Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дефиниција за добра мајка

Go down 
+35
butterfly
danielaval
macush88
sonja
Mama Ane
Misticia
Ilince
vecki
mamicka Ana
mac@
Kinky
ZeleniCka
Lili
hajdi
bibe85
Daki
daniela
mamalina
Big Sister
Dadi
Goca
mamicka211
viktorija
SonjuS*
rich_bitch1
sashka26
Mimi
wisna
Andrej
beti 24
monice
STAR *
Emilija
obicna
Emi
39 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29443
Registration date : 2008-07-16

Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty19.10.08 0:30

da emi ama toa sto me plasi e kako sto vika majka mi koga vi bev potrebna ne bev tuka a koga sum tuka se poosamostoeni ste...sakam da kazam deka na decata sekogas mu treba majka ama licnosta se gradi vo detstvoto ottuka trgnuva se zatoa i mi e tesko sto ne sum prisutna vo sekoj mig od negoviot zivot....go propustiv negovoto prooduvanje,karanicata so deteto na ulica,uspivanjeto ,sekoj semeen rucek...
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty19.10.08 0:34

и мене ми е секој ден потежок и потежок, нкогаш си викам да напуштам за да не и фалам, кога доаќам од работа не се одлепува од мене, сака да ја држам во раце а она легнува и се мази со мене, а јас морам да правам ручек, да испеглам нешто пошто купишта се собираат, па кафиња........и да, пропуштаме многу, а тоа боли и знам многу добро како многу боли, ама што би смениле???
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29443
Registration date : 2008-07-16

Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty19.10.08 0:38

Nisto ne bi smenile samo ke ni ostane da ostime na svoja koza kako e da se bide "sovremena majka" ama da ne izleze rabotava koga bea mali i mu bev najpotrebna imase rabota a koga porasnaa nikoj ne me bara...toa mi go kaza edna zena ..napatena
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty19.10.08 0:42

ахххххххххххххххххх, илина оваа тема за пред спиење ептен тешка, ај да одам да си го гушнам прасето
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29443
Registration date : 2008-07-16

Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty19.10.08 0:43

ej emi aj malku dojdi vo kafuleto da te prasam nesto ok?
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29142
Registration date : 2008-08-31

Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty19.10.08 1:04

деф. добра мајка е онаа чии што деца се среќни и способни сами да ги решаваат проблемите на нивните години - секое доба си носи проблеми и обврски треба да ги научиме како да се снајдат

кај мачките добра мајка е онаа што ги дои додека им треба не повеќе не помалку - додека им треба
и што ќе ги научи мачињата да си се измијат и да се сокријат во опасност
а лоша мајка е кога ги одбива прерано и не ги мие додека се мали или кога ги штити премногу и предолго

засега сум добра мајка а иднината ме плаши и губам сигурност........ знаете......... мали деца мали грижи големи деца големи грижи
Вратете се на почетокот Go down
mamicka Ana
Прваче
Прваче
mamicka Ana


Female
Број на мислења : 123
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 28860
Registration date : 2008-07-30

Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty21.10.08 15:22

дознав сега една ужасна вест.........
морам да ја споделам со вас....
една моја многу драга особа го изгуби бебчето...
на почеток на бременоста...
незнаете колку беше пресреќна....
и колку долго го очекуваше...
и колку му се радуваше...

изгуби една битка...
нема да се предаде, знам
знам дека кога ќе дојде време ќе биде добра мајка
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty21.10.08 15:50

Ух...баш ми е жал.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty21.10.08 16:03

Mama Ana, mnogu mi e zal:((
I posakuvam mnogu sila da ja prebrodi zagubata.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty22.10.08 8:53

мама Ана, навистина ми е тешко ова што го прочитав
Вратете се на почетокот Go down
mamicka Ana
Прваче
Прваче
mamicka Ana


Female
Број на мислења : 123
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 28860
Registration date : 2008-07-30

Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty24.10.08 10:41

фала ви на сите...
на никој не треба да му се случат вакви работи...
се надевам дека брзо ќе биде добро...
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30363
Registration date : 2007-11-15

Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty25.10.08 19:35

Emi напиша:
Ane напиша:
daniela напиша:
Сите што имаме деца сме и добри мајки.......Додуша секоја жена вреди и мислам дека нема лоши мајки за своите деца ,каква и да е таа им пружила живот и треба вечно да и се благодарни.

ne bi se slozila so ova zatoa sto ne e samo -rodi me majko i frli me na patot.
ima majki koi ragaat i gi ostavaat vo dom decata. majki koi ragaat ama ne se grizat za niv i navajznoto koe samata go kaza - ne im pruzaat ljubov i vnimanie na decata.
i na kraj onie najlosite - sto gi maltretiraat svoite deca.
ne mozes da kazes deka i tie se dobri majki samo zatoa sto gi rodile i im dale zivot na decata!

ех па ова е веќе одење во крајност, па сигурно Даниела не мислеше баш на тие мајки,
која е таа нормална жена која ќе каже дека мајката што со го оставила детето во дом или на улица да проси е добра мајка,
Ане наоѓаш влакно во јајце, не дека ова што си го напишала не е точно, точно дека тие мајки се МОНСТРУМИ а не добри мајки, ама пак ќе речам, постот на Даниела не се содржи од таа една реченица која си ја цитирала ти.

E pa Emi ja ne sum kako tebe vidovita i da znam sto sakase Daniela da kaze i sto misli. Jas go komentirav ona koe go procitav i razbrav. A dobro da rasuduvam i razbiram - fala bogu uste me drzi pametov. Ne mi treba nicie pojasnuvanje sto nekoj sakal da kaze uste pomalku sto sum trebala da napisam i kako sum trebala nesto da sfatam.

Da ne se povtoruvam - daniela imase napisano deka sekoja majka koja rodila e dobra majka... i deka SEKOJA ZENA kakva i da e... a pod toa SEKOJA se podrazbiraat i tie koi ti gi narece monsturmi itd.
znaci i tie RODILE i tie se MAJKI, bez razlika kako se odnesuvaat kon decata. a ona koe e boldirano osobeno mi bodese oci.
znaci ne moze kakva i da e, a da e dobra majka. vo toa kakva i da e se znae koj se spaga. duri i tie koi gi nabrojav, a koi ne mozam da gi narecam dobri majki.

i toa ne e "baranje vlakno vo jajce" tuku komentar na necij post. a mislam deka ne e zabraneto da se komentira i citira na forumov.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka Ana
Прваче
Прваче
mamicka Ana


Female
Број на мислења : 123
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 28860
Registration date : 2008-07-30

Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty31.10.08 11:35

една мајка што ја познавам кога нејзината веќе поодрастена ќеркичка и побара братче или сестричка и рече дека тоа е лошо, неубаво и подобро да немаат.
проблемот во семејството им е финансиски.

ама ќерката своја ја учи дека луѓето што имаат по 2 или повеќе деца, не ги сакаат исто своите првородени (демек ги сакале помалку), дека помалку ќе и купува облеки, дека нема да може да ја носи на одмор секоја година, туку секоја втора, нема да може да се шетаат многу, затоа што бебето нема да може, дека ќе мора да ги дели работите со бебето. и сл бљувотини.
и целиот разговор заврши дека љубовта што ја осеќа кон ќерка и ќе мора да ја дели на две и автоматски детето дупло помалце ќе биде сакано.!!!
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29142
Registration date : 2008-08-31

Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty31.10.08 22:12

daniela напиша:
Додуша секоја жена вреди и мислам дека нема лоши мајки за своите деца ,каква и да е таа им пружила живот и треба вечно да и се благодарни.

вечно и благодарам на мајка ми што ме родила предвреме веројатно за да се отараси од мене и што ме извадила од болница па ме виткале старците во овчи кожи за да не умрам
вечно и благодарам на мајка ми што еднаш кога имав 25 кила ме пушти до продавница да купам 2 кеси прашак за перење само за да ја оставам да спие и ќе ме убиеше тој ден со таа постапка
вечно и благодарам што ја немам видено трезна одамна незнам од кога
уште вечно и благодарам што и служев како слуга а фала не рече никогаш ниту ќе рече некогаш
вечно и благодарам што сум фрик и не сакам луѓе и се плашам од непознати а и од познати по малку
вечно и благодарам што ме тераше везден да и купувам алкохол и апчиња по што се стекнав со репутација по аптеките и дисконтите
за истите работи вечно му благодарам и на татко ми
а неа на одреден рок додека да оплеска пак и благодарам што се поправи малку од малку откако се роди симона
и да
постојат мајки што не заслужуваат да родат
Вратете се на почетокот Go down
Daki
Полуматурант
Полуматурант
Daki


Female
Број на мислења : 547
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28795
Registration date : 2008-08-27

Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty31.10.08 22:16

Eh za zal ima sekakvi roditeli. Дефиниција за добра мајка - Page 3 121539
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30363
Registration date : 2007-11-15

Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty01.11.08 14:39

lele ana zarem postojat takvi luge. ma bre taa ko moja sveki - ne ragam uste edno oti e masko, a i ne ke mozam dve da gledam Дефиниција за добра мајка - Page 3 509368 a istata taa znae na site da im soli pamet deka treba da rodat barem dve, da ne ostanat na edno detence.

misticia - zalam sto go citam ova. no bog te nagradil tebe so prekrasno kerkice koe ke ti ja dade seta svoja ljubov zatoa si ti dobra majka.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty02.11.08 1:16

Ane напиша:
[

E pa Emi ja ne sum kako tebe vidovita i da znam sto sakase Daniela da kaze i sto misli. .

ок, јас се извинувам што дадов коментар погрешен, можеби е моја грешка, јас ја познавам даниела и занм што сакаше да каже но сега отако ти одговори на мојот пост работите се појасни, а нигде не реков забрането е цитирање, и јас цитирам, затоа е ставена опцијата.

Жал ми е што воопшто на такви жени бог им дава деца, Мистиција навистина ме потресе
Вратете се на почетокот Go down
mac@
Прваче
Прваче
mac@


Female
Број на мислења : 160
Age : 34
Локација : Doma
Расположение : KOGA,KAKO
Поени : 28806
Registration date : 2008-08-12

Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty12.11.08 20:25

postoi i takva definicija?
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty13.11.08 9:47

Ќе кажам само едно нај нај големо благодарам на мојата мајка, што сум ја имала таа среќа да не се штеди за ништо кога станува збор за нејзините деца, што во секој миг била тука за мене, што денес сум лучност каква што сум. Сите деца посакувам да имаат мајка како мојата. Се надевам и моите деца ќе се гордеат еден ден со мене како јас со неа.. Премногу сме блиски, нема ден да не ја видам..
Вратете се на почетокот Go down
sonja
Почетник
Почетник
sonja


Female
Број на мислења : 45
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29243
Registration date : 2008-05-15

Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty13.11.08 10:06

Mojata majka e definicija za najdobra majka na celiot svet.Ne bi mozela da go zamislam zivotot bez nea,sekogas e tuka da mi pomogne,da me razbere,da mi dade sovet,sekogas misli na mene.Nema den da ne se vidime,da ne se slusneme po 10 pati na den........iako blisku ziveeme.
Mnogu ja sakam,srcuska moja.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka Ana
Прваче
Прваче
mamicka Ana


Female
Број на мислења : 123
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 28860
Registration date : 2008-07-30

Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty20.11.08 13:06

site onie sto izrasnale bez majcina ljubov bez razlika dali majkata ne
bila kako sto treba ili ne bila zziva, im e navistina potesko i koga
tie stanuvaat majki, navistina treba poveke da se "potrudat" za da
bidat dobri majki i voopsto dobri luge, zosto najvazzna licnost vo
formiranjeto na eden covek (a toa e koga e dete) e tokmu majkata i
nejzinoto otsustvo e golema dupka vo psihata.

misticia ti si sepak srekna zatoa sto imas edno takvo srculence po doma
kako sto e kerka ti, i toa e ona za sto imas da bides blagodarna.
sigurna sum deka si dobra majka. a site napori sto gi pravis za da bide
taka, se 100 pati pogolemi od onie koi imale od kogo da "naucat" i
imale primer dodeka rastele
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty21.11.08 11:00

mamicka Ana напиша:

nejzinoto otsustvo e golema dupka vo psihata.


дали сум лоша мајка што одам на работа па кога сум втора недела цела недела детето си го ледам само 1 саат одсабајле, а кога си доаќам навечер она веќе спие??
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty21.11.08 12:01

emi taman rabota deka si losa majka a sto ako si doma da nemas na deteto mleko da mu kupis zdravje ke najdes moze poubava rabota da ke bides poveke so milence
Вратете се на почетокот Go down
macush88
Прваче
Прваче
macush88


Female
Број на мислења : 309
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : 5ка
Поени : 28738
Registration date : 2008-08-19

Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty21.11.08 12:26

од наредниов пост може да си помислите дека ја идеализирам мајка ми бидејќи е почината ама верувајте не е така. Мојата мајка Николина беше прекрасна жена, сопруга, мајка и бизнис жена. стигнуваше се да направи. значи стигнуваше да зготви, да оди на работа, ручек да направи, вечера а за чистење беше прав манијак. мораше се да е чисто. една дамка не смееше дома да има. а шо е најчудно никогаш мене не ме тераше да и помагам. јас бев задолжена само за училиштето и да одам редовно на тренинг(џудо и аикидо). кажав во некој друг пост дека до ден денес ми недостасува. и сакам да речам дека и се чудам на нејзината сила. Одеше на работа секој ден заедно со татко ми имаа приватно отворено за теписи и теписони и таму работеше вредно креваше тешко кроеше. едноставно од ништо не се штедеше. иако имаше два инфаркти велеше џабе работи, џабе не седи. а и се дотерваше. обавезно коса средена нокти средени алишта убави. Беше мераклија да си се дотерува, и сакаше јас стално да бидам дотерана, и се разбира тато не дотеран не смееше од дома да излези. Хахаха. и шо е најбитно стално имаше време да одвои за мене. идеше на училиште стално... ме носеше на тренинзи, обавезно секоја година ради бубрезите ме носеа најчесто грција на море... едноатавно можам да кажам дека имав навистина безгрижно децтво. никогаш не бев финансиски оптоварена и никогаш ги немав слушнато да речат моите пред мене дака нема пари. е додуша бизнисот убаво одеше сталноо имаја пари. инаку мајка ми ме роди на 40 години со еден инфаркт со царски и трпела скоро на живо да ја шијат. оти не смееле ваљда ради срцето под општа анастезија да ја стават. само сега си викам нека не се трудеше да биди супер во се само да поживееше свадаба да ми направи и внуката да си ја крени во рацете.... :cry: . од кога почина таа децтвото ми завржи. Иако тато се трудеше исто колку неа. И неможам да го пуштам овој пост а да не кажам дека тато иако маж се научи се да преви низ дома, да чисти да ме пери, да ми готви... најубав спомен ми е секоја зима кога ќе се враќав од училиште само што ќе влезев во зградата ќе намирисав зелник... знаев дека тато направил зелник и ме чека за заедно да јадиме.... ама колку и да се трудеше не можеше да ја замени мама зошто не само како мајка туку и како жена беше незаменлива
Вратете се на почетокот Go down
mamicka Ana
Прваче
Прваче
mamicka Ana


Female
Број на мислења : 123
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 28860
Registration date : 2008-07-30

Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty21.11.08 13:24

Emi напиша:
mamicka Ana напиша:

nejzinoto otsustvo e golema dupka vo psihata.


дали сум лоша мајка што одам на работа па кога сум втора недела цела недела детето си го ледам само 1 саат одсабајле, а кога си доаќам навечер она веќе спие??

најверојатно Еми не ме разбра

сакав да кажам отсуство во смисла за сите оние деца како јас кои имаат растено без мајка. кои немало ни кој да ги покрие ноќе, ни кој да им чита книги, ни да има кој да ги дотера и убаво да си среди и убави кики да направи, и во тешките моменти во животот (кои се многу) да нема на кого да му се поплаче. Имам растено со татко, ама некои работи верувај дека неможе татко да ги направи како што треба. само еден момент ќе ти кажам кога за прв пат добив менстроација, и кога немаш и неможеш тоа да кажеш на татко ти?!!! а сепак мораш.

се надевам ниедно дете да нема да мора да живее така
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дефиниција за добра мајка   Дефиниција за добра мајка - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дефиниција за добра мајка
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: