Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Како го избравте името за вашето дете?

Go down 
+125
Viki J.N.
zence
marina****
Betka
valentina123
adi
Biljana
Ana.b
kiki4ka
Arhangel
KATIC
twins_
lela
Natalija
nataliemil
Vale74
Nine
Deni
2mama
delfin76
Milena
emilija nestorova
moja mama
marina_m
Gordana Natovska
butterfly
jasmina,mina
bibip
xxx
jeca
josifana
eva31
Magdalena
marina_daniel
Mami4ka
sest
Rozetka
lidija29
Pravnicka28
Damjana
Anika
anetapp
BiljanaM
Mihajlo Petrevski
Наташка
Dragana
Pipolino
MamaMaja
mirecv
Viktorija78
Denicija
Anjuska08
Misticia
sneze
Mama Ane
danielaval
kara
sanja-ve
mamazako
katenm
marijanamir
Simona's mom
Monika
verce
Ance-J
sunset
bella*
avanturistka
marina_pp
e.p.l.29
veki22
Kikic
sonja colakova
Ves
bubale23
sonja28
ZZ
Kinky
Zvezdicka
Sister
Svetlana
obicna
SonjuS*
Lili
Mimi
yarre
baby24
sonjamfk
desi
mamicka Ana
Бети
Ilince
мила
beti 24
Jovana's mom
kavadarcanka
Emilija
Sandra_Anja
viktorija
vesna velkova
eli
Freya
aleksandra
vesna83
lola
mama
daniela
sashka26
mamicka211
vecki
rich_bitch1
Lana
Juni08_Andrea
BaMbYnA
sunshine
Alisa77
biljanag
Silvija
moja Ina
STAR *
Alexandra
Goca
Big Sister
Cogswell
Emi
129 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27770
Registration date : 2009-06-16

Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty31.07.09 15:16

Ако се родеа на 7 Јули на Иванден сигурно ќе беа Јована и Ивана, и покрај тоа што братми е Јован, ама се родија на 2 а јас си имав направено неколку комбинации на имиња, сите ми беа убави, не се замарав со тоа, ми беше најважно во таа ризична бременост да ги износам колку можам подолго и да се родат здрави и живи.
Затоа кога се родија му кажав на мм да го види списокот на имиња и тој да одбере. Ми се јави и ми рече Ана и Ева, што беа и првата моја помисла.
Вратете се на почетокот Go down
nataliemil
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 73
Age : 44
Локација : nasekade po malku
Расположение : ola ola
Поени : 27478
Registration date : 2009-05-18

Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty03.08.09 21:29

a kazete mi jas koga bi ostanala bremena sto ke pravam mazmi saka po majkamu LUJZA ne deka ne e ubavo imeto áli bi sakala nie dvacata da se slozie i izbereme alinema toa e i veke mi stavil do znaenje deka ke se vika lujza,a za masko koe jas sum sakala pa se dvoumam megu DOMINIK I KRISTIAN ali zdravje samo da ostanambremena
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty29.08.09 10:10

Jas si imam golema maka so tradicionalni obicai. Posebno so sveki bidejci taa smeta deka kumovite treba da ni go odredat imeto. Nie veke sme si izbrale ime, ama ne zname kako toa nea da i go soopstime. Potajno vodime borba za prevlast. Bas pred nekoj den mi napomena deka ja prasuvale kako ce se vika bebevo, a taa im rekla deka ne zaviselo od nas tuku od kumovite. Znaci ne popusta. Mm planira da se kara so nea, ama jas ne mu dozvoluvam da pravi gluposti. Se nadevam deka ima nekoe mirno resenie, ama ne mi teknuva. Mozebi e cest na kumot da go izbere imeto, pa i za toa postojat, ama znam deka od tie sto ce ni gi ponudat nema da go ima toa sto nie go sakame. A mislam ne e fer koga nie sme si roditeli i cel zivot ce mu se obracame na toa ime, da ne si go izbereme po nas vkus. Kako da ja resam situacijava?
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty29.08.09 10:18

Natali jas isto mislam kako tebe deka vie dvajca treba da si izberete,a za da ne se vrega svekrvati razgovarajte so kumovite i kazete im go imeto i vo ponudenite da go stavat i vie toa ke si go izberite.Valjda tie ste razbrani,a najiskreno negledam sto ima svekrvati so toa i jas bi i rekla deka nie sami ke si birami da sum na tvoe mesto.
Вратете се на почетокот Go down
twins_
Полуматурант
Полуматурант
twins_


Female
Број на мислења : 1046
Age : 47
Локација : Дембелија:-))))
Расположение : променливо:-)
Поени : 27413
Registration date : 2009-07-17

Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty29.08.09 10:19

Natalija напиша:
Jas si imam golema maka so tradicionalni obicai. Posebno so sveki bidejci taa smeta deka kumovite treba da ni go odredat imeto. Nie veke sme si izbrale ime, ama ne zname kako toa nea da i go soopstime. Potajno vodime borba za prevlast. Bas pred nekoj den mi napomena deka ja prasuvale kako ce se vika bebevo, a taa im rekla deka ne zaviselo od nas tuku od kumovite. Znaci ne popusta. Mm planira da se kara so nea, ama jas ne mu dozvoluvam da pravi gluposti. Se nadevam deka ima nekoe mirno resenie, ama ne mi teknuva. Mozebi e cest na kumot da go izbere imeto, pa i za toa postojat, ama znam deka od tie sto ce ni gi ponudat nema da go ima toa sto nie go sakame. A mislam ne e fer koga nie sme si roditeli i cel zivot ce mu se obracame na toa ime, da ne si go izbereme po nas vkus. Kako da ja resam situacijava?

mnogu ednostavno ke si ja resis situacijata ako si zbornis so kumot i mu kazes koe ime go sakate vie, taka barem napravija tie kaj koi sme nie kumovi, dojdoa kaj nas i ni kazaa oti si opdbrale ime i nie kako dobri kumovi ne im go skrsivme aterot napisavme nekolku iminja megju koi bese i imeto sto tie si go odbraa.
__________________
inaku iminjata na moite bebuski gi odbravme so mm, ustvari imavme odbrano po edno ime ako e zensko i edno masko ime ama koga ni kazaadeka se bliznaci vo pocetokot nemavme vtoro ime pa velevme Jana i ova drugoto hihi hihi hihi i posto nemase smidla poveke da go vikame drugoto sednavme i si odbravme iminja , jas kazav nekolku , mm kaza nekolku i na kraj se slozivme za Elena.
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty29.08.09 10:28

Pa iskreno ne znam kako ce reagira kumot na ova. A koga treba da odime da mu "podmetneme" nase ime? Jas si mislev zdravje koga ce se rodi da pocneme da go vikame so naseto ime i potoa tie ne ce mozat da ni go prekrstat.
Вратете се на почетокот Go down
jeca
Почетник
Почетник
jeca


Female
Број на мислења : 94
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : koga kako
Поени : 27533
Registration date : 2009-05-08

Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty29.08.09 10:32

Јас мислам дека тоа нема никаква смисла да почнеш да го викаш па нема да ти го прекрсти може уште поголем инат да го фати кумот па воопшто да не попушти. Најдобро според мене е да отидете кај кумот пред да се роди бебето и да му напоменете дека имате желба за името на детето[/b]
Вратете се на почетокот Go down
twins_
Полуматурант
Полуматурант
twins_


Female
Број на мислења : 1046
Age : 47
Локација : Дембелија:-))))
Расположение : променливо:-)
Поени : 27413
Registration date : 2009-07-17

Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty29.08.09 10:33

ne e toa podmetnuvanje, mene mi bese bas milo sto ni kazaa deka si imaat odbrano ime , mislam pokulturno e da mu kazis deka imas odbrano ime otkolku da pocnis da si go vikas nekako pa posle da gi prasuvs.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty29.08.09 10:38

I jas mislam deka treba vie da mu kazite,nie imame vo predvit Boze zdravje za kumovi da povikame eden drugar na mm i koga ke go prasuvame ke mu go kazeme i imeto,a starite kumovi ke ne vencat.
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty29.08.09 10:48

Е фала ви многу девојки сто би правела без вас. Ќе зборувам со мм да одиме кај кумовите и да му спомнеме за името, а се разбира свеки нема да ја информираме за ова.
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty29.08.09 10:51

Pa mormalno vo ova moderno vreme da si go izberete imeto na deteto sami! Mislam deka i kumovite ke ve svatat. Ne znam od koj grad od makedonija si natalija ama ima 3-4 grada niz makedonija kade sto navistina tradicionalno se pocituva mislenjeto na kumovite ,a i krstavanje na babi i dedovci... Sveki tvoja slucajno da ne saka bebeto da go krstite na nea??? Nemoj da popustas vo nikoj slucaj
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty29.08.09 10:55

Не сака на неа бидејќи и не може машко е hihi
Ама сака да ги почитуваме кумовите и да им направиме чест тие да ни го изберат името. Исклучиво нивна желба да било. Значи тоа е само нејзино сваќање, а инаку не мислам дека кај нас вака прават
Вратете се на почетокот Go down
Arhangel
Прваче
Прваче
Arhangel


Female
Број на мислења : 173
Age : 44
Локација : ohrid
Поени : 27154
Registration date : 2009-08-03

Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty29.08.09 10:57

I jas mislam deka redno e prvo da mu se kaze na kumot,iako nie ne .napravivme taka.Mu kazavme otposle,pa fala Bogu so radost go prifati imeto. Inace,imeto mu go dade soprugot,i toa tri dena otkako se rodi. Nikako ne mozevme da se odlucime.hihihi...Bezimenko moj mal.
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty29.08.09 11:01

А кога се оди официјално за име? Тогаш сигурно и свеки ќе дојде со нас. Ама ние веќе ќе си се договориме со кумот :cool!: И така ќе ја измамиме hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty29.08.09 11:04

Pojdete vie uste sega sami so tm,i kazetemu otvoreno deka vie sakate da se vika taka i taka,i toj da go stavi imeto,a koga ke odite oficijalno neznam sto bara svekrvati so vas,pa ne mora segde da ja nosite i nea.
Вратете се на почетокот Go down
kiki4ka
Почетник
Почетник
kiki4ka


Female
Број на мислења : 46
Age : 37
Локација : home
Поени : 27487
Registration date : 2009-05-07

Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty29.08.09 16:15

јас сум крстена на мн. интересен начин, моите сакале да ме крстат по на татко ми мајка му Ѓурѓа се викаше и демек Георгина и така нешто слично да и го направат ќефот а кумовите му рекле како што сакате така ние како ќе речите така ќе го крстиме ваше си е. и сега кога се породила мајка ми пошла свекрвава на болница и татко ми текол демек одлучивме по твоето име детево да се вика и старава рекла како да не после детето сите да го викаат Ѓурѓа нека се вика Кристина оти сум и пред еден ден пред крстовден родена. а инаку мене Георгина стварно ми е убаво име. а ако имам син сакам да се вика Горазд или Давид или Михаил или Петар(послебно ми е убаво) ама имам малечко братучетче се вика Петар и така да тоа отпаѓа ама боже здравје има време да мислам за тоа.
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27953
Registration date : 2009-04-07

Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty31.08.09 0:20

Леле ги читам вашиве постови и се чудам како јас и маж ми ке се одлучиме за име кога ке дојде време за тоа.Традициите ке ги отфрлиме,за тоа сме се изјасниле уште од сега,ама проблем е што на мене и маж ми ни се свиѓаат сосема различни имиња.Осеќам ке биде карање по дома
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty01.09.09 15:40

Наталија, зашто свекрва ти се меша? Не знам што има воопшто со неа да се разговара на таа тема. Мирно и сталожено (ова у случај да дојде до блиски сусрети:hit: ) ќе си кажете - за името ќе се договориме со кумовите. Кратко и јасно, крај на дискусијата. И не продолжувај да објаснуваш и да докажуваш, ќе влезеш во маѓепсан круг така.
А на кумовите можете да им кажете која е вашата желба, па нека го допишат и тоа име на списокот. Направете им ќеф, размислете околу сите предложени имиња па одберете го пак вашето на крај. До сега не сум слушнала за кум да одбие име на родителите. А ако се случи такво нешто ич не му ја думам, си го ставам тоа што го сакам и крај.
Познавам луѓе на кои кумот им го дал името на синот а тие не кажале како сакале туку ќутенката се сложиле. Името е прастаро и не дека не е убаво, ама имињата Перса, Султана, Трпе, Столе... во денешно време... мислам, излишно е да коментирам.
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27770
Registration date : 2009-06-16

Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty02.09.09 0:13

Кога јас се породив, за имињата небевме скроз одлучени но отприлика се знаеше кои доагаат во предвид. Иде мм кај кумот и неговата мајка зема за право да кажува имиња, како требало да се викаат Благица (на свеки) и Костадинка (на свекорми Коста). На мм му се стемнило, затоа што ние си имавме сосема нешто друго во план, а башка што тој ич несакаше за своите деца имиња на баби и дедовци. Им рекол нахнадно ке се договорат за имињата сега дошол само да им каже дека сум се породила, кумот прекутел на тоа. По некое време отишол пак, свеки го видела нервозен и да не стане некој проблем тргнала по него, тој им кажал дека сакаме да бидат Ана и Ева, старава почнала нешто пак и свеки и рекла дека јас сум се мачела толку време да дојдам до нив и нека биде желбата моја и дека ниту таа ниту мм несакаат да се викаат децата по баба и дедо, али сето тоа на фин начин и немало проблем.
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28218
Registration date : 2009-05-04

Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty02.09.09 0:28

Jas sama si odluciv za imeto na kerka mi. Koga bev mala mnogu go sakav imeto Goran i koga mi se rodi mene sestrickata jas bev golema dada i mi napravija kejf ja krstija Gordana. Ijas si zacrtav koga ke se omazam ke imam masko dete i ke se vika Goran, arno ama i toa ne mi se ispolni ( da imam masko dete). I si rekov zdravje samo da dobijam dete ke se vika Gorana i kraj a na kumot i na ostanatite im bese cudno bidejki e mnogu retko zensko ime ama sega so tek na vreme se naviknaa.
Вратете се на почетокот Go down
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27231
Registration date : 2009-08-31

Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty02.09.09 0:43

Jas treba da se porodam za dva meseca i MOJATA SVEKRVA DA SE MESA VO STAVANJE IME NA BEBETO????????????????
Mislam deka uste sega me faka nervoza.
Ne sakam ime po babi dedovci i slicni rabota,pa ako se soglasi kumot sami ke si stavime ime sto mislam i deka e najubavo.
Inaku moite baba i dedo sakale da mi stavat ime po niv i cela sreka sto ne mi stavile bidejki ni tie ne me sakaat ni pa jas niv,a da bese taka ke trebase imeto da si go mrazam.
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28218
Registration date : 2009-05-04

Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty02.09.09 0:46

adi напиша:
Jas treba da se porodam za dva meseca i MOJATA SVEKRVA DA SE MESA VO STAVANJE IME NA BEBETO????????????????
Mislam deka uste sega me faka nervoza.
Ne sakam ime po babi dedovci i slicni rabota,pa ako se soglasi kumot sami ke si stavime ime sto mislam i deka e najubavo.
Inaku moite baba i dedo sakale da mi stavat ime po niv i cela sreka sto ne mi stavile bidejki ni tie ne me sakaat ni pa jas niv,a da bese taka ke trebase imeto da si go mrazam.

Adi uzivaj vo bremnosta i smisli si ime. Deteto e tvoe i na maz ti i nikoj nema pravo da vi go odzeme pravoto da siodlucite sami. (e sega zavisi samo od kumot)
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty02.09.09 1:16

Името на свекор ми , ми се допаѓа како име .
Но цела среќа што не и направивме атер на свеки да му го дадеме на внукот тоа име !
По она што го направија кај нас на трета вечер -дефинитивно ќе го сменев името , ама ние си го дадовме она што си го избравме со мм веднаш кога го дознавме полот на бебето !
Вратете се на почетокот Go down
valentina123
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 138
Age : 37
Локација : skopje
Расположение : naj,najsrekna
Поени : 27125
Registration date : 2009-07-31

Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty08.09.09 23:56

jas nesakam iminja na babi na dedovci na svekor svekrva i,t.n...se znae imeto treba roditelot da go kaze pa da mu go prenese na kumot a nema kum koj sto nema da se slozi barem jas taka mislam jas bremena koga bev misli,misli i ni se svigaa 4 iminja Matej.David. Damjan i Petar ama jas nekako bev za Matej i taka so mm ne se dogovorivme se porodiv i na mekici mi se javuva kumot a jas vo bolnica i mi vika vale sega ke se vika Trajko jas sto mislam slok deka me udri i mu vikam kume jas sakam da se vika Matej i tocka ti terba da se slozis a on dobro be vale malce da se nasalime hihi
Вратете се на почетокот Go down
Betka
Прваче
Прваче
Betka


Female
Број на мислења : 119
Age : 52
Локација : Skopje
Расположение : супер
Поени : 27302
Registration date : 2009-07-01

Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty09.09.09 11:51

Малце оф топик.
Седиме со пријатели на кафе на тараса и во дворот кај комшиите се гледаат како седат свекорот и снаата. И оддеднаш снаава вика Т..... пак си се искакал. Се вртиме сите и го гледаме само свекорот Т.... како стои..... hihi hihi hihi
Малото не се гледаше од високата жива ограда..
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како го избравте името за вашето дете?   Како го избравте името за вашето дете? - Page 8 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како го избравте името за вашето дете?
Вратете се на почетокот 
Страна 8 of 9Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: