Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Пушењето и бременоста...

Go down 
+134
monika kusibojovska
Elena Petrovska
bile2
vasidora
Magde-Megi
marijat
kiki-riki
Zvezdicka
Rizova
elena-d
Bliznaci
Viki J.N.
Pepuska
twins_
secret
Kitty
Misticia
Ivana-Lila
bile
menil
nata
butterfly
Vesna Blazevska
silvana
ZZ
Mami4ka
eli
Janaxxxx
nikolina008
fibimk
Anika
mamazako
nnatasa
boki7
soledad
Ana.b
Jasminka
Gabi*
dzi-dzi
caci
KAJA
ari
Minamina
BILE-ENA
nale
sasa
SANICKA
BubeM
gaspic
Mama K
ирена
kokice
Mimi22
marija*
Diana
KATIC
Volcica
Sestricka
mirecv
mama viki
mama X
Mama Ane
lidija29
pepa
margarita
BiljanaM
sofidavid
Наташа Стојановска
vecki
elence01
bibip
Snegulka
Bela
verce
Maci***
v.violeta
Lottie
sneze
bica
Arnaudova Milena
macush
рипче
lela
Mila89
Aurinko
m.fani
sunset
marina_m
sonja28
Juni08_Andrea
zoc
lila_mk
mamaada
Kikic
Sandra_Anja
avanturistka
Lili
iskra
veki22
Ves
Daki
Mimi
Big Sister
sashka26
Sister
Nate_David
rich_bitch1
vdovica
desi
Freya
lola
tanjaaa
Ilince
Emi
ZeleniCka
Kinky
georgina
Kiki
biljanag
pace
sonja 35
aneta
baby24
natali
Бети
vedrana
Emilija
okce
mama
мила
STAR *
kavadarcanka
SonjuS*
obicna
138 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
АвторПорака
georgina
Прваче
Прваче
georgina


Female
Број на мислења : 371
Age : 49
Локација : Negotino
Поени : 28800
Registration date : 2008-08-02

Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пушењето и бременоста...   Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty14.09.08 22:14

Пушев додека студирав една година, па ги откажав. Пред 4 години пак почнав да пушам пак една година (тогаш бев на диета и пушењето ми помогна да ослабам). Ама после видов дека ми штети и пак ги откажав . Оттогаш немам запалено цигара. Инаку, сум против пушењето, и во бременоста и потоа во присуство на своите или било кои други деца. На училиште со децата правевме еден проект за пушењето и тогаш наидов на некои страшни податоци во врска со пасивното пушење така што сега не давам никој да запали цигара кај мене дома. Ако сака и нека се лути. Сега добро е што забранија да се пуши во јавни институции.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29879
Registration date : 2008-08-26

Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пушењето и бременоста...   Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty15.09.08 13:57

Ne gi osuduvam pusacite, samo ne razbiram kako moze nekoj svesno da si go unistuva zdravjeto. I posebno ne mi e jasno, kako moze svesno da go unistuva zdravjeto na najbliskite okolu sebe. Pasivnoto pusenje ne e naivna rabota, i dokazano e deka bebinjata na majki pusacki se ragjaat so pomala tezina, deka se poskloni na infekcii i so poslab imunitet. A toa e samo kapka vo moreto.
Uzasno mi smeta koga nekoj vo moja okolina pusi, i kaj nas doma cigarite se zabraneti. Ako na gostinot mu se pusi tolku mnogu, da ne moze da izdrzi saat vreme bez cigara, izleguva na terasa.
Nemam namera da si go trujam ni deteto, ni sebe, zaradi necija losa navika.
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29270
Registration date : 2008-08-15

Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пушењето и бременоста...   Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty15.09.08 14:08

Најлошо е да си пасивен пушач. И така дури повеќе се оцрнуваат белите дробови, него на актвните пушачи, пошто јас како непушач, кога сум во просторија со 3 пушачи, дишам чад од сите 3 цигари Пушењето и бременоста... - Page 2 554260 Не можам да речам дека ми смета чадот затоа што мајка ми пуши дома и навикната сум. Пушела и додека била бремена и додека ме доела и цело време, па јас немам никакви проблеми со здравјето ниту па сум имала како бебе. Секако дека цигарите влијаат но не се пресудни.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31076
Registration date : 2007-11-19

Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пушењето и бременоста...   Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty15.09.08 14:09

пушев и додека бев бремена, не многу по 2-3 на ден, на почетокот од бременоста ги оставив а потоа пак, слатки ми беа, и кафе пиев, и активна бев, работев дома се, во девети на стол прозори бришев.....

Ведрана не се обвинувај, пушењето е штетно точно, но сигурно не си преживеала спонтан од нив, Господ ќе ти подари бебенце не се разочарувај
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29879
Registration date : 2008-08-26

Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пушењето и бременоста...   Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty15.09.08 14:37

obicna напиша:
Kinky ti predpostavuvam ne si bila nikad u zivot pusac... Smile
Da:).

A eve citam deka i kafeto moze da bide slatko:), i se cudam:).
Za mene, cokoladoto, ovosjeto, kolacite... slatki se, ama gorclivata cigara da bide slatka, i kafeto... Smile
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30654
Registration date : 2008-07-19

Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пушењето и бременоста...   Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty15.09.08 14:44

Kinky jas dodeka bev pusac ako na nekoj znam mu smeta ne palev cigara za da bide bas u pasivnost. I mene mi smetase dim i miris koga na nekoe vreme nemav paleno cigara i ako bev pusac. Sea isto i ako ne pusam povejke mi smeta i gadno mi mirisa. Kafeto pak si go pijam i ne me tera da palam cigara.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29879
Registration date : 2008-08-26

Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пушењето и бременоста...   Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty15.09.08 14:50

A kafeto i cigarata odat zaedno zatoa sto i dvete se gorki?Smile

Jas nikogas niti sum pusela, niti kafe sum piela.
Nekoj da pusi vo moe drustvo, za mene e kako jas nekomu da kivam ili kaslam vo faca. Neprijatno, neli?Smile
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29413
Registration date : 2008-07-16

Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пушењето и бременоста...   Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty15.09.08 23:22

Бети напиша:
Ведрана немој така да размилуваш. Таквото размислување не те води никаде.Еве земи ме мене за пример на лошо однесување во бременост. Пушев по 1кутија цигари а знаев и да испијам по 1 чаша вино на ден, р’мбав ко вол цела бременост дури и во 8 месец кога отеков ко балон целата ми забранија секаква активност ми препорачаа само лежење, јас бев во канцеларија по цели денови па навечер ај дома да фатам нешто па фала му на Бога Софија се роди жива и здрава. Само позитивна енергија и мисла и се ќе си дојде на свое.


iskreno mene malku me iritira ova tvoe mislenje.Dali mislis deka trebalo tolku da pusis i da rabotis za poslednite nedeli od bremenosta da si gi pomines vo lezenje a ne vo malku postalozena atmosfera??Jas ne sum taa sto bi trebalo da te osuduva ama sekoj znae kakvi se posledicite od puenjeto vrz deteto.Mozebi nekoe nema da ima nikakvi problemi ama dali toa ke sluzi za primer na drugite "eve jas pusev ok sum i ti mozes da pusis".Sakam da kazam deka nekogas treba i da mu pomognes na Boga za detenceto da bide zdravo i zivo a ne se da ostavis vo negovi race.Kako se vika samo gospod neka stava raka ama ne znaci pa nie da mu odmagame taka?Nasata deverica se porodi vo 8 mesec i bebeto se rodi 2100gr.Dolgo vreme bese na bolnica.Pusese cela bremenost.I kazaa deka toa delumno doprinelo do taa situacija.
Вратете се на почетокот Go down
tanjaaa
Полуматурант
Полуматурант
tanjaaa


Female
Број на мислења : 625
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : NAJSREKNA NA CEL SVET
Поени : 28719
Registration date : 2008-09-11

Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: PUSENJETO CIGARI I BREMENOSTA   Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty15.09.08 23:42

sakam da prasam so napraivte so cigarite dodeka bevte bremeni ili seuste se ?
jas nekako tesko so otkazuvanje ama gi namaliv na 3 cigari dnevno ali so sekoaj ispusena cigara kako da me jade sovesta deka pravam grev>.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31076
Registration date : 2007-11-19

Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пушењето и бременоста...   Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty15.09.08 23:48

мене ми беа слатки цигарите кога бев трудна чудно ама вистинито

tanjaaa напиша:
s so sekoaj ispusena cigara kako da me jade sovesta deka pravam grev>.
исто беше и кај мене, ама фала му на бога миленче ми се роди како што треба значи простен ми е гревот
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30116
Registration date : 2007-11-14

Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пушењето и бременоста...   Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty16.09.08 11:45

јас пред да забременам не бев некој страствен пушач, но знаев да запалам по некоја цигара. кога ќе излезевме навечер во кафич дури и можев да се заборавам...но, откако дознав дека сум бремена, ниту една цигара не сум запалила. ниту пак ќе запалам. не е дека ми се лоши од нив, туку едноставно не ме интересираат повеќе. точка. тука е крајот на мојата никотинска кариера flower
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29200
Registration date : 2008-06-06

Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пушењето и бременоста...   Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty16.09.08 17:45

Lola, bravo za tvojata odluka, a sto se odnesuva do pusenjeto i bremenosta, jas sum strogo protiv pusenje za vreme na bremenost.
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30654
Registration date : 2008-07-19

Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пушењето и бременоста...   Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty17.09.08 3:17

Edna komsika tuka, mlada, 18 god, imat mala kerka na 10 meseci. Malata si e OK. Dodeka bila trudna so nea pusela, sega pak e trudna i za nekoja nedela treba da se porodi... Nekako neubavo mi e ko ke ja gledam so trudnicki stomak, cigarata u raka, i vejke edna mala do nejze sto pasivno uvlekuva toj dim. Se nadevam samo deka i na ocekuvanoto bebe ke bide sve u red.
Вратете се на почетокот Go down
desi
Прваче
Прваче
desi


Female
Број на мислења : 356
Age : 40
Локација : veles
Поени : 28990
Registration date : 2008-06-26

Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пушењето и бременоста...   Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty17.09.08 4:05

I jas bev pusac pred da ostanam trudna no prvite 3 mes mi se gadese od niv pa ne zapaliv niedna cigara posle toa probav da zapalam i mi bese se isto mozev da pusam ama mozev i bez cigara pa gi otkazav i se nadevam za sekogas.
Вратете се на почетокот Go down
vdovica
Почетник
Почетник
vdovica


Female
Број на мислења : 49
Age : 55
Локација : Skopje
Поени : 28621
Registration date : 2008-09-10

Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пушењето и бременоста...   Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty17.09.08 8:46

Nema vrska pusenjeto.Jas so dvete deca dodeka bev bremena pusev.So kerkata dodeka bev bremena tolku mnogu mi se pusese da mozev dve cigari od ednas bi zapalila .Pa fala bogu rodiv dve zdravi deca sega se golemi i zdravi.I zatoa mislam pusenjeto ne e problem za trudnocata.So sreka trudnici i ako ste pusaci nemoj da se sekirate ,i ako vi se pusi pusite.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29725
Registration date : 2008-01-28

Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пушењето и бременоста...   Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty17.09.08 8:56

Не може да не е штетно, сепак е цигара мене на породување ми рече докторот дека имам пушено во текот на бременоста кога ја извади постелката имала поинаква боја од таа кај непушачи , меѓутоа ете ние сме имале среќа , ама кај секој плод е различно и секој е прича за себе. Ако некој е доволно рештелен и храбар да ги остави во текот на бременоста или пак да ги намали само на 2-3 во денот онака со кафе тоа би било најпаметно. Иначе јас го родив син ми 2700 гр. а го изнесов од болница со 2600гр за што си се обвинувам себеси односно мојата навика пушењето, јес да е он сега фала му на бога супер ама ете моја грешка. Сестра ми е непушач ја роди внука ми 3400 гр. Ајде памет во глава со втората бременост.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30333
Registration date : 2007-12-29

Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пушењето и бременоста...   Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty17.09.08 13:43

цигара немам никогаш запалено а и не планирам.дури и ми смета кога некој друг во моја близина пуши особено сега во бременоста.не сакам да осудам никого секој знае што е најдобро за здравјето свое ама мислам дека барем во бременоста треба да се откажат цигарите или барем да се сведат на минимум,ако мајката сака да се труе бебето несака.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29879
Registration date : 2008-08-26

Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пушењето и бременоста...   Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty19.09.08 8:38

vdovica напиша:
Nema vrska pusenjeto.Jas so dvete deca dodeka bev bremena pusev.So kerkata dodeka bev bremena tolku mnogu mi se pusese da mozev dve cigari od ednas bi zapalila .Pa fala bogu rodiv dve zdravi deca sega se golemi i zdravi.I zatoa mislam pusenjeto ne e problem za trudnocata.So sreka trudnici i ako ste pusaci nemoj da se sekirate ,i ako vi se pusi pusite.
Mnogu "ubav" sovet im dade.
Ili ova e za da si ja olesnis tvojata sovest?
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Полуматурант
Полуматурант
Nate_David


Female
Број на мислења : 1166
Age : 37
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 29144
Registration date : 2008-07-10

Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пушењето и бременоста...   Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty19.09.08 8:45

jas bev pusac no otkako ostanav bremena gi otkazav ke mi se slucese nekogas retko na pocetokot da zapalam ke trgnev ednas i mi se gadese ednostavno ne gi podnesuvav i ne zapaliv od togas ic,eve i sega ne pusam a mm e pusac i nemate pojma kako mi smetaat ili da bidam vo prostorija so povece pusaci se gusam a i dodeka pusev nekoj drug da mi duva pak mi smetaa a i sega kafe da pijam srce ic ne me vleci da zapalam..
Вратете се на почетокот Go down
Sister
Полуматурант
Полуматурант
Sister


Female
Број на мислења : 930
Age : 48
Локација : источно од рајот
Расположение : зошто си ме мајко родила..
Поени : 29044
Registration date : 2008-07-19

Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пушењето и бременоста...   Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty19.09.08 9:06

мојата јатрва со првото не пушеше и го роди со нормална тежина,а со второто пушеше како турчин и го роди 2 200,и рекоа дека е од цигарите,а таа е како да не.и додека доеше бебето цица а таа цигарата во уста,колку пати и зборував ама не можеш да се разбереш со неа.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29725
Registration date : 2008-01-28

Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пушењето и бременоста...   Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty19.09.08 9:27

Па тоа и ми беше поентата со мојот пост, цигарите си го прават своето со плодот, и убаво рекоа Еми и останатите , со секоја цигара се осеќав како грев да правам ама јас сум си самата крива затоа што немав доволно цврст карактер за да речам стоп, да не го трујам додека сум бремена со него , а после тоа ако постои желбата за цигари сеуште да продолжам со мојата одвратна навика, зашто тоа невино срценце не е должно да страда заради мојата лоша навика. Реков памет во глава со второто, ќе купам семки 5 кг ако треба и подобро тоа да грицкам одколку да си го трујам плодот.
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29218
Registration date : 2008-05-14

Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пушењето и бременоста...   Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty19.09.08 9:35

Kinky напиша:
vdovica напиша:
ako ste pusaci nemoj da se sekirate ,i ako vi se pusi pusite[/b].
Mnogu "ubav" sovet im dade.
Ili ova e za da si ja olesnis tvojata sovest?

Jas do sega ne sum slusnala nekoj da "proumrel" za cigara, zarem vo interes na bebeto(deteto), nema da se otkazete od cigarite??!!!
Вратете се на почетокот Go down
Sister
Полуматурант
Полуматурант
Sister


Female
Број на мислења : 930
Age : 48
Локација : источно од рајот
Расположение : зошто си ме мајко родила..
Поени : 29044
Registration date : 2008-07-19

Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пушењето и бременоста...   Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty19.09.08 9:41

ова му доаѓа како “више волим себе него тебе“.не сакам да навредам некого не велам дека некој не си го сака бебето но не треба да се пуши во бременоста.
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30333
Registration date : 2007-11-15

Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пушењето и бременоста...   Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty19.09.08 14:28

Kinky напиша:
vdovica напиша:
Nema vrska pusenjeto.Jas so dvete deca dodeka bev bremena pusev.So kerkata dodeka bev bremena tolku mnogu mi se pusese da mozev dve cigari od ednas bi zapalila .Pa fala bogu rodiv dve zdravi deca sega se golemi i zdravi.I zatoa mislam pusenjeto ne e problem za trudnocata.So sreka trudnici i ako ste pusaci nemoj da se sekirate ,i ako vi se pusi pusite.
Mnogu "ubav" sovet im dade.
Ili ova e za da si ja olesnis tvojata sovest?

se slozuvam so Kinky!
cel svet zboruva kolku e stetno pusenjeto, voopsto za sekogo, a ne pa za trudnici, a sega ispaga spored tebe vdovica deka e vo red, duri i balgotvorno!!!!
ako nekoj sakal da se true sebesi i svoeto ne rodeno dete, ne treba da gi sovetuva drugite da go pravat toa.

nikoj, ama bas nikoj ne moze da me ubedi deka otrovite od cigarite ne stetat na bebinjata!!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Mimi
Прваче
Прваче
Mimi


Female
Број на мислења : 286
Age : 51
Локација : Skopje
Поени : 28866
Registration date : 2008-08-01

Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пушењето и бременоста...   Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty19.09.08 14:43

Јас сум воопшто против пушењето, а особено во бременоста. Секоја мајка треба да се грижи за своите деца. Кога ќе се родат не значи дека можеш да пушиш колку што сакаш. Бебињата првите неколку месеци мајката ја препознаваат по миризбата, во случајов по мирисот на тутунот.?!!!
А сте виделе како изгледаат бели дробови на пушач? Не се бели!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пушењето и бременоста...   Пушењето и бременоста... - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пушењето и бременоста...
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 13Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: