Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали сте искрени со сопругот?

Go down 
+73
saligrem
kiki-riki
kalinche70
Tifani
Candy
bubamara
adi
Gordana Natovska
Macence
Ana.b
delfinka
m.b.jovanova
Kat
Natalija
emilija nestorova
Nine
rainbow
Vesna Blazevska
Sestricka
Dzena
Mila87
butterfly
soledad
caci
Rozetka
petra26
anetapp
delfin76
Simona's mom
mama X
KATIC
Dragana
margarita
Pipolino
mirecv
Mama Ane
MamaMaja
lela
mina32
Ves
verce
Kikic
avanturistka
veki22
elena-d
baby24
hormonce
mac@
bibe85
ZeleniCka
kara
Sandra_Anja
SonjuS*
aneta
kavadarcanka
Emilija
mama
beti 24
Irena Trajkovska
sashka26
Goca
Lili
sanja83
natali
biljanag
STAR *
Nene
rich_bitch1
daniela
mamicka211
Emi
BaMbYnA
aleksandra
77 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty09.03.09 22:15

pa normalno e da znaeme ponekogas sto misli partnerot, da osekame dali e raspolozen dali ima nekoj problem, dali lazi ili kazuva vistina. ama ova za tajnava mama x - mora uspesno da kriel koga ne si osetila nisto
Вратете се на почетокот Go down
Simona's mom
Полуматурант
Полуматурант
Simona's mom


Female
Број на мислења : 571
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 28858
Registration date : 2008-08-17

Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty09.03.09 22:38

Искрени и отворени сме и двајцата еден кон друг..Понекогаш дури си мислам дека и го оптеретувам со претераната искреност,поемотивно реагирам од него во кризни ситуации и кога имам некој проблем тој е првата особа со која разговарам.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty09.03.09 22:46

bez iskrenost ne se stasuva daleku
jas poznavam zeni sto krijat mn.raboti od mazite kako na primer deka kupila bluza
e toa nemozam da go svatam
pa zarem mazot nejzin ne i ja znae garderobata pa da ja krie
jas se vodam po parolata VISTINATA VO OCI
Вратете се на почетокот Go down
anetapp
Прваче
Прваче
anetapp


Female
Број на мислења : 436
Age : 48
Локација : prilep
Расположение : ok
Поени : 28188
Registration date : 2009-02-04

Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty09.03.09 22:52

да никогаш ништо не кријам од него а ни тој од мене.дури ако нешто се случило а тој не е тука неможам да дочекам да си дојди па да му кажам и многупати му се јавувам на телефон за да му кажам.јас мислам дека една врска или брак не може да функционира со лаги.
Вратете се на почетокот Go down
petra26
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 31
Age : 41
Локација : macedonia
Поени : 27661
Registration date : 2009-04-03

Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty14.04.09 15:02

Toa e najvazno za da uspee eden brak....sekogas sum iskrena i poradi toa uzivam vo zivotot......
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty14.04.09 15:32

duri i premnogu iskrena. nekoi velat deka na maz ne se kazuva se ama jas ne mozam nisto da krijam od nego. baba mi veli deka na maz treba da mu se dades od polovina nadolu, a od polovina nagore nikako . toa moze vazelo za porano koga mazite bile glavni doma .... ili moze ima i denes zeni taka sto razmisluvaat.... ne znam
Вратете се на почетокот Go down
Rozetka
Полуматурант
Полуматурант
Rozetka


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : extra
Поени : 28250
Registration date : 2009-02-24

Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty14.04.09 15:42

Od sekogas sum bila iskrena,uste koga bevme decko i devojka znaese skoro se eve i sega.Ne gledam pricina zosto da krijam nesto koga toj mi kazuva skoro se,taka se imame postaveno i dvajcata i ni odgovara.
Вратете се на почетокот Go down
caci
Прваче
Прваче
caci


Female
Број на мислења : 241
Age : 38
Локација : italy
Расположение : dobro
Поени : 28051
Registration date : 2009-01-27

Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty22.04.09 9:29

jas sum epten iskrena so mazot za se se
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28061
Registration date : 2009-04-08

Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty23.04.09 11:58

sega za sega sme iskreni.ponatamu ke vidime hihi
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty24.04.09 21:45

Јас сум толку искрена што му ги доверувам и своите мисли и сомнежи за све иако понекогаш го влечам дебелиот крај и поинаку ме сфаќа Smile))
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty24.04.09 21:52

Isto i jas kako tebe zelenicka potpolno iskrena i neznam zosto mazite vednas ke svrtat sosema drugi misli za toa sto ke im se doveris.Dosega mm bese iskren ama sega zabelezav nekoi sitni i nezamarlivi lazi koi ne mi smetaat .Se iznenaduvam duri ne go ni prepoznavam a ne ja gledam ni pricinata za niv.Sepak vo globala iskrenosta ni go odrzuva brakot i ne vodi kon uspeh.
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28103
Registration date : 2009-04-12

Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty29.04.09 0:10

jas dosega bev iskrena so mm ama od sega stavam tocka na toa golema kolku nego.mnogu laze bre luge i porano lazel ama ova sega ne se trpi veke.ne deka me laze za nekoja golema rabota ama za sitnici i najgolemiot lazgo na svetov ne mu e ramen.pocnuvam veke i da se somnevam za sto se me ima izlazano,a jas glupata se mu kazuvam i koga e na rabota mu kazuvam i vo kolku saatot sum otisla vo vc.ama veke nema taka kako pravi taka ke mu pravam,makar sto ke mi bide tesko zosto nesakam i nemozam da lazam ama toj me pravi da bidam takva.nemozam da sedam i da izigruvam glupa Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 511770
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28464
Registration date : 2009-02-16

Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty29.04.09 0:35

На дечко ми му кажувам СЕ. Кога велам се мислам на тоа каде сум била, со кој, кога(иако него искрено не го интересира тоа многу, зошто ми дозволува се). Искрена сум со него за се што е во врска со НАС двајцата. Не сакам и неможам да лажам, и да излажам тоа трае 15мин, веднаш потоа си ја кажувам вистината. понекогаш мислам дека премногу го замарам со тоа што му кажувам дури и небитни ствари, но тоа сум јас Smile
Вратете се на почетокот Go down
Dzena
Прваче
Прваче
Dzena


Female
Број на мислења : 391
Age : 49
Локација : домче
Расположение : пааa, не баш добро:((
Поени : 27677
Registration date : 2009-04-26

Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty29.04.09 0:55

Da iskrena sum i tokmu toa i razgovorot megu nas dvajca ni go pravi nasiot brak ubav.
Вратете се на почетокот Go down
Sestricka
Прваче
Прваче
Sestricka


Female
Број на мислења : 229
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Полетно пролетно
Поени : 27991
Registration date : 2009-02-26

Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty29.04.09 0:57

Искреноста е многу добра особина, ама на моменти може да биде нож со две оштрици, јас лично му кажувам на мм скоро се, е сега има работи што не се за кажување, што се лично мои, и верувам дека има работи што и тој не сака со мене да ги сподели и го ценам тоа, бидејќи како и во општиот живот така и во бракот треба да се има приватност, инаку јас би си го изгубила идентитетот. Зборувам за некажување, а не за лажење, и тоа за ситници кои може да се сватат погрешно, и накрај има работи што сама себе не си би ги кажала а не пак на мм, а сепак имаме убав брак. Тоа е мој став, а во секој случај ја поддржувам искреноста како особина, и ги ценам браковите што функционираат така.
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty05.05.09 19:40

se kazuvam i delam so nego...na nekolku pati se pokazalo dekanekoi nesta i ne se kazuvaat taka iskreno, ama takva sum, davam iskrenost i baram iskrenost, a ne sum go primetila deka me laze, za se bil iskren do sega.
Вратете се на почетокот Go down
rainbow
Прваче
Прваче
rainbow


Female
Број на мислења : 340
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : podobro :)
Поени : 27595
Registration date : 2009-05-30

Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty06.09.09 9:03

jas sum premnogu iskrena ne mozam da skrijam nisto a i vo globala nema sto da krijam samo nekoi sitni raboti i ne mozam da gi prekutam a mnogu pati se kaam sto kazuvam se i si vikam nema pojke ama za dzabe ne mozam da se smenam
Вратете се на почетокот Go down
Nine
Прваче
Прваче
Nine


Female
Број на мислења : 253
Age : 38
Локација : Ohrid
Расположение : Imame dve zapcina a drugi dve ni rastat :-)
Поени : 28226
Registration date : 2009-01-07

Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty06.09.09 9:11

rainbow напиша:
jas sum premnogu iskrena ne mozam da skrijam nisto a i vo globala nema sto da krijam samo nekoi sitni raboti i ne mozam da gi prekutam a mnogu pati se kaam sto kazuvam se i si vikam nema pojke ama za dzabe ne mozam da se smenam

и јас исто така flower
Вратете се на почетокот Go down
emilija nestorova
Полуматурант
Полуматурант
emilija nestorova


Female
Број на мислења : 628
Age : 43
Локација : Veles
Поени : 28855
Registration date : 2008-10-02

Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty06.09.09 10:20

Jas kazuvam se,i sto treba i sto ne treba.Site mi vikaat deka ne treba se da se kazuva na mazot bidejki nekogas davam povod za nepotrebni problemi.Samo toa e toa,sekoj ne moze da bide ist,jas si kazuvam se sto mi lezi na srce.
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty06.09.09 10:26

Sestricka напиша:
Искреноста е многу добра особина, ама на моменти може да биде нож со две оштрици, јас лично му кажувам на мм скоро се, е сега има работи што не се за кажување, што се лично мои, и верувам дека има работи што и тој не сака со мене да ги сподели и го ценам тоа, бидејќи како и во општиот живот така и во бракот треба да се има приватност, инаку јас би си го изгубила идентитетот. Зборувам за некажување, а не за лажење, и тоа за ситници кои може да се сватат погрешно, и накрај има работи што сама себе не си би ги кажала а не пак на мм, а сепак имаме убав брак. Тоа е мој став, а во секој случај ја поддржувам искреноста како особина, и ги ценам браковите што функционираат така.

Kako jas da sum go pisuvala postov. Jas svativ deka ne e se za kazuvanje koga pocnavme da se karame za gluposti za koi i ne morase da mu kazuam, ama jas takva si bev i se mu kazuvav, sakav da spodelam so nego. I sega mi se slucuva da ne uspeam nesto da premolcam, a potoa se kaam sto jazikot mi e pobrz, ama ima i raboti sto ne sum mu gi kazala i mislam deka dobro sum napravila.
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27217
Registration date : 2009-08-04

Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty06.09.09 12:04

Многу сум ускрена со мм а и со другите,мразам лажење.Само што не му кажувам се има работи кои ги премолчувам.Работам во конфекција со многу жени и може да се слушни се и сешто ,порано му кажував се што се кажало и случило и поради понекогаш се случуваа непотребни кавги.Затоа сега не кажувам се.А другото се ми е дозволено можам да одам каде сакам и да купам што сакам.
Вратете се на почетокот Go down
m.b.jovanova
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 30
Age : 46
Локација : kv
Расположение : super esensko
Поени : 27223
Registration date : 2009-06-28

Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty06.09.09 12:08

podobro e da si iskrena otkolku da sozdavas somnez pa togas se sozdavaat najgolemite problemi
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Полуматурант
Полуматурант
delfinka


Female
Број на мислења : 1033
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 28976
Registration date : 2008-10-24

Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty06.09.09 13:26

sekogas sum 100%iskrena za bilo sto apsolutno so site ne samo so mazmi a postojat raboti sto sum gi premolcala ne deka nesakam da gi znae tuku da ne go povredat
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28103
Registration date : 2009-04-12

Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty06.09.09 14:17

Искрена и повеќе одколку што треба,ама полека со тек на време сваќам и учам сама на сопствените постапки.Ми стана јасно дека на МАЖ НЕ СЕ КАЖУВА СЕ така се прават само непотребни кавги и нервози......веројатно затоа и тие нас ни преќутуваат некои работи Smile
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27953
Registration date : 2009-04-07

Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty06.09.09 21:01

Sestricka напиша:
Искреноста е многу добра особина, ама на моменти може да биде нож со две оштрици, јас лично му кажувам на мм скоро се, е сега има работи што не се за кажување, што се лично мои, и верувам дека има работи што и тој не сака со мене да ги сподели и го ценам тоа, бидејќи како и во општиот живот така и во бракот треба да се има приватност, инаку јас би си го изгубила идентитетот. Зборувам за некажување, а не за лажење, и тоа за ситници кои може да се сватат погрешно, и накрај има работи што сама себе не си би ги кажала а не пак на мм, а сепак имаме убав брак. Тоа е мој став, а во секој случај ја поддржувам искреноста како особина, и ги ценам браковите што функционираат така.

Се сложувам со Сестричка,
јас сум искрена со маж ми,но не можам баш се да му кажам.Тоа баш се е на пример некој разговор во кој некоја моја другарка ми се доверила.Инаку се што се однесува до мене,за се е информиран,не кријам ништо од него освен некој таков разговор како што кажав.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали сте искрени со сопругот?
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: