Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали сте искрени со сопругот?

Go down 
+73
saligrem
kiki-riki
kalinche70
Tifani
Candy
bubamara
adi
Gordana Natovska
Macence
Ana.b
delfinka
m.b.jovanova
Kat
Natalija
emilija nestorova
Nine
rainbow
Vesna Blazevska
Sestricka
Dzena
Mila87
butterfly
soledad
caci
Rozetka
petra26
anetapp
delfin76
Simona's mom
mama X
KATIC
Dragana
margarita
Pipolino
mirecv
Mama Ane
MamaMaja
lela
mina32
Ves
verce
Kikic
avanturistka
veki22
elena-d
baby24
hormonce
mac@
bibe85
ZeleniCka
kara
Sandra_Anja
SonjuS*
aneta
kavadarcanka
Emilija
mama
beti 24
Irena Trajkovska
sashka26
Goca
Lili
sanja83
natali
biljanag
STAR *
Nene
rich_bitch1
daniela
mamicka211
Emi
BaMbYnA
aleksandra
77 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty04.09.08 16:47

кога станува збор за мене,се она што мислам дека е важно му кажувам.ама не сум од оние што секој разговор со пријателките го прераскажува на сопругот.ипак мислам дека тие работи треба да си останат помегју нас две,нема потреба тој да знае секогаш што муабет сме правеле.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty04.09.08 16:59

Pa iskrenosta e osnova za eden odnos. A, neiskrenosta ne vodi kon toa.
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 41
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29214
Registration date : 2008-09-01

Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty18.09.08 11:07

Za se sum celosno otvorena i sekogas iskrena sprema maz mi. Nema sansi nesto so mi se slucilo da skrijam ili da ne mu kazam. Sepak osven maz, toj mene mi e i najdobar drugar. Pred da bideme zaedno se druzevme epten mnogu. I smetam deka pravilno e taka, otkolku licnite problemi da gi kazuvam na nekoj drug namesto na nego. Sepak, toj nema da me predade nikogas.
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty18.09.08 11:27

Кара сосема те поддржувам. Искреноста е битен момент во една врска или брак.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
bibe85
Полуматурант
Полуматурант
bibe85


Female
Број на мислења : 1010
Age : 38
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 28831
Registration date : 2008-08-16

Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty18.09.08 11:45

и јас сум премногу искрена со дечкото ама таква сум незнам да преќутам или да излажам ако нешто не му кажам тоа е оти сум заборавила а и тој е искрен со мене едноставно сме како другари
Вратете се на почетокот Go down
mac@
Прваче
Прваче
mac@


Female
Број на мислења : 160
Age : 34
Локација : Doma
Расположение : KOGA,KAKO
Поени : 28806
Registration date : 2008-08-12

Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty24.09.08 16:02

iskerenosta e nesto najubavo vo edna vrska i vo brakot,no kako sto gledam se pomalku luge se iskreni.sitnicite ne ja unistuvaat vrskata i brakot,ne se tie problem,ama mislam deka poveke doverba se steknuva so iskrenosta.a inaku i jas kako sanja83 sum premnogu iskrena ne so soprugot tuku so deckoto mislam deka i toa ne e ok.ama ete takva sum[/b]
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-31

Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty26.09.08 0:57

Искрена сум секогаш,дури ако некој каже дека лажам мм вика Нема шанса,жена ми не знае да лаже.Не кријам ништо,ни пари,ни средби,ни емоции,освен разговори кои ми се кажани во доверба,посебно од мајка ми.Малку си е алапача,па може несакајќи да ме издаде!Како од кокошка нозе да јадел.Малку е офтопик,зошто тоа е веќе тема,Дали знаете тајна да сочувате?
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Матурант
Матурант
baby24


Female
Број на мислења : 1682
Age : 40
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 29153
Registration date : 2008-07-29

Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty28.09.08 4:06

Pa nema da funkcionirame nie dvajca ako si prekutuvavme za se nesto do sega.Mm znae za mene se i so treba i so ne treba da go znae eden maz,a znam deka i on mene ne me izlazal do sega poso go znam kakvo srce ima.
Вратете се на почетокот Go down
elena-d
Полуматурант
Полуматурант
elena-d


Female
Број на мислења : 646
Age : 34
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 28846
Registration date : 2008-08-20

Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty29.09.08 3:15

Mislam deka iskrenosta e edna od najvaznite raboti i deka sekogas treba da si iskren zosto na lagata i se kratki nozete a i dosega ne mozam da se pozalam sekogas sme bile iskreni eden sprema drug i zatoa sme si namele nikakvi problemi.

Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 As1cCAx0g410000MDAwMTUwbHwwMDA1NDZkfHZlcmVuYSBzdW0gMyBuZWRlbGkgaSAxIGRlbg
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Прваче
Прваче
veki22


Female
Број на мислења : 457
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28777
Registration date : 2008-08-20

Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty07.10.08 17:37

sekogas sum iskrena ali so nepotrebni informacii ne go zmaram od tipo za moeto semejstvo a i toj e iskren samo toj sve m kazuva posebno za rabotata se do detal
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty07.10.08 19:43

i jas sum iskrena so mm.ali nekoi raboti kao so rece STAR ne se kazuvaat.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty14.10.08 22:09

iskrenost klucot za uspesen brak vo celost sum iskrena so mm samo sto crniot fond na pari nezane kolkav mi e a znae deka go imam
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty14.10.08 22:38

Искрена сум.Понекогаш нешто ненамерно заборавам но се знаеме 7 години и имаме посебен однос додека се не му исказам нелегнувам да спијам ,дури и кога се скарам со мајкаму и што кај неа не ми се допага и ме нервира.Тој секогаш е реален и ме подрзува иако е единец и си ја сака мајкаму.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty26.10.08 1:12

Jas nisto ne mozam da premolcam pred drugi , ne pa pred mm. Cesto mi veli - Alo , ova tretpat mi go kazuvas,ama takva sum , ako kutam, ke rece Nesto ne si happy, da ne ti e loso ?.Bi sakala da sum malku povozdrzana , da ne mu kazuvam se , zasto ekoi raboti sum primetila go zamaraat .
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28152
Registration date : 2009-02-26

Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty09.03.09 7:31

pa mislam iskrenosta e sustinata na sekoja vrska ili brak.inaku mm go otekuvam so moite muabite,a i toj ponekogas mene.vo denot se dodeka ne si dojdeme doma od rabota po 50 pati se slusame na mob,a od koga ke dojdeme samo idam po nego i mu drdoram :bla bla: toj ako e nadvor i jas po nego,ako e vo kupatilo se banja ili vo wc jas pred vrata dremam i muabeti mu teram,ili koga si legnuvame mora da pravime muabet po skoro cel saat i sega e naucen pred da zaspie moram da mu zboram za polesno da se uspiel ,a nekogas mi vika koga saka da se odmori aman be mic(taka me vika) ko motorce si sto covek bese den i nok drn drn.pa i koga spies zboris na son covek raat da nema,neznam kaj te najdov izgleda gospod majtap si igra so mene te isprati tebe dusata da mi ja izvadis. hihi hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty09.03.09 8:37

Kikic напиша:
iskrenost klucot za uspesen brak vo celost sum iskrena so mm samo sto crniot fond na pari nezane kolkav mi e a znae deka go imam

te potpisuvam Kikic
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28464
Registration date : 2009-01-27

Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty09.03.09 10:07

Сосема искрена, само така мислам дека брак може да успее
и сите да бидат среќни! (сите = јас, мажот и децата)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty09.03.09 10:10

Мислам дека односот на брачните другари се базира на искреноста. Без искреност нема да функционира тој брак. Ние сме си тотално искрени за се и сешто.
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty09.03.09 13:40

Искреноста е најважната формула за еден успешен брак,ма колку и да е непријатна во одредени ситуации сепак помеѓу брачните другари не смее да има воздржувања од типот:ај ова вака ке го кажам или така ке го направам да биде се како што треба,од таквите криенки миженки раснат гоооооооооолеми проблеми,ние сме искрени во секој поглед и за мене важи она,,подобро искрен шамар в лице одошто дволичен бакнеж"
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty09.03.09 13:43

jas sum mnogu iskrena so mm sto mu kazuvam i raboti sto mi se vrtkaat u glava momentalno,mada smetam deka toa e preterizam ama takva sum moram se da mu kazem inaku ke puknem
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28164
Registration date : 2009-02-07

Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty09.03.09 20:54

Pa ako ne sme iskreni eden kon drug nema ni da ni funkcionira brakot kako sto treba. Iskrenosta e edna od temelite na uspesen brak. Kako sto sum iskrena pred mm ne sum pred nieden drug covek
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-22

Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty09.03.09 21:13

Искрени сме и двајцата еден спрема друг не сакаме лажење и двајцата не би било во ред да криеме кога пак ќе се открие.Инаку баба ми ме има на време опоменено:маж треба да те знае од половината надолу нагоре не.односно дека нетреба да се кажуваат премногу лични работи за твојата фамилија зошто може да се случи некогаш да ти префрли.
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty09.03.09 21:21

Pipolino напиша:
jas sum mnogu iskrena so mm sto mu kazuvam i raboti sto mi se vrtkaat u glava momentalno,mada smetam deka toa e preterizam ama takva sum moram se da mu kazem inaku ke puknem

Ista sum i jas Smile Bukvalno ista, nekogas si vikam e mnogu preteruvam so kazuvanje ama pak isto teram Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty09.03.09 22:04

pa normalno deka sum iskrena. kako bi funkcionirale poinaku? mrazam lagi i mislam deka se treba da se kaze eden na drug. taka bi se podelile ubavite i losite momenti od zivotot, bi se resile problemite zaednicki, a vo ubavite momenti bi uzivale zaedno.
Вратете се на почетокот Go down
mama X
Полуматурант
Полуматурант
mama X


Female
Број на мислења : 524
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : O.K
Поени : 28195
Registration date : 2009-02-03

Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty09.03.09 22:06

Ние сме до толку искрени, што на моменти си ги читаме мислите. Иако последната тајна на мм ми ја откри пред некој ден. Реагирав многу поинаку отколку што очекувал тој. Што да правам секогаш ја гледам позитивната работа на нештата - колку да се темни тие.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте искрени со сопругот?   Дали сте искрени со сопругот? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали сте искрени со сопругот?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: