Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Јуни 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Свински грип !!

Go down 
+117
BiljanaKK
Sanja_Ivana
rainbow
Lemate
beti.liz
Nataly
elkicka
mamacaci
Damjana
nnatasa
lela
Eci-Peci
Biljana
mamicka
Dara
prettygirl
bile2
Daki
delfinka
Jovana_Skopje
emilija nestorova
sonjamfk
makresanska
bordan
EckaGj
Dali
eli
Lili
biljanag
mami29
Annabel
nata
kiki-riki
smisjana
monabombona
Dragana
redsonja
Janicka
elena-d
strk
mamaAnita
vasidora
Tifani
Maja
Ninicka
Mama Vase
Monika
Sandra_Anja
bubamara
Ves
mama
Elicka
tetovcanka
Majsi
Viki J.N.
Ostoun
Bliznaci
Arhangel
kalinche70
DijanaP
adi
Vesna Blazevska
Kat
obicna
Лејди
Kate77
Kikic
Zvezdicka
Sister
sunset
marina_daniel
Deni
danielaval
bibip
katica
rich_bitch1
baby24
mina32
Ilince
Winki
avanturistka
Misticia
jasmina,mina
Ance-J
Juni08_Andrea
delfin76
MamaMaja
hormonce
macush
Janaxxxx
Lana
Elisaveta
butterfly
soledad
Mama Ane
Јосиф Ф.
Pipolino
magi
Eva Marija
vecki
Anika
kavadarcanka
BILE-ENA
anetapp
Dzena
Emi
Vesnicka
Mila87
Goca
lida
D-r Lidija Pazdrijan
fibimk
ripce
Sun
KATIC
mama X
sneze
121 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Next
АвторПорака
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28664
Registration date : 2009-02-16

Свински грип !! - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 20 Empty11.11.09 16:25

Те молам Весна кажи ми каде да го најдам гелот за суво миење? Како се вика и дали го има низ аптеки???
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 28030
Registration date : 2009-05-15

Свински грип !! - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 20 Empty11.11.09 16:26

Emi напиша:
Monika напиша:

Гледам некои тука премногу се оптеретени со свинскиот грип, не велам дека јас не сум, и јас се плашам пред се за своето дете, ама ајде да си помогнеме едни на други во размена на лични искуства и податоци кои би ни помогнале да го надминеме сето тоа без да креваме паника. Ве молам!!!

licni iskustva momentalno nema mislam, i nedaj boze nikoj da nema iskustvo od gripot.
Site isto se plasime nekoj poise pokazuva, nekoj moze da si prekuti, ama sepak mislam deka forumov e za pisuvaje ne za kutenje Свински грип !! - Page 20 Icon_silent Свински грип !! - Page 20 Icon_silent

Ako se plasam i sum onaka po priroda panicarka ne treba toa da vi smeta, ja otvaram temava cesto i si citam sto pisuvaat drugite, najvise sakam da gi citam mamaVase i mama maja, nekako od niv najvise smireni raboti procitav, ama pak gi razbiram i onie sto se kako mene, sto im prpa Свински грип !! - Page 20 163602

Се согласувам во целост Еми
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29290
Registration date : 2009-02-13

Свински грип !! - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 20 Empty11.11.09 16:41

spored simptomite sto gi pisa Daki , nie doma i sme i ne sme bolni od sv. grip , ama toa najdobro ke go znaeme utre posle analiza na krvta, a do utre ke se lecime od nastinka Свински грип !! - Page 20 94333
se nadevam ke pomineme samo so nastinka Свински грип !! - Page 20 506937
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28595
Registration date : 2009-04-28

Свински грип !! - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 20 Empty11.11.09 16:45

Mila87 напиша:
Те молам Весна кажи ми каде да го најдам гелот за суво миење? Како се вика и дали го има низ аптеки???
Jas go zemav od edna apteka kaj gradska bolnica, no go ima vo site, ima i malo pakovanje za vo tasna da si go nosis. Biosept se vika, maloto pakovanje e od 100 ml i e 60 den, a golemoto e od pola litar i e 145 den. Jas zedov golemo pa ke napolnam pomalecki tubi i za maliot vo skolo.
Da se nadopolnam, ima i vo vero, 100ml za 125 den, a po sostav e potpolno ist so bioseptot.
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29304
Registration date : 2008-11-21

Свински грип !! - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 20 Empty11.11.09 16:50

delfin76 напиша:
spored simptomite sto gi pisa Daki , nie doma i sme i ne sme bolni od sv. grip , ama toa najdobro ke go znaeme utre posle analiza na krvta, a do utre ke se lecime od nastinka Свински грип !! - Page 20 94333
se nadevam ke pomineme samo so nastinka Свински грип !! - Page 20 506937

Што бе Делфин како сте? Сте имале контакт со некој болен или? Ќе одите на инфективно ? Пиши како сте поминале ?
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30354
Registration date : 2008-07-29

Свински грип !! - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 20 Empty11.11.09 17:24

денес има 32 нови случаи главно деца на училишна возраст наводно сите се со лесна клиничка слика.Бог знае Свински грип !! - Page 20 121539
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 29184
Registration date : 2009-03-17

Свински грип !! - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 20 Empty11.11.09 18:46

http://www.vest.com.mk/?ItemID=A6852FC406FC92498CD28DA698FE85F8

eve drugarke kako si go krevaat moralot vo kiev.bravo!
a ne nie kako babi nekoi samo se zalime,more i nie treba vaka hihi
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 42
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29670
Registration date : 2008-06-14

Свински грип !! - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 20 Empty11.11.09 18:53

Epa taka i treba! Свински грип !! - Page 20 10380 Go grils!!!
Вратете се на почетокот Go down
monabombona
Прваче
Прваче
monabombona


Female
Број на мислења : 354
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : nasmeana, sakam koga ne e toplo
Поени : 27630
Registration date : 2009-06-29

Свински грип !! - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 20 Empty11.11.09 19:53

Дечки мене ништо не ми е јасно. Како што веќе пишав, јас некој грип прележав неделава (никој не ме прати на инфективно, така да се беше без анализи, а со симптомии на сезонски или каков ли грип-изгорев од Т). Од вчера и малата ми е болна, на лекар исто, без анализи. Вчера ноќта ја поминавме со 40,2 температура. Се јавив пак кај матичната сабајлево, успаничена дали треба да ја носам на инфективно или каде и да треба, одговорот беше, не, таков е вирусот, се очекува висока температура до 3 дена, ја слушнавме нема ништо, чиста е, не ја носи никаде само ќе се доразболете. И во ред. И колку луѓе има така што прават и не се евидентирани. Доколку има два грипа (сезонски и свински) трогаш на телевизија треба да има по два извештаи (за секој по еден) затоа што и овој тн. сезонски не е шала со бројот на заболени а и со симптомите. Или финтата е да се прави пресија заради вакцината? Или има еден? Не ми е јасно? Што ако утре на работа решат да ме вакцинираат против свинскиот, а овој бил свинскиот и јас сум си го прележала? Затоа што јас кога ја замолив мојата матична да ми објасни како го распознаваат, таа рече многу се слични само со анализи, ама по препорака на МЗ матичните лекари треба да ја следат состојбата на пациентот без антивирусна терапија до 7 дена (освен за ризична група) и ако нема подобрување да го пратат на инфективно. А еве и една ученичка денес на работа ми рече, и она и братчето од нешто биле болни, неа без терапија и анализи , а на братчето бидејќи било склоно на обструктивен бронхит, 4 таблети тамифлу, од матична без анализа. Ништо не ми е јасно. Само со лесно нека поминува.
Вратете се на почетокот Go down
Annabel
Прваче
Прваче
Annabel


Female
Број на мислења : 378
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 27269
Registration date : 2009-09-27

Свински грип !! - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 20 Empty11.11.09 20:01

Значи, ако не ти е добро, тамифлу за секој случај....Воопшто не ми се допаѓа ова зашто и ќерка ми е склона кон бронхит...На таквите лекари треба да им ги одземат лиценците...Кај за да завршат побрзо и полесно ни ги клукаат децата со антибиотици, сега и тамифлу без анализа
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30747
Registration date : 2008-01-27

Свински грип !! - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 20 Empty11.11.09 20:19

вчера рекоа на тв дека и сезонскиот и свинскиот грип ке се третираат исто како свински!

а за тетките од киев браво ама браво и за вицот Свински грип !! - Page 20 69779
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 54
Локација : sk
Поени : 27434
Registration date : 2009-09-25

Свински грип !! - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 20 Empty11.11.09 20:58

monabombona напиша:
Дечки мене ништо не ми е јасно. Како што веќе пишав, јас некој грип прележав неделава (никој не ме прати на инфективно, така да се беше без анализи, а со симптомии на сезонски или каков ли грип-изгорев од Т). Од вчера и малата ми е болна, на лекар исто, без анализи. Вчера ноќта ја поминавме со 40,2 температура. Се јавив пак кај матичната сабајлево, успаничена дали треба да ја носам на инфективно или каде и да треба, одговорот беше, не, таков е вирусот, се очекува висока температура до 3 дена, ја слушнавме нема ништо, чиста е, не ја носи никаде само ќе се доразболете. И во ред. И колку луѓе има така што прават и не се евидентирани. Доколку има два грипа (сезонски и свински) трогаш на телевизија треба да има по два извештаи (за секој по еден) затоа што и овој тн. сезонски не е шала со бројот на заболени а и со симптомите. Или финтата е да се прави пресија заради вакцината? Или има еден? Не ми е јасно? Што ако утре на работа решат да ме вакцинираат против свинскиот, а овој бил свинскиот и јас сум си го прележала? Затоа што јас кога ја замолив мојата матична да ми објасни како го распознаваат, таа рече многу се слични само со анализи, ама по препорака на МЗ матичните лекари треба да ја следат состојбата на пациентот без антивирусна терапија до 7 дена (освен за ризична група) и ако нема подобрување да го пратат на инфективно. А еве и една ученичка денес на работа ми рече, и она и братчето од нешто биле болни, неа без терапија и анализи , а на братчето бидејќи било склоно на обструктивен бронхит, 4 таблети тамифлу, од матична без анализа. Ништо не ми е јасно. Само со лесно нека поминува.

Тамифлу за џабе...нормални ли се лекарите...ако требало тамифлу, треба со докажана дијагноза,самиот лек воопште не е наивен особено за деца-не е бонбона,леле што нема да чуе човек,на таа матична а и на сите изгледа им е поарно така ,инаку ќе доаѓа екипа ќе врши дезинфекција а тоа за нив е малтретирање
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31306
Registration date : 2007-11-19

Свински грип !! - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 20 Empty11.11.09 21:44

Mama Vase напиша:
http://www.vest.com.mk/?ItemID=A6852FC406FC92498CD28DA698FE85F8

eve drugarke kako si go krevaat moralot vo kiev.bravo!
a ne nie kako babi nekoi samo se zalime,more i nie treba vaka hihi

e pa ajde nie so sme ko babi ke si ostaneme i ke se "zalime" a koj se oseka spremen neka odi i neka diga moral po ulica. Свински грип !! - Page 20 133239
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 54
Локација : sk
Поени : 27434
Registration date : 2009-09-25

Свински грип !! - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 20 Empty11.11.09 21:55

Не се плашам од грипот толку, колку што се плашам од нашиве доктори,додека делеа антибиотик како чоколада да е ,па сега читам и тамифлу така го даваат...и пази сега..треба да седиш дома со температура 7 дена,ако ти се влоши многу состојбата ќе те испитаат да не имаш грип,а во меѓувреме за тие 7 дена лечи се со лук а и колку души ќе заразиш,па сега немало новопријавени..нема-дури после седум дена кога на некого ќе му биде полошо тогаш ќе има....луда куќа,ете од тоа ми е страв(и ова се го пишувам генерално за сите-да не рече некој лично е )
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31306
Registration date : 2007-11-19

Свински грип !! - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 20 Empty11.11.09 22:31

kluc na vrata kalinche Smile
mesto za panika nema...dobro izvezbana fraza Smile
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 51
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28664
Registration date : 2009-01-27

Свински грип !! - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 20 Empty11.11.09 22:43

monabombona напиша:
Дечки мене ништо не ми е јасно. Како што веќе пишав, јас некој грип прележав неделава (никој не ме прати на инфективно, така да се беше без анализи, а со симптомии на сезонски или каков ли грип-изгорев од Т). Од вчера и малата ми е болна, на лекар исто, без анализи. Вчера ноќта ја поминавме со 40,2 температура. Се јавив пак кај матичната сабајлево, успаничена дали треба да ја носам на инфективно или каде и да треба, одговорот беше, не, таков е вирусот, се очекува висока температура до 3 дена, ја слушнавме нема ништо, чиста е, не ја носи никаде само ќе се доразболете. И во ред. И колку луѓе има така што прават и не се евидентирани. Доколку има два грипа (сезонски и свински) трогаш на телевизија треба да има по два извештаи (за секој по еден) затоа што и овој тн. сезонски не е шала со бројот на заболени а и со симптомите. Или финтата е да се прави пресија заради вакцината? Или има еден? Не ми е јасно? Што ако утре на работа решат да ме вакцинираат против свинскиот, а овој бил свинскиот и јас сум си го прележала? Затоа што јас кога ја замолив мојата матична да ми објасни како го распознаваат, таа рече многу се слични само со анализи, ама по препорака на МЗ матичните лекари треба да ја следат состојбата на пациентот без антивирусна терапија до 7 дена (освен за ризична група) и ако нема подобрување да го пратат на инфективно. А еве и една ученичка денес на работа ми рече, и она и братчето од нешто биле болни, неа без терапија и анализи , а на братчето бидејќи било склоно на обструктивен бронхит, 4 таблети тамифлу, од матична без анализа. Ништо не ми е јасно. Само со лесно нека поминува.

Nema sezonski grip, niz cel svet kazuvaat, samo nasive go tupat.
Da pojasnam.


Vakcinacijata protiv sezonski grip se pocnuva i trae vo tekot na noemvri zatoa sto
sezonskiot grip ja otvara sezonata vo sredina na dekemvri.
Niedna godina nemalo sezonski grip vaka rano, moze da ima drugi virusi, za grip e rano.
Ama ovaa godina nema ni da ima sezonski, mnogu ubavo objasni epidemiolog od Srbija,
deka H1N1 ne dava nieden drug grip da viree dur on hara.
Zato se sto e grip, e H1N1.


A sto se odnesuva do vakcinata, ako sakas da ja primis, i da si prelezala, nema vrska.
Ima i za toa studii za net.


Eve ti kako se raspoznava!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 29176
Registration date : 2008-10-24

Свински грип !! - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 20 Empty11.11.09 22:52

a ako nekoj ima grip a ne gi primeti simptomite t.e si misli deka stanuva zbor za obicen grip i ne prevzeme merki sto ke se sluci?
gripot e od minliva priroda ili zavrsuva sekogas tragicno?
Вратете се на почетокот Go down
BILE-ENA
Прваче
Прваче
BILE-ENA


Female
Број на мислења : 395
Age : 52
Локација : skopje
Поени : 28712
Registration date : 2008-11-20

Свински грип !! - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 20 Empty11.11.09 22:55

Lele delfinka,site samo povtoruvaat deka vo 70-80%gripot e so lesna klinicka slika i se pominuva takareci na noga,dodeka drugiot del e so sredna tezina i premnogu mal e so komplikacii.Posle sedum dena si zdrava ko dren.(nedaj boze nekoj da go fati)
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 51
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28664
Registration date : 2009-01-27

Свински грип !! - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 20 Empty11.11.09 22:57

delfinka напиша:
a ako nekoj ima grip a ne gi primeti simptomite t.e si misli deka stanuva zbor za obicen grip i ne prevzeme merki sto ke se sluci?
gripot e od minliva priroda ili zavrsuva sekogas tragicno?


У скраја да е!
Може да се случи симптомите да бидат толку слаби, да не ни знаеш дека е грип.
Никому ништо, кај повеќето и поминува со температура, истоштеност и ништо друго особено.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28998
Registration date : 2008-11-02

Свински грип !! - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 20 Empty11.11.09 22:58

Ajde bre zeni ne panicete od mene nema pogolema panicarka ama rekov so sakalo neka bide pa ne sme sami na svetot kolku luge se bolni greota, a i ne e tolku strasen gripot poznavam 4 cleno semejstvo sto bea vo domasen karantin site bea bolni fala bogu za 1 nedela odat i na rabota i deca vo skolo ajde opustete se ednostavno vnimavajte na higenata jadete ovosje pijte vitamini pa kako ni bilo pisano taka ke bide!
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28998
Registration date : 2008-11-02

Свински грип !! - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 20 Empty11.11.09 23:01

MamaMaja напиша:
delfinka напиша:
a ako nekoj ima grip a ne gi primeti simptomite t.e si misli deka stanuva zbor za obicen grip i ne prevzeme merki sto ke se sluci?
gripot e od minliva priroda ili zavrsuva sekogas tragicno?


У скраја да е!
Може да се случи симптомите да бидат толку слаби, да не ни знаеш дека е грип.
Никому ништо, кај повеќето и поминува со температура, истоштеност и ништо друго особено.

Pa taka de daj boze taka da go prelezis virusot a da ne osetis, isto edne drug primer da vi kazam na 14 god devojci ima potvrdeno svinski grip no vo lesna forma t.e. mnogu malku virusni edinici ima i imase 1 den temperatura isto kako normalen grip nisto ne i e sega e veke podobra! Ne se plasete, obicniot grip e postrasen od ovoj!
I kako toa preku krv proveruvaat dali nekoj e zarazen ili ne???? Ovde nema takvi testovi samo preku bris na grlo i nos bidejki tamu zivee virusot a ne vo krv!?!?
Вратете се на почетокот Go down
Majsi
Прваче
Прваче
Majsi


Female
Број на мислења : 276
Age : 53
Локација : Skopje
Расположение : OK
Поени : 27239
Registration date : 2009-09-18

Свински грип !! - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 20 Empty11.11.09 23:04

Ajde malku posmireno....i mene me fati optimizmot na Mama Vase Свински грип !! - Page 20 767433
Neznam dali slusnavte ili procitavte deka treba da se pravi gargara na ustata dva pati dnevno so topla voda i sol vnatre.Isto taka i so natopeno pamukce od istiot rastvor da se premackaat nozdrite.Bilo mnogu efikasno.Dodeka na malite decinja bidejki neli ne znaat da pravat gargara dovolno e samo da im se stava solen rastvor vo noseto ili aqva maris kapki Свински грип !! - Page 20 592735
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 29176
Registration date : 2008-10-24

Свински грип !! - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 20 Empty11.11.09 23:16

leleeeeeeee me iskaravte
aj veke ja ne prasuvam veke nisto
sorry
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28998
Registration date : 2008-11-02

Свински грип !! - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 20 Empty11.11.09 23:19

Koj te kara tebe be src da mu kazam jas! Свински грип !! - Page 20 69779
Ne stvarno panika vo vakvi sitacii e najmalku potrebna!
P.S Stresot go namaluva imunitetot!
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29420
Registration date : 2008-10-02

Свински грип !! - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 20 Empty11.11.09 23:22

ama ovaa panika so nosenje maski najverojatno e samo vo SK .gledam po drugive gradovi (ne vikam deka ne panicat)ali ne se nosat maski i se koj si odi na uciliste,i site deca se vo gradinka...barem kaj nas nikoj do sea ne otsustvuva...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Свински грип !! - Page 20 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 20 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Свински грип !!
Вратете се на почетокот 
Страна 20 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Споменар-
Отиди до: