Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали би простиле неверство?

Go down 
+189
ivani
Arhangel
saligrem
vasidora
karolina
picky
Nebo
kiki-riki
Tifani
marijab.d
Viki J.N.
sonjamfk
suzi_miet
Len4e
babysara
monabombona
Candy
Mama Vase
Diana
Misticia
Laura
Pipolino
Gordana Natovska
Macence
kama
EckaGj
adi
DijanaP
Mama K
rainbow
delfinka
marina****
Kat
Girl*****
Ana.b
valentina123
maci
ana_jana
Dragana
Biljana
Dali
paola
Dara
Sanja ss
Gabi*
lavce
Damjana
makresanska
josifana
Lence
Zvezdicka
macana
bubamara***
avon
Vale74
NONE-BT
TNJV
Sun
marina_daniel
jasmina,mina
jeca
nata
Ivana-Lila
beti.liz
delfin76
margarita
eva31
malecka
Палестинец
rosii
IGI
ari
mina32
mamazako
Nine
marina_pp
Vesna Blazevska
kika
anastasova
verce
bile
anetapp
gabbi
nnatasa
mama X
bica
Labuda
fibimk
butterfly
KATIC
silvana
SANICKA
lia
marija*
Mila87
Mimi22
nale
Sestricka
soledad
mirecv
Sister
sneze
Eni
kavadarcanka
ivana_in love
Berta
BILE-ENA
nikolina008
naivnna
Anjuska08
Ance-J
рипче
Arnaudova Milena
tanja_simon
milena p
jasmina i ace
Brane
Mama Ane
Mina
Natalija
KAJA
Lidija Angelevska
sunset
marina_m
kara
Stefanija S.
Rocka
Ilince
solzicka2
lila_mk
avanturistka
Kikic
Viktorija78
Simona's mom
najmila
winnie the pooh
Big Sister
sonja colakova
Freya
Nate_David
Mimi
Kinky
macush
lela
veki22
mamalina
hajdi
bibe85
kristina_b
hormonce
Emi
bp
Kiki
mac@
georgina
Daki
majuvce
aneta
obicna
Juni08_Andrea
elena-d
BaMbYnA
ZeleniCka
Ben10
desi
vesna velkova
baby24
lejdi
vedrana
sonja 35
SonjuS*
Lili
beti 24
Emilija
Irena Trajkovska
mamicka211
ZZ
vesna83
biljanag
Lana
daniela
sashka26
natasast
vecki
STAR *
sanja83
rich_bitch1
Goca
eli
193 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 26  Next
АвторПорака
vesna velkova
Полуматурант
Полуматурант
vesna velkova


Female
Број на мислења : 509
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 29021
Registration date : 2008-06-26

Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty17.08.08 23:47

baby24 напиша:
Moze samo da sanja deka ke mu prostam takvo nesto pogotovo sega vo brak pakuvam partalite i caos :mad: Дали би простиле неверство? - Page 3 833860
во потполност се сложувам со тебе.да си во врска можеби и ќе размислиш и ќе видиш како ќе биде понатаму ама во брак- ВО НИКОЈ СЛУЧАЈ.
Вратете се на почетокот Go down
desi
Прваче
Прваче
desi


Female
Број на мислења : 356
Age : 40
Локација : veles
Поени : 29020
Registration date : 2008-06-26

Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty18.08.08 3:49

nikogas nema da prostam neverstvo pred da se omazam imav vrska od 4 god i koga doznav deka me izneveril se skaravme i nikogas poveke ne se smiriv so toj covek,istoto bi go napravila i sega bez razlika toa sto sega sum vo brak ako mozam jas da bidam verna moze i toj ne e nisto tesko.
Вратете се на почетокот Go down
Ben10
Прваче
Прваче
Ben10


Female
Број на мислења : 131
Age : 50
Локација : Скопје
Поени : 28772
Registration date : 2008-08-16

Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty18.08.08 9:09

секако дека кога размислувам вака апстрактно викам нема прошка, но всушност човек не знае додека не му се случи. Имам две три пријателки за кои сум мислела дека никогаш не би простиле, но ете... простиле и се уште се во брак. навистина немам одговор на ова прашање.
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty18.08.08 13:43

Човечки е да се погреши, боженствено е да се прости.

Имаше една многу добра поука во еден филм (не се сеќавам кој беше): Никој човек не е совршен. Човек си, дозволи си да згрешиш. Совршенството остави им го на Боговите.



Не можам да дадам точен и конкретен одговор на ова прашање. Веројатно како ќе ми дојде тогаш - така. Меѓутоа секогаш ќе имам на ум дека сите сме луѓе и дека секому може да се случи тоа - намерно или не.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty19.08.08 3:00

izvini zelenicka ne se slozuvam so tebe
ko prvo vikas deka e greska kako moze neverstvo da e greska ne e ova casa se skrsila ke ja kupam ..se raboti za custva se raboti za doverba se raboti za ponataka ...
ko prvo greska sto otisol da spie so druga izvini go zgresil krevetot ili se prepoznal .......
vtoro kako ke mu veruvas nemu deka veke ne spie ili ne se gleda so taa osoba ili voopsto dlai ke go vratis ona sto ste go imale ne prostuvam ne e toa greska tuku e namerno napraveno on pred da poznae trebal da razlisi prvo st go naterale da me izneveri ako ne sum mu bila dovolna jas ili dovolno dobra i posebnal po druga sto ke izmeni ako jas prostam ...? ke mi se cili mili deka me sakal ako me sakal nemalo da go napravi toa ........
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Матурант
Матурант
baby24


Female
Број на мислења : 1682
Age : 40
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 29153
Registration date : 2008-07-29

Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty19.08.08 3:11

BaMbYnA напиша:
izvini zelenicka ne se slozuvam so tebe
ko prvo vikas deka e greska kako moze neverstvo da e greska ne e ova casa se skrsila ke ja kupam ..se raboti za custva se raboti za doverba se raboti za ponataka ...
ko prvo greska sto otisol da spie so druga izvini go zgresil krevetot ili se prepoznal .......
vtoro kako ke mu veruvas nemu deka veke ne spie ili ne se gleda so taa osoba ili voopsto dlai ke go vratis ona sto ste go imale ne prostuvam ne e toa greska tuku e namerno napraveno on pred da poznae trebal da razlisi prvo st go naterale da me izneveri ako ne sum mu bila dovolna jas ili dovolno dobra i posebnal po druga sto ke izmeni ako jas prostam ...? ke mi se cili mili deka me sakal ako me sakal nemalo da go napravi toa ........
Se soglasuvam potpolno so tebe ako mu bilo do dr zeni so se zenel setaj tamu i ne mu go unistuvaj zivotot na nekogo koga ke bides zrel za seriozna vrska togas zenise a ne ozenise pa setaj sam so drugarite a zenati doma ke ti cuva deca e malo morgen za toa ne prostuvam pa da e posleden na svetov. Дали би простиле неверство? - Page 3 833860
Вратете се на почетокот Go down
Ben10
Прваче
Прваче
Ben10


Female
Број на мислења : 131
Age : 50
Локација : Скопје
Поени : 28772
Registration date : 2008-08-16

Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty19.08.08 7:52

А дали сте сто отсто сигурно дека вам не може да ви се случи?
Има ситуација и ситуација и ако здравиот разум вели дека не треба да се прости, сепак мислам дека кога ќе дојде таква ситуација дури тогаш можеш да кажеш што навистина би направил. Посебно ако имаш дете, тој се кае, се колне дека нема повторно да се случи...
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty19.08.08 8:21

pa da ova go zboram ako mene mi se sluci i so deca da sum kazi mi podobro e jas cel zivot i mojot brak da go pominam da trcam po nego da go pazam dan napravi nesto povtorno da ima karanici sekoja nok moite deca da zaspivaat da znaat deka nivniot tatko vecerva ne e doma deka e so doticnata ili nivniot tatko nema leb doma da dade no na svalerkata moze da i poklonuva pokloncinja ma vidi ja realnosta ke mozes da go veruvas ti nego podocna ako napravi ednas ...toj se kolnel ko me zemal deka ke e moj neli pred maticno pred crkva e sega da zamine pa pak ke se kolne ke igrame igracki moj si ne si ili si ili ne si i so nego i bez nego se moze podobro decata da mi izrasnat bez maltretiranja mesto jas da zadrzam brak i da ne sum srekna a naravno stom ima karanici i decata ne se srekni
Вратете се на почетокот Go down
Ben10
Прваче
Прваче
Ben10


Female
Број на мислења : 131
Age : 50
Локација : Скопје
Поени : 28772
Registration date : 2008-08-16

Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty19.08.08 8:33

охх мислам дека премногу ги делиш нештата на црно-бели. Јас не велам дека ќе простам, ама не велам ни дека сигурно нема да простам. Има разно разни ситуации, околности, сешто нешто. А секоја жена може да почуствува дали направил еднаш и му е мака или едноставно тоа му е стил. ако тој носи поклончиња на швалерката, а не дома пари, тогаш еден секс на брзака е најмалата грешка што ја направил - и треба да му се суди за нешто друго.
Значи ми беше зборот, воопшто не сум сигурна ни за себе а камоли за некој друг. Мислам дека со текот на годините ќе се согласиш со мене flower
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty19.08.08 8:53

ne navleguvam za koj i kako jas kazav za sebesi ma makar i sama da ostanam a negovata kazna ako voopsto e kazna za nego sto ne sum jas so nego sprocem pred se on i treba i d aocekuva deka ke si zaminam no ke ostanam pak na .. ona seko jso svojata maka kazav za sebe si deka nema d aprostam poradi sto ne ke mzoam da ziveam so nekoj sto me lazel kako vikaat ako se nauci kuce na kasap tesko se odviknuva taka i ova napravil ednas za sledniot pat nemam ni doverba ednas se kolnel kazav slednoto kolnenje ne faka Smile
Вратете се на почетокот Go down
Ben10
Прваче
Прваче
Ben10


Female
Број на мислења : 131
Age : 50
Локација : Скопје
Поени : 28772
Registration date : 2008-08-16

Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty19.08.08 9:07

не..јас прашав дали си сто отсто сигурна дека никогаш и под никакви околности, во ниту еден дел од светот нема да го изневериш?
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty19.08.08 12:38

Бамбина, и јас мислам дека многу ги делиш работите на црно-бели, а најчесто се сиви Smile

Да не ме разберите погрешно, јас не оправдувам неверство, не велам дека е нешто убаво, но дека може да се случи како грешка - може. Јас порано не верував во МОМЕНТИ НА СЛАБОСТ и ми беше многу нонсенс ко ќе ми речеа дека се може да се случи тогаш. Но се уверив дека кај секој од нас постојат тие моменти.

Е сега неверство... има различни неверства, повеќе степени. Некои би ги простила, некои не.

Неверство е да се измува дечкото на забава со некоја женска и никогаш повеќе да не ја побара.
Неверство е да сака некоја друга, а да немал ништо физичко со неа, ни секс ни бакнеж ни ништо.
Неверство е да има швалерка и да се крие од вас, со години да живее двоен живот.

Ете, првото е моментот на слабост. Се случило еднаш и никогаш повеќе. Тоа веројатно и ќе го опростам.

Второто е неверство во срцето.. тука не знам баш дали има што да се прости. Срцето не можеме да го командираме, љубовта постои, не е ништо смислено.

Третото е смислено неверство, гадно и неопростливо. Неоправдливо.



Сакам само да цитирам еден мој драг пријател:

„Ako nekoj ve izneveri ednas, toa e negova greska
Ako ve izneveri dvapati, togas greskata e Vasa!“


Бен10 се сложувам потполно со тебе Smile Никому не судете пред да се прошетате во неговите чевли. И никогаш не велете никогаш за себе.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty20.08.08 0:24

Ben10 напиша:
не..јас прашав дали си сто отсто сигурна дека никогаш и под никакви околности, во ниту еден дел од светот нема да го изневериш?


Nikogas i toa sigurna sum vo sebe deka nikogas nema da go izneveram pvrocem jas i on ziveevme 4 god razdvoeni eden na eden kraj drug na drugi i pak zadrzavme vrska i nikogas ne sum pomislila deka ke go izneveram prv i posleden...............

i ne navleguvam poveke sigurno ke dojde do navredi moeto razmisluvanje e porazlicno od tvoeto poradi toa sto ....ne e bitno ako ne koj izneveril neka priznae i neka kaze od svoe iskustvo
jas zboram od svoe iskustvo sme ziveele razdeleno i sme zadrzale vrska i sme se zemale e sega nitu deneska a sigurno ni utre nema da pomislam da go izneveram ko prvo znam kolku sum patela za da ja zadrzam vrskata i kolku mi znaci on.... e sega sekoj so svojata maka ako go sakas nekoj nema da go napravis a sto bi bila pricinata izvini za da posegne po druga ? za edna nok on kriv a za dvapati jas zasto jas ? rekov ako ne sum dovolna dobra za nego postoi razvod a ne varanje i lazenje i krienje i u krevet pak da se prai moj .......ne e bitno ova e moe mislenje ne znaci deka site go imaat moeto sto znaci ti bi prostila k osto kaza za edna nok jas ni taa ne ja prostuvam ... :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty20.08.08 0:47

Секако дека имаме различни мислења, баш затоа е поинтересно на форум Smile


Јас почитувам сечие мислење, не убедувам никого во ништо, само изнесувам свој став.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
Ben10
Прваче
Прваче
Ben10


Female
Број на мислења : 131
Age : 50
Локација : Скопје
Поени : 28772
Registration date : 2008-08-16

Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty20.08.08 7:49

Таман работа да се убедуваме. Ова не е математика па да постои еден точен одговор Smile
јас само реков дека и јас сум размислувала како тебе на твоја возраст, но животот ми покажал дека не можам да бидам сигурна ни за себе (а се знам како дишам :oA ) не пак за него. Тоа ми беше зборот. Никогаш не вели никогаш
Вратете се на почетокот Go down
elena-d
Полуматурант
Полуматурант
elena-d


Female
Број на мислења : 646
Age : 34
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 28846
Registration date : 2008-08-20

Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty20.08.08 16:51

Gledam deka poveketo ste za toa deka ne bi go oprostile toa nikogas.I jas velev deka nikogas nema da prostam takvo nesto no sepak ednas toa go prostiv i ostanav vo vrskata vo koja sto sum sega no sepak se se smeni i od togas nisto nee kako sto bese nekogas.Toj postojano se obiduva da mi dokaze deka se kae i deka jas sum mu se no sepak nikako ne mozam celosno da mu veruvam. :cry:
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty20.08.08 17:12

елена не можам да те разберам.не само што си му опростила туку и се обидуваш дете да имаш со него а велиш дека неможеш да му веруваш?и некаде спомнуваше свадба со него.не те осудувам ни најмалку за тоа што си опростила,секоја има право да си одлучи за себе,ама зашто одиш со такви крајни планови ако сеуште не веруваш дека ти е верен или те сака?
Вратете се на почетокот Go down
elena-d
Полуматурант
Полуматурант
elena-d


Female
Број на мислења : 646
Age : 34
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 28846
Registration date : 2008-08-20

Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty20.08.08 17:43

Ne.jas rekov deka ne mu veruvam mnogu no sepak sega mu veruvam barem deka mi e veren bidejki barem toa sega mi go dokaza i znam deka me saka no sepak kako i da e na nikomu ne mozes da mu veruvas 100%. Neutral
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty20.08.08 18:22

RB na elena veke i dokazal deka zgresil..i mnogu se kae..
dvajcata se sakaat..pa zosto da ne si dadat uste edna sansa?
Sekoj moze da zgresi...covekot uci od svoite greski
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty20.08.08 19:33

јас не оспорувам дека како човек може да се згреши,далеку од тоа...и пак ке речам ниту ја осудувам зашто простила.само според мене не е најпогоден момент за планиранје на бебе ако она сеуште се сомнева во него,па макар и малку.ова го реков на некој начин за нејзино добро.се извинувам ако навредив нечии чувтсва
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty20.08.08 19:37

Abe srcka RB..jas te razbiram..sakas da pomognes vo odlucuvanjeto..
Koga veke celosno ne mu veruva..togas moze i da poceka do planiranje na semejstvo..
I jas te podrzuvam nema tuku nisto loso vo toa sto kazavme..
Nie sme tuku samo da pomogneme...
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty20.08.08 19:46

Potpolno imam isto mislenje so Bambyna.NIKOGAS ne bi prostila ako me izneveri.Nema nikogas da go izneveram zatoa nema i da dozvolam on da me izneveri.koga e moj ,ke bide samo moj a nema sansa so druga da go delam.
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty20.08.08 20:07

Како мислиш нема да дозволиш да те изневери? Зарем тоа се дозволува? Зарем тој ќе побара дозвола за тебе да го направи тоа?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty20.08.08 20:42

Abe Zelenicka nema da dozvoli otkako ke ja izneveri da bide pak so nego..na toa misli...
a sto tolku si se zapnala za neverstvoto..imas loso iskustvo ili?
ne znam ama mi izgledas mnogu pozitivno vo vrska so ova..se bi prostila..
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty20.08.08 21:46

Zenska za da prostuvas mora nekoj blizok tvoj da pravi takva greska....ti si taa sto pravi i deli nekoj tug covek .....ili pak tebe te varaat pa moras da trpis ako sakas da si so nego bez razlika na to.
jas ti kazav a ti kako sakas svati me,poveke od ova i nemozam da ti kazam zasto nemam takvo iskustvo i nema ni da go imam fala mu na gospod.
a za toa sto napisav deka nema da dozvolam znaci znam so kogo sum i 100% sum sigurna deka toa nema da go napravi.ako jas ne mu veruvam nema ni da bidam so nego.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали би простиле неверство?
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 26Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 26  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: