќе дојде бебушко од болница. Не сакав да верувам во тоа дека не чинело да се купува порано ,зашто едноставно мерак ми беше , а и после тоа си добив признание од мм дека убаво сум постапила и дека не сме трчале за ништо во последен момент туку се си било спремно.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30512
Registration date : 2008-01-27

Кога да се почне со купување работи за бебето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се почне со купување работи за бебето   Кога да се почне со купување работи за бебето Empty02.10.08 8:58

и мене ми викаа рано е ке ти донесат ке ти купиме ние епа несакав да иде во нешто што не ми е покеф јас сум му мајка а не таа па она да бира за него

имам алиштенца што му ги донеле и никогаш нема да ги носи оти неможе да влезе во нив кукла а камо ли бебе тесни ракави или плишано летно демек боди со кратки ................
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Полуматурант
Полуматурант
bella*


Female
Број на мислења : 699
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 29108
Registration date : 2008-06-27

Кога да се почне со купување работи за бебето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се почне со купување работи за бебето   Кога да се почне со купување работи за бебето Empty02.10.08 23:35

Јас бев од прилика 16 или 17 недела од прилика кога дознав кој е полот на бебето и се пуштив во шопинг :shop:
И добро е што почнав да купувам од тогаш,сега ќерка ми носи многу убави алишта купени од Mothercare,Okaidi,Sofiland.... на 70% попуст,
количката и ја купивме на попуст,креветчето имаше некој попуст,транспортерот......
А сега кога имаше попуст на летната гардероба и купував за наредното лето(тоа е детска гардероба ,не и поминува модата)
И никогаш немојте дс мислите дека нешто ќе му се случи на бебето,ако вие купите нешто предвреме.Бременоста е најубавиот периот од животот на една жена и заслужуваме барем тогаш да живееме со розеви мисли.И како што рече Кинки,секако дека секоја мајка сака да купува за своето бебе,а не тоа да го прави свекрвата ,сестрата или сл.
Тоа е моето мислење
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29714
Registration date : 2008-07-11

Кога да се почне со купување работи за бебето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се почне со купување работи за бебето   Кога да се почне со купување работи за бебето Empty03.10.08 8:48

Свекрва ми цело време вика пред да се роди бебето не се купува. Не ја послушав и во договор со мајка ми и ММ се си спремивме. Таа докупи уште нешто ама откако се роди бебето. Е едната ќерка ја послуша и лошо помина. Толку неспремна што ни се јавуваше во 2 саат ноќе за да и однесеме бенкици, боди и сл бидејќи тие 2 што ги имаше ги повратил бебушот.

Спремање на време, барем најнеопходните работи.
Вратете се на почетокот Go down
sonja colakova
Полуматурант
Полуматурант
sonja colakova


Female
Број на мислења : 577
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 28648
Registration date : 2008-09-14

Кога да се почне со купување работи за бебето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се почне со купување работи за бебето   Кога да се почне со купување работи за бебето Empty03.10.08 8:55

jas sum za spremanje odnapred samo na najpotrebnite raboti kako bodi, benkici, corapcinja. jas so prvoto dete imav mal problem. Na eho celo vreme mi kazuvaa deka e masko pa jas udri se na plavo pa duri i kadicka, krevetce, pantoloni, pizami se. I koga zenso se rodi. Ne deka e problem da spie vo plavo krevetce ili da ja banjam vo plava kadicka ama 1 mesec bese oblecena vo plavo bela kombinacija.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi
Прваче
Прваче
Mimi


Female
Број на мислења : 286
Age : 51
Локација : Skopje
Поени : 28861
Registration date : 2008-08-01

Кога да се почне со купување работи за бебето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се почне со купување работи за бебето   Кога да се почне со купување работи за бебето Empty03.10.08 9:06

Јас за бебето имав скоро се. Штом влегов во 7 месец, почнав да купувам: креветче, количка со транспортер, кадичка, бенкици, бодија. Ако немав со што ќе го облечев бебето кога си дојдеме од болница? И не ќе одиме со бебето да купуваме креветче, количка и се друго.
Јас сум да се купува претходно, некаде од 7-8 месец, е таман на време.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka Ana
Прваче
Прваче
mamicka Ana


Female
Број на мислења : 123
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 28825
Registration date : 2008-07-30

Кога да се почне со купување работи за бебето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се почне со купување работи за бебето   Кога да се почне со купување работи за бебето Empty15.10.08 11:22

Kate77 напиша:
Јас сум веќе во 33 недела и сакам да се подготвувам за денот кога ќе биде породувањето,но бидејќи треба да лежам зошто има шанси и порано да се породам не можам самата да си купам ниту за мене ниту за бебето.Им реков на мајка ми и маж ми меѓутоа они викаат рано е, да чекаме да се породам прво.Затоа сум многу тажна и сакам да ми кажете и вие дека не е рано полека да се спремам за дочекот на бебето.
.

како што сите ти кажале до сега:-) и ја мислам дека не ти рано. јас почнав со Марко да купувам облеки од 6 месец, а најмногу лежев дома, таква ми беше бременоста, ама убави моменти се тоа...
ќе прошетав малце и после сама или со мм ќе купевме оддеднаш повеќе работи. а вистина е има многу работи да се бираат. фала богу свекрвами и мајка ми не ми купија ништо, ми дадоа пари за да купам сама по мој вкус.

а од убавите продавници со фирмирана облека, навистина ако купуваш на попусти и не доаѓа многу скапо. и можам да си дозволам. конечно - јас и за мене најмногу купувам на попуст.
Вратете се на почетокот Go down
marina_pp
Прваче
Прваче
marina_pp


Female
Број на мислења : 200
Age : 40
Локација : Prilep
Расположение : ekstra
Поени : 28855
Registration date : 2008-07-27

Кога да се почне со купување работи за бебето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се почне со купување работи за бебето   Кога да се почне со купување работи за бебето Empty15.10.08 12:15

i jas za moite deca si kupiv vo 7-8 mesec,site raboti sto mi bea potrebni za koga ke si dojdime so bebeto da si imam se so e potrebno.isto i so majkami i svekrvami izlegovme i kupivme se po moj vkus,sekogas kupuvam pokvalitetni raboti za da mozi da gi nosi i drugoto dete
Вратете се на почетокот Go down
Maja
Прваче
Прваче
Maja


Female
Број на мислења : 487
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29618
Registration date : 2008-04-14

Кога да се почне со купување работи за бебето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се почне со купување работи за бебето   Кога да се почне со купување работи за бебето Empty15.10.08 12:50

Јас сум скоро 30та недела и имам спремено облека, креветче, кадичка.....скоро се за бебчето. Остана уште количка, транспортер и душече за креветчето...
Можеби малку рано, ама се што купивме со мм, купувавме заедно и ни е по мерак. Ни викаат, оставете за да ви купат и другите нешто, ама јас неможам да се надевам на другите..... Што е сигурно сигурно си е Кога да се почне со купување работи за бебето 635908 ....Сигурна сум дека поблиските ќе не прашаат што треба, па ако евентуално нешто остане, бујрум Кога да се почне со купување работи за бебето 767433
Вратете се на почетокот Go down
okce
Прваче
Прваче
okce


Female
Број на мислења : 232
Age : 48
Локација : Strumica
Расположение : ekstra
Поени : 30102
Registration date : 2007-11-26

Кога да се почне со купување работи за бебето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се почне со купување работи за бебето   Кога да се почне со купување работи за бебето Empty15.10.08 13:17

I nie pocnavme nekade od 7-8 mesec da kupuvame eve veke 9 mesec sum i uste nekoj raboti ni falat ama gotovo e veke tie se nekoj sitnicki koj ke gi zemame na brzina videni se samo da se kupat.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29437
Registration date : 2008-09-16

Кога да се почне со купување работи за бебето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се почне со купување работи за бебето   Кога да се почне со купување работи за бебето Empty16.10.08 0:09

Jas kupiv nekolku povazni nesta , uzivam dodeka gi razgleduvam ..Dali koristite od onie pernicinja za banjanje, moze li nekade da se najde gumirano pernice , ( meko se razbira ) onie koi gi vidov od platno , se nekako mnogu tenki , ednostavno ako e za toa , ke stavam obicna krpa i isto ke bide , vie majki sto stekoristele /koristite
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29874
Registration date : 2008-08-26

Кога да се почне со купување работи за бебето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се почне со купување работи за бебето   Кога да се почне со купување работи за бебето Empty16.10.08 8:12

Ves, ovde pisuvavme za toa:) https://roditeliideca.macedonianforum.net/forum-f55/topic-t990.htm , odi podole na stranata, ke procitas:).
Вратете се на почетокот Go down
maskoe
Прваче
Прваче
maskoe


Female
Број на мислења : 161
Age : 40
Локација : stip
Расположение : sekogas super
Поени : 28491
Registration date : 2008-10-13

Кога да се почне со купување работи за бебето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се почне со купување работи за бебето   Кога да се почне со купување работи за бебето Empty16.10.08 13:04

jas pocnav da kupuvam od 7-mi mesec i toa prvo kupivme transporter i kadicka pa potoa ostanatite raboti kako:cucla lazalka ,sise, pumpica za nose,spikozni,kebence so zakopcuvanje ,bodi-benkici(oti mi se gledaat poprakticni za oblekuvanje),corapcinja,kapicki,rakavicki,peleni(tetra i svetski) ,kolekcija za banjanje,a ni falat uste krevetce i postelnince(videni ni se ke gi kupime za nekoj den) i na kraj se razbira pampers i vlazni maramici.Patem 35-ta nedela sum pa mislam oti e vreme za finisiranje so kupuvanjeto.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka Ana
Прваче
Прваче
mamicka Ana


Female
Број на мислења : 123
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 28825
Registration date : 2008-07-30

Кога да се почне со купување работи за бебето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се почне со купување работи за бебето   Кога да се почне со купување работи за бебето Empty17.10.08 11:59

дали купувате за второто дете се пак одново, или користите стари работи? ако е нешто ново, што ви е ново?

јас за Марко купив се што ни требаше, сега сакам пак да купувам:-). може да ни кажеа на ехо дека е девојче повеќе ќе купувавме, ама дека и ова пак е машко, планираме стари работи се да му облакаме. единствено само за од болница нова облека.

дали вие правите така или не?
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29714
Registration date : 2008-07-11

Кога да се почне со купување работи за бебето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се почне со купување работи за бебето   Кога да се почне со купување работи за бебето Empty17.10.08 12:15

Кај мене се од различен пол. Имав желба да му купувам, ама во моментот ќе ми беше џабе трошење пари и излезе така. Не купував ништо. Како ќе се јавеше потреба ќе му купев...зошто да трошам пари за нешто безпотребно, само затоа што е сино а имам еден куп розеви боди на пр. И безтоа ги раснат за брзо време, старото е скоро ново...
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29874
Registration date : 2008-08-26

Кога да се почне со купување работи за бебето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се почне со купување работи за бебето   Кога да се почне со купување работи за бебето Empty17.10.08 13:31

Pa zdravje Boze, ako dobijam vtoro dete, sekako planiram da gi iskoristam alistencata od Aleksej, bez razlika dali e masko ili zensko. Tolku kratko vreme se noseni, ne se ni isflekani, ni rastegnati, ni izliteni, greota e da gi frlam. I normalno, ke dokupam ako nesto fali.

Jas porasnav vo oblekata na mojata postara sestra, a najmalata sestra porasna vo oblekata od nas dve:).
Вратете се на почетокот Go down
tanjaaa
Полуматурант
Полуматурант
tanjaaa


Female
Број на мислења : 625
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : NAJSREKNA NA CEL SVET
Поени : 28714
Registration date : 2008-09-11

Кога да се почне со купување работи за бебето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се почне со купување работи за бебето   Кога да се почне со купување работи за бебето Empty20.10.08 14:59

eeeee jas stom vlegov vo 6 msec vednas si kupiv be\nkicki bodi ligavcinja i epten bea meraci
i mene mi vikaa rano e rano e aj na neroden petko kapa ke mu krois neznam ova ne znam ona ama jas so maz mi za raka i pravo po prodavnici i svekrva mi vide ne vide i taa dojde hahah
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Кога да се почне со купување работи за бебето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога да се почне со купување работи за бебето   Кога да се почне со купување работи за бебето Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кога да се почне со купување работи за бебето
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 12Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: