Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?

Go down 
+37
soledad
Anjuska08
najmila
Simona's mom
nikolina008
Emilija
macush
Mama Ane
vecki
marina_m
Kinky
veki22
georgina
Jovana's mom
Misticia
sonjamfk
majuvce
baby24
Goca
obicna
мила
Emi
sunshine
Freya
Irena Trajkovska
aleksandra
lola
wisna
ZZ
Bu_Bi
vesna83
STAR *
biljanag
BaMbYnA
Lence
Big Sister
eli
41 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
eli
Полуматурант
Полуматурант
eli


Female
Број на мислења : 1033
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 29674
Registration date : 2008-05-03

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty
ПишувањеПредмет: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty22.06.08 0:55

Женски што мислите за хомусексуалците?Дали до сега сте имале такви пријатели и дали ги одобрувате?
Јас лично не сум против нив секој си има право да биде вљубен во кого сака, до сега сум имала еден другар од средно и воопшто не ми пречеше што беше геј многу го почитував и секогаш беше добар пријател, и би се дружела со такви луѓе и машки и женски сепак луѓето се ценат по душата и човечноста а не по сексуалноста, единствено што сум против е да не им се дозволува посвојување на деца сепак не е убаво за детето да незнае кого да вика мамо а кого тато, а за брак нека си се венчаат зашто да не нека си ги имаат и тие права само како што реков без деца.Тоа е моето мислење.
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30363
Registration date : 2007-11-15

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty22.06.08 11:05

воопшто немам проблем со тоа. впрочем секој си има право на личен избор.
но мислам и дека тие немаат потреба од тоа толку многу да ја експонираат својата сексуална определба.
не ми се допаѓа она нивното - ние сме обесправени, луѓето не мразат, не можеме да најдеме работа и слично. па ајде ќе прават геј паради и слични глупости.
што мене ми е битно кој со кого спие и зошто морам да знам дали некој е хомосексуалец?
мене никој не ме прашува со кого спијам, па исто и нив. тоа нека си го чуваат за себе и верувам дека нема да имаат проблеми.
Вратете се на почетокот Go down
Lence
Прваче
Прваче
Lence


Female
Број на мислења : 125
Age : 52
Локација : ne kazuvam
Расположение : odlicno
Поени : 29327
Registration date : 2008-05-13

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty22.06.08 17:05

Jas sum imala ovde i vo skolo a posle skoloto isto i vo rabotata kolegi sto se homoseksualci. Navistina se super za prijatelstvo. Mnogu se cuvstvitelni, dobri i nikako da te uvredat. Taka da nesum nikako protiv vo toa sto nekoj e homoseksualec.
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty23.06.08 0:51

Ko sto kaza Lence kaj nas ovde e se najormalno i bas se prijatni da razgovaras pretezno maskite am uste poveke interesni ko ti oprava za sminka i dolna obleka ....ovde sto imam od fak i eve sega golegi na rabota bas se fini duri nekogas neznaes dali toa im e vistinskiot karakter ne mi preci i sto kaza ane jas ne gi prasuvam so kogo spijat a i oni nemora tolku glasno da se izdavaat ne mi smeta ednostavno cuvaj si za sebe mzoe bi gresam no toa e ....inaku i jas za deca ne bi odobrila ke bide deteto emotivno epten zagubeno ....kazano ne ke znae kako da se obraka
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty23.06.08 12:06

незнам некој лично ама немам против
ми кажувале дека се добро друштво
а за да имаат деца незнам ? како ке го сфатат тоа децата кога сите др се со мајка и татко а они? може ке бидат по либерални?
љубов ке им биде дадена но сепак не е тоа тоа?

од она што сум го гледала на зона реалити го менуваат полот зошто се чувствуваат ко заробени во туѓа кожа
имаат повеќе хормони од спротивниот пол па тоа ги принудува на тој чекор
само незнам што се они травестити или трансексуалци? што има разлика меѓу нив

се надевам нема да бидат без права како ние што ги имаме
тоа што природата го створила неможе да се смени!
нека живеат слободно
тие не се болни како што мислат некои посебно постарите! :cool:
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty23.06.08 12:13

Имав пријател еден порано, се си кажувавме и многу често бевме зедно, стварно се ептен фини за дружење, а и интересни, мојов пријател баш така си се однесуваше она типично геј , со тенко гласче , гестови кој и јас како женско не ги правам, ама генерално гледано ок се и немам никакви предрасуди за таквите луѓе. Би се согласила со Ане , да не кенкаат многу и да си го задржат сексуалниот живот за себе. А тоа дали да имаат деца или не , навистина немам некој посебен став.
Вратете се на почетокот Go down
vesna83
Прваче
Прваче
vesna83


Female
Број на мислења : 222
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29150
Registration date : 2008-05-31

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty23.06.08 13:53

jas najiskreno ne mi precat ama i nekoja bliskost i prijatelstvo ne bi stvarala so niv sum imala prilika da bidam megu takvi ljuge i ne mi se dopaga bas sepak gospod o prirodata dala drugo
Вратете се на почетокот Go down
Bu_Bi
Почетник
Почетник
Bu_Bi


Female
Број на мислења : 91
Age : 41
Локација : prilep
Расположение : јупиииииии
Поени : 29141
Registration date : 2008-06-03

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty23.06.08 14:02

До сега не сум имала прилика да имам пријател хомо или пак да бидам во негова близина ,немам никакви предрасуди кон нив ,мислам дека би биле добри пријатели,само што кај нас тоа е потешко да се прифати .
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty24.06.08 2:31

vo pravo si kaj nas gi gledaat drugse ama vode vo aus najnorlano e totalno piradi si pravat ma nekoi i se sminkaat jas ednas vo voz go zalgedav eden kosata u punga napravena marama niz vrat i jas go gledam ama nekako sto znam epten se zagledav i majka mi vika dan ti stane DA TE NATEPA Smile ali toa e toa vo mk e tabuu ovde e najnorlano Smile
Вратете се на почетокот Go down
ZZ
Полуматурант
Полуматурант
ZZ


Female
Број на мислења : 528
Age : 53
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 30164
Registration date : 2007-11-14

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty24.06.08 7:09

Ane напиша:

не ми се допаѓа она нивното - ние сме обесправени, луѓето не мразат, не можеме да најдеме работа и слично. па ајде ќе прават геј паради и слични глупости.
што мене ми е битно кој со кого спие и зошто морам да знам дали некој е хомосексуалец?
мене никој не ме прашува со кого спијам, па исто и нив. тоа нека си го чуваат за себе и верувам дека нема да имаат проблеми.

са овим се потпуно слажем..апсолутно немам ништа против њих све док они сами не почну да потенцирају своју сексуалну опредељеност и нису наметљиви по том питању..
Ане је у праву, док год своју интиму чувају за себе, нема ни проблема, као и код осталих људи..
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty27.06.08 15:32

Јас сум несгурна во својата определба Neutral
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30146
Registration date : 2007-11-14

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty30.06.08 11:46

до сега не сум имала искуство да имам покрај себе пријател хомо, но секако дека не би ми пречело. во пријателството е важно нешто друго, а не сексуалната ориентација...
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty30.06.08 11:49

Секако дека во пријателство не се гледа кој е хомосексуалец а кој хетеро... тоа треба да биде најмалку важно.
Пријателството не треба да се гради врз база на сексуална ориеантација.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty30.06.08 14:34

една другарка имаше дечко беа заедно 15 месеци и раскинаа кога тој побарал од неа да спијат заедно со негов другар
дали тој сакал да ги гледа тој бил за него или е нешто друго во прашање незнам но го одби за навек

сте имале слично искуство?
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty30.06.08 14:41

Можеби типот е бисексуалец.
Сепак и јас без разлика што сум не би сакала во тројка ниту пак некој да ме гледа од страна. Само он знае што сакал да постигне.
Без врска е партнерот со кој си толку долго време да му спомнеш ај со уште еден. Не е битно со кој пол дали со исти или спротивен си во врска, битна е љубовта, заштитата, негата во таа врска. Не се сведува се на секс. Јас би раскинала па кој сака нека е кога за едно сексуално задоволство би ме поделил со некого
Вратете се на почетокот Go down
Lence
Прваче
Прваче
Lence


Female
Број на мислења : 125
Age : 52
Локација : ne kazuvam
Расположение : odlicno
Поени : 29327
Registration date : 2008-05-13

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty30.06.08 19:18

Nisto ne mi e cudno vo vrska za homoseksualcite. Ovde vo Holandija gi ima sekakvi. Posebno vo Amsterdam. Taka da ne ni se vrtam koga ke pominat pokraj mene za da gi gledam, se naviknav. A ke dojde vreme i kaj nas taka da bide. Edno vreme kako bese za drogata, eve sega kaj nas vo MK gi ima mnogu narkomani. Taka da vremeto mnogu se menuva. Nie mora so vremeto napred da odime.
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty30.06.08 21:24

Јас сеуште не можам да се класифицирам како хомосексуалка, но што е толку битно кој со кого се љуби и го поминува животот? Зарем не треба да ни биде на сите убаво кога се работи за љубовта и зарем не треба да бидеме со некој со кого се осеќаме убаво, во кого се осеќаме како да сме во сигурни раце само затоа што општеството не го прифаќа тоа како така?
Секој си има право на избор кој ќе му претставува задоволство, па ајде да не го ускратуваме. Хомосексуалноста не нанесува некому трауматични последици, тоа меѓусебна љубов како и кај хетеросексуалците, и хомосексуалците знаат да сакаат, и тие се паметни и креативни, можат да бидат навистина прекрасни пријатели, секако дека сексуалната определба не ми пречи кај никој.
А која е врската меѓу наркоманијата и хомосексуалноста? (не сакам да звучи грубо поставено прашањево, само се надоврувам и споредувам) Wink
Наркоманијата е уништување на самиот себеси достигнувајќи некои врвни нивоа на расположението, а ова, пак ќе речам, е меѓусебна љубов, моменти кои го прават некого среќен не оставајќи последици во однос да се наштети некому или пак на себеси. Дрогата во никој случај не би ја прифатила, а додека хомосексуалноста да. Smile :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 39
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29215
Registration date : 2008-06-09

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty01.07.08 20:04

јас сум немала пријател хомосексуалец и не знам како е
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty01.07.08 20:56

јас имам пријатели хомосексуалци и нема никаква разлика, знаат да бидат и другари, не знам зашто ги гледате толку ралични, знаат исто и да сослушаат исто како и секој пријател. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Irena Trajkovska
Прваче
Прваче
Irena Trajkovska


Female
Број на мислења : 385
Age : 45
Локација : Цврсто на земја
Расположение : Супер
Поени : 29066
Registration date : 2008-06-20

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty07.07.08 15:54

Немам ништо против сексуалната определба на луѓето но овие работи некако ми се косат со законите на природата.На пример ако е тоа нормална работа зошто тогаш од врска меѓу две жени не се роди дете без посредство на донатор? Neutral
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty07.07.08 15:58

Па и кога хетеросексуалците имале сексуални односи не била секогаш намерата да се има дете. Пред се се работи за љубов, меѓусебно задоволство и уживање, тоа што нас луѓето не прави среќни. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29230
Registration date : 2008-06-06

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty10.07.08 0:25

Не сум имала пријател хомосексуалец, немам ништо против хомосексуалците се додека не се пропагират, а за посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци, мојот одоговор е категорнично НЕ.
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29634
Registration date : 2008-03-25

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty10.07.08 13:52

Јас се согласувам со Freya. Едноставно секој дома нека прави што сака и со кого сака. Меѓутоа сум против геј парадите и борбата за нивните права. Кои бре права па што се тие по обесправени од мене.Неможе да работат, неможе да шетаат, да одат на одмор???? Стварно не разбирам. А ако мислат на права за да посвојуваат деца е тука апсолутно не ги поддржувам и ако се прашувам јас тогаш тоа никогаш не би им го дозволила.
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Полуматурант
Полуматурант
wisna


Female
Број на мислења : 612
Age : 35
Локација : Lost...
Поени : 29822
Registration date : 2008-02-08

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty10.07.08 14:41

Еднаквите права не се специјални права Smile
Доколку би биле поинакви сфаќањата општо на сите би немало никаков проблем да се чуваат и деца. А за обесправени секако дека се. Колку само има хомосексуалци а не можат да го искажат тоа заради оние сфаќања дека тоа е болест, тотално неприфаќање од останатите, омраза, колку само случаеви има како се без трошка совест истепани до крв затоа што биле хомосексуалци. Секој човек има право да се бори за свои права и секој заслужува да живее убаво. Заошто да си го ускратуваме тоа меѓусебно?
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29634
Registration date : 2008-03-25

Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty10.07.08 15:56

Обесправени се затоа што не можат тоа јавно да го кажат? Па ни јас јавно не кажувам и не потенцирам цело време каква е мојата сексуална определба и мислам дека нема потреба од тоа да некого информирам за мојата интима. Сепак тоа е само мое.
А геј парадите сметам дека се една голема, недолична циркузијада каде што можеш да видиш еден куп невкусни работи, а неможеш да видиш порака во што се тие обесправени.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?   Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали сте/би имале пријател/ка хомoсексуалец?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: