Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали сте искрени со сопругот?

Go down 
+73
saligrem
kiki-riki
kalinche70
Tifani
Candy
bubamara
adi
Gordana Natovska
Macence
Ana.b
delfinka
m.b.jovanova
Kat
Natalija
emilija nestorova
Nine
rainbow
Vesna Blazevska
Sestricka
Dzena
Mila87
butterfly
soledad
caci
Rozetka
petra26
anetapp
delfin76
Simona's mom
mama X
KATIC
Dragana
margarita
Pipolino
mirecv
Mama Ane
MamaMaja
lela
mina32
Ves
verce
Kikic
avanturistka
veki22
elena-d
baby24
hormonce
mac@
bibe85
ZeleniCka
kara
Sandra_Anja
SonjuS*
aneta
kavadarcanka
Emilija
mama
beti 24
Irena Trajkovska
sashka26
Goca
Lili
sanja83
natali
biljanag
STAR *
Nene
rich_bitch1
daniela
mamicka211
Emi
BaMbYnA
aleksandra
77 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 39
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29215
Registration date : 2008-06-09

Дали сте искрени со сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? Empty10.06.08 7:48

jas so mm imam poseben odnos ne postoj nesto sto ne znaj toj za mene ili pak jas za nego imame 100%doverba se da si kazime eve do sega se znajme 7 godini i mislam deka nisto me nema izlazeno a ni jas nego a vie zenski iskreni ste sprema sopruzite se mu kazuvate site tajni?
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Дали сте искрени со сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? Empty12.06.08 3:38

jas so nego sum iskrena ma se sto mi na dusa mu kazuvam i ako nesto me nervira ili ako nesto m itreba ili pak ako nesto posakuvam nemam oseteno da me izlaze a i premnogu sme slicni vo karakter sto vika majaka m idan ste brat i sestra da bevte od ista majka ne ke bevte isti Smile on mi e najdobriot drugar ma da znam i da se naluti za nesto ke mu pomine Smile eden baknes i se e na svoe mesto Smile :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Дали сте искрени со сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? Empty12.06.08 22:05

Дури го замарам со тоа што се му кажувам, мислам дека постојат работи кои баш и немора он да ги знае, ама ја сум таква за се зборам немаме тајни никакви.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29250
Registration date : 2008-05-12

Дали сте искрени со сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? Empty12.06.08 22:36

и јас незнам да прекутам некои работи што немора да ги знае ниту пак му се интересни ама јас незнам кога ке научам ,што треба,а што не треба да се кажува.
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 39
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29215
Registration date : 2008-06-09

Дали сте искрени со сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? Empty12.06.08 22:54

Emi напиша:
Дури го замарам со тоа што се му кажувам, мислам дека постојат работи кои баш и немора он да ги знае, ама ја сум таква за се зборам немаме тајни никакви.

hahaha i jas taka mnogu si sum zborlesta pa se si kazuvam i so trebe i so netreba
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Дали сте искрени со сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? Empty12.06.08 23:17

тој само ме слуша, некогаш ќе искоментира нешто а некогаш не, па досадна сум хахахаххахахахахаха знаеш ова, знаеш она хахахха
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30149
Registration date : 2007-11-20

Дали сте искрени со сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? Empty12.06.08 23:25

истото е и со мене.многу сум досадна го замарам маж ми со глупости.има некои ситници што не ги знае па и не се толку битни.инаку не сакам да лажам а посебно маж ми па така се му кажувам.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Дали сте искрени со сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? Empty15.06.08 14:08

искреноста е битен фактор за успехот на една врска или брак.ама сепак признавам дека си имам свои мали тајни кои сопругот баш и немора да ги знае.на пример кога купувам нешто од облека или чевли не секогаш му ја кажувам точната цена,се со цел да не се нервира.а верувам дека и тој кога игра спортска не ми кажува колку уплатил.ама ваквите лаги и не ги сметам за нешто страшно.
Вратете се на почетокот Go down
Nene
Прваче
Прваче
Nene


Female
Број на мислења : 430
Age : 36
Локација : Daleku od doma
Расположение : Odlicno
Поени : 29247
Registration date : 2008-05-13

Дали сте искрени со сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? Empty15.06.08 22:19

se soglasuvam so tebe RB.
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Дали сте искрени со сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? Empty16.06.08 0:15

za trosenje pari ic si nemam problem za obleka i sl samo ke mi rece ne kupuvaj ona eftinono me nervira sto e vo skaf ,a se enrvira ako se asminam za niz prodavnici Smile a inaku toj koga me slusa za gluposti muopravam i ke rece abe pusto go mozokot da pase sto se nerviras i jas abe da ti kazam i ova i toa i toj dobro de vcera mi go kaza a jas sum zaboravila pa slucajno da ne ispustam nesto Smile
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Дали сте искрени со сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? Empty16.06.08 15:57

За работи што се однесуваат на нашиот брак и не засегаат нас двајца и синот наш, постои максимална искреност ама за некои работи на пр. од моето семејство , дали тоа било нешто за некоја од сестрите мои или родителите не му вденувам се во уши. Се сложувам со тоа дека искреноста е битен фактор за еден успешен брак ама некогаш некои работи подобро е да се премолчат. Имам лошо искуство од ова и јас порано брбљав се што треба и не треба и се имам изгорено, ама сите учиме од грешки , па ете јас си се корегирав со тек на време.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Дали сте искрени со сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? Empty25.06.08 10:43

искреноста е важна но сепак има некои ситници кои ги премолчувам не го сметам тоа за лажење едноставно не му ги кажувам нема што да се замара со нив
на лагата и се кратки нозете па така нешто ако излажам знае добро да ме препраша после некое време и да открие
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29426
Registration date : 2008-04-22

Дали сте искрени со сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? Empty25.06.08 14:45

So mm sum iskrena no sto rece R.B koga kupuvam pretezno gi namaluvam cenite a inaku se sto se odnesuva za mene znae a inaku za moeto semejstvo za mojte drugarki i sl.ednostavno ne mu kazuvam se ne deka go lazam ama ednas mu kazav za edna drugarka koja imase dolga vrska deka izleguva i so drug decko i vednas pocna pa taa e orospija mozebi i tebe ti nasla nekoj itn.i od togas koga i da odam na kafe so nekoja drugarka nikogas ne mu kazuvam sto zboruvame a i ne baram od nego on da mi kazuva sto zboruva so negovite drugari.I mislam deka na maz ne se kazuva se i sesto ednas se imam izgoreno i od togas takvi sitnici ne kazuvam
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 29644
Registration date : 2008-03-25

Дали сте искрени со сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? Empty25.06.08 14:55

Претерано сум искрена со сопругот, секогаш се точно му кажувам дури и во детали му објаснувам се, тоа дури и нечини толку.......
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-28

Дали сте искрени со сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? Empty25.06.08 15:05

Fakt e deka site zeni se brblivi i znaat da kazat i so treba i so netreba,no smetam deka sekoja zena vo eden moment ke svati deka nekoi raboti podobro bi bilo da gi prekuti,zasto e dovolno za da vi napravi problem makar i kratkotraen,a vsusnost ne e nesto vazno za vas dvajca.Jas bar taka mislam.

a i najarno ti e tvojata fa,ilija da ne mu ja prenametnuvas(mislam na posebno ne nivnite problemi).glej te si vasite problemi i vasiot zaednicki zivot.
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30374
Registration date : 2007-11-16

Дали сте искрени со сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? Empty25.06.08 15:25

Да искрена сум максимално,работите што ги премолчувам не ги сметам како лажење,едноставно има работи кои не му ги споменувам затоа што се не битни за него,би го поштедила од без потребна нервоза....сето тоа се ситници, а морам да бидам искрена дека постојат и некои ситници кои сакам да си ги задржам само за мене да бидат дел од мојата приватнос,разговори со моите пријателки,размислувања...
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-28

Дали сте искрени со сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? Empty25.06.08 15:30

Goca напиша:
Да искрена сум максимално,работите што ги премолчувам не ги сметам како лажење,едноставно има работи кои не му ги споменувам затоа што се не битни за него,би го поштедила од без потребна нервоза....сето тоа се ситници, а морам да бидам искрена дека постојат и некои ситници кои сакам да си ги задржам само за мене да бидат дел од мојата приватнос,разговори со моите пријателки,размислувања...
apsolutno te podrzuvam!!!!!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-14

Дали сте искрени со сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? Empty25.06.08 15:53

Se soglasuvam so gorenavedenoto od Goca, vprocem ako premolcam banalna sitnica apsolutno ne misalm deka e lazenje ili prikrivanje na vistinata.A kako i sekoj covek imam privatni detali koi sakam da bidat samo del od mojata intima.
Вратете се на почетокот Go down
Irena Trajkovska
Прваче
Прваче
Irena Trajkovska


Female
Број на мислења : 385
Age : 45
Локација : Цврсто на земја
Расположение : Супер
Поени : 29066
Registration date : 2008-06-20

Дали сте искрени со сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? Empty07.07.08 10:53

Кон сопругот за се сум искрена освен за гардеробата што ја купувам.Па не мора да им кажуваме се.Му велам од лани е и крај на приказната
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29088
Registration date : 2008-07-07

Дали сте искрени со сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? Empty17.07.08 16:31

јас сум премногу искрена кога нешто ке ми се случи едвај чекам да ми кажам неможам да издражам
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29470
Registration date : 2008-06-14

Дали сте искрени со сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? Empty17.07.08 16:33

За се сум искрена со него, што мислам дека не е во ред. Сепак треба да си зачувам нешто и за мене, ама не ми е интересно така.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Дали сте искрени со сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? Empty18.07.08 8:18

Не сме 100% искрени еден спрема друг, знам дека некои работи ги преќутува а и јас во последно време не разговарам за се со него. Се надевам дека е привремено ова, би требало повеќе да комуницираме што се однесува до мене.
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Дали сте искрени со сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? Empty23.07.08 13:43

Премногу сум искрена ако преќутам после некое време ќе му кажам неможам да кријам ништо ќе ме копка, ако излажам знам дека несакајќи ќе се издадам. И он си кажува знае ако прикрие дека еден ден ќе се искаже
Вратете се на почетокот Go down
aneta
Прваче
Прваче
aneta


Female
Број на мислења : 128
Age : 39
Локација : na edno mesto so moeto srcence
Расположение : so vas e super
Поени : 28905
Registration date : 2008-07-18

Дали сте искрени со сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? Empty23.07.08 14:17

da iskrena sum zosto ne mozam da go izlazam sekogas me oseka koga probuvam za nesto da go podlaznam hihi a toj ako skrie nesto od mene odna drugiot ili podrugiot den samiot ke se izdaj . taka da i da sakame da se lazime ne mozime sami se izdavame :glup:
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Дали сте искрени со сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? Empty23.07.08 14:48

Искреноста е најдобра кога си во брак или ете можеби во врска..
Не е убаво да се лаже...кога тогаш сама ке се издадеш..SmileSmile
Но сепак некои банални работи може да се премолчат..онака колку да не се замарате со глупости.. :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали сте искрени со сопругот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали сте искрени со сопругот?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: