Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?

Go down 
+37
soledad
Anjuska08
najmila
Simona's mom
nikolina008
Emilija
macush
Mama Ane
vecki
marina_m
Kinky
veki22
georgina
Jovana's mom
Misticia
sonjamfk
majuvce
baby24
Goca
obicna
мила
Emi
sunshine
Freya
Irena Trajkovska
aleksandra
lola
wisna
ZZ
Bu_Bi
vesna83
STAR *
biljanag
BaMbYnA
Lence
Big Sister
eli
41 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty10.07.08 16:51

Не сакам да навлегувам во дуел, конфликт...
Ни јас не ја истакнувам мојата сексуална определба, ама сепак не смеам слободно да ја изразам. Не е истакнување слободно да се изразиш.
Особено е претешко на почетокот кога сфаќаме дека не не привлекуваат личности од спротивниот пол, на кого да кажеме, се јавува стравот дека нема да не прифатат. Јас го имам тој проблем зашто мене сите низ муабет ми кажуваат ќе те мажме уште малку, на свадба да ти играме а како јас да се мажам кога сите тие одвратни нешта ми се враќаат назад кога сум со машко? Како јас да се изразам слободно кога многумина кои ги познавам ќе ме отфрлат, замислете ги фаците на родителите, напишан цел расказ на разочарување. Што треба да направам? Да бидам со машко а несреќна, исплашена, здрвена да го уништам својот и неговиот живот или да бидам среќна со некоја, да се опуштам... Да, некои ме прифатија, им се доверив на оние кои ме поддржуваат и ме разбираат целосно но останатите ќе ме избришат. Да беа поинакви сфаќањата немаше да бидам преплашена од тоа проклето неприфаќање.
Јас во претходнит пост зборев за неприфаќање кои го имам осетено и боли кога не знаеш дали да одиш против другите или против себеси.
Иако јас зборев за неприфаќањето сепак ќе се надоврзам секој кој се чувствува обесправен има право да си ги бара своите права.
Не сакам да создадам револт со мојот пост, далеку од тоа, само сакам да кажам дека навистина не е лесно. Барем мене не ми е. Јас навистина не знам што да сторам за да си угодам себеси и на другите. Во случајов ништо, немоќна сум. Ми останува да се прифатам со тоа што сум макар да изгубам многумина :cry:
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty10.07.08 21:42

Се согласувам со вишна, зарем ако си хомосексуалец треба да бидеш роб на осаменоста, скришно да бидеш со тој-таа што сакаш да бидеш само за да не ти се потсмеваат и да не те покажуваат со прст. Сфаќањето ни е такво, секогаш поинаку се гледаат тие луѓе за жал.
Немам против хомосексуалците ништо против, но не ми се допаѓаат парадите што ги прават, тоа недолично однесување е навистина одвратно, тоа не е љубов.
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty11.07.08 10:44

Не верувам дека тука би имало парада наскоро од тие причини што никој не сака да биде крвнички истепан Very Happy . Тука мислам дека сеуште е рано за паради.
Инаку Еми фала за поддршката, мислев дека после мојот пост ќе наидам на плукање
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty11.07.08 11:12

се согласувам со вишна во целост ако ми причинува задоволство да бидам со жена зошто тоа да не го направам живеам за мене а не туѓ живот
аза правата па незнам не би се согласила да присвојуваат деца но да бидам во брак добро и да не се гледаат поинаку како болни ги имало одсекогаш ги има и ке ги има што значи природата ги створила како такви и нема назад
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty11.07.08 11:46

Знаеш како гледам јас на тоа за чување на децата?
Јас премногу сакам да имам дете, но доколку останам со оваа определба не би посвоила да чувам со мојата партнерка од причина што сите ќе го гледаат поинаку дека сеуште не е прифатено истополови врски да имаат деца и тоа дете ќе се чувствува самото потиштено. Би било изводливо доколку многумина немаат против чувањето на деца, доколку тоа дете утре кога ќе тргне во школо нема да биде отфрлено од другарчињата. А затоа што знам дека утре тоа дете ќе биде отфрлено не сакам да го казнам на таков начин, но во ред е да се бориме за луѓето да го сменат погледот на тие нешта. Доколку се смени менталитетот дотолку ќе се постигне и позитивен ефект за чување на деца како и во хетеро - браковите. Но сите знаеме дека ова не е совршен свет, дека животот е борба и сите се бориме за нешто за кое се прашуваме зашто и да не ни припадне. Инаку во вакво општество каде се отфрлени и хомосексуалците како појава од многумина не би прифатила да чувам дете
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty11.07.08 11:51

знаеш вишна ке дојде време кога сето ова ке биде нормално како во странство и нема вака да се гледа на овие работи па тогаш децата нема да бидат отфрлени можеби тоа ке биде после 50 г може ке го доживеат тоа нашите деца внуци и за нив сите овие новини сегашни ке им бидат нормални а ке дојдат други настани кои нема да ги прифатат пак они но нивните деца да .................и така
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty11.07.08 12:04

Да, така е biljanag. Сега за сега не би земала да уништам нечиј живот. Не знам зашто многумина мислат дека хомосексуалците не можат да сакаат и добро да воспитаат едно дете. Има и деца во хетеро бракови кои живеат во крајно лоши услови (зборувам за неконтролирано физичко насилство) за кои не негирам дека би го немало сето тоа во хомосекуалните врски, но може доколку на детето му се даде љубов, внимание, поддршка, заштита тоа да биде среќно. Најважно е да сме среќни и да не се почувствуваме осамени, отфрлени, незаштитени.
Вратете се на почетокот Go down
мила
Почетник
Почетник
мила


Female
Број на мислења : 19
Age : 45
Локација : скопје
Поени : 28900
Registration date : 2008-07-22

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty26.07.08 11:40

vo denesno vreme vo poveketo delovi od svetot vo red e da se bide gej. na kraj kraeva site imame pravo na izbor. a sto bi rekle vaseto dete da e gej, a? jas bi rekla ne daj boze
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty26.07.08 12:02

Воопшто нема да ми пречи да имам дете а да е хомосексуалец. Сакам детето (се разбира кога ќе порасне) да живее свој живот, а не мојата слика создадена за него. Јас и вака и така ќе си го сакам.
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30684
Registration date : 2008-07-19

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty31.07.08 1:50

Jas odsekogas vikam deka ne me interesira mene sto e samo da e covek prema mene. Prv pat u gimnazija dodeka bev edna moja klasna mi rece deka e biseksualna i prvo cudno mi bese deka kao "novo" bese "toa nesto" i vikam ok dobro i ja prasuvam sto i kako i taka po toa zaboraviv. Znaes ona ja sum po maski i taka... Do den denes si imame kontakt. A sea momentalno kaj sto rabotam ima edna moze da se kazi zena, vejke 40 i nesto kusur godini ima i posle edna godina na mene i edna druga makedonka sto raboti so mene ni kaza vaka i vaka bila lezbejka. I jas i ona i rekovme e ako, nema veze. Nie ja postuvame po toa za kakva kolega e. Mislam sepak kolega se znae, dodeka si na rabota i tolku, plus so nejze nemame ni jas ni drugata makedonka nisto bas posebno, ona mazena i ima siroko drustvo i ne ide ni ona ni ja na rabota da barame novi prijateli nego se znae u fabrika kisneme zs mora nekade so nesto da se plajka smetki. A po toa edno vreme i mene i na makedonkata pocna da ne fajka za gz, da na bacuva na obraz, da ni vadi demek vlakna od sekade na teloto. I duri maskite na rabota pocna da ne zezat. Znaci tie sto nemat pojma deka e ona lezbejka moze da vidat deka ova nesto e e vo red znaci ne sme samo nie u film. Ima uste mnogu na prikaskata no ja zabegav, :bla bla: sakam da kazam deka jas sum mazena, da mi se pusta primer lezbejka toa e isto kako da mi se pusta masko zs ona bidejki lezbejka i "bara nesto povejke". Pocituvaj me mene ko covek jas tebe. Ne e OK da mu se pikas na covek koga nejke.
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30374
Registration date : 2007-11-16

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty25.08.08 15:08

Ако зборуваме за пријател хомесексуалец,како што е и темава впрочем, би можела да имам ама со тоа што темите за сексуалноста ич не би ги чепкале...а општо за хомосексуалноста јас имам помешано мислење,и конзервативно и либерално,ни мене не ме интересира кој со кого спие,но едноставно јас не можам хомосексуалноста да ја сметам за нормална,затоа што за мене не е,и со ваквиот мој став не мислам дека тие луѓе не се нормални,или се лоши,помалку вредат,треба да се казнуваат итн, туку едноставно јас тоа неможам да го прифатам како о.к.Искрено посебно ми смета тоа што имаат огромна потреба нон стоп да ја потенцираат својата сексуалност и сите други да ги убедуваат или осудуваат ако се осеќаат неприфатено,или тоа дека тоа е хормонално пореметување кое се случува уште во бременоста,во ред тоа го признавам постојат такви случаеви ама бре последно многуууу има помешани хормони, зборувам општо не само кај нас,исто така мислам дека се непотребно премногу јавно експонирани,незнам геј паради,па нема филм,спот,реклама а да нема некој хомосексуален аспект...............можеби звучам премногу старомодно,затворено но јас не мислам така, верувајте јас секого го прифаќам онаков каков што е,оној што не ми одговара не сум премногу блиска и тоа е тоа................ќе заборавев да го напишам либераниот став во врска со хомосексуалноста а тоа е дека тие се најнормални и без сомнение треба а и мислам дека ги имаат сите права како и хетеросексуалците освен правото на родителство тоа за мене е не прифатливо.
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Матурант
Матурант
baby24


Female
Број на мислења : 1682
Age : 40
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 29153
Registration date : 2008-07-29

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty25.08.08 18:10

Ne sum imala prijateli koi se homoseksualci a da mi se pruzi moznost da se druzam so takvi ne bi mi precelo voopsto.Sekoj si znae kako mu e ubavo i ne treba da sudi
Вратете се на почетокот Go down
majuvce
Прваче
Прваче
majuvce


Female
Број на мислења : 432
Age : 43
Локација : да знам и самата каде сум, добро ќе биде...
Расположение : средно жалосно
Поени : 29058
Registration date : 2008-07-19

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty25.08.08 19:10

секогаш се обидувам да се воздржам од коментирање на хомосексуалноста и секогаш велам дека тоа не ми е природно, што сакаат нека прават само подалеку од мене. тука во македонија немам пријател хомосексуалец, ама во Америка ги имав двајца. тој беше србин, а таа американка. дознав дека се геј откако почнавме ептен да се дружиме и искрено извесен период ги избегнував зашто не знаев како да се однесувам...ама после се се врати по старо. никогаш не падна муабет за нивниот љубовен живот, така да одвреме навреме заборавав дека се хомосексуалци. се додека не надвладееше над мене балканизмот и македонизмот...
супер пријатели ми се, сеуште контактираме, ама сепак мислам дека хомосексуалноста не е природна...ова ти е нешто како лицемерие... ne znam
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty25.08.08 19:51

Хомосексуалноста во овие простори не е доволно прифатена, а тоа што некој слободно ќе се изрази дека е хомосексуалец не е пренагласување на сексуалната определба.
А како мислите дека треба да се однесувате со еден хомосексуалец? Јас мислам дека и тој е човек со чувства, разбирање, расположен за пријателство.... однесувајте се како налага вашето срце, ако е добар пријател ок, ако не тогаш не се дружете со него. Исто е, само разликата е во изборот на партнер.
Smile
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30684
Registration date : 2008-07-19

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty26.08.08 3:15

Jas se soglasuvam so Goca "ми смета тоа што имаат огромна потреба нон стоп да ја потенцираат својата сексуалност". Ako si covek bidi si koj sto si, BEZ da mu forsiras tvoja seksualnost na drugi.
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty10.09.08 14:40

ne sum imala prijatel homoseksualec, a i ne mi bi precelo da imam . od moite sum vospitana da se druzam so site bez razlika sto se.
covekot ne se ceni sto e tuku po karakter i dusa. nekogas poveke ke bides razbran od niv i ke ti izlezat vo presret, ke ti pomognat otkolku od drugite.
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29142
Registration date : 2008-08-31

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty10.09.08 23:46

јас во средно имав геј другарка и воопшто не ми пречеше ................. се до еден убав ден кога не ме оставаше намира да се спремам за да излеземе и сакаше да биде тука кога се облекувам................... е после као ненамерно ми ги покажуваше градите .................. е после имав проблем...............

мене не ми пречат ако си живеат и што и да прават ми пречат две нешта : посвојување деца ....................
и кога стапуваат во брак со стрејт луѓе за да докажат на околината и со тоа на брачниот партнер кој не знае со кого го изневеруваат му го уништува животот и плановите па и целата фамилија ја става на тапет и на крај од краиштата некој таков раѓа деца и после е како чендлер од пријатели со татко му старлета ама јас се изнапишав
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty11.09.08 3:19

Би имала пријателка хомосексуалка Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 115742
Вратете се на почетокот Go down
Jovana's mom
Прваче
Прваче
Jovana's mom


Female
Број на мислења : 489
Age : 54
Локација : Kocani
Поени : 29095
Registration date : 2008-07-02

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty12.09.08 0:26

Не ми пречат луѓето со поинаква сексуална определба од мојата!
Нека се што сакаат, ќе ги почитувам ако и тие мене ме почитуваат!
Само се согласувам дека не треба толку да се потенцира сексуалната определба, да се прави „драма“ од тоа дека немаат права, па геј паради и сл. Кој со кого и како спие тоа си е негова лична работа, а професионалноста или пријателските врски се сосема нешто друго!
Исто така ми пречи и лицемерието на некои геј или би луѓе кои имаат семејства, а одат во геј клубови и се хомосексуални!
Вратете се на почетокот Go down
georgina
Прваче
Прваче
georgina


Female
Број на мислења : 371
Age : 49
Локација : Negotino
Поени : 28830
Registration date : 2008-08-02

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty12.09.08 22:48

Не би рекла дека ја пренагласуваат својата сексуална определба, па има и од оние „нормалните“ што ја пренагласуваат својата сексуалност. Само што ние и не сакајќи кога ќе дознаеме за хомосексуалноста на некоја личност почнуваме во нејзино присуство да се однесуваме не баш најприродно. Мора да признеме дека не им е лесно на нив во Македонија. Имам еден колега кој е хомосексуалец и им сите го оговараат зад грб и му се потсмеваат иако тој никогаш не нагласувал што е. Мене тоа ме нервира.
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty13.09.08 14:49

Браво за постов Georgina... не сите, но многумина откако ќе дознаат за тоа се поинакви во односот кон хомосексуалците.
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Прваче
Прваче
veki22


Female
Број на мислења : 457
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28777
Registration date : 2008-08-20

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty09.10.08 10:30

jas ne sum imala prijatel homoseksualec a mislam i deka nema da mi preci da se druzam so nekoj takov sekoj si ma pravo na svoj zivot
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty09.10.08 14:12

Nemam nisto protiv homoseksualcite, bilo maski ili zenski, i ne bi imala protiv takov prijatel.
Da ne zaboravame deka imame deca, koi ne znaeme sto se ke ni priredat vo zivotot. Treba da se osloboduvame od predrasudite, da bideme liberalni i otvoreni, i taka da gi vospituvame i nasite deca.
Вратете се на почетокот Go down
georgina
Прваче
Прваче
georgina


Female
Број на мислења : 371
Age : 49
Локација : Negotino
Поени : 28830
Registration date : 2008-08-02

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty12.11.08 14:27

Баш така Кинки можеби животот ќе биде ироничен со нас и ќе ни прирединешто такво. а тогаш ќе мора да прифатиме.
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28854
Registration date : 2008-10-30

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty14.11.08 8:19

jas ne sum imala prijatel ili prijatelka homoseksualec i mislam deka ne bi mi smetalo da se druzam so takva licnost.sekoj si ima pravo da si izbere kakov zivot saka da ima
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: