Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали сте блиски со братучедите?

Go down 
+76
Sandra_Anja
monabombona
adi
kiki-riki
DijanaP
Nine
prettygirl
moja mama
D-r Lidija Pazdrijan
Vale74
Barbie
Diana
eva31
soledad
fibimk
ari
KATIC
delfin76
mina32
mirecv
Mila87
marija*
margarita
BiljanaM
nikolina008
Kitty
MamaMaja
Sanja_Ivana
Anjuska08
Sun
kiki22
ElenaJo
Jovana's mom
Kiki
maskoe
najmila
sneze
wisna
aneta23
tinyyy
hormonce
Mama Ane
Simona's mom
hajdi
marina_m
bica
veki22
Nate_David
Ves
elena-d
Vesnicka
mac@
sanja83
bibe85
sonja28
natasast
Lence
mamalina
Daki
mamicka211
vecki
aleksandra
kavadarcanka
obicna
ZZ
Juni08_Andrea
SonjuS*
rich_bitch1
desi
Sister
natali
beti 24
STAR *
Big Sister
lola
sonjamfk
80 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29538
Registration date : 2008-07-28

Дали сте блиски со братучедите? Empty
ПишувањеПредмет: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? Empty21.08.08 10:46

jas sum dosta bliska so edna moja bratucedka od srtana na tatko mi sestra. mnogu si se sakame i od mali sme kako sestri. duri poveke sme se razbirale otkolku so sestra mi. otkako se omazivme malu se promenija rabotite sto e i normalno , no sepak ostanavme isti. si odime na gosti i decata mnogu ne sakaat. sme imale teski momenti ,no ne sme bile vo moznost da si pomogneme no dovolno bilo da se slusneme na telefon i polesno da prebrodime se. sega ne zivee veke vo makedonija i mnogu mi nedostasuva. doaga od vreme na vreme i sreka sto so kompjuterive imame moznost da komunicirame , sekoj den sme na msn i ako ne se slusneme vednas ne faka panika sto e.
kolku vie ste bliski so vasite bratucedi???
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30086
Registration date : 2007-11-14

Дали сте блиски со братучедите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? Empty21.08.08 10:54

јас не сум воопшто блиска...првите братучеди ги гледам само по свадби и (не дај Боже) погреби и толку. а тие подалечните не ги ни знам. додуша, не ни сакам да ги знам
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30303
Registration date : 2007-11-15

Дали сте блиски со братучедите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? Empty21.08.08 11:25

ne sum bas nesto posebno bliska. nitu so onie od kaj majka mi nitu od kaj tatko mi stranata. se pocituvame si odime po rodendeni, slavi i sl. no nekoja bliskost so sekojdnevno slusanje, delenje tajni i sl. nema.
eve denes mi bese na kafe na rabota od edniot vujko kerkata. se sretnavme niz trgoskiov setajki, pa ja viknav kaj mene na kafe. si popravivme muabet i toa e toa.
najbliska sum so sestra mi.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29695
Registration date : 2008-01-28

Дали сте блиски со братучедите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? Empty21.08.08 11:27

Исто Ане - не знам зашто е така , со возрасти сме тука некаде со скоро сите братучеди и братучетки ама немаме некој добар однос, секој си брка своја работа, ама па затоа си имам 2 сестри кои ми се тука.
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29028
Registration date : 2008-07-07

Дали сте блиски со братучедите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? Empty21.08.08 11:43

јас зависи со кој имам со една братучетка сме како сестри , со некој така ретко и се гледаме, незнам зошто можеби и на карактер не си одговараме
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29366
Registration date : 2008-04-22

Дали сте блиски со братучедите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? Empty21.08.08 11:50

Jas sum bliska samo so edna bratucetka a so drugite se gledam od vreme na vreme ama ne sum mnogu bliska a ima i mnogu sto ne gi poznavam
Вратете се на почетокот Go down
Sister
Полуматурант
Полуматурант
Sister


Female
Број на мислења : 930
Age : 48
Локација : источно од рајот
Расположение : зошто си ме мајко родила..
Поени : 29014
Registration date : 2008-07-19

Дали сте блиски со братучедите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? Empty21.08.08 12:02

со еден братучед бев многу блиска,ми беше како брат,но во последно време многу се оддалечивме и многу ми е криво поради тоа.
Вратете се на почетокот Go down
desi
Прваче
Прваче
desi


Female
Број на мислења : 356
Age : 40
Локација : veles
Поени : 28960
Registration date : 2008-06-26

Дали сте блиски со братучедите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? Empty21.08.08 16:02

i jas sum bliska samo so edna od moite bratucedi a so drugite ziveeme ama ne do tolku da si kazuvame se i sekoj den da se slusame ili gledame ne znam zosto a ne sme golema razlika vo godinite.Pa i nemozam na site da im kazam se i so site isto da bidam bliska
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30303
Registration date : 2007-12-29

Дали сте блиски со братучедите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? Empty21.08.08 16:04

не сме блиски бидејки сите се омажени-оженети по други градови,па дури и во странство.се гледаме на заеднички слави и собири ама и тогаш нема кој знае каква комуникација.
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29306
Registration date : 2008-07-11

Дали сте блиски со братучедите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? Empty21.08.08 17:04

Jas sum bliska skoro so site bratucedi...se slozuvame i cesto se gledame..
Sepak dali si bliska ili ne so bratuced/a vo golema mera zavisi i od odnosot pomegu tvoite i nejzinite/ negovite roditeli...dokolku tie odrzuvale dobra vrska megu niv na prijatelska baza i vie ke ziveete..
znaci kazuvam deka i od toa moze da zavisi..no se razbira i ne mora da znaci..
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30039
Registration date : 2008-01-11

Дали сте блиски со братучедите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? Empty21.08.08 17:12

Jas sum bliska so bratucedite od po majkami stranata.site se pomladi od mene.se dodeka ne dojdov ovde cesto spiev kaj niv ili tie kaj mene.redodno navecer ke se soberevme kaj nekoj od nas i ke praevme skara ,palacinki, pici ,ke igravme karti,gledavme filmovi.mi bea kako braka i sestri.eve i den denes tie pak se sobiraat i za se si pomagaat.se slusame cesto na tel.sega na skype i nikogas nema da gi zaboravam.
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29538
Registration date : 2008-07-28

Дали сте блиски со братучедите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? Empty22.08.08 10:21

dodeka ne se omazija-ozenija poveke komuniciravme , a sega od vreme na vreme na svabi i slavi ili mekici. se prasuvam dali ke mi dojdat na rodenden na deteto ako gi pokanam??? a i ima vistina vo toa ako komuniciraat starite ke komuniciraat i mladite.
Вратете се на почетокот Go down
ZZ
Полуматурант
Полуматурант
ZZ


Female
Број на мислења : 528
Age : 53
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 30104
Registration date : 2007-11-14

Дали сте блиски со братучедите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? Empty22.08.08 17:17

ranije, dok sam češće odlazila u makedoniju, bili smo jako bliski..od devedesetih godina, idem sve redje i redje i ta bliskost je polako izbledela..mada, bila sam ovo leto kod njih i super sam se provela..ne mogu da kažem da smo jako bliski, ali ne mogu da kažem ni da više nismo..
ipak ostaje nešto za ceo život, bez obzira na daljinu..
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30624
Registration date : 2008-07-19

Дали сте блиски со братучедите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? Empty22.08.08 19:06

Ne sum bliska i ne ni osejkam potreba. Imam edna sto celo vreme pise sms i doagja ako ne i vratam za nekoe nejzino odredeno vreme, ako me nema odma da se iznasekira. Demek, a to sto ona osejka samo potreba da znae sve i toa mene me nervira. Nemam jas potreba da bidam bliska.
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29337
Registration date : 2008-07-07

Дали сте блиски со братучедите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? Empty22.08.08 20:15

Многу сум блиска со братучедите се слушаме и се гледаме често иако веќе имаат свои семејства некако си останавме да си контактираме па дури и нашите деца се блиски. Ми идат на гости со девојките зашто сите братучеди ми се машки па им сум како сестра а исто се блиски и со сестра ми. Се каниме на родендени и нивните деца си ги сакам многу а и тие мене. кога се зедовме со мм му беше многу чудно први братучеди да се блиски толку пошто он не ни контактира со неговите братучеди, а еве со моиве братучеди е многу близок и ако ги нема неколку дена одма ги каниме на седенка или ние одиме, а нашите родители се многу горди што останавме многу блиски иако некои сме мажени и женети.
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 38
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29155
Registration date : 2008-06-09

Дали сте блиски со братучедите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? Empty22.08.08 21:10

jas ne sum bliska so bratucedite i nikogas ne sum bila no zatoa si ziveeme so 3-4 para na bratucedi od mm sto se bliski so mm
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30710
Registration date : 2008-05-05

Дали сте блиски со братучедите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? Empty22.08.08 22:57

блиска сум со сите инаку сме многу јас сум најстара од сите а најмалата братучетка има само една година
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29190
Registration date : 2008-05-12

Дали сте блиски со братучедите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? Empty31.08.08 0:14

порано со сите братучеди бев блиска и многу си се дружевме,и сега се дружам кога имам време и како ми е резервиран денот оти јас сум далеку и специјално одам на гости кај мајка ми поседувам околу недела дена,некогаш и два дена ама гледам со сите да се видам,многу ми недостигаат ама далечината си го прави своето
Вратете се на почетокот Go down
Daki
Полуматурант
Полуматурант
Daki


Female
Број на мислења : 547
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28735
Registration date : 2008-08-27

Дали сте блиски со братучедите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? Empty31.08.08 0:21

Bliska sum generalno so site bratucedi, mejutoa so ovie od na majka mi stranata sum pobliska mozebi deka se pomali, jas sum najstara.
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28816
Registration date : 2008-08-22

Дали сте блиски со братучедите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? Empty01.09.08 17:08

So site sum dobra i so moite i od mm doagaat i odime ama ne tolku cesto
Вратете се на почетокот Go down
Lence
Прваче
Прваче
Lence


Female
Број на мислења : 125
Age : 52
Локација : ne kazuvam
Расположение : odlicno
Поени : 29267
Registration date : 2008-05-13

Дали сте блиски со братучедите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? Empty01.09.08 22:08

Kako pomali bevme mnogu bliski so bratucedite i bratucetkite od strana na majkami. I sega se slusame ponekogas no ne e toa bliskost da sve si kazuvame. Samo kako si sto si, toa e, a od na tatkomi stranata nemase nikogas bliskost. Odsekogas se osekase nekoja ljubomora od nivna strana i taka da poveketo so godini ne sum gi videla.
Вратете се на почетокот Go down
natasast
Почетник
Почетник
natasast


Female
Број на мислења : 99
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : ok
Поени : 29155
Registration date : 2008-05-20

Дали сте блиски со братучедите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? Empty05.09.08 0:16

со тие што живеат тука блиска сум и почесто се гледаме,а со тие што живеат надвор од државава искрено не толку дури и телефонски не контактираме, а нашите родители си контактираат.
ајде, оправдано е за тие што се подалеку Германија,Австралија,Америка....ама за овие во соседството Србија,Бугарија не е...ама ,па зашто јас да бидам иницијатор за средба,јавување ,тие многупати поминале низ МК одејќи во Грција, па не дошле кај мене дома, не ми се јавиле.
Вратете се на почетокот Go down
sonja28
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 188
Age : 43
Локација : MKD
Поени : 28741
Registration date : 2008-08-11

Дали сте блиски со братучедите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? Empty05.09.08 17:29

Bliska sum so moite bratucedi. Izrasnavme vo ist dvor 6-mina i taka sme posebno povrzani. Skoro sekoj den se gledame i slusame. I so ostanatite sum bliska no, fatija stranstvo pa taka internetot ne zblizuva.A vo princip sakam da sum bliska so bliskite. Jas kontaktiram i so bratucedite na mm iako toj ne e blizok so niv.
Вратете се на почетокот Go down
bibe85
Полуматурант
Полуматурант
bibe85


Female
Број на мислења : 1010
Age : 38
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 28771
Registration date : 2008-08-16

Дали сте блиски со братучедите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? Empty22.09.08 18:09

блиска сум само со една братучетка и многу ми е мака што не сме поблиску таа живее во Скопје ама како сестри сме стално се слушаме пораки и на мсн а со другите си живеам ама не сум блиска
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 29584
Registration date : 2008-03-25

Дали сте блиски со братучедите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? Empty22.09.08 18:13

Како помала многу бев блиска со сите братучеди, сега сме сите на свои страни, не сме толку блиски, и поретко се гледаме и поретко се слушаме........
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали сте блиски со братучедите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте блиски со братучедите?   Дали сте блиски со братучедите? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали сте блиски со братучедите?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: