Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали би простиле неверство?

Go down 
+189
ivani
Arhangel
saligrem
vasidora
karolina
picky
Nebo
kiki-riki
Tifani
marijab.d
Viki J.N.
sonjamfk
suzi_miet
Len4e
babysara
monabombona
Candy
Mama Vase
Diana
Misticia
Laura
Pipolino
Gordana Natovska
Macence
kama
EckaGj
adi
DijanaP
Mama K
rainbow
delfinka
marina****
Kat
Girl*****
Ana.b
valentina123
maci
ana_jana
Dragana
Biljana
Dali
paola
Dara
Sanja ss
Gabi*
lavce
Damjana
makresanska
josifana
Lence
Zvezdicka
macana
bubamara***
avon
Vale74
NONE-BT
TNJV
Sun
marina_daniel
jasmina,mina
jeca
nata
Ivana-Lila
beti.liz
delfin76
margarita
eva31
malecka
Палестинец
rosii
IGI
ari
mina32
mamazako
Nine
marina_pp
Vesna Blazevska
kika
anastasova
verce
bile
anetapp
gabbi
nnatasa
mama X
bica
Labuda
fibimk
butterfly
KATIC
silvana
SANICKA
lia
marija*
Mila87
Mimi22
nale
Sestricka
soledad
mirecv
Sister
sneze
Eni
kavadarcanka
ivana_in love
Berta
BILE-ENA
nikolina008
naivnna
Anjuska08
Ance-J
рипче
Arnaudova Milena
tanja_simon
milena p
jasmina i ace
Brane
Mama Ane
Mina
Natalija
KAJA
Lidija Angelevska
sunset
marina_m
kara
Stefanija S.
Rocka
Ilince
solzicka2
lila_mk
avanturistka
Kikic
Viktorija78
Simona's mom
najmila
winnie the pooh
Big Sister
sonja colakova
Freya
Nate_David
Mimi
Kinky
macush
lela
veki22
mamalina
hajdi
bibe85
kristina_b
hormonce
Emi
bp
Kiki
mac@
georgina
Daki
majuvce
aneta
obicna
Juni08_Andrea
elena-d
BaMbYnA
ZeleniCka
Ben10
desi
vesna velkova
baby24
lejdi
vedrana
sonja 35
SonjuS*
Lili
beti 24
Emilija
Irena Trajkovska
mamicka211
ZZ
vesna83
biljanag
Lana
daniela
sashka26
natasast
vecki
STAR *
sanja83
rich_bitch1
Goca
eli
193 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 26  Next
АвторПорака
marija*
Прваче
Прваче
marija*


Female
Број на мислења : 235
Age : 43
Локација : skopje*
Расположение : dobro
Поени : 27981
Registration date : 2009-03-03

Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty20.04.09 1:04

neznam sto bi napravila vo momentot no siurno ne bi se razvela, normalno deka nema da bide se kako porano ednas ako se skrsi casata nea da bide ista ama bi pokusala bar da bideme vo dobri odnosi radi decata
Вратете се на почетокот Go down
lia
Прваче
Прваче
lia


Female
Број на мислења : 169
Age : 40
Локација : veles
Расположение : ke me bide
Поени : 27982
Registration date : 2009-02-26

Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty20.04.09 2:02

e mislam deka ke si zaminam ako sme uste vaka bez deca.....a ako imame deca ke se zamislam ater za toa dete....da ima 2 roditeli oti sepak za dete se potrebni dvajca da go stvorat....ama ako prodolzi isto nekolku pati klocite u gas i da ne go vidam poveke.....
Вратете се на почетокот Go down
SANICKA
Почетник
Почетник
SANICKA


Female
Број на мислења : 75
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : променливо
Поени : 27740
Registration date : 2009-03-27

Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty20.04.09 2:34

Ако само слушнам дека бил со друга ќе почекам да се уверам дали е точно, е веќе кога ќе се осигурам дали е точно ќе подразмислам дали сакам да останам со него и понатака или не.Ако одлучам дека не можам да живеам без него и дека и покрај се ќе му простам ќе се потрудам да се воздржам да не му кажам дека знам и ќе се потрудам да ја најдам грешката во мене и да посветам повеќе внимание на нас и нашата врска.
Моето мислење е дека ако му кажам дека знам а по тоа и покрај сите расправии и караници и навреди( а во најчести случаи е така)останам со него ќе му оставам простор да си мисли дека секое неверство ќе го простувам така лесно и ќе му дадам за право да си дозволи уште еднаш и уште еднаш.Затоа мислам дека ако е само еднаш да се премолчи и секоја од нас да се преиспита себеси во каде е проблемот.Но сепак ќе кажам недај боже да ми се случи нешто такво.
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28876
Registration date : 2008-08-22

Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty20.04.09 6:17

Mislam deka ke mi se skrsi srcevo,neznam dali bi ostanala so nego ili ne,sepak se vo prasanje deca i godini pominati zaedno,no nikogas nema da bide isto,ke se izgubi doverbata.
NE DAJ BOZE!
Вратете се на почетокот Go down
silvana
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 196
Age : 45
Локација : tuka blizu
Поени : 27931
Registration date : 2009-03-07

Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty20.04.09 9:27

Pred nekolku godini eden nas poznat ja fati zenata deka go vara i ja tepase nekolku dena, taa si gi sobra partalite i deteto i se vrati kaj nejzinite. Toj propadna skroz, posle edna nedela otkako ovaa zamina toj se obesi. Tragedija.
Prilicno e nevozmozno covek da pretpostavi sto ke napravi vo situacija vo koja nikogas ne se nasol. Ama treba da si imame site na um deka i takvi raboti se slucuvaat i mozat sekomu da se slucat, zatoa sekogas treba trezveno da se razmisluva i bolkata da se preboli a ne da zabeguvame vo odmazdi.
Sto mu vredese sto ja pretepa taa e uste ziva i si go zivee zivotot a nego go nema.
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty20.04.09 11:45

ne znam sto bi napravila..... ne sakam ni da pomislam.... sigurno ke doznaat site .... ili ke go frlam po skali SmileSmileSmile navistina ne znam.... imase edna slucka vo pp , tipot ja fatil zena mu so drug, gi vrzagl taka goli na lice mesto i go viknal tatko i na soprugata.... zamislete kakov sram. ima ubavi originalni idei sto bi mozele da se npravat za da ne mu tekni uste ednas.... ama ako e takov (ili takva) ke si prodolzi.
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28103
Registration date : 2009-04-12

Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty20.04.09 12:37

da nedade gospot takvo nesto.dodeka nesto ne go pocuvstvuvas na sopstvena koza mozes se da kazes ke napravam vaka,taka ama jas mislam deka vo momentot ke reagiram impulsivno i nema da mi tekne na nitu edna idea sto sega mislam deka ke mu napravam samo pak ke recam nedaj boze
Вратете се на почетокот Go down
Sestricka
Прваче
Прваче
Sestricka


Female
Број на мислења : 229
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Полетно пролетно
Поени : 27991
Registration date : 2009-02-26

Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty20.04.09 12:39

Шала на страна, пишав погоре дека би го убила, во таква ситуација не знам што би направлиа, сепак е тоа адреналин што ќе ти проструи низ вените, ама сигурно нема да останеме заедно, баш ради атер за децата, жалосно би било да гледаат како секој ден се караме, и да гледаат дисфункционален брак, без разлика колку и разводот би ги повредил, секако ќе патат на овој или на оној начин, ама вака барем ќе ги поштедиш од бескрајните кавги и пререкувања.
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty20.04.09 13:06

Сигурно дека не би останале заедно во никој случај,ниту пак би имало место за разговор,каење или правдање,јасно е дека ако дојде до таква ситуација, нема љубов нема почитување,едноставно нешто не штима,би се развела и тоа баш заради тие кавги кои би траеле и траеле секојдневно,неверството не верувам дека се заборава или дека е нешто на кое може да му се прогледа низ прсти
Би била мноооогу повредена и никогаш не би можела да функционирам нормално со истиот човек понатаму
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty20.04.09 14:24

Srekna sum do nekade sto nemam maz,da i ova mi e na glava,ali vo takov slucaj ne bi izreagirala dramaticno...bar taka mislam.Ke sum povredena sekako,ali nema sto da go besam ili ubivam.....Ednostavno civilizirano ke go napustam i ke dobie razvod zaradi nenadminlivi razliki hihi hihi
Zaradi decata ke ostanam vo kontakt.....i sekako se pustam vo nov pohod.....MEN HUNT!!!!! Дали би простиле неверство? - Page 13 592735 Дали би простиле неверство? - Page 13 592735
Toj stom me izneveril znaci ne me saka poveke,taka da nema potreba da sum vo brak so takva osoba......
Вратете се на почетокот Go down
nale
Прваче
Прваче
nale


Female
Број на мислења : 103
Age : 48
Локација : Veles
Поени : 28275
Registration date : 2008-12-08

Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty20.04.09 15:47

Замислете ситуација.. Вашите родители живеат со вашиот брат(кој е женет и има 2 деца) во заедница во стан од 60-70 м2 (што е многу чест случај денес), вие имате плата од 10 000 и две деца.Го фаќате вашитот партнер со друга.И што би направиле?Би го оставиле? Кај вашите родители нема шанси да живеете, со 10 000 не можете финансиски да опстанете, да плаќате кирија и да издржавате 3 члена.... заради овакви ситуации многу жени знаат за неверствата на сопрузите и во очите на народот се за жал будали....јбг
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty20.04.09 16:33

Nale ima svasta po narodov...nekoja trpi nekoja ne trpi.Ali ne misli deka taa ne mu vraka na mazot....oko za oko,zaba za zab........Mislis nema taaa nekoj????garant ima....Inaku zosto da ne moze da se vrati kaj roditelite?Pa zosto tie kako roditeli ne i obezbedile pokriv nad glava za "sekoj slucaj" ili za sinot bitno obezbedile,pa sega kerkata neka trpi.....ne se soglasuvam.... barem ako nemozat da ja primat nazad neka i dadat paricna pomos da moze kirija da plaka......ne e fer od strana na roditelite...mozda se od pozaostanatata generacija....koj bi mozel da znae!
No i od ova so go vikas ima poloso......da ja tepa,a taa duri da mu go mesti krevetot da toj legne so svalerkata......dotamu nekoi odat.Alal da im e stom gi trpat.....jaka im dusa. flower
Вратете се на почетокот Go down
nale
Прваче
Прваче
nale


Female
Број на мислења : 103
Age : 48
Локација : Veles
Поени : 28275
Registration date : 2008-12-08

Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty20.04.09 17:50

Фиби многу од нашите родители се стечајци кои седат дома без скршен динар или земаат некоја парична надомест од 3000 ден ттака да неможат да помогнат колку и да сакаат.....како и да некои жени се во многу тешка ситуација
Вратете се на почетокот Go down
Labuda
Прваче
Прваче
Labuda


Female
Број на мислења : 263
Age : 41
Локација : Tamu nekade.....
Расположение : Labudesto:))))))))))
Поени : 28280
Registration date : 2009-02-20

Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty20.04.09 21:29

Uff bolna tema,no coment.Jas na mm mu rekov deka ako go fatamke mu go isecam i ke mu go zakacam na krstot na vodno cavki da mu go jadat...Toa veruvale ili ne i pred moite mu go kazav u poblaga smisla..Ama seto toa e adrenalin..Vo realnosta e drugo ili ke prostis i zaboravis kako nisto da ne bilo ili ke zamines od nego..Tie 2 solucii se treta nema nazalost..A da mu vrakam ili takvi raboti toa se gluposti za mene,ne e toa moj still---Edna moja poznanicka na samiot pocetok n brakot koga bea razdeleni so mazot taa go prevari za da ne i bide zal ako toj nea japrevari----
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty20.04.09 21:50

nale напиша:
Фиби многу од нашите родители се стечајци кои седат дома без скршен динар или земаат некоја парична надомест од 3000 ден ттака да неможат да помогнат колку и да сакаат.....како и да некои жени се во многу тешка ситуација

Nalce i jas sum edna od niv.......od 2006 nemam plata,nemam kartoni,firmata ni bara kniski partiski...prateni sme na prinuden odmor "do dalje"...zatoa si sedam doma.Inaku da lizev konduri od direktori i da bev soncogled kako poveketo ke odev i jas.......ama jas mnogu zboruvam odnosno pleskam vo lice pa zato sum nevrabotena.....ama nikogo ne fermam veke ako me veruvas....smaceno mi e od sve.I uste nekoj da trpam da me tepa ili da mi svrlja pred oci...so svalerka........pa ke go zgazam......tuka na lice mesto...a razvod sigurno ne mu bega.Zato velam alal da im e na tie zeni sto mozat da trpat......
Zatoa na site zeni mu velam...nemojte da se otkazuvate od nasledstvo sto vi sledi vo korist na drug....nikogas vo zivotov ne se znae sto te ceka......
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28061
Registration date : 2009-04-08

Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty20.04.09 21:53

nemojte da se otkazuvate od nasledstvo sto vi sledi vo korist na drug....nikogas vo zivotov ne se znae sto te ceka......[/quote]





bravo fibi
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28103
Registration date : 2009-04-12

Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty20.04.09 23:47

nemozam da gi razberam luge sto imaat po cetiri pet deca a se socijalni slucai.jas nikogas ne bi rodila dete ako nemam osnovni uslovi da mu pruzam za zivot a toa e tocno poveketo roditeli gledaat da go obezbedat maskoto dete biteiki toa kaj nas e kako nekoe pravilo a zenskoto da odi kaj mazot i ako ima problemi taa nemoze da si dojde doma zosto tamu za nejze nema mesto kako toa da ne e nejzina kuka e ova nikako nemozam da go razberam
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29092
Registration date : 2008-07-16

Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty21.04.09 9:39

butterfly напиша:
nemozam da gi razberam luge sto imaat po cetiri pet deca a se socijalni slucai.jas nikogas ne bi rodila dete ako nemam osnovni uslovi da mu pruzam za zivot a toa e tocno poveketo roditeli gledaat da go obezbedat maskoto dete biteiki toa kaj nas e kako nekoe pravilo a zenskoto da odi kaj mazot i ako ima problemi taa nemoze da si dojde doma zosto tamu za nejze nema mesto kako toa da ne e nejzina kuka e ova nikako nemozam da go razberam

Девојко во кој век живееш?Потполно не се согласувам со овој пост.....никој неможе да ја предвиди социјалната страна на подолги стази барем не кај нас.Тие со три-четири деца исто сакаат да им пружат се на своите деца и им се најголемо богатство....од каде да знам еве утре родам три деца сега работиме и јас и мм а утре ништо не се знае....секој сака да им пружи на своите деца се....и кој родител не би го заштитил своето чедо ако некој ја малтретира во брак....еј 21 век сме.....
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28061
Registration date : 2009-04-08

Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty21.04.09 11:21

bica vo pravo si.nikoj nemozi da ja predvidi idninata,i sekoj roditel se zrtvuva za svoite deca,no mislam deka butterfly sakase da kazi za nekoi sto se svesni deka nemaat uslovi za poveke deca a sepak ragaat po 3 4 deca.
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29092
Registration date : 2008-07-16

Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty21.04.09 11:37

децата се најголемо богатство и знам многу луѓе кои имаат по три четири деца кои имале многу пари а сега немаат ништо а има случаеви и со едно дете па немаат...ако децата ги правиме само кога имаме пари тогаш воопшто нема да имаме деца......јас немам којзнае колку пари ама за нормален живот се надевам ке имаме секое дете лебот си го носи здравје планираме со мм да имаме три ама тоа незначи дека треба да имам пари за да ги направам...и јас сакам се да им овозможам....и јас сум растела и со имање и со немање се тоа е составен дел на нормалниот живот битно е децата да се изведат на здрав пат се друго е минливо и менливо.....
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28103
Registration date : 2009-04-12

Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty21.04.09 12:03

bas toa sakav da go kazam,oti imam nekolku komsii koi nemaat leb da jadat spijat vo edna soba a svesni na toa ragaat.i da ti kazam ne sum zaostanata tuku svesna i realna za vremeto vo koe ziveam.zarem ne gledas na tv socijalni slucai si videla nekoj so po edno dete ili site imaat po 4,5 ili romite dane ostanale stecajci otkoga gi izragale decata pa sega gi prinuduvaat da prosat site ovie luge ziveat vo 21 vek
Вратете се на почетокот Go down
mama X
Полуматурант
Полуматурант
mama X


Female
Број на мислења : 524
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : O.K
Поени : 28195
Registration date : 2009-02-03

Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty21.04.09 12:09

Labuda напиша:
Uff bolna tema,no coment.Jas na mm mu rekov deka ako go fatamke mu go isecam i ke mu go zakacam na krstot na vodno cavki da mu go jadat...Toa veruvale ili ne i pred moite mu go kazav u poblaga smisla..Ama seto toa e adrenalin..Vo realnosta e drugo ili ke prostis i zaboravis kako nisto da ne bilo ili ke zamines od nego..Tie 2 solucii se treta nema nazalost..A da mu vrakam ili takvi raboti toa se gluposti za mene,ne e toa moj still---Edna moja poznanicka na samiot pocetok n brakot koga bea razdeleni so mazot taa go prevari za da ne i bide zal ako toj nea japrevari----
што убаво ме насме, браво и во потполност се согласувам со тебе. hihi hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty21.04.09 13:18

ke go isteram od doma... koga bil tolku glup da go dozvoli da go fatam, trba li jas uste poglupa da bidam za site da mi se smeat?? nego neka mu se smeat!
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty21.04.09 13:20

nnatasa напиша:
ke go isteram od doma... koga bil tolku glup da go dozvoli da go fatam, trba li jas uste poglupa da bidam za site da mi se smeat?? nego neka mu se smeat!

Super kazano te potpisuvam.
Вратете се на почетокот Go down
gabbi
Почетник
Почетник
gabbi


Female
Број на мислења : 4
Age : 44
Локација : skopje
Поени : 27452
Registration date : 2009-05-09

Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty09.05.09 22:20

jas bi go ubila,bi ja iskrsila kolata i motorot,bi isfrlila se negovo i bi go zemala deteto i bi otisla vo mojot stan.....bi se zrtvuvala svoeto dete da go iznesam na prav pat kako sto poznavam primeri a toj ako misli deka se uspeva sam so tagata i bolkata bez dete neka prodolzi........Sreken mu pat......mnogu go sakam ama imam mnogu goprdelivost a toa sekogas ne cini..........pozzzz.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали би простиле неверство?   Дали би простиле неверство? - Page 13 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали би простиле неверство?
Вратете се на почетокот 
Страна 13 of 26Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 26  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: