Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Јули 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Свински грип !!

Go down 
+117
BiljanaKK
Sanja_Ivana
rainbow
Lemate
beti.liz
Nataly
elkicka
mamacaci
Damjana
nnatasa
lela
Eci-Peci
Biljana
mamicka
Dara
prettygirl
bile2
Daki
delfinka
Jovana_Skopje
emilija nestorova
sonjamfk
makresanska
bordan
EckaGj
Dali
eli
Lili
biljanag
mami29
Annabel
nata
kiki-riki
smisjana
monabombona
Dragana
redsonja
Janicka
elena-d
strk
mamaAnita
vasidora
Tifani
Maja
Ninicka
Mama Vase
Monika
Sandra_Anja
bubamara
Ves
mama
Elicka
tetovcanka
Majsi
Viki J.N.
Ostoun
Bliznaci
Arhangel
kalinche70
DijanaP
adi
Vesna Blazevska
Kat
obicna
Лејди
Kate77
Kikic
Zvezdicka
Sister
sunset
marina_daniel
Deni
danielaval
bibip
katica
rich_bitch1
baby24
mina32
Ilince
Winki
avanturistka
Misticia
jasmina,mina
Ance-J
Juni08_Andrea
delfin76
MamaMaja
hormonce
macush
Janaxxxx
Lana
Elisaveta
butterfly
soledad
Mama Ane
Јосиф Ф.
Pipolino
magi
Eva Marija
vecki
Anika
kavadarcanka
BILE-ENA
anetapp
Dzena
Emi
Vesnicka
Mila87
Goca
lida
D-r Lidija Pazdrijan
fibimk
ripce
Sun
KATIC
mama X
sneze
121 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Next
АвторПорака
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30384
Registration date : 2008-07-29

Свински грип !! - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 8 Empty01.11.09 16:50

во Србија имало и градови каде што е прогласена епидемија,прочитав на српски Ало,мм на вести слушал дека во Србија има ненормален замав земено грипов и дека некој професор епидемиолог бил гостин во утринска на РТС и кажал дека превенција е само вакцината!Е некако ме фати паника а одамна немам размислувано за грипов!Инаку 7 деца од едно исто одделение од Чачак заболени се и хоспитализирани со многу тешки симптоми
Вратете се на почетокот Go down
Vesnicka
Полуматурант
Полуматурант
Vesnicka


Female
Број на мислења : 1037
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 29362
Registration date : 2008-08-08

Свински грип !! - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 8 Empty01.11.09 18:06

jasmina,mina напиша:
во Србија имало и градови каде што е прогласена епидемија,прочитав на српски Ало,мм на вести слушал дека во Србија има ненормален замав земено грипов и дека некој професор епидемиолог бил гостин во утринска на РТС и кажал дека превенција е само вакцината!Е некако ме фати паника а одамна немам размислувано за грипов!Инаку 7 деца од едно исто одделение од Чачак заболени се и хоспитализирани со многу тешки симптоми
Sestra mi ke si dojde sega od Srbija.Da da grozno mi e ova so gripov sto go slusame.KOlku i da nekes ke se ispanicis.Ma da i jas trgnav od toa deka stanuav zbor isti simptomi i posledici kako obicen grip .
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30384
Registration date : 2008-07-29

Свински грип !! - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 8 Empty01.11.09 18:19

Господ на помош,како што велат,, ако мечката игра во комшиите ќе дојде и кај тебе,,ама не е работава зафрканција со грипов во Србија
http://www.alo.rs/vesti/20862/Grip_hara_skole_normalno_rade
Вратете се на почетокот Go down
Vesnicka
Полуматурант
Полуматурант
Vesnicka


Female
Број на мислења : 1037
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 29362
Registration date : 2008-08-08

Свински грип !! - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 8 Empty01.11.09 20:14

Grozno,grozno procitav i slusav na TV.Toa e.Jas koga pominuvam pokraj nekogo mnogu blisku zaradi zastita si ja stavam kosata preku nos da ne mu go udisam vozduhot sto go isousta toj.Merka protiv gripot Свински грип !! - Page 8 69779 .
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 54
Локација : sk
Поени : 27464
Registration date : 2009-09-25

Свински грип !! - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 8 Empty01.11.09 20:20

Јас мислам дека треба да почнеме со маски да одиме надвор и тоа без никаков срам,а за не не сметаат хипохондрици владата преку тв да објави дека треба превентивно да се носи маска,50% се намалува ризикот ако носиш маска
Вратете се на почетокот Go down
Vesnicka
Полуматурант
Полуматурант
Vesnicka


Female
Број на мислења : 1037
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 29362
Registration date : 2008-08-08

Свински грип !! - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 8 Empty01.11.09 22:11

I jas se slozuvam vo potpolnost za maskite.Eve sega sestra mi dojde od Srbija i popcna da se slapoti so site doma da gi bacuva jas i rekov ne me bacuvaj zasto si bila vo kontakt baska so avtobus doagase i eve ja sega ljuta mi e.
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 42
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29700
Registration date : 2008-06-14

Свински грип !! - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 8 Empty01.11.09 22:26

Ако почнат да се носат маски по улициве уште толку ке настане паника помегу лугето.Овака секој со својата срека.А да ве прашам нешто?Лани се плашевте вака панично од нормалниот грип?Не.Епа немојте ни сега.Оти ни овој не е поразличен од него.Што и да е ке помине.А до тогаш ке си кркаме витамини,ке си ги миеме рацете почесто и ке се смееме на цел глас затоа што смеењето го зајакнува имунитетот! Свински грип !! - Page 8 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27911
Registration date : 2009-08-23

Свински грип !! - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 8 Empty01.11.09 23:18

eve na vesti javija deka od utre site institucii sto nemale sredstva za zastita ke gi zatvarale, i nisto cudno i ucilistata da bile zatvoreni vo nabrzo vreme dokolku pocne da se pojavuva gripot. KATASTROFA
Вратете се на почетокот Go down
Majsi
Прваче
Прваче
Majsi


Female
Број на мислења : 276
Age : 53
Локација : Skopje
Расположение : OK
Поени : 27269
Registration date : 2009-09-18

Свински грип !! - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 8 Empty01.11.09 23:38

Neznae covek sto da pravi......kolku i da saka da bide relaks od celata situacija sakam da kazam da ne pridava mnogu vaznost nema sansi.Slusajki i gledajki i po TV i na net kosa da se krene na glava.Ova kolku i da sakame da kazeme deka ne e taka srasno ili deka ke pomine epa i nee bas taka ednostavna celata rabota.
Da vi kazam iskreno mene malku me fati prpa ne za drugo se razbira za nasite decinja najveke....zosto slusam deka najpoveke gi faka decata.
Pa kao vakcini ete bile najdobra prevencija....od tao pa epten me faka strav:od edna strana ne se ispitani kako treba pa te faka strav da im stavis ne daj boze posle toa nesto da se desi kogo ke fakas za gusa nikoj, ke ti kazat pa samite ste si stavile nikoj so sila ne ve teral neli....e sega pa od druga strana pa ako ne stavis pa i tuka ne daj boze nesto da fati pa ke ti bide ne krivo tuku djabe ke ti bide i da se utepas posle i sega ajde bidi pameten i pravi kako treba???????
Samo kako treba e prasanjeto sto me maci Свински грип !! - Page 8 121539
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29702
Registration date : 2008-09-16

Свински грип !! - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 8 Empty02.11.09 0:11

Летово тој го прележа свинскиот грип, дома и без тамифлу. Вика дека е обичен грип, малку појак од другите, со болка во грлото, градите, кашлица и висока Т но дека како и секој друг грип поминува. Се лечел со лимон, чај, парацетамол и секако одмор од 7 дена.
Нема место за паника Снеже, каква вакцина какви глупости. Намерно го прават грипов страшен само за да се вакцинират луѓето. Јас никогаш не би се вакцинирала, а камо ли моето дете. Нема шанси.

Прележав ама баш ист ваков грип пред четири години , ми траеше цели две недели , мислев дека умирам .За среќа имав грижливи претпоставени ,добар одмор и со многу мед, лимон , парацетамол, чаеви и топла бања , се се среди .
да се зборуваше тогаш за свински грип hahahaha мислам дека во карантин ќе ме ставеа , се заразија и цимерите од мене , сите по ред го прележавме , со горе долу исти симтоми .
Оттука не паничам толку, за среќа станав и поотпорна , со појак имунитет , а инаку силно верувам дека медиумите ептен потпалуваат ситуација , кажано , прераскажано , секако звучи посилно .
А за здравството секако носи профит , впрочем како и секоја болест .
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29908
Registration date : 2008-06-02

Свински грип !! - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 8 Empty02.11.09 1:00

Дерман човек да нема, само нашите најмили нека ни се добри..
Сега нешто барав по нет, па еве во контекст на вакцината, еден текст од А1..
http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=115161
Вратете се на почетокот Go down
Majsi
Прваче
Прваче
Majsi


Female
Број на мислења : 276
Age : 53
Локација : Skopje
Расположение : OK
Поени : 27269
Registration date : 2009-09-18

Свински грип !! - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 8 Empty02.11.09 1:09

Ova nekako mi doaga kako da nekoj saka da ja procisti malku planetava Свински грип !! - Page 8 758531
Samo gospod da ni gi cuva najmilite Свински грип !! - Page 8 506937 Свински грип !! - Page 8 506937 Свински грип !! - Page 8 506937 Свински грип !! - Page 8 506937 Свински грип !! - Page 8 506937
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29334
Registration date : 2008-11-21

Свински грип !! - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 8 Empty02.11.09 9:47

Дали некој што го прележал св. грип е имун веќе на грипот?
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30384
Registration date : 2008-07-29

Свински грип !! - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 8 Empty02.11.09 12:06

баш сега на вестите на РТС слушнав дека ситуацијата во Србија излегува од контрола и веќе не можат да ги бројат новозаразените,по се изгледа 15% од децата кои одат на училиште се веќе заразени па ќе се затворале и училишта и градинки,чекаат министерството да даде зелено светло за затварањеСвински грип !! - Page 8 121539
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 30132
Registration date : 2008-07-14

Свински грип !! - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 8 Empty02.11.09 12:10

Misalm deka i kaj nas ke zatvoraat Ucilista, taka barem najavija za onie sto ne gi pocituvaat preporakite Свински грип !! - Page 8 121539
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30946
Registration date : 2008-11-06

Свински грип !! - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 8 Empty02.11.09 12:12

Јас сега слушав на радио прва жртва во Хрватска 60 годишен маж..
Искрено многу фама ми се крева со ова свинскиов грип и мислам дека повеќе е медиумски и дека не е до толку опасен како што го прикажуваат. И баш сакам да сум во право Smile
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 42
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29700
Registration date : 2008-06-14

Свински грип !! - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 8 Empty02.11.09 12:14

Jas mislam deka si vo pravo mama Ame.Prva zrtva po pojavuvanjeto na gripov sto bese onamu vo april.Hm pa i ne e tolku strasno.A baska cekaat rezultati za covekot,za da bidat sigurni deka od gripot pocinal.Ne e tolku strasno kako sto izgleda.Ke dojde i ke projde!
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31336
Registration date : 2007-11-19

Свински грип !! - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 8 Empty02.11.09 12:30

kaj nas na rabota pred nekolku dena dojde eden decko nosese maska na liceto, bese malku mornicavo i koleskata se prepoti duri mu kucase Свински грип !! - Page 8 Icon_neutral
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 47
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28989
Registration date : 2009-02-01

Свински грип !! - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 8 Empty02.11.09 12:32

e pa toa e , mozebi tipot ja nosel maskata preventivno da ne se razboli
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30384
Registration date : 2008-07-29

Свински грип !! - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 8 Empty02.11.09 12:33

mama напиша:
Jas mislam deka si vo pravo mama Ame.Prva zrtva po pojavuvanjeto na gripov sto bese onamu vo april.Hm pa i ne e tolku strasno.A baska cekaat rezultati za covekot,za da bidat sigurni deka od gripot pocinal.Ne e tolku strasno kako sto izgleda.Ke dojde i ke projde!
море какво доаѓање мама flower ич да не дојде!пу пу пу pale
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 42
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29700
Registration date : 2008-06-14

Свински грип !! - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 8 Empty02.11.09 12:43

Ne,ne,mislev na celava ovaa fama!!!Ke dojde i ke projde!Loso se razbravme.
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29783
Registration date : 2008-07-20

Свински грип !! - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 8 Empty02.11.09 12:44

Mama Ane напиша:
Искрено многу фама ми се крева со ова свинскиов грип и мислам дека повеќе е медиумски и дека не е до толку опасен како што го прикажуваат. И баш сакам да сум во право Свински грип !! - Page 8 Icon_smile
И јас сум на истото мислење.Па како да не се крева толкава паника, некој мора да го уплаши народот инаку како ќе ги потрошат вакцините, околу кои се вртат милион афери и пари. Мора да ни влеат страв во коски, зошто се повеќе луѓето стануваат свесни за поголемата штета отколку корист од вакцините.
Сите превземаме превентивни мерки за заштита од грипот. Господ да не чува сите, Свински грип !! - Page 8 506937 ама сепак што е многу многу е.
И како што некој спомна погоре сето ова личи на едно „чистење“ на планетава земја, ама јас се прашувам дали со вирусот или пак со вакцините????
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 54
Локација : sk
Поени : 27464
Registration date : 2009-09-25

Свински грип !! - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 8 Empty02.11.09 17:01

Одново да повторам дајте без срам да почнеме превентивно маски да носиме....нема друг излез
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29702
Registration date : 2008-09-16

Свински грип !! - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 8 Empty02.11.09 23:25

kalinche70 напиша:
Одново да повторам дајте без срам да почнеме превентивно маски да носиме....нема друг излез
За тоа сум за, и строго напаѓање на луѓе кои без осет бакнуваат бебиња и мали дечиња !!!!!!!!!!!!!!!!!
Ги карам домашните да не го буткаат детенцево кога сретнуваме некој на улица , пружи раче , ајде прави здраво ...така така , браво ....Уште годинка нема ќе стиска раце на секакви и стари и болни и што ли не ..
свински грип , обичен , сеедно , секој грип е опасен посебно за најмалите и за трудниците.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30384
Registration date : 2008-07-29

Свински грип !! - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 8 Empty02.11.09 23:28

леле ама денес стварно ме фати паника со ова грипов,досега во светот има 500.000 заразени и 6.000 починати од истиот информација изнесена од Светска здравствена организација
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Свински грип !! - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 8 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Свински грип !!
Вратете се на почетокот 
Страна 8 of 40Отиди на страна : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Споменар-
Отиди до: