Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Јули 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Свински грип !!

Go down 
+117
BiljanaKK
Sanja_Ivana
rainbow
Lemate
beti.liz
Nataly
elkicka
mamacaci
Damjana
nnatasa
lela
Eci-Peci
Biljana
mamicka
Dara
prettygirl
bile2
Daki
delfinka
Jovana_Skopje
emilija nestorova
sonjamfk
makresanska
bordan
EckaGj
Dali
eli
Lili
biljanag
mami29
Annabel
nata
kiki-riki
smisjana
monabombona
Dragana
redsonja
Janicka
elena-d
strk
mamaAnita
vasidora
Tifani
Maja
Ninicka
Mama Vase
Monika
Sandra_Anja
bubamara
Ves
mama
Elicka
tetovcanka
Majsi
Viki J.N.
Ostoun
Bliznaci
Arhangel
kalinche70
DijanaP
adi
Vesna Blazevska
Kat
obicna
Лејди
Kate77
Kikic
Zvezdicka
Sister
sunset
marina_daniel
Deni
danielaval
bibip
katica
rich_bitch1
baby24
mina32
Ilince
Winki
avanturistka
Misticia
jasmina,mina
Ance-J
Juni08_Andrea
delfin76
MamaMaja
hormonce
macush
Janaxxxx
Lana
Elisaveta
butterfly
soledad
Mama Ane
Јосиф Ф.
Pipolino
magi
Eva Marija
vecki
Anika
kavadarcanka
BILE-ENA
anetapp
Dzena
Emi
Vesnicka
Mila87
Goca
lida
D-r Lidija Pazdrijan
fibimk
ripce
Sun
KATIC
mama X
sneze
121 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next
АвторПорака
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30374
Registration date : 2008-07-29

Свински грип !! - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 37 Empty22.11.09 13:33

а бе Мајичка хаос е со табеливе со симптоми јас и по српски сајтови ја најдов оваа горнава а на хрватски пак нешто слична на твојава!Едно ќе кажам не дај боже да те стрефи зошто како што веќе не прават анализи не се знае ни кој прележал ни кој не прележал!Што рече некој погоре бар да се знае да човек ете ако се разболи и од овој вирус си рече го прележав готово и едноставно да не се плаши! flower
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 51
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28684
Registration date : 2009-01-27

Свински грип !! - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 37 Empty22.11.09 13:39

jasmina,mina напиша:
а бе Мајичка хаос е со табеливе со симптоми јас и по српски сајтови ја најдов оваа горнава а на хрватски пак нешто слична на твојава!Едно ќе кажам не дај боже да те стрефи зошто како што веќе не прават анализи не се знае ни кој прележал ни кој не прележал!Што рече некој погоре бар да се знае да човек ете ако се разболи и од овој вирус си рече го прележав готово и едноставно да не се плаши! flower

Пошто со години се мафтам со нет, знам дека многу пати секој си преведува како сака.
Затоа и јас за себе го имам сочувано линкот до СЗО пошто верувам не дал Бог некој да се разболи, се ќе заборавам.

Можеби не е лошо да се одвои како симптоми на СГ во една леплива заклучена тема, во самиот подфорум?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 51
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28684
Registration date : 2009-01-27

Свински грип !! - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Симптоми на инфекција со А(Х1Н1), свински грип   Свински грип !! - Page 37 Empty22.11.09 13:44

Кои се знаци и симптоми на инфекција?

Знаци на инфлуенца А (H1N1), се слични на грипот, вклучувајќи треска (висока температура), кашлица,
главоболка, болки во мускулите и зглобовите, болно грло и течење на нос, а понекогаш повраќање и дијареа.


Еве го и линкот до WHO (СЗО)
http://www.who.int/csr/disease/swineflu/frequently_asked_questions/about_disease/en/index.html


Го молам модераторот да ја обележи за леплива и да ја заклучи, да не бркаме по темите за
симптомите, ако некому затреба, не дај Боже, да има од каде да прочита.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 29234
Registration date : 2008-12-07

Свински грип !! - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 37 Empty22.11.09 14:04

Lugje ne e tolku problem gripot kolku neorganiziranosta na drzavava. Vnukata imase grip i izleze deka e SG. (18 deca od oddelenie bea otsutni). Togas im rekoa site doma da pijat Tamiflu, ama nemaa simptomi i ne pieja. Pred 2 dena tatko i pocna da kasla, vcera krena T, 2 pati bea na klinika i ne mu davaat Tamiflu tuku mu rekle- Daleron pij. Denes pak otidoa vo Voena b. mu dale potvrda deka ima grip pa edvaj zemaa lek. Znaci cekaat ... koj e uporen ke mu dadat, a koj ne saka da ceka ke si kupi sam! Sramota.
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
nina 85
Прваче
Прваче
nina 85


Female
Број на мислења : 137
Age : 38
Локација : tuka nekade
Расположение : dosadno mi e
Поени : 28226
Registration date : 2009-01-24

Свински грип !! - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 37 Empty22.11.09 14:07

lele luge eve ima 3 dena kako so pocnav da kaslam lele kolku se plasam da ne go jadam kopanot i jas so ovaj svinski grip Свински грип !! - Page 37 266477
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 51
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28684
Registration date : 2009-01-27

Свински грип !! - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 37 Empty22.11.09 14:17

Damjana напиша:
Lugje ne e tolku problem gripot kolku neorganiziranosta na drzavava. Vnukata imase grip i izleze deka e SG. (18 deca od oddelenie bea otsutni). Togas im rekoa site doma da pijat Tamiflu, ama nemaa simptomi i ne pieja. Pred 2 dena tatko i pocna da kasla, vcera krena T, 2 pati bea na klinika i ne mu davaat Tamiflu tuku mu rekle- Daleron pij. Denes pak otidoa vo Voena b. mu dale potvrda deka ima grip pa edvaj zemaa lek. Znaci cekaat ... koj e uporen ke mu dadat, a koj ne saka da ceka ke si kupi sam! Sramota.

Баш срамота!
И плус давање на Тамифлу на сите, и болни и здрави, благ ужас!

Како помина внуката?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Annabel
Прваче
Прваче
Annabel


Female
Број на мислења : 378
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 27289
Registration date : 2009-09-27

Свински грип !! - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 37 Empty22.11.09 14:19

Не знам дали негде низ форумот пишува, ама на темава има многу страни, па да не пребарувам...Дали ако се вакцинираме против СГ - тоа значи дека ќе го поминеме во послаба форма, и дали и натаму сме преносители на истиот без разлика што сме вакцинирани.

Треба да ни дојдат роднини на гости од странство во декември, па ми велат да не се плашиме од нив оти ќе се вакцинирале..
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 29234
Registration date : 2008-12-07

Свински грип !! - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 37 Empty22.11.09 14:20

MamaMaja напиша:
Damjana напиша:
Lugje ne e tolku problem gripot kolku neorganiziranosta na drzavava. Vnukata imase grip i izleze deka e SG. (18 deca od oddelenie bea otsutni). Togas im rekoa site doma da pijat Tamiflu, ama nemaa simptomi i ne pieja. Pred 2 dena tatko i pocna da kasla, vcera krena T, 2 pati bea na klinika i ne mu davaat Tamiflu tuku mu rekle- Daleron pij. Denes pak otidoa vo Voena b. mu dale potvrda deka ima grip pa edvaj zemaa lek. Znaci cekaat ... koj e uporen ke mu dadat, a koj ne saka da ceka ke si kupi sam! Sramota.

Баш срамота!
И плус давање на Тамифлу на сите, и болни и здрави, благ ужас!

Како помина внуката?
So teska kl. slika za gip. Visoka T, kaslanje, bolki vo grlo ... ama fala bogu sega e OK.
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 54
Локација : sk
Поени : 27454
Registration date : 2009-09-25

Свински грип !! - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 37 Empty22.11.09 14:22

Па и мене ме плаши неорганизираноста повеќе од грипот,додека се објасниш со тоа докторите може јабана да отидеш....


Дамјана каде учи внуката?Затоа што и во одд. на син ми има многу болни деца ама досега никој не дијагностицирал СГ
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30374
Registration date : 2008-07-29

Свински грип !! - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 37 Empty22.11.09 14:27

калинче грипот е многу повеќе раширен од она што слушаме како бројка официјална!Во одделението кај Елеонора цела недела има 7 ученици отсутни а во одделението на внука ми која е осмо одделение има дури 15 деца отсутни цела недела!Ама во секое одделение се отсутни над 30% од учениците поготово во школово каде оди ќерка ми!Се фрапирав кога го слушнав ова а сигурна сум дека не се отсутни баш за да се заштитат од инфекција туку напротив повеќето се болни со висока Т!Реалната бројка е многу,мноогуу поголема за жал!Охрабрувачки е тоа што фала му на бога се опоравуваат и се враќаат на училиште,барем оптимизам влева тој факт!
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 54
Локација : sk
Поени : 27454
Registration date : 2009-09-25

Свински грип !! - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 37 Empty22.11.09 14:34

И кај нас е исто,болни деца се 6 во одд. на син ми,а кај ќерката(матурантка е)веќе две недели доаѓаат на настава само 8-9 деца...секој ден ги бројат и толку-никому ништо
Вратете се на почетокот Go down
Pravopis
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 5
Age : 52
Локација : Скопје
Расположение : сончево, со повремени наоблачувања ;)
Поени : 26685
Registration date : 2009-11-22

Свински грип !! - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 37 Empty22.11.09 14:39

Jasmina, Mina...тоа што има толку отсутни деца не мора да значи дека се заболени од сг. Секогаш во ноемрви е истата ситуација, токму тоа е месецот кога има најмногу обични вирози, настинки. Ова ти го кажувам затоа што и јас работам во училиште и знам дека најмногу болни има во овој период и потоа во рана пролет. И исто така знам дека кај децата што се родени во овој период нема кој да им доаѓа на роденден зашто сите дечиња се болнички Smile. Секоја година е исто, само што годинава се појави страшнава болест од која на сите ни` се крева косата на глава и која што ја бараме и каде што ја нема Smile.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30374
Registration date : 2008-07-29

Свински грип !! - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 37 Empty22.11.09 14:45

Правопис јас не реков дека се сите деца болни од с.г. туку дека има доста отсутни!Инаку знам за периодов,имам работено во градинка а по моите деца добро ми е познато дека е ова сезона на грип и настинки!Зборот ми беше дека јас не верувам дека сите се од обична вироза и дека неорганизираноста на државава во поглеед на испитувањето на сомнителните случаи,лечење во домашни услови,давање на Тамифлу на ,,ветер само ја маскира реалната бројка на заразени!По десетти пат ќе кажам дека пак ме радува фактот што дечињата го прележуваат како вироза класична и дај боже да си остане така!Тука ќе споменам за познаниците на свекрва ми погоре пишав,двајцата доктори од клиника детево им се разболува со не многу висока Т и веднаш испитале дали е или не е с.г.се покажало дека е заразено детево со свински грип иако им дале Тамифлу докториве не дале и му поминало!За жал не секое дете,човек ја има таа привилегија веднаш да биди пратено на анализи за потврдување или отфрлање дали е или не е свиснки грип,што е навистина мизерно!Можеби некој ќе рече подобро да не знае да си помине туку така ама јас мислам подобро човек да си знае кога веќе прележал грип бар да знае на што е и да си ја ослободи психата дека ете ,,он веќе прележал с.г,,!Во спротивно стравот кај оној што се разболел а не бил теситиран останува да тлее дали се прележал вирусот или не?
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 29204
Registration date : 2009-03-17

Свински грип !! - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 37 Empty22.11.09 15:10

rekov veke ne pisuvam i citam.tolku bese.

mina,ima nacin posle kako da se proveri toa.t.e. dali si prelezala sg ili ne.vo ovaa guzva i dzungla da se raboti za mene da ti kazam iskreno jas ne bi barala analiza.ke se proveram posle.aparatot im raboti pod polna parea,tamu ne se znae koj e doktor a koj sestra.sega site izigravaat specijalisti,a pri vakvi guzvi veruvaj deka na rezultatite im izleguvaat trudni mazi.
moze posle preku krv da se proveri dali imas anti tela od virusot.toa se pravi na imunologija so edno bockanje od vena.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30374
Registration date : 2008-07-29

Свински грип !! - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 37 Empty22.11.09 15:28

Васе ја у темава станав ко yarre у Вакцинирање- за или против? hihi hahahaha hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 51
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28684
Registration date : 2009-01-27

Свински грип !! - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 37 Empty22.11.09 15:38

Annabel напиша:
Не знам дали негде низ форумот пишува, ама на темава има многу страни, па да не пребарувам...Дали ако се вакцинираме против СГ - тоа значи дека ќе го поминеме во послаба форма, и дали и натаму сме преносители на истиот без разлика што сме вакцинирани.

Треба да ни дојдат роднини на гости од странство во декември, па ми велат да не се плашиме од нив оти ќе се вакцинирале..

Ako oni ili bilo koj se vakcinira, toa znaci deka 40-80% ima zastita deka nema da go dobie gripot.
(iako od ovoj grip seuste ne im se sigurni procentite, mnogu e rano da se vadi statistika, nova e vakcinata)
Niedna vakcina ne e sigurna zastita od nisto, samo verojatnost.
Se zavisi od organizmot koj ke primi vakcina, dali ke stvori dovolno antitela da go prepoznae gripot i da ne zaboli.

Toa sto oni se vakcinirani, pa moze i ne mora da znaci nisto.

Inaku toj kaj koj fatila vakcinata, ili koj prelezal grip koga ke ozdravi nitu moze da prenese, nitu da zaboli veke.
Od ovoj tip, a ako mutira, Gospod neka pomaga.


Damjana напиша:
MamaMaja напиша:
Damjana напиша:
Lugje ne e tolku problem gripot kolku neorganiziranosta na drzavava. Vnukata imase grip i izleze deka e SG. (18 deca od oddelenie bea otsutni). Togas im rekoa site doma da pijat Tamiflu, ama nemaa simptomi i ne pieja. Pred 2 dena tatko i pocna da kasla, vcera krena T, 2 pati bea na klinika i ne mu davaat Tamiflu tuku mu rekle- Daleron pij. Denes pak otidoa vo Voena b. mu dale potvrda deka ima grip pa edvaj zemaa lek. Znaci cekaat ... koj e uporen ke mu dadat, a koj ne saka da ceka ke si kupi sam! Sramota.

Баш срамота!
И плус давање на Тамифлу на сите, и болни и здрави, благ ужас!

Како помина внуката?
So teska kl. slika za gip. Visoka T, kaslanje, bolki vo grlo ... ama fala bogu sega e OK.


Dobro, ama sepak pominalo uredno za grip Smile Fala Bogu!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30767
Registration date : 2008-01-27

Свински грип !! - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 37 Empty23.11.09 9:08

virusot mutiral
na nekolku mesta vo svetot i kaj nas vo veles
sto e potragicno otporen e noviod vid na tamiflu
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 28050
Registration date : 2009-05-15

Свински грип !! - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 37 Empty23.11.09 9:30

Како мутирал?? Вчера ништо ни слушав ни гледав немам никаква информација од кај ова сега,е уште ова фалеше
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29324
Registration date : 2008-11-21

Свински грип !! - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 37 Empty23.11.09 9:46

За да си помогнеме едни на други и да си зголемиме имунитет да си пишеме што се си користиме за нас и нашите деца за зголемување на имунитетот сега поради свинскиот грип.

Јас и мм пиеме АБЦ Плус (од Натурал велт) витамини и минерали , по два витамина Ц од 500 мг двапати дневно, Б комплекс , и Ехинацеа капки од Др . Теисс.
За детево Пиковит 3+, витамин Ц од 50 мг, и Киндер Имуно од Др Теисс прашокот.
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 28050
Registration date : 2009-05-15

Свински грип !! - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 37 Empty23.11.09 10:09

Јас пијам многу Ц витамин,олиговит и Б комлекс
А за Филип пиковит сирупче два пати на ден Ц витамин и мед во чајче, Б комлекс витамин му го растварам во млеко, чај од брусница
и секој ден сок од портокали киви и јаболко, појачана му е и зеленчуковата исхрана, многу малку грицки мицки и киндер имун преку еден ден (се плашам и да не претерам).
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 51
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28684
Registration date : 2009-01-27

Свински грип !! - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 37 Empty23.11.09 10:14

biljanag напиша:
virusot mutiral
na nekolku mesta vo svetot i kaj nas vo veles
sto e potragicno otporen e noviod vid na tamiflu

Za ova u svetot, ama za u Veles Свински грип !! - Page 37 69779
Sigurno kaj nas genetski go ispituvale virusot, pa uste u Veles Свински грип !! - Page 37 133239
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30374
Registration date : 2008-07-29

Свински грип !! - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 37 Empty23.11.09 10:16

biljanag напиша:
virusot mutiral
na nekolku mesta vo svetot i kaj nas vo veles
sto e potragicno otporen e noviod vid na tamiflu
биле не во Велес срцка туку во Велс-Велика Британија flower кај нас не може да се стават во ред со овој актулениов а камо ли со мутираниот
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 28050
Registration date : 2009-05-15

Свински грип !! - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 37 Empty23.11.09 10:24

Лапсус може на секого да му се случи.
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29324
Registration date : 2008-11-21

Свински грип !! - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 37 Empty23.11.09 10:56

Навистина мутирал вирусов ама као сега за сега се уште штитела вакцината и реагирал вирусот на тамифлу. Со информацииве што ни ги даваат ептен сме релаксирани у пм. Свински грип !! - Page 37 981783
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29898
Registration date : 2008-06-02

Свински грип !! - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 37 Empty23.11.09 11:29

Свински грип !! - Page 37 127667  Свински грип !! - Page 37 127667  Ме изнасмеавте со Велес. На цела мака, чоек да се насмее малку.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Свински грип !! - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 37 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Свински грип !!
Вратете се на почетокот 
Страна 37 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Споменар-
Отиди до: