Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Разменување нежности во јавноста

Go down 
+43
Sanja_Ivana
mamicka211
Lidija Angelevska
marina_m
naivnna
Simona's mom
hajdi
Natalija
Nate21
mac@
avanturistka
veki22
bibe85
georgina
kara
Misticia
natali
baby24
Vesnicka
elena-d
bp
ZeleniCka
Kiki
sonja28
biljanag
mamalina
Zvezdicka
Kinky
Sandra_Anja
sonjamfk
Emi
marijana
Freya
aleksandra
beti 24
STAR *
mama
Lili
BaMbYnA
obicna
Nene
SonjuS*
rich_bitch1
47 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Разменување нежности во јавноста Empty
ПишувањеПредмет: Разменување нежности во јавноста   Разменување нежности во јавноста Empty25.07.08 18:15

Женски колку сте отворени со вашиот сопруг/партнер кога сте во јавноста?Разменувате ли нежности од типот на бакнежи,гушканје,допири или сте подискретни?Се викате по име или некако нагалено?

Јас сум мн срамежлива кога сме во град.Без разлика дали сме со друштво во парк,кафич или дома на гости некако се држам понастрана и изливите на емоции си ги оставам за дома :geek: .
За разлика од мене мм е мн отворен.Тој во овие две год каде и да сме не ме нарекол по име,секогаш ме вика злато.Кога седиме некаде ми ја допира косата или ме гали по грбот,или ме има прегрнато.А мене некако ми е незгодно во тие моменти.Што мислите за таквите парови кои наоколу покажуваат колку се сакаат?Ги сметате за лигави и патетични или баш се слатки? baknez
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Разменување нежности во јавноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разменување нежности во јавноста   Разменување нежности во јавноста Empty25.07.08 18:23

RB..баш добра тема..
Епа јас многу често забележувам такви парови кои се лигушат наоколу..на јавни места..и тоа ептен страсно..знаеш се случило да видам низ чаршија како се движат и одеднаш да застанат и тука пред сите да почнат страсно да се галат бакнуваат..па мислам дека грдо изгледа..има места каде тоа треба да се прави..
Што се однесува до мене...не знам мене ми е страм така пред сите да се гушкам..бакнувам..или не знам што..се случило на пример онака краток бакнеж..онака никој да не забележи или за рака да се држеме..ама она да претераме никогаш..сепак со друштво сум излезена и таму сум за муабет..а не да се бакнувам со партнерот..има места каде да се прави тоа.. :geek: baknez
skoka
Вратете се на почетокот Go down
Nene
Прваче
Прваче
Nene


Female
Број на мислења : 430
Age : 36
Локација : Daleku od doma
Расположение : Odlicno
Поени : 29247
Registration date : 2008-05-13

Разменување нежности во јавноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разменување нежности во јавноста   Разменување нежности во јавноста Empty25.07.08 23:44

Разменување нежности во јавноста 115742 stvarno dobra tema RB.Pa vaka ne e glupavo ako se drzat za raka ,da se bakat na obraz,no gledam mnogu parovi na sred pat zastanat se lizat ko da ne se videle 100 godini e toa e ligavo.prvo ne lici a kako vtoro gi gleda postari luge ,mali deca.mislam deka ne e vo red no sepak toa e individualna rabota.
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30684
Registration date : 2008-07-19

Разменување нежности во јавноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разменување нежности во јавноста   Разменување нежности во јавноста Empty26.07.08 1:03

Alal ti temata rich_bitch! :cool:

Nie so maz mi koga kako, nagaleno koga na ime ke si vikneme. Jas mnogu sakam ko ke me drzi za raka... Neznam ni zs... Neutral A on pa mrazi takvi raboti, a ponekad iznenadno ke me gusni. Toa ne e guskanje cel pat nego ke staj raka na ramena i ke me doblizi do nego i ajt... idemo. Na pocetok pojketo taka si se drzevme za raka i si se bacuvavme, a nikade u sred pat... Moze po pat, a ne pred luge... Abe ko se zapoznavme so muz mi uste mi letase pametot... sto da ti kazam... ludilo. Letanje oblaci... :banj:
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Разменување нежности во јавноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разменување нежности во јавноста   Разменување нежности во јавноста Empty26.07.08 2:24

rb jas podpolno ko tebe nikogas me nema receno po ime ednas m urekov dali znaes kako se vikam umre od smeja a jas go vikam po ime ko sum luta a on NE niako inaku za drzenje za raka sekogas guskanje hmm da me pregrne da ama da zastaneme ne ak osme nekade u restorant moze po kicma da me masira onaka po grb nagore nadole Smile me razbiras a ne da pocne da me napaga onaka diskretno ...i znaes sto zapriemtiv koga se zardeluvame vo voz on se simnuva na edna psotojka jas na druga bas sega deka go rece toa mi se vrati filmot sekgoas me bacuva vo obraz nikogas vo usta pred luge ...a inaku pred majak mi ako sum u kujna mijam sadovi i ako dodje me guska od pozadi ili me zakaca za kosa ama majak mi togas raste kako lepce Smile mislam ne napdano onaka epten diskretno jas vikam oki e ali da ima emra kade i sto
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Разменување нежности во јавноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разменување нежности во јавноста   Разменување нежности во јавноста Empty26.07.08 19:49

BaMbYnA напиша:
nikogas me nema receno po ime ednas mu rekov dali znaes kako se vikam umre od smeja a jas go vikam po ime ko sum luta
I jas kako tebe BaMbYnA..Smile hehe inaku srce sekogas si vikame i toj mene i jas nego.. skoka
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-28

Разменување нежности во јавноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разменување нежности во јавноста   Разменување нежности во јавноста Empty27.07.08 11:24

Nie si se vikame Pipus(od pipe,na galeno pipus)
a bas sega imam najpresen primer nekni bevme na svadba i mazot mi, so sekogas bil podiskreten ,cela vecer me guskase me baknuvase,i toa ne bas diskretno,dobro dene ni napadno,ama taka nekako cudno mi bese,oti on nikogas ne sakal vo javnos da pokazuva emocii,ama sirot dekane me gleda skoro ic vo posledno vreme zaradi smenite so mi se na rabota...pa nekako kako da se zazelnal za mene.Ali sepak nemase lizenja i pofakanja,samo me guskase i me baknuvase i za raka me drzese postojano.
A vo princip nikogas ne me guskal i ne me baknuval tolku mn koga sme vo javnost.A ni jas ne sum ljubitel na takvi raboti,ko da treba sega da im pokazuvame na lugeto kolku se sakame.
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29470
Registration date : 2008-06-14

Разменување нежности во јавноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разменување нежности во јавноста   Разменување нежности во јавноста Empty27.07.08 12:20

Немам проблем со културно изјавување на нежности на јавни места. Како на пример дискретен бакнеж, држење за рака, културно прегрнување и слично.
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Разменување нежности во јавноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разменување нежности во јавноста   Разменување нежности во јавноста Empty29.07.08 2:17

hahaaha jas go vikam darlz i majka m igo vika taka sega duri i vika aj javi mi se na darlz Smile haahahahahahah smesno m ie koga ke pomislam inaku ne primetuvam Smile
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Разменување нежности во јавноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разменување нежности во јавноста   Разменување нежности во јавноста Empty29.07.08 9:14

Мене таквите лигавења во јавност без контрола ме вадат од такт, во ред е да се држиме за рака или да бидеме прегрнати, ама да фатиме да се лигушуме додека седиме некаде у кафич рецимо е тоа ми е без везе, не ни личи воопшто, си има место за такви изливи на емоции и тоа се вика - дома. Имаме еден таков пар во друштво , постари се од нас малку, па кај и да сме мука немаат, цурава ќе седне кај него во скут , ќе почнат да се лигушат и не ни можеш со нив муабет да направиш а остај тоа што и сите зјапаат во нив. Се си има граници и непишани правила чисто од култура за однесување во јавност и јас мислам дека секој свесен човек треба да ги почитува, на крај краева во таа средина има и мали деца па тоа стваено на ништо не личи.
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29088
Registration date : 2008-07-07

Разменување нежности во јавноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разменување нежности во јавноста   Разменување нежности во јавноста Empty29.07.08 9:30

јас сум човек што сака да се држи за рака да се гушне и бакне дискретно затоа што едноставно ќе ти дојде имам потреба исто и сопругот но многу дискретно. си се викаме нагалено но без претерувања знаете во јавност си треба да си имаш манири на добро однесување. Стварно ме нервира седење во скут и лижење едноставно лигавење
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Разменување нежности во јавноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разменување нежности во јавноста   Разменување нежности во јавноста Empty30.07.08 0:37

ne vikame za ligavenje i sedni u kafic ko tinejgeri da se ..francuski baknezi ne taka Smile znaes .........
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 39
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29215
Registration date : 2008-06-09

Разменување нежности во јавноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разменување нежности во јавноста   Разменување нежности во јавноста Empty09.08.08 3:10

i jas nesakam takvi raboti se vikame nagaleno isto taka ko ke izlezeme v carsija setame za raka ili nekogas diskretno mm ke me bakni v lice a drugo ne deneska bas zboruvavne za ova so edna drugarka taa se luti sto bratje i snae ko ke mu pojdele na gosti celo vreme se ligavele a i po pat ama to e to individualno e
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29230
Registration date : 2008-06-06

Разменување нежности во јавноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разменување нежности во јавноста   Разменување нежности во јавноста Empty09.08.08 18:21

Ние на галено си викаме „срцка“. Околу разменувањето нежности во јвност само да кажам дека не ми смета доколку тоа е во рамките на нормалата, значи да не е впечатливо (де видете ме).Ние најчесто шетаме или гушнати или фатени за рака, се дешава и да се бакнеме (дискретно нормално) и тоа ми е ОК. А ми смета кога тоа е претерано, ко што кажа Стар не само што не можеш муабет да направиш со такви туку те стават и во незгодна ситуација, да не знаеш како да се понашаш.
Вратете се на почетокот Go down
marijana
Почетник
Почетник
marijana


Female
Број на мислења : 62
Age : 37
Локација : македонија
Расположение : супер
Поени : 29077
Registration date : 2008-06-17

Разменување нежности во јавноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разменување нежности во јавноста   Разменување нежности во јавноста Empty10.08.08 0:18

i mene toa ligavenje u javnost me nervira u red e da bide vnimatelen ama da preteruva ne toa e bez vrska mojov epten mi e srce koga izleguvame me drzi za raka me gleda taka milo lele srcence e
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Разменување нежности во јавноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разменување нежности во јавноста   Разменување нежности во јавноста Empty10.08.08 0:18

јавно несакам да се бакнуваме, може онака дискретно ама пак на само,
инаку во јавнос сакам да ме држи за рака, да ме прегрне, се викаме Прасе, Буцко

а ко ќе видам како се лигават и фачкаат некои парови ух ми се лоши
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Разменување нежности во јавноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разменување нежности во јавноста   Разменување нежности во јавноста Empty11.08.08 15:26

mm ic ne saka vo javnost da razmenuva neznosti. jas sakam na primer da se drzime za raka ,a moze i nekoj diskreten baknez ili da odime pregrnati nema sansa.takov si e covekot. vo pocetokot toa mnogu me nervirase,i stalno mu vikav daj barem za raka da se drzime ke pomislat lugeto kojznaj sto sme, a toj se smee. hihi sega i ne se sekavam dali voopsto koga ke izlezeme i se drzime za race, bidejki mnogu malku izleguvame sami. flower
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Разменување нежности во јавноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разменување нежности во јавноста   Разменување нежности во јавноста Empty04.09.08 16:44

уф да ги видите братучед ми и снаа ми колку се смешни кога ке почнат да се лигават во друштво.особено кога имаме некоја слава и ке се собереме цела фамилија,абе се мазат пред сите,се хранат,тој нејзе и става во уста саламче,кашкавал, таа на него. Very Happy што е претерано-претерано е.а не дека се деца,он има 25 год па малце контрола молим те...или што ми е најбезвеза кога ке ја тресне по задник пред дедо ми(старец од 85 год)
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Разменување нежности во јавноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разменување нежности во јавноста   Разменување нежности во јавноста Empty04.09.08 16:48

Хахахаха РБ абе ќе го умрат дедово пред време срце ќе го фати. И јас ги мрзам таквите лиглиња уште онаа работа да ја направат пред тебе и свршена работа.
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Разменување нежности во јавноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разменување нежности во јавноста   Разменување нежности во јавноста Empty04.09.08 16:50

Rb i jas se nasmeav na ova sto si go pisala...hehe
Lele sramota e..ne se mali i plus toa pred cela familija..mene sram mi e da go bacam decko mi ko ke se vidime ako e tuka majka mi ili tatko mi..pa ne da se mavame po gaz.. WinkWink
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Разменување нежности во јавноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разменување нежности во јавноста   Разменување нежности во јавноста Empty04.09.08 17:05

Jas smetam deka neznostite se razmenuvaat doma, a ne na ulica. Se razbira deka toa site go pravime, nema potreba da ne gledaat kolku se sakame, ili da pokazuvame ili dokazuvame. Jas razbiram, vprocem i treba da se ima vo javnost kulturen odnos, zaednicki nasmevki, drzenje za raka, itn.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Разменување нежности во јавноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разменување нежности во јавноста   Разменување нежности во јавноста Empty05.09.08 9:43

Nie ne se sramime boga mi:)
Pa ne se ljubam so stranec, maz mi e, covece...
Se razbira, seto toa e so merka i vkus, nisto vulgarno, no cmok, gushka, drzenje za raka, pa i da mi stavi vo usta salamce:), ne go smetam za ligavenje. Nema zosto da se sramime da pokazeme sto osekjame eden za drug, ne smetam deka treba da se vozdrzuvame do doma.Znaci po taa logika, ne smeam da si go gusnam deteto vo javnost:)
Ne ja gledam razlikata da go gusnam i bacam maz mi, sin mi, sestra mi, drugarka mi...
Nitu sum ukrala, nitu sum napravila nesto loso nekomu, a komu smeta, slobodno neka ja zavrti glavata na drugata strana:).
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Разменување нежности во јавноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разменување нежности во јавноста   Разменување нежности во јавноста Empty05.09.08 9:53

A kinky kinky не е исто да покажеш љубов кон детето во јавност , тоа е мајчинска љубов и дури мене ме разнежнува кога гледам такво нешто, а ако имате проблем со воздржување не ни излагајте од дома, зашто тоа што вие го осеќате еден према друг треба и да си остане меѓу вас , замисли таму кај што одите и разменувате нежности а во присуство има и деца , тогаш пријатно се осеќаш ако тоа го правите пред нивни очиња?? Размисли малку држење за рака ОК, еден бакнеж ОК, ама french kissing, бесење на врат и гушкање повеќе доликува на 15 год. па дури и нив кога ги гледам не е баш вкусно.
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Разменување нежности во јавноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разменување нежности во јавноста   Разменување нежности во јавноста Empty05.09.08 10:05

Ligavenjeto u janost mi e odveratno Vo nasata vrska jas sum taa sto e po diskretna koa sme nadvor. Ako go pustam mm stalno ke bide vrz mene, doduse na e nekulturen samo nekad znae u sred recenica da me povlece do sebe i da mi slapne eden paknez (ne francuski bas) ama onaka od srce. e sea zavisi od situacija nekad me vadi od takt nekad ne - ali epten e srcus.
Po ime nikad skoro ne se vikame doma ili u javnost si se vikame "bebi" i slicni varijacii na taa tema. Ako na nekoj mu smeta toa - negov problem, ne gledam zosto nagalenoto oslovuvanje bi bilo nepristojno.
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28876
Registration date : 2008-08-22

Разменување нежности во јавноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разменување нежности во јавноста   Разменување нежности во јавноста Empty05.09.08 10:19

Otsekogas mi bilo glupo toa ligavenje,pogotovo pomegu bracni parovi i toa vo drustvo.Drzenje za raka ili da ti prefrli raka preku ramo e ok.Vo se treba da se ima mera.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Разменување нежности во јавноста Empty
ПишувањеПредмет: Re: Разменување нежности во јавноста   Разменување нежности во јавноста Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Разменување нежности во јавноста
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: