Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?

Go down 
+37
soledad
Anjuska08
najmila
Simona's mom
nikolina008
Emilija
macush
Mama Ane
vecki
marina_m
Kinky
veki22
georgina
Jovana's mom
Misticia
sonjamfk
majuvce
baby24
Goca
obicna
мила
Emi
sunshine
Freya
Irena Trajkovska
aleksandra
lola
wisna
ZZ
Bu_Bi
vesna83
STAR *
biljanag
BaMbYnA
Lence
Big Sister
eli
41 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty14.11.08 12:32

Хехех сите ги поддржувате, ама мене ме интересира дали тоа е чисто ради муабет или навистина го мислите и чувствувате тоа?
Вратете се на почетокот Go down
georgina
Прваче
Прваче
georgina


Female
Број на мислења : 371
Age : 49
Локација : Negotino
Поени : 28830
Registration date : 2008-08-02

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty20.11.08 18:15

Па да, зошто би го рекла само заради муабет. Зошто така мислиш? . Ти не би ги прифатила. Зошто? толку многу ти сметаат?
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty20.11.08 20:46

Ууу, не, далеку од тоа... јас сум веќе донекаде навлезена во тие води
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty21.11.08 7:18

wisna напиша:
Ууу, не, далеку од тоа... јас сум веќе донекаде навлезена во тие води
Meaning...?
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty21.11.08 11:00

Повеќе ме привлекуваат личности од ист пол Smile
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty21.11.08 12:06

Wisna, fala za iskrenosta:)
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty21.11.08 12:07

Нема проблем.. јас претходно колку што се сеќавам пишував за мојата несигурност, а сега сум веќе и во врска Very Happy

Се надевам дека тоа нема да му пречи некому
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty21.11.08 12:14

Nema sto da se nadevas:), tvojata sexualna orientacija e tvoj licen izbor, i nema sto nekomu da preci ili da mu se dopagja:)
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty21.11.08 12:15

Хехе да, и да му пречи некому, без љутиш ама тоа не е мој проблем Smile
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty21.11.08 13:48

wisna напиша:
Хехе да, и да му пречи некому, без љутиш ама тоа не е мој проблем Smile
potpolno si vo pravo tvoj zivot tvoja odluka
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty21.11.08 13:56

Секој има право да одлучува за себе, нели? Smile
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty21.11.08 13:59

Храбро.. Кога станува збор за било што, секој си има право на свој избор.. Ако си ти среќна не треба воопшто да те загрижува ничие мислење и реакција.
На темава немам никој од геј популацијата но не би ми пречело да се дружам. Треба конечно да се надминат некои предрасуди
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty21.11.08 14:12

Хехе на почетокот кога споделував со другарките што ми се случува ми беше страв да не ги изгубам.. се плашев да не ме сфатат погрешно кога ќе ги прегрнам, кога ќе ги бакнам (секако во образ како и претходно, најдругарски). Мило ми е што ме разбраа, сфатија дека како личност со поинаква определеност си имам одредена граница и дека не ги гледам сите како сексуален објект. Веќе не се плашам кого ќе изгубам... Истото го кажав и во друга тема, кој е подготвен да ме изгуби нека повели, јас нема да одам против ничиј избор.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty21.11.08 14:13

wisna напиша:
Хехе на почетокот кога споделував со другарките што ми се случува ми беше страв да не ги изгубам.. се плашев да не ме сфатат погрешно кога ќе ги прегрнам, кога ќе ги бакнам (секако во образ како и претходно, најдругарски). Мило ми е што ме разбраа, сфатија дека како личност со поинаква определеност си имам одредена граница и дека не ги гледам сите како сексуален објект. Веќе не се плашам кого ќе изгубам... Истото го кажав и во друга тема, кој е подготвен да ме изгуби нека повели, јас нема да одам против ничиј избор.
Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 592735
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty21.11.08 14:20

wisna напиша:
Хехе да, и да му пречи некому, без љутиш ама тоа не е мој проблем Smile
Toa e i mojata poenta:).
Ni mojot, ni tvojot, ni nicij drug partner, ne se (nitu pa mozat da bidat) predmet na diskusija:)
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-06

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty21.11.08 14:29

Wisna primetiv vo nekolku temi deka deka si dosta otvorena i iskrena licnost.Bravo,ne se site kako tebe.Jas na primer ne bi se iskazuvala tolku,bi mi bilo strav od reakciite na lugeto.Ama jas sum takva za nekoi raboti dosta zatvorena.
Inaku nemam nisto protiv homoseksualsite. Sekoj si ima pravo na svoj izbor.Nemam prijateli homoseksualci a koga bi mi priznal nekoj deka e ne bi go otfrlila,za prijatelstvo mi e najvazen karakterot i dusata a ne drugi raboti (mislam na seksualna opredelenost,vera rasa ili dr.)
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty21.11.08 14:45

Можеби имам, а можеби немам. Не знам, ниту сум прашала, ниту пак ми е важно. А зошто би ми правела разлика таа информација? Пријател ми е...
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty21.11.08 14:48

Порано се плашев да бидам отворена, а и во живо не сум премногу отворена ко на нет, btw никој не ме гледа Very Happy. До пред некој месец се плашев како ќе ме прифатат а сега знам дека не вреди пред никој, па колку и да ми значи, да се маскирам. Сакам оној кој што го сакам (на било каков начин) да ме сака и мене онаква каква што сум јас. Не вреди да се осакатувам себеси, барем не за вакви работи. Братучед ми на пример од старт ме отфрли, не знае за мене ама доволен е неговиот став кој го чув. Го почитувам тој негов став, но подалеку сум од него... Не мора да знае јас со кого сум и што правам, ама не мора заедно да пиеме ни кафе кога веќе јас треба да бидам зад завесата, да го кријам мојот реален лик наспроти неговата замисла.

Btw, зошто да те плаши реакцијата од другите? Одбирај пред кого се отвораш ако не си подготвена на "лоша" реакција, а ако не се отвориш само ќе тонеш во филмови т.е. претпоставки како би реагирале другите. Додека не пробаш нема да знаеш. Вреди да се проба. Јас пробав со женска и не зажалив hihi
Вратете се на почетокот Go down
nikolina008
Прваче
Прваче
nikolina008


Female
Број на мислења : 310
Age : 40
Локација : nekade
Расположение : podobro
Поени : 28655
Registration date : 2008-09-10

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty21.11.08 14:57

Ne sum imala prijatel ili prijatelka od gej populacija no ne bi mi smetalo da imam. Nikogas do sega koga sum srtenala nekoja nova licnost koga sum ja zapoznala, ne sum ja prasala dali e hetero ili homo. Ne znam na kraj pamet ne mi padnalo, ne me interesira. Dodeka ima muabet, druzenje, pocituvanje se e vo red.
Vo nekoi postovi bese spomenato posvojuvanje na dete - tuka da bidam najiskrena sum protiv.Prvo na deteto ne bi mu bilo jasno koj e mama a koj tato, a kako vtoro kako sto napisa i Wisna toa e da go osudis deteto da bide osameno i etiketirano od malecko. Daleku sme nie od tie opstestva kade sto e toa prifateno i nikoj nikomu ne prefrla ..........
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty21.11.08 14:59

Значи кога станува збор за чување дете би чувала доколку тоа е прифатливо во поголем процент од општеството. Вака не би се нафатила. Барем сега за сега такво е моето мислење
Вратете се на почетокот Go down
Simona's mom
Полуматурант
Полуматурант
Simona's mom


Female
Број на мислења : 571
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 28858
Registration date : 2008-08-17

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty22.11.08 20:10

Немам проблем со сексуалната ориентација на другите,така што не би ми пречело да имам пријател или пријателка хомосексуалци..
Вратете се на почетокот Go down
georgina
Прваче
Прваче
georgina


Female
Број на мислења : 371
Age : 49
Локација : Negotino
Поени : 28830
Registration date : 2008-08-02

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty25.11.08 13:08

A, jas mislev deka sega ke bides od tie sto patat od homofobija, pa ke vlezeme vo polemika.
Inaku da ne go povtoruvam toa sto go kazav, nie se menuvame koga ke doznaeme za seksualnata orientacija na nekoj a tie si se istite licnosti so koi sme bile prijateli dotogas.
Pozdrav i poddrska za Wishna.
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty25.11.08 16:18

Јас не сакам да се наметнувам себеси ниту се класифицирам како хомосексуалка само затоа што имам девојка. Времето си тече а ние луѓето се менуваме Smile

Фала на поддршката и разбирањето :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty29.11.08 20:33

Ако се сите ко мојава, се откажувам од женски пол Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 412106 кај ја најдов бре жити се Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 94333
Вратете се на почетокот Go down
najmila
Прваче
Прваче
najmila


Female
Број на мислења : 428
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-23

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty29.11.08 20:52

Imav edna drugarka i se svigav :)Stalno koga ke izlezevme u grad me galese me guskase,mi vikase mnogu si mi sexy :)Od pocetokot mislev deka se glupira no pokasno doznav deka devojceto pokazuva afiniteti kon toa,sega ne kontaktirame kojznae do kade zabegala.Inace bi sakala da imam gej najdobar prijatel, interesni mi se flower
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: