Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Како го избравте името за вашето дете?

Go down 
+125
Viki J.N.
zence
marina****
Betka
valentina123
adi
Biljana
Ana.b
kiki4ka
Arhangel
KATIC
twins_
lela
Natalija
nataliemil
Vale74
Nine
Deni
2mama
delfin76
Milena
emilija nestorova
moja mama
marina_m
Gordana Natovska
butterfly
jasmina,mina
bibip
xxx
jeca
josifana
eva31
Magdalena
marina_daniel
Mami4ka
sest
Rozetka
lidija29
Pravnicka28
Damjana
Anika
anetapp
BiljanaM
Mihajlo Petrevski
Наташка
Dragana
Pipolino
MamaMaja
mirecv
Viktorija78
Denicija
Anjuska08
Misticia
sneze
Mama Ane
danielaval
kara
sanja-ve
mamazako
katenm
marijanamir
Simona's mom
Monika
verce
Ance-J
sunset
bella*
avanturistka
marina_pp
e.p.l.29
veki22
Kikic
sonja colakova
Ves
bubale23
sonja28
ZZ
Kinky
Zvezdicka
Sister
Svetlana
obicna
SonjuS*
Lili
Mimi
yarre
baby24
sonjamfk
desi
mamicka Ana
Бети
Ilince
мила
beti 24
Jovana's mom
kavadarcanka
Emilija
Sandra_Anja
viktorija
vesna velkova
eli
Freya
aleksandra
vesna83
lola
mama
daniela
sashka26
mamicka211
vecki
rich_bitch1
Lana
Juni08_Andrea
BaMbYnA
sunshine
Alisa77
biljanag
Silvija
moja Ina
STAR *
Alexandra
Goca
Big Sister
Cogswell
Emi
129 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
АвторПорака
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Како го избравте името за вашето дете? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 9 Empty09.09.09 12:25

hihi hihi свекорот и детето имаат исто име? hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
marina****
Прваче
Прваче
marina****


Female
Број на мислења : 304
Age : 35
Локација : Germanija
Поени : 27675
Registration date : 2009-04-27

Како го избравте името за вашето дете? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 9 Empty09.09.09 12:36

pred da se porodam gi prasavme kumovite za imeto,a tie ni kazaa sami da si odlucime,kako sakame...pa stavivme KIRE,a svekor mi e Kiril,a nie KIRE si go vikame KIKI;;;;;;da ni se zivi i zdravi decinjata,pa kako ke se vikaat ne e bitno..pozdrav4e
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29634
Registration date : 2008-03-25

Како го избравте името за вашето дете? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 9 Empty09.09.09 13:56

Tocno e da se zivi i zdravi ama mene iskreno mi bese bitno. Sakav da se vika onaka kako sto nie kje odlucime, sepak toa e nase dete, ne na kumovite, na babi, na dedovci.......Voopsto ne sakav imeto da mi bide nametnato od drugi, a uste pomalku pak da bide na babi i dedovci. Tie si imaat svoe ime, a deteto moe negovo licno. Imav srekja sto nikoj ne ni se izmesa vo odlukata, a bogami imaa i tie srekja Smile
Вратете се на почетокот Go down
zence
Прваче
Прваче
zence


Female
Број на мислења : 147
Age : 51
Локација : Skopje
Поени : 28849
Registration date : 2008-08-24

Како го избравте името за вашето дете? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 9 Empty19.09.09 17:43

Na prvata kerka imeto samo si dojde, bidejki ne znaevme sto nosam nemavme odnapred ime smisleno, a bidejki se rodi pred praznikot Bogorodica resivme da se vika Marija ( p.s. i svekrva mi se vika Marija, ama ne e po nejze krstena ) flower . Vtorata kerka go dobi imeto po mojata tetka koja e pocinata i jas mnogu ja sakav.A za tretoto dete dvete zenski sostavija spisok od okolu dvaesetina maski iminja, a tato trebase samo da odbere.
Вратете се на почетокот Go down
Viki J.N.
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 138
Age : 43
Локација : KOCANI
Расположение : sekogash vesela
Поени : 27037
Registration date : 2009-08-25

Како го избравте името за вашето дете? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 9 Empty19.09.09 18:33

Koga otvarav panagija vo crkva mi se padna na Sv.Ana i ushte togash rekov koga ke imam kerka ke se vika Ana a i od pred toa toa mi beshe zelba i taka kerka mi se vika Ana.Dodeka za sin mi mn se mislevme koe ime da bide i na kraj bash koga beshe ova shouto na televizija zaedno so bugarskata tv zaboraviv kako se vikashe voditelite bea Andrej i Ivan i jas mu gi predloziv na mm tie iminja i taka go izbravme imeto Andrej za sincheto
Вратете се на почетокот Go down
lilijana
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 385
Age : 51
Локација : skopje
Расположение : оптимист
Поени : 27570
Registration date : 2009-07-04

Како го избравте името за вашето дете? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 9 Empty19.09.09 21:21

Temata e ,,Kako go izbravte vaseto ime,, pretpostavuvam za deteto neli..na koe ste roditeli..neli??E sega gledam deka na poveketo od vas ne im e jasno zosto starite se bunat..i se za toa kumot da odluci za imeto..a ne roditelite?? Kaj nasite makedonci postoelo( a i denes ..negde postoi..ne sekade) uveruvanje..a toa go imam i od knigi citano ..deka koga kumot ke go kaze imeto na deteto..toa dete ke bilo srekno i beriketno.E..sega denes nie mladite ne veruvame vo toa..pa sami si gi odreduvame iminjata..koj znae dali gresime..ama znam deka dusata na sekoja majka sto rodila posakuva ime da odbere zaedno so svojot soprug..i mislam deka toa ke bide novata tradicija..starata se gubi...poleka ama sigurno..novite vreminja nalagaat taka..Pozz na site..i jas go delam vaseto mislenje..mm i jas ke odlucime..pa sega kako ke bide neka bide..vazno da sme site zdravi i zivi..pozzz i sekoe dobro..
Вратете се на почетокот Go down
m.b.jovanova
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 30
Age : 46
Локација : kv
Расположение : super esensko
Поени : 27223
Registration date : 2009-06-28

Како го избравте името за вашето дете? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 9 Empty19.09.09 21:30

ubava tema ?nie prvoto go krstivme po svekor mi ama i jas taka sakav i po drug vo isto vreme a vtoroto kerkata ja krsti sinot Ljupce po devojce vo gradinka kade sto odea zaedno t.e. Mia
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 53
Локација : sk
Поени : 27234
Registration date : 2009-09-25

Како го избравте името за вашето дете? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 9 Empty26.09.09 10:51

Za devojcheto kumata dade ime,za sincheto kerkata Smile))Aj moze tretoto ke go dadam jas xe xe
Вратете се на почетокот Go down
marija Saltamarska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 16
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 26928
Registration date : 2009-08-24

Како го избравте името за вашето дете? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 9 Empty02.10.09 12:49

Uste dodeka bevme vo vrska so soprugot za masko imavme smisleno ime t.e .Како го избравте името за вашето дете? - Page 9 Z4ac5e5fda90d8

iako jas bev poveke po devojce a soprugot sreka ic ne saka da se zamara sto pol e! A za devojce jas sakav anja dena ema ili despina a toj samo Marta .E sega pak sum bremena pa za ova ako e devojce ke odluci marko zasto on si saka sesta i da se vika Eva !
Вратете се на почетокот Go down
marija Saltamarska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 16
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 26928
Registration date : 2009-08-24

Како го избравте името за вашето дете? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 9 Empty02.10.09 13:20

Samo marko i nisto drugo jas i mm si go sakavme toa ime i taka i bidna !A za vtorovo zdravje ako e devojce Eva zasto marko taka saka posto on epten si placese za sestricka go imam i snimano pa zatoa resiv i da si rodam uste edno iako ne sakav veke a za masko ne znam.Inaku i mene porano mi se dopagase jan .Po eden pisatel.Ama mm nema da saka zasto on e epten patriot.inaku sakam kratki iminja za da ne gi preimenuvaat drugite.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Како го избравте името за вашето дете? - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 9 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како го избравте името за вашето дете?
Вратете се на почетокот 
Страна 9 of 9Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: