Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали би простиле неверство?

Go down 
+189
ivani
Arhangel
saligrem
vasidora
karolina
picky
Nebo
kiki-riki
Tifani
marijab.d
Viki J.N.
sonjamfk
suzi_miet
Len4e
babysara
monabombona
Candy
Mama Vase
Diana
Misticia
Laura
Pipolino
Gordana Natovska
Macence
kama
EckaGj
adi
DijanaP
Mama K
rainbow
delfinka
marina****
Kat
Girl*****
Ana.b
valentina123
maci
ana_jana
Dragana
Biljana
Dali
paola
Dara
Sanja ss
Gabi*
lavce
Damjana
makresanska
josifana
Lence
Zvezdicka
macana
bubamara***
avon
Vale74
NONE-BT
TNJV
Sun
marina_daniel
jasmina,mina
jeca
nata
Ivana-Lila
beti.liz
delfin76
margarita
eva31
malecka
Палестинец
rosii
IGI
ari
mina32
mamazako
Nine
marina_pp
Vesna Blazevska
kika
anastasova
verce
bile
anetapp
gabbi
nnatasa
mama X
bica
Labuda
fibimk
butterfly
KATIC
silvana
SANICKA
lia
marija*
Mila87
Mimi22
nale
Sestricka
soledad
mirecv
Sister
sneze
Eni
kavadarcanka
ivana_in love
Berta
BILE-ENA
nikolina008
naivnna
Anjuska08
Ance-J
рипче
Arnaudova Milena
tanja_simon
milena p
jasmina i ace
Brane
Mama Ane
Mina
Natalija
KAJA
Lidija Angelevska
sunset
marina_m
kara
Stefanija S.
Rocka
Ilince
solzicka2
lila_mk
avanturistka
Kikic
Viktorija78
Simona's mom
najmila
winnie the pooh
Big Sister
sonja colakova
Freya
Nate_David
Mimi
Kinky
macush
lela
veki22
mamalina
hajdi
bibe85
kristina_b
hormonce
Emi
bp
Kiki
mac@
georgina
Daki
majuvce
aneta
obicna
Juni08_Andrea
elena-d
BaMbYnA
ZeleniCka
Ben10
desi
vesna velkova
baby24
lejdi
vedrana
sonja 35
SonjuS*
Lili
beti 24
Emilija
Irena Trajkovska
mamicka211
ZZ
vesna83
biljanag
Lana
daniela
sashka26
natasast
vecki
STAR *
sanja83
rich_bitch1
Goca
eli
193 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 13 ... 26  Next
АвторПорака
eli
Полуматурант
Полуматурант
eli


Female
Број на мислења : 1033
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 29614
Registration date : 2008-05-03

Дали би простиле неверство? Empty
ПишувањеПредмет: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? Empty25.05.08 14:19

Женски сакам да го чујам вашиот став околу неверството, дали на сопругот или саканата личност би му простиле неверство?Па и да било онака само авантура или радозналост или страста да го понела?

Јас лично не би простила никакво неверство па макар и да е онака за една вечер или да се вади со тоа бев пијан, после тоа не би имала доверба во него и не би можела да го продолжам животот со личност на која не и верувам и за која секогаш ќе ми постои сомнеж зборам за врска, а доколку се кае ептен или некако ми докаже со некои постапки и заради деца кога би имала би размислила и за простување бидејки човечки е да згрешиш секој човек греши ама уште почовечки е да простиш, меѓутоа пак ќе го гледам со извесна резерва и нема да му верувам никогаш како што сум му верувала.
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30314
Registration date : 2007-11-16

Дали би простиле неверство? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? Empty25.05.08 14:45

Досега не сум се нашал во таква ситуација и недај Боже да се најдам затоа што никогаш,ама никогаш не би му простила затоа што после тоа ништо нема да биде исто,во секој негов збор,потег ќе имам неверица........вистина дека е човечки да простиш но исто така човечки е да го почитуваш оној што те сака и што ти пружил се...............јас не би се сожалила и не би паднала ни на тоа "згрешив" " пијан бев" или "не ми значи ништо".
Ако љубовта изгаснала во нашиот брак,врска можеме човечки и достоинствено да се разделиме па потоа секој нека прави што сака.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30303
Registration date : 2007-12-29

Дали би простиле неверство? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? Empty25.05.08 14:57

се согласувам со Гоца.Ни јас не би можела да поминам преку тоа.Уф не ни сакам да помислам на таквите ситуации,мн се тешки...па дури и кога би рекла деќа ке простам не еврувам дека би заборавила.Секогаш пред очи ќе ми излага сликата како бил со некоја друга.Неможам просто да замислам да го делам сопругот со некоја.Личноста која би простила неверство мора пред се да е мн јака и силна на карактер,за да може да продолжи пред неа како ништо да не било,а јас таква не сум.Сум зборувала со споругот на таа тема 100 пати,и секогаш му го пофторив истото дека ако еден ден сватил дека неговата лјубов спрема мене не постои тогаш нека биде маж и нека ми каже во очи ама не и зад грб да ме прави будала и да оди со друга.И тогаш би ме болело ама од друга страна ќе бидам благодарна што е искрен со мене,и ќе се разделиме без скандали,препукуванја и сл.оваа тема е баагји голема за дискусија,во еден пост не можам да искажам се што мислам
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 29584
Registration date : 2008-03-25

Дали би простиле неверство? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? Empty25.05.08 17:12

Јас се би простила, ама неверство никогаш!!!!!!!
Со самото изневерување покажува дека не ме почитува и не сум доволно добра за него па бара замена. Ако ме изневери- тоа значи крај, од тој моментке ја изгуби мојата љубов.......
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29695
Registration date : 2008-01-28

Дали би простиле неверство? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? Empty26.05.08 13:41

Нема теоретски шанси такво нешто да простам, тоа мислам дека е најголемото понижување на една жена што може да и се случи, не го оправдувам ставот дека ако мажот ја изневери жената , сигурна таа е виновна за тоа , што е и типично машко размислување кое е без никаква логика. РБ не се согласувам дека личноста која би простила неверство е со јак карактер, напротив е без карактер и да не речам глупава. Постојат и такви жени нормално и најчеста причина што воопшто простуваат такво нешто е заради децата што не оправдувам во ниден случај. Мислам дека и оние жени што го простуваат тоа, дека бракот после тоа нема да им биде никогаш како што им бил и во тој случај најдобор е баш заради децата да се разделат одколку да живеат во една средина на стрес и омраза. Ја знаете поговорката , жена простува ама никогаш не заборава така да тој брак би бил понатаму мрак.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30303
Registration date : 2007-12-29

Дали би простиле неверство? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? Empty26.05.08 14:08

стар сакав да кажам дека таа што би простила би морала да има јаки живци за да може да продолжи да живее под ист покрив со некој што веќе бил со друга.ја би полудела под тие околности.инаку во право си има мн такви кои би останале во брак баш поради децата,јас мислам дека тоа им е само изговор зашто немаат сила да го остават и се плашат да продолжат сами низ животот.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30710
Registration date : 2008-05-05

Дали би простиле неверство? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? Empty26.05.08 23:53

дефинитивно не простувам неверсто јас сонував дека ме изневерил па 3 дена бев лута а не да дознаам дека ме изневерил
Вратете се на почетокот Go down
natasast
Почетник
Почетник
natasast


Female
Број на мислења : 99
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : ok
Поени : 29155
Registration date : 2008-05-20

Дали би простиле неверство? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? Empty26.05.08 23:59

nikako,i mene mi se sluci da sonuvam deka me izneveril pa se potresov ,a ne daj boze...ke go strelam
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30710
Registration date : 2008-05-05

Дали би простиле неверство? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? Empty27.05.08 0:08

немој да го стрелаш ќе треба да го лежиш јас друго би му направила ќе му го одземам скапоценото нешто па нека изневерува ако може
Вратете се на почетокот Go down
natasast
Почетник
Почетник
natasast


Female
Број на мислења : 99
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : ok
Поени : 29155
Registration date : 2008-05-20

Дали би простиле неверство? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? Empty27.05.08 0:10

nemoj uste poskapoceno da ne si najde sega silikoni ....
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30710
Registration date : 2008-05-05

Дали би простиле неверство? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? Empty27.05.08 0:28

ме насмеа а мм вика што се смееш сама да не забега со паметот а да знае што му мислам
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29188
Registration date : 2008-05-14

Дали би простиле неверство? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? Empty27.05.08 10:15

Kategoricno NE za prostuvanje na neverstvo,mislam deka izgovorite od tipot ma:"bev pijan", "ne znacese nisto",bilo samo od fizicka priroda" ne drzat mesto. Ako na nekoj ne mu raboti potsvesta za takvo nesto vo takov moment,togas ne vredi covek ni minuta da trosi poveke. Covecki e da se prosti za banalna ili sporedna rabota,a za vakvo nesto sto e sustinsko za normalno funkcioniranje na brakot NE.
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30089
Registration date : 2007-11-20

Дали би простиле неверство? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? Empty27.05.08 22:54

Неверство - никогаш не би му простила, па и да била авантура сепак тоа се случило.Фала му на Господа досега не се случило, но ако се случи-леле!!!Не знам што ќе му направам, ќе ја најдам дотичната и заедно да ми кажат се.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29768
Registration date : 2008-03-01

Дали би простиле неверство? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? Empty27.05.08 23:47

Знаете..... има една изрека „ Никад не реци Никад „ Животот е многу непредвидлив и никогаш не знаеме што ни носи утрето.Лично незнам како би реагирала во таква ситуација,мора да постојат многу причини за некој да се одлучи на таков чекор ,а кога ке дојде до тоа љубовта сигурно се изгубила или во самата врска нешто не е во ред.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30487
Registration date : 2008-01-27

Дали би простиле неверство? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? Empty03.06.08 13:40

ни под разно!!!

ако има причина за такво нешто нека ми каже има сигурно друг начин како тоа да го решиме
јас сум за моногамија(мислам така се викаше) јас и он и никој друг

ако сака да биде со друга зошто се оженил?

а замислете да ве изневери со маж?
Вратете се на почетокот Go down
vesna83
Прваче
Прваче
vesna83


Female
Број на мислења : 222
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29090
Registration date : 2008-05-31

Дали би простиле неверство? Empty
ПишувањеПредмет: Изневерување во бракот   Дали би простиле неверство? Empty03.06.08 19:32

:ua:Se nadevam deka ovaa tema ne e dosega razgleduvana pa bi sakala da ja pocnam.Jas licno sum protiv toa zasto ako si resil da vlezes vo brak ispolnet so ljubov razbiranje i pocituvanje mislam deka nema potreba od takvi raboti.Imav edna drugarka koja sto se omazi mnogu mlada i gi pravese tie gluposti pokraj toa sto imase dve deca i ne tolku dobar maz.Koga ke pravevme moabet deka toa sto go pravi ne e vored nejzinoto objasnuvanje bese deka ne e zadovolna so nisto od mazi pa vaka bara uteha za podobar zivot.Spored mene zivotot ne moze taka da mi bide poubav so krienje lazenje i ednostavno ne znam kako moze posle toa da se vrati doma i da se odnesuva normalno sprema mazot i decata .Nego aj jas da ne davam mnogu deka prikaznava e dolga pa pisete nekoe mislenje. P O Z D R A V C E do site
Вратете се на почетокот Go down
ZZ
Полуматурант
Полуматурант
ZZ


Female
Број на мислења : 528
Age : 53
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 30104
Registration date : 2007-11-14

Дали би простиле неверство? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? Empty03.06.08 23:20

pa partner može da te izneveri i na druge načeine, ne mora to biti isključivo neverstvo, tako da ova tema može biti jako zanimljiva..

dok se dvoje ljudi zabavljaju, bez obzira koliko to dugo bilo, ne može se upoznati osoba tako dobro sve dok se ne krene sa zajedničkim životom i ne provede 24h zajedno..često se dešava da partneri iznevere jedno drugo jer su očekivali više ili jednostavno nisu videli neke mane koje tokom zajedničkog života baš znaju da zasmetaju..najčešće neverstvo dolazi kanije kao posledica nezadovoljstva partnerom..
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29190
Registration date : 2008-05-12

Дали би простиле неверство? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? Empty04.06.08 0:08

ne oprostuvam sega,a ako slucajno me izneverat ,ke probam da razresam zosto bilo i kako ,so koi pricini i eventualno ako se dovedam do nekoja polovina da prostam ama so dvoumenje.
Вратете се на почетокот Go down
vesna83
Прваче
Прваче
vesna83


Female
Број на мислења : 222
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29090
Registration date : 2008-05-31

Дали би простиле неверство? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? Empty04.06.08 20:16

jas ne bi go oprostila neverstvoto bidejki mislam deka brakot i decata se sveta rabota i si sreken sto gi imas kakvi i da se .Ako ne bi mi bilo dobro vo brakot bi se trudela da go podobram da go napravam poavanturisticki i pointeresen :geek:
Вратете се на почетокот Go down
Irena Trajkovska
Прваче
Прваче
Irena Trajkovska


Female
Број на мислења : 385
Age : 45
Локација : Цврсто на земја
Расположение : Супер
Поени : 29006
Registration date : 2008-06-20

Дали би простиле неверство? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? Empty07.07.08 11:13

Простување не оди ни по точка разно.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29689
Registration date : 2008-07-11

Дали би простиле неверство? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? Empty17.07.08 9:02

Lana напиша:
Знаете..... има една изрека „ Никад не реци Никад „ Животот е многу непредвидлив и никогаш не знаеме што ни носи утрето.Лично незнам како би реагирала во таква ситуација,мора да постојат многу причини за некој да се одлучи на таков чекор ,а кога ке дојде до тоа љубовта сигурно се изгубила или во самата врска нешто не е во ред.

Потполно се сложувам со тебе Лана. Да го изнесев моето мислење пред неполна година ќе беше како на сите останати, но сега не сум баш толку сигурна. Малку ми се измешани чуствата за да кажам како би изреагирала.

Значи неверство не е само секс, постои и друг начин. Но дека после не е исто, како би можело да биде исто?
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29028
Registration date : 2008-07-07

Дали би простиле неверство? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? Empty17.07.08 16:29

со сигурност тврдам дека не би простила неверство никогаш, само не дај боже господ да ми го земе паметот. Ако еднаш сторил такво нешто ке стори и повторно, а со таков човек не би живеела никогаш
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Полуматурант
Полуматурант
Lili


Female
Број на мислења : 953
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 29188
Registration date : 2008-05-28

Дали би простиле неверство? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? Empty27.07.08 11:47

Jas mislev deka mozam da prostam neverstvo,no ispadna deka nemozam.veke vi ja imam spomenato mojata prethodna vrska,i koga razbrav dekatogasniot moj decko bil so druga......ednostavno toa bese poslednata kapka vo casat na taa vrska,si zaminav bez zbor,bez objasnuvanje....
Ne deka bese samo toa pricina,no vo momentot se pocuvstvuvav tolku ponizeno,sto site predhodni cuvstva i na ponizuvanje so dr raboti i na ubavite momenti izceznaa!!!Ja s za nego ne bev dovolna i malku bese se so prostuvav pa zasluziv i neverstvo!!!!!

Pa covekot i neznael zato si odaod negoviot zivot.A me lazese,nenormalno piese krena raka na mene i na kraj otide so druga...seto toa bese neverstvo za mene!!!!!!ne me zasluzuvase!!!!!!!!

Taka da sega znam dekane bi prostila neverstvo.se te povreduva,ali momentot koga ke ti kazat deka bil so druga te srusuva,a mene mi dade sila cvrsto da zastanam na noze i da si kazam deka vredam poveke i zasluzuvam podobro!
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29689
Registration date : 2008-07-11

Дали би простиле неверство? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? Empty27.07.08 18:43

Да ја дополнам темава...како ќе бидете сигурни дека партнерот ве изневерил?
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29306
Registration date : 2008-07-11

Дали би простиле неверство? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? Empty27.07.08 19:01

Epa sea i jas nesto da kazam za neverstvoto..
Kako sto procitav bravo za site..site ne bi prostile..a dali nekogas vi se slucilo toa..pa za da znaete kako ke reagirate?
Dodeka ne ve izneveril partnerot nikogas nema da znaete kako ke reagirate..(iako ne vo go posakuvam seto ova normalno)
Jas znam od iskustvo..
I jas vikav nema sansi da prostam ama...
Sepak ne e isto kako pred toa..no ponatamu otkako si prostila..nema smisla poveke vrskata...i seto sto do togas si gradela za onaka da ti bide super so partnerot veke propadnalo..nisto ne e isto..
i zatoa milo mi e sto zavrsi..
zatoa sega sum si srekna..znam deka nikogas decko mi nema da me izneveri.. Дали би простиле неверство? 115742
A vo vrska so toa..kako ke znaes dali te izneveril partnerot..epa po negovoto odnesuvanje..ke vides deka e zamislen malku..i ako toa go napravil nenamerno..ke se maci samiot..i ke se kae sto izneveril..i nisto nema da bide isto..ke go smeni odnesuvanjeto kon tebe..
ili drug nacin da doznaes dali te izneveril e da ti kaze nekoj... silent Neutral
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали би простиле неверство? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали би простиле неверство?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 26Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 13 ... 26  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: