Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Како го избравте името за вашето дете?

Go down 
+125
Viki J.N.
zence
marina****
Betka
valentina123
adi
Biljana
Ana.b
kiki4ka
Arhangel
KATIC
twins_
lela
Natalija
nataliemil
Vale74
Nine
Deni
2mama
delfin76
Milena
emilija nestorova
moja mama
marina_m
Gordana Natovska
butterfly
jasmina,mina
bibip
xxx
jeca
josifana
eva31
Magdalena
marina_daniel
Mami4ka
sest
Rozetka
lidija29
Pravnicka28
Damjana
Anika
anetapp
BiljanaM
Mihajlo Petrevski
Наташка
Dragana
Pipolino
MamaMaja
mirecv
Viktorija78
Denicija
Anjuska08
Misticia
sneze
Mama Ane
danielaval
kara
sanja-ve
mamazako
katenm
marijanamir
Simona's mom
Monika
verce
Ance-J
sunset
bella*
avanturistka
marina_pp
e.p.l.29
veki22
Kikic
sonja colakova
Ves
bubale23
sonja28
ZZ
Kinky
Zvezdicka
Sister
Svetlana
obicna
SonjuS*
Lili
Mimi
yarre
baby24
sonjamfk
desi
mamicka Ana
Бети
Ilince
мила
beti 24
Jovana's mom
kavadarcanka
Emilija
Sandra_Anja
viktorija
vesna velkova
eli
Freya
aleksandra
vesna83
lola
mama
daniela
sashka26
mamicka211
vecki
rich_bitch1
Lana
Juni08_Andrea
BaMbYnA
sunshine
Alisa77
biljanag
Silvija
moja Ina
STAR *
Alexandra
Goca
Big Sister
Cogswell
Emi
129 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Како го избравте името за вашето дете? Empty
ПишувањеПредмет: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? Empty19.11.07 13:48

Uste pred da ostanam bremena sakav da imam kerka i da se vika Milena i ete zelbata mi se ostvari.
A mi se dopagaat Anastasija i Kalina..
Ako bese masko Milan ke bese Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Cogswell
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 72
Age : 40
Локација : nadvor
Поени : 30130
Registration date : 2007-11-19

Како го избравте името за вашето дете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? Empty20.11.07 0:01

I ja sam oduvek volela ime Sofiya pa sam drugarici pre nekoliko godina poklonila macu i krstila je Sofija. Svidja mi se i znacenje koje ima - grcka rec za mudrost. Nismo znali dal ce biti decak il devojcica pa smo odabrali dva imena a morala su da budu internacionalna - da i u Srbiji i u Engleskoj mogu isto da ih izgovore. Sofiya sam ja predlozila i Benu se odmah dopalo a za decaka smo birali do poslednje nedelje. Pa nismo ni morali kad sam ja osecala da ce biti devojcica! To cemo musko ime da cuvamo za sledeci put!
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30363
Registration date : 2007-11-15

Како го избравте името за вашето дете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? Empty20.11.07 1:15

Uste pred da doznaam sto nosam, rekov ako e masko ke bide Nikola. bidejki imame kukna slava leten sv. Nikola. (mada svekorot se vika Nikolco. no slavata ja pocnavme jas i maz mi, nema vrska so nego)
a za zensko sakav Ana Marija, Sofi i uste nekoi drugi. nekako nemav zelba da odredam edno ime.
predosekav deka ke bide masko Smile
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30374
Registration date : 2007-11-16

Како го избравте името за вашето дете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? Empty22.11.07 23:48

Kako ime Jana odsekogas mi se dopagalo,kratko e,retko e,koga doznavme deka ke imame kerkicka jas i mazot mi vo celi 9 meseci samo ednas napravivme muabet,koe ime ni se dopaga jas rekov Jana toj bese vooduseven i poveke ne razmisluvavme,za sreka vkusovite na site ni se slozija okolu imeto Jana.
Вратете се на почетокот Go down
Alexandra
Почетник
Почетник
Alexandra


Female
Број на мислења : 39
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 30155
Registration date : 2007-11-14

Како го избравте името за вашето дете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? Empty06.12.07 18:10

Jas bev ubedena deka ke bide mashko i mislevme da go krstime David,a za devojchence nemavme nekoe odredeno ime,samo znaev deka sakam da bide kratko....pa taka jas se porodiv,dojdovme doma i posle nekoj den majka mi mi vika,abe mislite li vie da mu dadete ime na detevo i taka nas spontano so maz mi ni dojde imeto Sara....sega mi e milo shto ne mozat da i go skratat imeto......

Како го избравте името за вашето дете? 427437
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Како го избравте името за вашето дете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? Empty29.01.08 15:43

Nie imavme mala "vojna" so mm okolu imeto, pogotovo odkako doznavme deka ke bide masko, toj nastojuvase za Tino, jas za Adrijan, kako zlatna sredina go odbravme David i koga se porodiv vo bolnica me prasaa dali imam ime za bebusot jas im odgovoriv David, ama koga se vrativ doma i koga mu kazav na mm kolku bese strasen poragajot i kolku bea strasni bolkite, se otkaza od nastojuvanje za imeto, a i sin mi e roden na Sv.Atanas, pa uste poarno izleze sto e imeto na 'A" i taka sin mi si go dobi imeto Adrijan. Inaku mnogumina go povrzuvaat so Gadza, ama ova ime go ima vo nasiot pravoslaven kalendar , fakticki na 8. Septemvri mu e imenden (Sv.m-ci Adrijan i Natalija). kako i da e ne e cesto voopsto, i mene mnogu mi se dopaga. Za vtoroto maki macam da smislam ime, predosekam deka ke bide masko , pa samo gledam po net nekoi interesni predlozi. Ako imate nekoj slobodno kazete go.
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Полуматурант
Полуматурант
moja Ina


Female
Број на мислења : 617
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 29644
Registration date : 2008-02-24

Како го избравте името за вашето дете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? Empty13.03.08 16:32

jas veke kazav ama eve i ovde da se povtoram. Georgina e rodena na sv.Gorgija koja im e kukna slava na svekor mi i svekrva mi, prenesuvana so generacii. Ova ime doagase vo predvid samo dokolku se rodi na 09.12 (t.e na sv.Gorgija). Taa toa i go stori i samata si go odbra imeto. Ova ime bese zelba i na kumata no toa ne odigra presudna uloga. Inaku okolu iminjata jas i mm se soglasuvavme za masko da bide Marko a za devojce toj sakase Ema a jas Ena. Za da ne se raspravame taa se rodi na sv. Gorgija i sega se vika Georgina, A mama ja vika Ina
Вратете се на почетокот Go down
Silvija
Почетник
Почетник
Silvija


Female
Број на мислења : 54
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 29530
Registration date : 2008-03-18

Како го избравте името за вашето дете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? Empty24.03.08 15:02

Jas i mm sakavme nekoe crkovno ime i osven Matej ubavo ni bese i Jakov ama mene poveke mi se svigase prvoto i taka go krstivme.Ako bese zensko ke se vikase Savina ili Elisaveta zasto maz mi mn saka da go obnovi imeto na baba mu Savka.Pa zdravje ako slednoto bide kerkicka veke ima ime.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Како го избравте името за вашето дете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? Empty25.03.08 13:15

ivan e roden 09.10.2006 i dve nedeli mislevme koe da bide imeto soprugot baze mi ostavi da odlucam zosto sepak makata99 posto bila moja toa bese tesko no sepak izbrav tri iminja : kiril marko ili ivan sakav da ima imenden i baze morase da bira go odbra ivan
inaku doktorot mi rece deka e zensko pa oddamna resiv da se vika marija no koga se porodiv ivan bese se vo rozevo (ke brkal zenski mi vika sestrata koga me isprakase od bolnica) :sreken veligde
najvazno e da se zdravi i zivi
Вратете се на почетокот Go down
Alisa77
Почетник
Почетник
Alisa77


Female
Број на мислења : 68
Age : 47
Локација : Struga
Поени : 29626
Registration date : 2008-02-28

Како го избравте името за вашето дете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? Empty25.03.08 17:03

I nie ne mozevme da se odlucime jas sakav Leonid a soprugot Luka i nikoj ne popustase do kraj.Koga se porodiv doktorite me prasaa za ime , a jas vikam prasajte go tatkoto, nego go prasala doktorkata koga go nosela bebeto na det. oddelenie toj rekol prasajte ja majkata Smile i koga po pola saat mene me iznesoa od sala ne ostavija da se vidime togas mm rece ce se vika Leonid i taka ostana. Smile uste odma na kolickata mu go pisuvase imeto Smile
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30363
Registration date : 2007-11-15

Како го избравте името за вашето дете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? Empty26.03.08 0:43

STAR * напиша:
Za vtoroto maki macam da smislam ime, predosekam deka ke bide masko , pa samo gledam po net nekoi interesni predlozi. Ako imate nekoj slobodno kazete go.

sakas da ni kazes nesto? t.e deka ocekuvas bebe Како го избравте името за вашето дете? 8274
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29634
Registration date : 2008-03-25

Како го избравте името за вашето дете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? Empty09.04.08 16:09

Nie uste pred da doznaeme sto e imavme dogovoreno edno ime za masko edno za zenko. Vekje otkoga doznavme deka nosam masko uste togas go vikavme Damjan. Koga se porodiv doktorkata mi veli majko imas sin, a jas i rekov znam Damjan se vika Smile
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Како го избравте името за вашето дете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? Empty09.04.08 16:15

Hehehe Ane duri sega go gledam toa sto si go napisala , ne sum bremena, ama jas stalno odnapred si gi mislam rabotive. Pred da ja poglednam onaa tabela za pol na deteto, mislev deka ke imam i 2 masko ama sega ke odam po tabelata bozem za zensko da bide (neli e 90 % tocna) pa imam i plan koga ke bide zacnato na 18.08.2009 a ke se rodi na 25.05.2010 Smile A da i ke se vika Dora Smile
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Како го избравте името за вашето дете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? Empty09.05.08 2:58

Star jas stanav ljubopoitna kakva tabela Smile aj kazi mi da znam i jas pa i jas da igram tabeli ako ne ke pocnam i sax Smile se levo desno pa jadam toj jade:) a imam golema zelba da imam prvo pa zensko site prvo pa masko ama mazot mi se 3 sina a nie dve zenski so sestra mi pa da zememe so tabelata barem prvoto da go potrefime Smile
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Како го избравте името за вашето дете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? Empty13.05.08 3:58

bambyna za ovaa tabela se zboruva.
http://img216.imageshack.us/my.php?image=tabelaik8rq4.jpg
jas kako sto se blizi se poveke sum neodlucna koe ime sakam.od edno ime ,pa dve ,sega ima 4 iminja megu koi se dvoumam.kuzne koe ime do togas ke mi istekni.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Како го избравте името за вашето дете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? Empty13.05.08 11:20

Кога бев бремена читав......мислам дека беше списанието Глорија за сестрите Ена и Ина Беговиќ и таму го прочитав името на детето на Ина (Лана) ми остана некако како многу убаво и мило и решив ако биде женско да се вика Лана.
Ако беше машко ,мене прекрасно име ми е Вања,мада повеке на женски деца се става.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Како го избравте името за вашето дете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? Empty13.05.08 15:45

дајте предлог за женски иминја,јас немам никаква идеја за моето бебуле
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Како го избравте името за вашето дете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? Empty13.05.08 15:53

Дора
Андреа
Барбара
Лана
Михаела
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Како го избравте името за вашето дете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? Empty13.05.08 15:59

теодора
сара
валерија
тифани
стефанија
емануела
ребека
ива
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Како го избравте името за вашето дете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? Empty13.05.08 16:48

фала за предлозите,мн убави иминја бас како јас што замислувам.,особени дора и стефанија.маж ми запнал за Бојана ама мене не ми се бендисува.а чекајте кумот нели дава предлог за име? scratch
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Полуматурант
Полуматурант
moja Ina


Female
Број на мислења : 617
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 29644
Registration date : 2008-02-24

Како го избравте името за вашето дете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? Empty13.05.08 17:11

РБ еве ти и мој предлог
Ања
Каја
Ена
Ема
може јас ќе бидам кума hihi
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29250
Registration date : 2008-05-12

Како го избравте името за вашето дете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? Empty13.05.08 19:55

imeto kerkami si go dobi po denot ,nemase beganje,rodena e tocno na sv.georgij na 9-12-2005poveke nemase diskusija.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Како го избравте името за вашето дете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? Empty13.05.08 19:56

лидија за анја размислувам и јас,така да можеби стварно ке испадне да ми бидеш форумска кума baknez
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Полуматурант
Полуматурант
moja Ina


Female
Број на мислења : 617
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 29644
Registration date : 2008-02-24

Како го избравте името за вашето дете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? Empty13.05.08 21:23

mamicka211 напиша:
imeto kerkami si go dobi po denot ,nemase beganje,rodena e tocno na sv.georgij na 9-12-2005poveke nemase diskusija.
Мамичка керка ти е точно две години постара од керка ми и имаат исти имиња. А замисли св.Георгиј е кукна слава на свекрва ми и свекор ми
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29250
Registration date : 2008-05-12

Како го избравте името за вашето дете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? Empty13.05.08 21:59

super ista den ke slavime rodenden i imenden,a mozebi i ke se zapoznaeme.pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Како го избравте името за вашето дете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како го избравте името за вашето дете?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 9Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: