Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали сте блиски со братучедите?

Go down 
+76
Sandra_Anja
monabombona
adi
kiki-riki
DijanaP
Nine
prettygirl
moja mama
D-r Lidija Pazdrijan
Vale74
Barbie
Diana
eva31
soledad
fibimk
ari
KATIC
delfin76
mina32
mirecv
Mila87
marija*
margarita
BiljanaM
nikolina008
Kitty
MamaMaja
Sanja_Ivana
Anjuska08
Sun
kiki22
ElenaJo
Jovana's mom
Kiki
maskoe
najmila
sneze
wisna
aneta23
tinyyy
hormonce
Mama Ane
Simona's mom
hajdi
marina_m
bica
veki22
Nate_David
Ves
elena-d
Vesnicka
mac@
sanja83
bibe85
sonja28
natasast
Lence
mamalina
Daki
mamicka211
vecki
aleksandra
kavadarcanka
obicna
ZZ
Juni08_Andrea
SonjuS*
rich_bitch1
desi
Sister
natali
beti 24
STAR *
Big Sister
lola
sonjamfk
80 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
mac@
Прваче
Прваче
mac@


Female
Број на мислења : 160
Age : 34
Локација : Doma
Расположение : KOGA,KAKO
Поени : 28746
Registration date : 2008-08-12

Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty24.09.08 11:29

ne sum bliska mnogu so tie sto mi se ovde,a so taa sto mi e avstralija sme pobliski,a za toa navistina ke mi bide maka cel zivot.posto komsivkata im e kako sestra na nejzinite bracedi.
Вратете се на почетокот Go down
Vesnicka
Полуматурант
Полуматурант
Vesnicka


Female
Број на мислења : 1037
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 29072
Registration date : 2008-08-08

Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty28.09.08 15:49

Od na majka mi stranata prvite bratucetki mi se tuka vo Skopje i porano bevme pobliski kako pomali aseg ane tolku.A od stranata na tatko mi se vo Srbija a i od majka mi podalecnite pa taka da kolku sto dalecinata dozvolila tolku.Sega so msn i kompjuter poveke od porano.
Вратете се на почетокот Go down
elena-d
Полуматурант
Полуматурант
elena-d


Female
Број на мислења : 646
Age : 34
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 28786
Registration date : 2008-08-20

Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty29.09.08 3:36

So onie sto mi se od kaj tatkova strana sum mnogu po bliska za razlika od onie od kaj majka mi,ne znam zosto taka no mozebi zosto so tie od kaj tatko mi se mi generacija i so nekoja godina postari od mene a drugite se se pomali od mene.

Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 As1cCAx0g410000MDAwMTUwbHwwMDA1NDZkfHZlcmVuYSBzdW0gMyBuZWRlbGkgaSAxIGRlbg
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29412
Registration date : 2008-09-16

Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty01.10.08 23:00

Bliska sum so bratucetka- od sestar na majka mi , kako sestra mi e , mi gi znae site misli, ako ne se vidime tri dena i dvete kriza ne faka , i so uste edna -od sestra na tatko mi , no taa e vo Sk. pa se slusame , se gledame poretko. Tie dve mi se nekako najiskreni , drugite se mali i nemame bas muabet .
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Полуматурант
Полуматурант
Nate_David


Female
Број на мислења : 1166
Age : 37
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 29114
Registration date : 2008-07-10

Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty01.10.08 23:09

pa jas vo prilep imam samo edni bratucedi po tatkomi i tie se pomali od mene sedat kaj majkami vo istata kuca sao na 1 vi sprat, a drugite koj sk, florida, srbija,kavadarci,negotino i ohrid ne se gledame mnogu cesto,a inace se slisame na recisi sekoi 3-4 dena preku skajp pa taka razmenuvame nekoj muabet staro novo..
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Прваче
Прваче
veki22


Female
Број на мислења : 457
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28717
Registration date : 2008-08-20

Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty09.10.08 10:19

si kontaktiram so bratucedite e sega ne sum tolku bliska kako porano ne mozeme tolku cesto da se gledame bidejki po stranstvo zaminaa ali koga si idat obavezno se gledame a i preku internet ostvaruvame kontakti.
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29032
Registration date : 2008-07-16

Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty07.11.08 12:38

јас со некои братучеди да со некои не...зависи тоа од многу работи...дали имаме исти интереси гледишта итн...но сепак мислам дека доволно е само да ги испочитувам некојапосебна блискост па и не ми е потребна искрено....
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28794
Registration date : 2008-10-30

Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty07.11.08 12:52

јас со една братучеда сум многу блиска ама сега е во странство и не можеме да се гледаме ама добро е што со интернетот си остваруваме контакти
Вратете се на почетокот Go down
hajdi
Полуматурант
Полуматурант
hajdi


Female
Број на мислења : 522
Age : 38
Локација : Kicevo
Расположение : odlicnoo
Поени : 28715
Registration date : 2008-08-16

Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty07.11.08 12:57

јас не сум мн блиска. По мајка ми сме 12 први братучеди од кои 9 се машки а само 3 женски (2 имаат по 11 год), и не се гледаме често. а по татко ми сме 5 први братучеди, но двајца се мн постари од мене (дури имам и внуци),а 1 е помал од мене
Вратете се на почетокот Go down
Simona's mom
Полуматурант
Полуматурант
Simona's mom


Female
Број на мислења : 571
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 28798
Registration date : 2008-08-17

Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty14.11.08 23:45

Тројца од моите први братучеди живеат во странство и се гледаме само преку лето,само еден е во МК.Кога бев тинејџерка ,уживав да излегувам заедно со нив,зашто се постари и ми беше многу интересно.Сега секој од нас е преокупиран со свое семејство и работа и потешко е да одржи блискоста..
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30656
Registration date : 2008-11-06

Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty20.11.08 12:17

Не многу. чисто за родендени ако се видиме со оние од страната на татко ми, а тие од страната на мајка ми се сите во странство и еднаш во годината дали контактираме, а не чини.
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28833
Registration date : 2008-08-31

Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty20.11.08 12:49

Од страната на татко ми сите се во Скопје ,а се гледам само со 1 братучетка најчесто, со другите само по родендени и свадби,а од кај мајка ми сите живеат во Делчево и се гледам кога ќе одам таму или ако дојдат навака. Се слушаме,ама не е како кога бевме деца. Едвај чекав да дојде некој празник или летен распуст и цело лето таму. Тие постари од мене,па јас шетање со нив, мирно место, до доцна навечер шетање или кога ќе се сетам само колку седевме на улица...смеи, вицови, жмурки... Убаво време. Инаку, со сите си правам муабет,немам некои замерки со нив.
Вратете се на почетокот Go down
tinyyy
Прваче
Прваче
tinyyy


Female
Број на мислења : 230
Age : 38
Локација : Не многу далеку од дома
Расположение : Среќно вљубена
Поени : 28458
Registration date : 2008-10-08

Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty01.12.08 16:53

Jas si go osekam ko braka i sestri iako sme na ralicni strani site sepak si komunicirame i se postuvame sto e najvazno.
Sega si imam i vnucinja od niv , srcenca mi se gi sakam beskrajno !!!
Вратете се на почетокот Go down
aneta23
Прваче
Прваче
aneta23


Female
Број на мислења : 170
Age : 44
Локација : chicago,usa
Поени : 28365
Registration date : 2008-10-29

Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty01.12.08 17:34

jas sum si bliska so site bratucedi samo sto so nekoi poveke komuniciram a so nekoi pomalku.I so nekoi bratucedi na mm sum bliska iako toj ne e.
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29762
Registration date : 2008-02-08

Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty01.12.08 18:28

Се оддалечив и од оној братучед со кој бев блиска Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29044
Registration date : 2008-11-21

Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty01.12.08 18:30

не сум била никогаш блиска со братучедите сите си бркавме од мали своја работа , и сега се гледаме на свадби само и случајно во град.
Вратете се на почетокот Go down
najmila
Прваче
Прваче
najmila


Female
Број на мислења : 428
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28628
Registration date : 2008-10-23

Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty01.12.08 19:34

Ne sum bliska so moite bratucedi i nekogas mi e zal i krivo zosto e toa taka.Od stranata na mojot decko gledam kakva komunkacija ima so svoite rodnini,znaci sekoj den se slusaat ako nemaat vreme da se vidat,i si vikam zosto kaj mene ne e e toa taka Neutral Kako golema familija se pomagaat vo dobro i vo zlo i bas mi se dopaga taa bliskost.Kaj mene ne e taka mozebi zatoa sto moite poretko kontaktiraat pa ete nekako i nie sme prinudeni na takov odnos
Вратете се на почетокот Go down
maskoe
Прваче
Прваче
maskoe


Female
Број на мислења : 161
Age : 40
Локација : stip
Расположение : sekogas super
Поени : 28466
Registration date : 2008-10-13

Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty01.12.08 20:18

Epten sum bliska so bratucedite.Kako braka i sestra mi se.Cesto se gledame, a i snaami za bratuced ja sakam ko da mi e sestra.
Вратете се на почетокот Go down
Kiki
Полуматурант
Полуматурант
Kiki


Female
Број на мислења : 972
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : :)
Поени : 29593
Registration date : 2008-05-15

Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty02.12.08 16:23

porano mnogu bevme bliski, sega so tekot na godinite ne se gledame tolku mnogu cesto, ama koga ke se vidime povtorno si ja cuvstvuvam blizinata so niv
Вратете се на почетокот Go down
Jovana's mom
Прваче
Прваче
Jovana's mom


Female
Број на мислења : 489
Age : 54
Локација : Kocani
Поени : 29035
Registration date : 2008-07-02

Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty15.01.09 13:29

Многу сум блиска со една моја братучетка која е омажена во Англија и има бебуш! Секој ден се слушаме на skype и си муабетиме, а кога идат, прво доаѓа кај мене, па потоа кај мајка и hihi !
Вратете се на почетокот Go down
ElenaJo
Почетник
Почетник
ElenaJo


Female
Број на мислења : 84
Age : 42
Локација : Тетово
Расположение : Super, rasteme :) ....
Поени : 28170
Registration date : 2008-12-03

Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty15.01.09 14:10

Јас сум блиска со сите мои братучеди но особено со братучедите од страната на мајка ми а од страната на татко ми со сите сум ОК но како мајак и татко ми се едниот чичко и стрина а воедно и братучед ми. Имав многу лоча судбина така да нивната подршка и близина ме охрабруваат
Вратете се на почетокот Go down
kiki22
Прваче
Прваче
kiki22


Female
Број на мислења : 173
Age : 37
Локација : tamu nekade
Поени : 28023
Registration date : 2009-01-07

Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty15.01.09 22:49

Jas so site sum vo dobri odnosi kontaktirame nisto posebno samo so edna bratucetka sum taka po bliska
Вратете се на почетокот Go down
Sun
Полуматурант
Полуматурант
Sun


Female
Број на мислења : 717
Age : 41
Локација : skopje
Поени : 28621
Registration date : 2008-10-12

Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty21.01.09 19:59

па не можам да кажам дека сум нешто посебно блиска.може да се слушнеме по телефон,и толку.се гледаме ретко.
Вратете се на почетокот Go down
Anjuska08
Полуматурант
Полуматурант
Anjuska08


Female
Број на мислења : 1027
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : ОК
Поени : 28385
Registration date : 2008-11-29

Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty09.02.09 17:14

Имам многу братучеди, со некои од нив сум навистина блиска, а со некои не сум се видела ниту пак чула долго време.
Вратете се на почетокот Go down
Sanja_Ivana
Полуматурант
Полуматурант
Sanja_Ivana


Female
Број на мислења : 962
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 29603
Registration date : 2008-05-09

Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty10.02.09 21:32

NE sum bliska bas so bratucedite, odvreme navreme ke se slusneme ama ne e toa toa, sepak dalecinata si go pravi svoeto, da se vo sk moze bi bilo podrugo, zboram za 1vi bratucedi.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали сте блиски со братучедите?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: