Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Насилство над жената!

Go down 
+33
Stefanija S.
Brane
Sister
hajdi
Kinky
Zvezdicka
veki22
macush
vecki
lela
georgina
desi
SonjuS*
solzicka2
majuvce
macush88
Dadi
beti 24
Big Sister
Goca
Irena Trajkovska
ivi
aleksandra
Lili
ZZ
eli
sunshine
sashka26
rich_bitch1
sanja_
natali
STAR *
biljanag
37 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Насилство над  жената! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Насилство над жената!   Насилство над  жената! - Page 3 Empty20.05.09 11:52

Zenite koi se fizicki maltretirani, ponizuvani i omalovazuvani se mazohisticki strukturi na licnost. Vrakjanjeto, izvinuvanjeto i molenjeto na mazot PAK da se smirat za niv znaci pobeda, moralna pobeda, potvrda deka vredat i sekako vo situacija na pobednici i najvredni na svet povtorno se smiruvaat so mazot nasilnik se do sledniot pat koga ke gi natepa i ke se vrati da bara prostuvanje. Sekako ovoj mehanizam e podsvesen, tie zeni ne se svesnio za toa, i ke kazat : pa go sakam. I nie od strana ke se cudime. Znaci takvite zeni treba da si pobaraat pomos i da naucat da se cenat sami sebe. Obicno poteknuvaat od semejstva kade tatkoto e zakon, moze bile i fizicki i seksualno maltyretirani kako deca, ednostavno ne znaat poinaku. Taa sto trpi nasilstvo treba da si se zaprasa sto pravi so takov covek i koja e nejzinata potreba da bie i ponatamu maltretirana, tepana, omalovazuvana, gazena....toa sekako ne e normalno. So tie zeni treba mnogu da se raboti da sfatat deka vredat kako licnost
Вратете се на почетокот Go down
Jovana's mom
Прваче
Прваче
Jovana's mom


Female
Број на мислења : 489
Age : 54
Локација : Kocani
Поени : 29095
Registration date : 2008-07-02

Насилство над  жената! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Насилство над жената!   Насилство над  жената! - Page 3 Empty13.06.09 13:42

Една од најголемите причини зошто жените трпат е материјалната врзаност. Тие жени се или невработени или нема каде да одат. Од родителите немаат поддршка и се во затворен круг.
Ме радува што во последно вр. има се повеќе самосвесни мајки што го напуштаат насилникот токму од таа причина што не можат повеќе да го поднесат насилството.
Вратете се на почетокот Go down
avon
Прваче
Прваче
avon


Female
Број на мислења : 134
Age : 50
Локација : mk
Расположение : super
Поени : 27313
Registration date : 2009-06-24

Насилство над  жената! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Насилство над жената!   Насилство над  жената! - Page 3 Empty28.06.09 20:48

Imam komsivka sto ja maltretira mazot i ,i sedi i go trpi a toj ne raboti samo lezi doma .Gi izdrzavaat nezjzinite od Avstralija i pak ne ja pocituva.Sega rodi i vtoro dete ajde da ne se smiri so decata a toj istata pesna.Pred nekoj den dojde kaj mene i mi kaza deka ja pretepal bubrezite i gi iskinal.A utroto ja sretnuvam kako nisto da ne bilo nasmeana .Nemozam nikako da ja razberam
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Насилство над  жената! - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Насилство над жената!   Насилство над  жената! - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Насилство над жената!
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: