Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Млеко и млечни производи во текот на бременоста

Go down 
+41
soledad
Sanja ss
kalipso
marija Saltamarska
Vesna Blazevska
Natalija
Snowhite
lejdi
Biljana
ripce
mama caci
anence
Mami4ka
Diana
Mama K
natali
Mirka
Emilija
nelka
CaciCko
radmia
Mimi22
Anjuska08
Sara
Maci***
NatalijaS
marina_m
lila_mk
avanturistka
Sandra
marina_pp
Emi
Ilince
baby24
georgina
obicna
desi
marijajovanova
rich_bitch1
Lili
betavitevit
45 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
Snowhite
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 10
Age : 43
Локација : Prilep
Поени : 26930
Registration date : 2009-08-16

Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Млеко и млечни производи во текот на бременоста   Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Empty16.08.09 13:57

Па и јас тоа се чудам,ако треба да испијам денеска 1л млеко, 1л сок природен, чај, овошје, зелнчук, па потоа има други работи кои се препорачува секојдневно да се конзумираат, на пример по едно јајце во ден, по еден мал компир,треба цел ден само да пијам и да јадам, навистина не гледам логика во сето ова.
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28365
Registration date : 2009-04-28

Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Млеко и млечни производи во текот на бременоста   Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Empty17.08.09 10:31

Do sega ni mleko ni jogurt da vi kazam, sega mi se otvara apetit za mlecni proizvodi, 23 nedela sum, jajca ic, kompir samo przen i toa retko. Inace ima bakterija vo jogurtot no taa ne e opasna tuku e korisna za stabiliziranje na mikroflorata vo organizmot - ste sretnale po golemive marrketi, pa i eden bitolski jogurt ima so bio kompleks (vita mislam bese vo zelena ambalaza) - toa se tie bakterii, i ne mi teknuva sega na toj ovosniot jogurt kako se vikase, reklamiraa na tv za 14 dena sto ja regulira mikroflorata vo zeludnikot i crevata...aj neka mu tekne nekomu...ubavo e toa ako nekoj ima tvrda stolica, hemoroidi ili zapek..pri kraj na bremenost i toa se slucuva.
Вратете се на почетокот Go down
marija Saltamarska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 16
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 26898
Registration date : 2009-08-24

Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Млеко и млечни производи во текот на бременоста   Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Empty24.08.09 23:28

i jas mrazam mleko nikogas ne sum go piela ama so prvoto bebe morav da go pijam pa stavam vnatre cimet zada mi bide poubavo .Sega pak sum bremena ama ne p[ijam mleko tuku jogurt zasto prosto go obozavam .Me plasea deka fontanelata na glavikata ke mu bila meka ama sega ne veruvam vo toa!
Вратете се на почетокот Go down
kalipso
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 127
Age : 43
Локација : ohrid
Поени : 26859
Registration date : 2009-09-23

Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Млеко и млечни производи во текот на бременоста   Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Empty24.09.09 16:31

jas pa samo mleko jadam kiselo po polovin litar dnevno obavezno  a i blago pretezno so neskvik po 2-3 casi nekogas i poveke obavezno nasabajle i navecer
Вратете се на почетокот Go down
Sanja ss
Прваче
Прваче
Sanja ss


Female
Број на мислења : 127
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Mi bilo i podobro
Поени : 27767
Registration date : 2009-03-26

Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Млеко и млечни производи во текот на бременоста   Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Empty24.09.09 17:13

Od pocetok do sega pijam sekoj den i jogurt i blago mleko i jadam i sirenje i kaskaval i voopsto site mlecni proizvodi, moze i za toa mi se dobri zabite
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28031
Registration date : 2009-04-08

Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Млеко и млечни производи во текот на бременоста   Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Empty13.11.09 14:29

lele obozavam jogurt,kisela pavlaka,sirenje,kaskaval sekoj den jadam .bez mlecni proizvodi ne mozam da ziveam.posebno bez jogurt Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31076
Registration date : 2007-11-19

Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Млеко и млечни производи во текот на бременоста   Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Empty01.12.09 0:26

Mene mlekoto koga bev bremena mi imase los vkus, mi se povrakase od nego, neznam dali 2l sum ispila za tie devet meseci pa pak mi potece mleko uste vo 7mesec
ama pa sega milena ne pie melko :( mozda ima vrska

ama jogurt piev epten mnogu sekoj den pa neznam moze 3-4 solji
go obozavav
Вратете се на почетокот Go down
angelce
Прваче
Прваче
angelce


Female
Број на мислења : 114
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 28053
Registration date : 2009-01-04

Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Млеко и млечни производи во текот на бременоста   Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Empty01.12.09 11:10

mene mnogu mi saka dusata kiselo mleko , jogurt i sirenje toa najmnogu sakam pijam i mleko ne mi smeta no kaskavalot ne mozam da go pomirisam ne sakam kaskaval
Вратете се на почетокот Go down
Minamina
Прваче
Прваче
Minamina


Female
Број на мислења : 423
Age : 42
Локација : Makedonija
Расположение : многу срекно
Поени : 28129
Registration date : 2009-02-26

Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Млеко и млечни производи во текот на бременоста   Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Empty01.12.09 21:11

pijam sekoj den mleko
Вратете се на почетокот Go down
sunset
Полуматурант
Полуматурант
sunset


Female
Број на мислења : 556
Age : 46
Локација : mkd
Поени : 28626
Registration date : 2008-10-29

Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Млеко и млечни производи во текот на бременоста   Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Empty02.12.09 12:47

Jas mleko ne pijam,ne samo vo bremenost,nikogas i onaka ne go pijam,pijam jogurt barem 1/2 l dnevno,sirenje,pavlaka,kiselo mleko redovno jadam
Вратете се на почетокот Go down
anence
Почетник
Почетник
anence


Female
Број на мислења : 91
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : често променливо
Поени : 27332
Registration date : 2009-06-13

Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Млеко и млечни производи во текот на бременоста   Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Empty02.12.09 13:04

sekoj den za dorucek dali 2 casi mleko ili jogurt, so sirenje , pavlaka , kaskaval, mnogu konsumiram mlecni proizvodi nekogas mislam dek i preteruvam Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Icon_silent
Вратете се на почетокот Go down
saligrem
Полуматурант
Полуматурант
saligrem


Female
Број на мислења : 715
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 27029
Registration date : 2009-10-30

Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Млеко и млечни производи во текот на бременоста   Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Empty16.12.09 11:55

jas mnogu malku jadam mlecni proizodi blago mleko nikogas nemam pieno sega nemozam da go zamislam . Pijam po 1 casa jogurt vo 3-4 dena toa e se od mlecnite proizvodi. Ginekologot mi dade da pijam kalcium
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Млеко и млечни производи во текот на бременоста   Млеко и млечни производи во текот на бременоста - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Млеко и млечни производи во текот на бременоста
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: