Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Јули 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Свински грип !!

Go down 
+117
BiljanaKK
Sanja_Ivana
rainbow
Lemate
beti.liz
Nataly
elkicka
mamacaci
Damjana
nnatasa
lela
Eci-Peci
Biljana
mamicka
Dara
prettygirl
bile2
Daki
delfinka
Jovana_Skopje
emilija nestorova
sonjamfk
makresanska
bordan
EckaGj
Dali
eli
Lili
biljanag
mami29
Annabel
nata
kiki-riki
smisjana
monabombona
Dragana
redsonja
Janicka
elena-d
strk
mamaAnita
vasidora
Tifani
Maja
Ninicka
Mama Vase
Monika
Sandra_Anja
bubamara
Ves
mama
Elicka
tetovcanka
Majsi
Viki J.N.
Ostoun
Bliznaci
Arhangel
kalinche70
DijanaP
adi
Vesna Blazevska
Kat
obicna
Лејди
Kate77
Kikic
Zvezdicka
Sister
sunset
marina_daniel
Deni
danielaval
bibip
katica
rich_bitch1
baby24
mina32
Ilince
Winki
avanturistka
Misticia
jasmina,mina
Ance-J
Juni08_Andrea
delfin76
MamaMaja
hormonce
macush
Janaxxxx
Lana
Elisaveta
butterfly
soledad
Mama Ane
Јосиф Ф.
Pipolino
magi
Eva Marija
vecki
Anika
kavadarcanka
BILE-ENA
anetapp
Dzena
Emi
Vesnicka
Mila87
Goca
lida
D-r Lidija Pazdrijan
fibimk
ripce
Sun
KATIC
mama X
sneze
121 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Next
АвторПорака
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28933
Registration date : 2008-12-05

Свински грип !! - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 14 Empty09.11.09 16:26

Денес во школото на ќерката на моја другарка дошле само 2 деца на настава, прво одделенчиња. А во Ленин до сега 4 позитивни со свински грип Свински грип !! - Page 14 121539
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30384
Registration date : 2008-07-29

Свински грип !! - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 14 Empty09.11.09 16:29

Гоце Делчев е бившо Ленин нели Аника?
Свински грип !! - Page 14 121539
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28933
Registration date : 2008-12-05

Свински грип !! - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 14 Empty09.11.09 16:31

да да, бившо Ленин.

jasmina,mina напиша:
Гоце Делчев е бившо Ленин нели Аника?
Свински грип !! - Page 14 121539
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30644
Registration date : 2009-03-04

Свински грип !! - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 14 Empty09.11.09 16:35

MamaMaja напиша:
Јас можам лично за директорот на Инфективна да кажам дека не му верувам ама баш ич и да не е
некако политички вмешан, он би требало да лета од таму у рок одма!

Сум била у ситуација да седам кај него у ординација со болно дете, не знаевме што му е, имаше
некои 3, 4 години, испадна на крај дека јетрата е оштетена од антибиотици.
Тој Звонко Миленковиќ, со едно косиште ко неандерталец расчупано, му се внесе на
малиот у лице, го прашува нешто, ова мило се исплашило ко глувче ќути, и овој ми се врти
мене ми вика: Детево да не е ретардирано, ништо не разбира!?!!??

После го пипна по јетрата, и со една фаца на грозење на лицето, леле колку е отечена и
јетрата и слезината, лом е, и толку беше се тоа страшно што маж ми сирот на бирото му падна у несвест.

После отидовме кај друг лекар, маж и на Ѓулистана, го прегледа детето, лекови, витамини, се среди се.

И тој неандерталец сега ја у него треба да имам доверба???
Он да биде главен?
hihi hihi hihi hihi Lele Sergej mislese deka e Gargamel od Strumfofi hihi hihi hihi Slucajno nabasa koga bevme na hirurgija na kontrola hihi hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29372
Registration date : 2008-08-31

Свински грип !! - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 14 Empty09.11.09 16:49

добро сега ако имаме било каков грип мораме на инфективна?
нели имаат мерки матичните да проценат дали е свински или сезонски?
се познава во крвна слика?
ништо не знам неинформирана сум, мм има грип а јас сум трудна и плус симона дома
Вратете се на почетокот Go down
Eva Marija
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 151
Age : 44
Локација : skopje
Расположение : top
Поени : 29130
Registration date : 2008-08-13

Свински грип !! - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 14 Empty09.11.09 17:04

Еве јас што добив на маил за вакцината против свински грип:


PROSLEDITE SVIMA KOJE POZNAJETE!

DAKLE: ni pod razno se ne vakcinišite!!!!!!!!!!!!!!
Ovo sam vam na brzinu preveo pismo ovog farmaceuta koje je Nebojsa poslao, oprostite na mogucim greskama u prevodu. Mislim da je ovaj tekst znacajan.
Miodrag S.
______________________________
Ja sam kvalifikovani farmaceut. Istrazivao sam vakcinu svinjskog gripa koju je naša vlada kupila za nas (koristeći naš novac) i koja je sto puta opasnija od svinjskog gripa. Da li znate da su proizvođači vakcine protiv svinjskog gripa zatražili od vlade izuzeće od mogucih tuzbi u slučaju da vakcine uzrokuju štetu na ljudima?

Ako ste napravili vakcinu za koju znate da je deluje, zašto bi vam onda bilo potrebno pravno izuzeće u slučaju nezeljenih posledica na ljudima? Zar to nije veliki znak upozorenja za sve nas? Virus Svinjskog gripa ubio je oko 2 / 3000 ljudi ukupno. Obican gripa ubija 40 000 ljudi godisnje, pa zasto se onda stitimo od Svinjskog gripa a ne od obicnog gripa? Da li to smisla? Zbog cega se onda podize ovolika panika?
Vakcina protiv Svinjskog gripa sadrzi 2 užasno opasne stvari - jedna se zove thimerosol. U njegovom sastavu je 50% žive. Thimeresol se veže na receptore u mozgu, i, zapravo, uzrokuje oštećenja mozga. Je li pametano ubrizgavati thimerosol, i dobiti oštećenje mozga, spustivši pri tom IQ ljudi za 10 bodova, kao i brojna druga ostecenja, kako bi se izbeglo dobijanje gripa koji ubija 95% manje ljudi nego obični grip?
Drugi opasni sastojak Vakcine protiv Svinjskog gripa zove se squalene. Squalene vara vaš imuno sistem da pocne da ubija vase sopstvene celije, što stvara auto-imune bolesti kao što su astma, multipla scelerosis, dijabetes, i hrpu drugih bolesti za koje jos nemamo naziv. Zar je pametno u sebe ubrizgati te stvari, kako bi se izbegao relativno blagi grip, poput svinjskog gripa?
Ako ste trudni zapitajte se ovo - zašto bi uzimali Panvax, kada on sadrži Neomicin sulfat i polymyxin B - od kojih oba pokazuju pozitivne rizike za vase nerođeno dete - kako bi izbegli šta? Blagi grip, koji ubija 95% manje ljudi nego obican grip?
Ja sam stručnjak za kritičku analizu lekova i njihove učinke na ljudima. I neka se neko samo usudi da dodje do mene sa špricom punim Vakcine protiv Svinjskog gripa, ili da dodje blizu moje porodice jer cu je uzeti iglu od njih i probosti ih njom serijom veoma jakih uboda!
Ova stvar je otrov. Nemojte to uzeti. Ne dozvolite da vaši prijatelji to uzmu. Ne dozvolite da vaša porodica to uzme. Ako vas neki idiot u laboratoriju pita: želite li ovu vakcinu, pitajte ga o thimerosolu, o squaleneu, i zašto kompanija koja je to napravila zeli da ima pravno oslobođenje od moguce tuzbe, i onda pogledajte njihova lica koja ce imati izgled tipa: O, boze moja, pa vi ste me izresetali serijom pitanja na koja ja zaista nemam odgovor!

ENGLISH
https://www.youtube.com/watch?v=uR5p_bD3uLc
I'm a qualified pharmacist. I've been researching the swine flu vaccine that
our government has bought for us (using our money, by the way) and its a hundred times more dangerous than the swine flu itself. Something that freaked me out is that several swine flu vaccine manufacturers have asked governments to give them an exemption from lawsuits, in case the vaccine caused harm in people.
If you made a vaccine that you knew worked, then why would you need a legal exemption in case it hurt people? Massive warning sign. They don't believe its safe. The swine flu itself has killed about 2/3000 people total. The regular flu kills 40 000 plus per year- so why are we freaking out about swine flu, and not normal flu? Does that make sense? No. If the regular flu kills 40 000 plus per year, and the swine flu only killed 2/3 000 - then why are governments buying it in advance, giving it to us for free, and giving drug manufacturers immunity to legal cases against them? Does that make sense? No.
The swine flu vaccine contains 2 horribly dangerous compounds - one is called thimerosol. It is made 50% of mercury. It binds to receptors in your brain, and
basically causes brain damage. Is it smart to be injected with thimerosol, and get brain damage, dropping 10 IQ points and going dumb, in order to avoid getting a flu that kills 95% less people than regular flu? No. The other horrible in gredient is called squalene. Squalene accidentally tricks your immune system into killing your own cells, which creates autoimmune diseases like asthma, multiple scelerosis, diabetes, and a bunch of diseases that we don't have a name for yet (because squalene hasnt been used for that long, and we have little data on its effects) - is it smart to inject yourself with that stuff, in order to avoid a relatively mild flu, like the swine flu? No. If you're a pregnant mother about to take Panvax, ask yourself this - why would you take Panvax, when it contains Neomycin and Polymyxin B Sulfate - both of which exhibit positive risk to unborn children - so as to avoid what? A mild flu, that kills 95% fewer people than the regular flu? Look, I'm a funny guy. Yeah, I make good Facebook groups. People join them by the thousands, and laugh. But I'm also a qualified pharmacist. I scored in the top 0.1% of my state in school.
I'm expert at critical analysis of drugs and their effects on humans. And let me be blunt -if someone came up to me with a syringe full of swine flu vaccine, or came near my family with one -I would take the needle off them and poke them with it myself - followed by several very hard punches. This stuff is poison. Don't take it. Don't let your friends take it. Don't let your family take it. If some idiot in a lab coat asks you if you want it, ask them about thimerosol, squalene, and why the company making it wants legal exemption from being sued, and watch their face go into "omg (O my God) I'm being asked serious questions that I don't have the answer to" mode.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30384
Registration date : 2008-07-29

Свински грип !! - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 14 Empty09.11.09 17:09

еве сега кажаа во најмалку 10 основни и средни учлишта има заразени деца,во средно Кочо Рацин Ѓорче има професор,во Партение Зоографски,Васил Главинов,Гоце Делчевкако основни училишта,Ѓорѓи Димитров.....Хемиско средно Марија склодовска,Корчагин итн.... pale
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29908
Registration date : 2008-06-02

Свински грип !! - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 14 Empty09.11.09 17:16

Леле Јасминче...јас ги прескокнав сега вестите, ау ова е веќе страшно! Не знам само до кај ќе догураме вака, еве ние се откажуваме од градинка на извесно време, ама не е до тоа..цел ден висам на форумов и само ја рефреширам темава, веќе се опседнав.Да видиме само на господата од владата кога ќе им текне да затворат и школи и све, барем каква таква превенција ќе направат, помалку ќе се шири..за маски да не зборам, нема да се сетат да ги воведат како обврска на граѓаните, а само толку малку треба за да се делува барем превентивно..
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30384
Registration date : 2008-07-29

Свински грип !! - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 14 Empty09.11.09 17:23

бубамарче што е пишано ќе дојде кај и човек да се скрие!Ти кажувам како паталец за ова повеќе пати имам пишувано на форумов ,трудна со Војдан ја отпишав Елеонора од градинка бидејќи имаше епидемија на крупна сипаница!по три месеци откако се смири сипаницата Елеонора ја фати во пекол 5 дена откако се породив,бегавме ама ни дојде дома!Тоа ми е поука!
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29372
Registration date : 2008-08-31

Свински грип !! - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 14 Empty09.11.09 17:34

страшно е за децата по школите, се надевам ќе го поминиме периодов без жртви

убива 95% помалку луѓе од обичниот грип? верувам дека неиспитана вакцина е опасна, јас не сум заморче да ја пробаат на мене - ама не сум чула до сега обичен грип да убил човек помлад од 70 години - не сум чула ни за постари ама со оглед на староста можно е да умрат од грип
во колкав процент всушност е смртоносен свинскиот грип?
ако сум трудна имам или немам вистинска потреба да се плашам?
зошто јас имам навика да не се плашам од ништо само децата ме менуваат се плашам за нив - за симона за бебето во мешето за сите деца што ги знам и за вашите деца
и за сите деца
можда се хормоните откако бев трудна на симона ги сметам сите деца на светов за мои Свински грип !! - Page 14 69779
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31336
Registration date : 2007-11-19

Свински грип !! - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 14 Empty09.11.09 17:48

a koi se simptomite, kako da znam deka sum faila sinski a ne obicen grip?

ne razbiram ama ic, od sto se umira, od kaslanje, od bronhit....neznam sve mi e izmesano vo glava duri sakam boleduvanje da zemam od strav, ama od kaj znam dali ke projde za 15 dena :(
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30777
Registration date : 2008-01-27

Свински грип !! - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 14 Empty09.11.09 17:52

ministerot denes go gledav rece nema da ima ispituvanja kakov i da e gripot ke se tretira kako svinski i taka ke se leci
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29372
Registration date : 2008-08-31

Свински грип !! - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 14 Empty09.11.09 17:52

во wikipedia ги има
ама незнам дали ако има мм с грип ќе ги има сите или само некои
зошто тој ги нема сите симптоми
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29908
Registration date : 2008-06-02

Свински грип !! - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 14 Empty09.11.09 17:53

Еми, па тешко дека ќе пројде за 15 дена, камо среќа да беше така оптимистички. 
Јасминче, аман бе?  Лелеее..ама не ми дава совеста да ја носам, кога веќе можам да бидам со неа дома, среќа мм ми е газда, па затоа можам да ескивирам. Smile
Мистициа, па одете на лекар, каква стана серозна работава, ми е страв и настинка да ме фати, пошто знам кај ќе ми оди паметот. И всушност, сите неубави исходи на грипот (па дури и со обичниот) се случуваат ради неадекватно и ненавремено лечење..


Последната промена е направена од bubamara на 09.11.09 17:55. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29372
Registration date : 2008-08-31

Свински грип !! - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 14 Empty09.11.09 17:55

http://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%B3%D1%80%D0%B8%D0%BF
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 51
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28694
Registration date : 2009-01-27

Свински грип !! - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 14 Empty09.11.09 18:00

Emi напиша:
a koi se simptomite, kako da znam deka sum faila sinski a ne obicen grip?

ne razbiram ama ic, od sto se umira, od kaslanje, od bronhit....neznam sve mi e izmesano vo glava duri sakam boleduvanje da zemam od strav, ama od kaj znam dali ke projde za 15 dena :(

Се умира, не дал Бог никому, од компликации од воспаление на белите дробови.
Од откажување на белите дробови.
Затоа служат респираторите, вештачките бели дробови, кои на клиника за
инфективни болести ги има цели 16 Свински грип !! - Page 14 412106
На град од 800.000 жители!!!


Misticia напиша:
во wikipedia ги има
ама незнам дали ако има мм с грип ќе ги има сите или само некои
зошто тој ги нема сите симптоми

Виросот на СГ е толку јак што не дозволува ниеден друг грип да вирее.
99% е СГ. А тоа што ги нема сите симптоми скроз изразени може да значи дека е поблага варијанта.

Тоа вчера го објаснуваше епидемиологот на Б92, дека вирусот на СГ ќе биде доминантен следните 3 години.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31336
Registration date : 2007-11-19

Свински грип !! - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 14 Empty09.11.09 18:15

Најголем број на хоспитализираните пациенти се со лесна клиничка слика, која
подразбира симптоми на обичниот сезонски грип.
Кај потешките случаи телесната
температура достигнува до 40 степени и се јавуваат силни и интензивни болки во
коските.
Од ресорното Министерство велат дека лицето кое еднаш го прележало
грипот од тип А (Х1Н1) не може повторно да заболи.
На Клиниката за инфективни болести засега се хоспитализирани 12 лица со
потешка клиничка слика, од кои двајца, покрај потврдата дека се заболени од
грипот имаат и пневмонија.
znaci sega ustvari ako se nakslam mozda imam svinski, ako e tolku opsano neznam zasto na TV samo ne smiruvaat, ne treba skoli da zatvaraat itn.....e sega slusam deka nema da se odi na ekskurzii i slicno
auuuuuu ova e kzoamr brenemase mozda da se plasam volku ako ne slusav na vesti postojano za ova, i tuka se iznacitav.....
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30384
Registration date : 2008-07-29

Свински грип !! - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 14 Empty09.11.09 18:26

ај да ве утешам малку 2006 година прележав грип со компликации како свинскиот кој ги дава со бронхопневмонија,со тешка клиничка слика!Јас мислев дека сум готова верувајте.стигнав до инфективна и таму на пнеумосајд најдоа дека сум прележала грип инфлуенца и тоа во мај!Зезнати се компликациите како што ги имав јас а ги имав затоа што си бев сама крива си го бутнав имунитетот на нула со диети,во исто време спиев со Елеонора која имаше само три години па не фати!Само јачајте имунитет,ништо друго!Така да еве сум сега жива,здрава и ве дружам на форумот flower
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31336
Registration date : 2007-11-19

Свински грип !! - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 14 Empty09.11.09 18:35

mi vika denes koleskata, zemaj vitamin C posto si pusac, da ne te fati gripov .....lele uste ti mi falase Bile Smile da mi go spomnes gripot hahahaha se nasmeavme ama ne ni e seedno, pogotovo ko ke mi dojdat na kasa, sekoj vtor kasla, kiva, brisat nos pa mi davaat pari :( i aj mij race odma, treba da cekam kasata da mi se isprazni pa da odam da se mijam..nemozam da recasm " Izvinete race da izmijam pa ke dojdam Smile
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30384
Registration date : 2008-07-29

Свински грип !! - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 14 Empty09.11.09 18:42

леле па имало техника и во миење раце бре Еми!Денес неколку пати репризираа на РТС!Инаку да се миеле рацете од прилика колку што трае два пати испеана Happy birthday to you а за миењето прво се тријат внатрешниот дел на дланките една со друга па потоа надворешниот дел на дланките па потоа двете дланки прсти со прсти измеѓу се тријат па потоа прст по прст!Се нашали водителката Оливера Ковачевиќ им вика на докторите во емисија,,ехеејј ќе каснам на работа јас вака ако мијам раце секој ден вака,, hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30777
Registration date : 2008-01-27

Свински грип !! - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 14 Empty09.11.09 18:48

emi i mm isto nas dukan na kasa i na sve dr
samo vit c i gel bakteristop go ima vo aptekite onoj znaes se mackas na lice mesto i gi unistuva kolku tolku bakteriite koga vekew nema dr resenie ili maska nema sram za zdravje e toa
treba firmite pa i bolnicite da davaat
nie sme utre na vakcina i ke nosime maski
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31336
Registration date : 2007-11-19

Свински грип !! - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 14 Empty09.11.09 19:19

ova ko nekoj horor film da gledame, so maski, denes na rabota samo antibakteriski sapuni trosevme, cel magacin se isprazni hahaha lugevo ko dosega race da ne mieja, pa sega se isplasija i trljaat li trljaat

jas sepak izgleda ke si ostanam na boleduvanje
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 31000
Registration date : 2008-05-05

Свински грип !! - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 14 Empty09.11.09 19:22

sega bev vo ambulanta guzva nevidena lugeto se veke epten uplaseni .dok vika za sekoe kivnuvanje ili potkasluvanje trcaat odma na lekar od strav, vo apteka sretnav eden kup luge sto kupuvaa maski .mene i taka mi bese strav ama sega epten sum ispanicena
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29478
Registration date : 2008-05-28

Свински грип !! - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 14 Empty09.11.09 19:52

Ajde pomagajte sega poiskusni mami moi! Kako da go jacame imunitetot na bebusov moj!?ima li nekoj proizvod posebno za bebusi mali?
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31336
Registration date : 2007-11-19

Свински грип !! - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 14 Empty09.11.09 20:03

vecki напиша:
mene i taka mi bese strav ama sega epten sum ispanicena

Свински грип !! - Page 14 163602 e sega nema da zaspijam ..........a neznam dali ke mi dozvolat so maska da rabotam??
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Свински грип !! - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 14 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Свински грип !!
Вратете се на почетокот 
Страна 14 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Споменар-
Отиди до: