Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали сте блиски со братучедите?

Go down 
+76
Sandra_Anja
monabombona
adi
kiki-riki
DijanaP
Nine
prettygirl
moja mama
D-r Lidija Pazdrijan
Vale74
Barbie
Diana
eva31
soledad
fibimk
ari
KATIC
delfin76
mina32
mirecv
Mila87
marija*
margarita
BiljanaM
nikolina008
Kitty
MamaMaja
Sanja_Ivana
Anjuska08
Sun
kiki22
ElenaJo
Jovana's mom
Kiki
maskoe
najmila
sneze
wisna
aneta23
tinyyy
hormonce
Mama Ane
Simona's mom
hajdi
marina_m
bica
veki22
Nate_David
Ves
elena-d
Vesnicka
mac@
sanja83
bibe85
sonja28
natasast
Lence
mamalina
Daki
mamicka211
vecki
aleksandra
kavadarcanka
obicna
ZZ
Juni08_Andrea
SonjuS*
rich_bitch1
desi
Sister
natali
beti 24
STAR *
Big Sister
lola
sonjamfk
80 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28404
Registration date : 2009-01-27

Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty10.02.09 23:17

Imam mnogu bratucedi i bevme mnogu bliski, ama kako pominuva
vremeto, nekoi od niv ja smenija klasata, onaa koja najveke ja sakav od
site e pocinata, taka da skoro i da ne kontaktirame poveke. :(
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Kitty
Почетник
Почетник
Kitty


Female
Број на мислења : 85
Age : 43
Локација : doma
Поени : 27925
Registration date : 2009-01-22

Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty11.02.09 14:16

jas so prvi bratucedi se gledam samo ako se sobereme familijarno po nekoj povod.vtori bratucedi ne gi imam videno so godini.
Вратете се на почетокот Go down
nikolina008
Прваче
Прваче
nikolina008


Female
Број на мислења : 310
Age : 40
Локација : nekade
Расположение : podobro
Поени : 28595
Registration date : 2008-09-10

Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty11.02.09 14:19

Па немам први братучеди овде, сите се во различни градови, и не сме баш блиски.А и сите сме на различни возрасти кои некако не одговараат за дружба.
Вратете се на почетокот Go down
BiljanaM
Полуматурант
Полуматурант
BiljanaM


Female
Број на мислења : 727
Age : 37
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 28443
Registration date : 2009-01-02

Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty13.02.09 2:19

Зависи со некои сум блиска оние подостапните а со некои не
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28104
Registration date : 2009-02-07

Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty24.03.09 23:59

Bliska sum so nekoi moi i so na mm bratucedi i mnogu si gi sakam
Вратете се на почетокот Go down
marija*
Прваче
Прваче
marija*


Female
Број на мислења : 235
Age : 43
Локација : skopje*
Расположение : dobro
Поени : 27921
Registration date : 2009-03-03

Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty25.03.09 0:05

bliska sum so nekoi so nekoi ne
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28404
Registration date : 2009-02-16

Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty25.03.09 0:14

Со оглед на тоа дека немам браќа и сестри, братучедка ми, ми ја пополнува таа празнина,може сме блиски зошто и она е единица .Како и да е си ја сакам највеќе на свет flower
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29429
Registration date : 2008-08-02

Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty25.03.09 0:19

Несум блиска со ниеден,си имаме иди ми дојди ми на гости,и толку ,но блискост не!
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28092
Registration date : 2009-02-26

Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty30.03.09 6:49

да и тоа многу,само што далечината ни е проблем,ама одвај чекам сите да ги видам,многу ми фалат,и од на татко ми страната и од на мајка ми,многу ги сакам.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29030
Registration date : 2009-02-13

Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty30.03.09 11:35

prvi bratucedi imam no ne sum bliska
pomali se od mene i sega tek ke pocnat da se zenat pa mozda ponatamu ke sme pobliski familijarno
a so rodninite na mm kontaktirame dosta i mn.si gi sakam nemam predrasudi tvoi moi bratucedi jas gi sakam kako da se moi , a i toj isto taka
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28889
Registration date : 2009-02-16

Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty30.03.09 11:42

bliska sum so bratucedite, so nekoi poveke so nekoi pomalce. ama koga ke se sobereme site, ne znaete kakva zurka paga.... odvaj cekam pak da se najdeme nekade pa da se zurkame
Вратете се на почетокот Go down
ari
Прваче
Прваче
ari


Female
Број на мислења : 184
Age : 36
Локација : daleku od doma....
Расположение : zavisi od vremeto...
Поени : 27919
Registration date : 2009-02-20

Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty01.04.09 13:18

jas ne sum voopsto bliska so bratucedite,mi dojdoa na svadba duri ne gi prepoznav deka mi se bratucedi haha
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29039
Registration date : 2009-02-25

Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty05.04.09 23:56

Zavisi so kogo......ne sum so site bliska,samo so tie sto rastev....i sto mi bea tuka taka so godini!!
Za mene vazi praviloto:koj kako se pokazal prema mene!!!taka i reagiram!
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29762
Registration date : 2008-02-08

Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty07.04.09 1:02

Хехе јас само со еден братучед сум многу блиска и си го сакам, ама ете во саботата во парк ја спукавме троа Smile секако дека се смиривме и дека не си замеривме за изливот на емоции, а пред се мило ми е што си пристапивме со разбирање..
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28001
Registration date : 2009-04-08

Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty15.05.09 3:23

ne bas.cesto se slusame ali ne sme tolku bliski kako na primer da doveram nekoja tajna ili slicno
Вратете се на почетокот Go down
eva31
Прваче
Прваче
eva31


Female
Број на мислења : 246
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : super letno
Поени : 27502
Registration date : 2009-05-11

Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty30.05.09 9:53

so moite bratucedi sum mnogu bliska se gledame cesto srcinja se iako se site pomali od mene se pocituvame mnogu
Вратете се на почетокот Go down
Diana
Полуматурант
Полуматурант
Diana


Female
Број на мислења : 691
Age : 39
Локација : Bitola
Расположение : Замрзнато...
Поени : 28343
Registration date : 2009-02-15

Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty30.05.09 21:20

Јас со првите братучеди не сум блиска имам 4 од страна на татко ми и 2 од страна на мајка ми ама со ни еден од нив не сум блиска,штознам можеби од околностите незнам....Како да живееме во различни светови.2 имам во Шведска тие веке ретко ги гледам а и помали се,2 ми се Гостивар и тие ретко ги гледам исто така доста помали од мене,и двајца се многу блиску тука ама ете не се прифакаме.Тоа е....Па затоа имам други 2,3,4 братучеди или другарки и другари кои многу си ги сакам и кои многу ми имаат помогнато.
Вратете се на почетокот Go down
Barbie
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 27467
Registration date : 2009-06-12

Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty21.06.09 3:53

So bratucedite od strana na majka mi ne kontaktiram.Bratucedka mi zivee vo Bitola(od edniot vujko),a so dvajcata bratucedi(od drugiot vujko),iako ziveat tuka vo Skopje,nemam kontakti.Od strana na tatko mi isto imam trojca bratucedi.So bratuced mi(od cicko mi)kako mali postojano bevme zaedno.Go nemam videno 6 godini.Toj sega zivee paralelno vo Bugarija i vo Spanija.So dvete bratucetki(od tetka mi)kontaktiram.So postarata poretko,a so pomalata pocesto.I dvete se mazeni i imaat deca.Postarata ima dve maski,a pomalata edno masko.Mnogu si gi sakam vnucite.
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27710
Registration date : 2009-06-16

Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty05.07.09 1:45

Со една братучетка бевме многу блиски, од мали.Замина за Канада сега во Јануар и многу ми беше тешко, плачев неколку дена. Секоја вечер зборевме на скајп и дури кога сфатив дека она е срекна таму, дека навистина и е убаво, го прифатив тоа и веке не се секирам.Ако ме нема еден ден да се уклучам, одма ми прака порака на мобилен. Е сега па ми е тешко зашто овој месец ке се мажи, а она е таму сама, нема никој близок, ми покажуваше што си купила облека за денот на венчавката. Сега кога им беше роденден на моиве девојчиња абе уште во игротеката ми прати порака одма да и пратам слики.
Инаку блиска сум и со другите, навистина нема проблем, а не има поприлично, дури 14 сме вкупно, од кои пола сме мажени и женети, оваа во Канада сега ке се мажи и уште една во Германија живее и таа во Август се мажи. Она пак доага дури по два пати во годината, пораки, скајп тоа обавезно скоро секој ден.Ова ми се све од страната на мајка ми, а од кај татко ми имам смо две тетки кои живеат во Австралија и поретко доагаат, они имаат само синови и само со еден братучед од време на време се слушаме зашто тој беше тука пред 2,5 год.
Вратете се на почетокот Go down
najmila
Прваче
Прваче
najmila


Female
Број на мислења : 428
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28628
Registration date : 2008-10-23

Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty05.07.09 6:29

i jas imam 12 prvi bratucedi od na stranata na majkami i mnogu mi e krivo sto nemame nikakov odnos.Sekoj si brka svoja rabota a i moite uste od mali ne distanciiraa i sea nekako bezveze e da se zdruzam,nekako vestacki mi deluva.Pred nekoj den imavme sobiranka familijarno i onaka bas vistinski mi stana krivo sto nemame nekoj kontakt.Jas samo ke ve sovetuvam da si go neguvate kontaktot i da ne dozvolite nisto da ve oddaleci
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30354
Registration date : 2009-03-04

Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty05.07.09 8:58

So nekoi sme bliski,ama so drugi bracedi-da gi vidam na ulica nema da gi poznaam.Steta...
Вратете се на почетокот Go down
moja mama
Полуматурант
Полуматурант
moja mama


Female
Број на мислења : 642
Age : 45
Локација : bitola
Расположение : veselo
Поени : 27463
Registration date : 2009-06-03

Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty05.07.09 9:48

jas sum bliska skoro so site bracedi od strana na tatko mi ne sme mnogu no sum najgolema a od strana na majkami sme poke ama sum najmala
Вратете се на почетокот Go down
prettygirl
Почетник
Почетник
prettygirl


Female
Број на мислења : 71
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : Nervozno momentalno..
Поени : 27470
Registration date : 2009-05-01

Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty08.11.09 1:42

Не сум блиска со моите братучеди бидејки од страната на татко ми-живеат во Америка а од страната на мајка ми- во Италија и Бугарија. Со вторите братучеди ретко се гледам , некои не ги ни познавам...имам братучеди кои живеат 2 улици подалеку од мојата , но не ги знам...штета и жално... Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 365333
Вратете се на почетокот Go down
Nine
Прваче
Прваче
Nine


Female
Број на мислења : 253
Age : 38
Локација : Ohrid
Расположение : Imame dve zapcina a drugi dve ni rastat :-)
Поени : 28166
Registration date : 2009-01-07

Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty08.11.09 7:43

Да многу сме блиски со моите братучеди живееме куќа до куќа и супер ни оди.А мојот сопруг со неговите братучеди не е близок па ни јас не сум.
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27621
Registration date : 2009-08-23

Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty08.11.09 10:30

Da bliska sum iako ednite mi se vo srbija a drugite vo veles, i toa me pravi mnogu srekna Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали сте блиски со братучедите?
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: