Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дефиниција за добра мајка

Go down 
+35
butterfly
danielaval
macush88
sonja
Mama Ane
Misticia
Ilince
vecki
mamicka Ana
mac@
Kinky
ZeleniCka
Lili
hajdi
bibe85
Daki
daniela
mamalina
Big Sister
Dadi
Goca
mamicka211
viktorija
SonjuS*
rich_bitch1
sashka26
Mimi
wisna
Andrej
beti 24
monice
STAR *
Emilija
obicna
Emi
39 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
АвторПорака
macush88
Прваче
Прваче
macush88


Female
Број на мислења : 309
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : 5ка
Поени : 28738
Registration date : 2008-08-19

Дефиниција за добра мајка - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 4 Empty22.11.08 22:27

ех татко ми мене дури и влошки ми купуваше и од страм не зборуваше за секс со мене ама ми водеше рачун стално. еден ден ако ми задоцнеше ќе ми речеше имаш влошки. и онај строг поглед (само ако правиш нешто што не треба) и после си фатив дечко и сио одев околу две години и веќе јасно му беше на тато шо и како правам ама барем знаеше со еден сум ќе знај на кој да му ја крши глата. хахаха. hihi
и после се скарав и одма по 3 -4 месеци тагување се фатив со мм и така.хахаха. а со сестрами со која сме разлика околу 20 години си праев за се муабет. најотворено како со другарка. и она се ми кажуваше. и сега сакам да го искористам овој момен за да си ја поздравам сестра ми која мн ми помогна во животот и стално била тука за мене фала ви на сите ( емитирам како на телевизија да сум) хахаха hihi вечерава втор ден мензиз ај јас мајтапи качам цел ден. шо да прам расположена сум не ме боли мешето( а тоа е реткост)
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Прваче
Прваче
danielaval


Female
Број на мислења : 369
Age : 40
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 28414
Registration date : 2008-11-21

Дефиниција за добра мајка - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 4 Empty07.09.09 0:22

секоја мајка е добра за своето дете го мисли најдоброто ги прави најдобрите работи за детето да биде среќно
мојата мајка си ја сакам најмногу на свет секогаш сум била блиска со нејзе и со таткоми се грижеа за мене и братми да одиме по прав пат секогаш е тука и ден денешен ми помага за се во секојдневните обврски околу децата не исраснале сами со такоми без ничија помош (мислам свекрва мајка)и сме горди со братми што имаме грижливи родетили се молам на БОГА да и подари живот здравјето не ја служи баш најдобро не би си го смислила животот без неа
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28103
Registration date : 2009-04-12

Дефиниција за добра мајка - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 4 Empty07.09.09 0:35

Од мојата мајка ја имам научено најдобрата дефиниција за добра мајка.Само сакам да сум барем приближно толку добра мајка како што ми е таа мене.Ја имам најдобрата мајка на светот која многу си ја сакам и не би можела а и несакам да си го замислам животот без неа.Секогаш за се ме разбрала,сватила,помогнала.....Фла ти мамичке за се досега што имаш направено за мене,господ здравје да ти даде.
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27588
Registration date : 2009-06-26

Дефиниција за добра мајка - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 4 Empty07.09.09 1:04

Samo da mi pozivee mojata majka..da ne ja izgubam i nejze kako tatko mi..Sekoja majka vo ocite na svoeto dete e sveto bitie..
Вратете се на почетокот Go down
Dzena
Прваче
Прваче
Dzena


Female
Број на мислења : 391
Age : 49
Локација : домче
Расположение : пааa, не баш добро:((
Поени : 27677
Registration date : 2009-04-26

Дефиниција за добра мајка - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 4 Empty07.09.09 1:37

Ако почнам јас да пишувам за мојата мајка ќе нема да ме собере ниту еден портал или форум или интернет страна за да напишам се за неа.Само ќе и кажам ФАЛА ТИ МАМИЧКО за се во животот што си направила, правиш и понатака ќе правиш за мене и сестра ми во животот. Од мене направи да бидам вредна, мирна, снаодлива и многу други убави човечки карактеристики во животот со кој што се гордеам. Фала ти за сета жртва што ја правиш и за сите твои откажувања од многу работи во животот за да ми пружиш на мене и на дада убави радости во животот.Има уште многу други работи за да кажувам, но само една реченица ќе кажам МАМО ТЕ САКАМ [u]
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Дефиниција за добра мајка - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 4 Empty07.09.09 9:42

Majkata ednostavno treba da gi sledi potrebite na svoeto dete - ako mu se pie voda na sabajle da mu dade voda a ne mleko (mene taka mi pravea - "voda od sabajle ne se pie, ke pies mleko"), ako saka da si kupi crni patiki da mu kupi crni a ne beli, ako saka vnimanie da mu dade vnimanie a ne pari za na fliperi, ako saka guskanje da go gusne a ne da mu napraj sendvic, ako saka da uci turizam da ne go prakja na medicina za utre da moze da kaze sin mi e doktor, dobra majka e onaa koja ke go VIDI svoeto dete onakvo kakvo so e, a ne onakvo kakvo sto taa zamislila deka treba da bide, da go nasocuva vo zivotot i da go podrzuva uste od BEBE, ako bebeto place ne znaci deka sekogas e gladno, iskakano, izmocano, nekogas saka samo da se gali. Dobrata majka go ostava deteto da bide ona sto navistina e, da si go prifati deteto apsolutno, da ne m nametnuva svoi sodrzini tuku samo da mu gi predlozi, a sto deteto odbere neka bide negova odluka. Eve jas bi sakala sinmi da e profesionalen plivac, no go odnesov i na kosarka i na rakomet i na fudbal i na odbojka i na ping pong, za SAM da odbere sto saka. Utre ako odluci da e i cistac na ulici, ke mu kupam zlatna metla samo da e srekjen, samo da e TOJ. I sekako i jas si imam mani, frlena sum na kariera (sega so bremenosta pomalce), nekogas znam da se izderam (no nikogas da navredam ili fizicki da povredam), ponekogas strogo zapovedam (sin mi veli sum bila kako terminatorka togas), ponekogas nema da zgotvam ona sto mi pobaral zatoa sto nemam vreme, verojatno ima i eden kup raboti za koi ne sum svesna deka gi pravam so nego...si imam i jas maani kako majka, no sum mu dala do znaenje deka sum 24h tuka za nego (znam se da ostavam dokolku mi rece - mamo mi trebas) i se trudam bar 1 h vo denot da posedam samo so nego. Za vozvrat ne baram nisto (ne se osekjam ko zrtva negova, sepak jas sum odlucila da go rodam), a najubavo mi bese koga mi kaza "mamo, jas sakav vakva majka kako tebe da mi se padne".
A za mojata majka...tolku znae zenata, tolku mi dade, kolku i da sakav da e poinaku...majka mi nikogas ne me prifati kako vakva, imase za mene celo scenario smisleno, kako da mi odi zivotot, kako ke se oblekum, kakov maz ke zemam, sto ke rabotam, za fakultet deka ke zavrsam ne ni pomisluvase, deka ke brkam kariera nikako...nekoj svoj film si furase i sekako deka se razocara vo mene, nosega koga ne i obrnuvam vnimanie na nejzinite hirovi konecno me prifati, no na 31 god ne mi treba majka koja ke me poddrzuva, znam sama da si dadam poddrska, znam i na site okolu mene da im dadam poddrska...sega si gi cuvstviuvam silite, sega...sega ona se potpira na mene zasto vide deka site ovie godini bev vo pravo....no sto mi vredi sega?
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28072
Registration date : 2009-04-14

Дефиниција за добра мајка - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 4 Empty12.09.09 19:21

Zal mi e sto si povredena Arma. Si pominala niz mnogu tezok period, i bas koga najmnogu ti trebala majka, ocigledno ne bila tuka da te poddrzi. Potpolno se soglasuvam so toa sto napisa gore, dobrata majka e onaa koja sto ke mu obrnuva vnimanie na deteto, a ne da go pravo olicetvorenie na ona sto taa si go zamislila vo glavata. Sekoj go saka najdobroto za deteto, no ako go pravis kopija od sebe, togas toa ne e tvoe dete so izgraden karakter, nego e tvoj klon i sekogas toa dete nema da znae da si izbere sto e pravilno vo zivotot.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дефиниција за добра мајка - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дефиниција за добра мајка
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: