Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Свински грип !!

Go down 
+91
elkicka
macush
mami29
zence
Freya
IGI
emma2607
milena p
Mila87
ariel
mamacaci
Diana
saligrem
Misticia
smisjana
sneze
sani-sandra
mamicka
sonja colakova
D-r Lidija Pazdrijan
DijanaP
Emilija
monabombona
mamamim
Simona's mom
Dara
mirecv
anusska
Big Sister
DraganaNik
Tivona
Anika
avanturistka
Majsi
Sandra
Janicka
bubamara***
butterfly
babysara
nnatasa
Megi
emi-nina
beti.liz
Pravnicka28
delfin76
Tifani
Annabel
Dzena
Monika
mamaAnita
Rocka
Mama Ane
BILE-ENA
baby24
Anuska1981
makresanska
PaceStojanovska
Janaxxxx
Sandra_Anja
lida
vecki
bibic
bubamara
Damjana
Ilince
Vesnicka
Ostoun
kirjana
Emi
Ves
Pipolino
moni2007
nata
biljanag
mama X
yarre
ZeleniCka
jasmina,mina
redsonja
Mama Vase
Lemate
kiki-riki
Juni08_Andrea
Sanja_Ivana
mama
kalinche70
rainbow
Sister
Zvezdicka
MamaMaja
M A M I
95 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37  Next
АвторПорака
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29178
Registration date : 2009-01-14

Свински грип !! - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 35 Empty15.12.09 21:51

Mama Vase напиша:
by nnatasa Today at 3:50 pm
mene koga me prasuvaat starcive sto da pravat, jas im nudam glavica luk, so propraten sovet da se pretvorat vo klasicni baba i dedo i da ne mi mrsat m..a vise... deka se sizik i zemska... ko da imat po 30 godini Smile

sala na strana, ozbilno, za starcite mojata preporaka e da pijat mnoooogu vitamini, mnooogu juva (rasolnica) da butat luk i da pravat soleni gargari...


Свински грип !! - Page 35 133239 na mm terapijata,me otru so luk

kjuti... otruena sum so luk Smile
Вратете се на почетокот Go down
anusska
Почетник
Почетник
anusska


Female
Број на мислења : 75
Age : 53
Локација : Skopje
Поени : 26429
Registration date : 2009-11-30

Свински грип !! - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 35 Empty15.12.09 22:21

denes i jas se iznajadov luk Свински грип !! - Page 35 267988
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28733
Registration date : 2008-11-02

Свински грип !! - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 35 Empty15.12.09 22:27

MamaMaja напиша:
Mama Ane напиша:
I jas dobiv sugestija od mm da se vakcinirame, obavezno, iako nemam namera zasega..
Inaku vo muabet so pedijatar nevrolog od klinika dobiv informacija deka site ke go pomineme, koj polesno, koj potesko ama nema nikogo da odmine, samo panikata e golema

Nieden lekar sto drzi do sebe ne bi vi preporacal da se vakcinirate sega, koga znaete deka ste bile vo dopir so virusot.
Mora da bidete, osobeno decata, zdravi ako se vakciniraat, zatoa vprocem i ne se vakcinira vo epidemija, posto stetite
nekogas mozat da bidat pogolemi od benefitot :(
Jas imam edna povozrasna koleska na koja vnukata 5 god. bese bolna od SG i ne doagase na rabota normalno bidejki zaedno ziveeat koga dojde site doktori i rekoa deka ne i treba vakcina deka bila vo direkten kontat podolgo vreme so lice koe go imalo virusot i taka nejziniot organizam stvoril antitela protiv toj virus i uspeal da se odbrani bez ona da se razboli!
Вратете се на почетокот Go down
rainbow
Прваче
Прваче
rainbow


Female
Број на мислења : 340
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : podobro :)
Поени : 27530
Registration date : 2009-05-30

Свински грип !! - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 35 Empty15.12.09 22:59

а дали е смирена ситуацијата малку или воопшто не известуваат повеќе?
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 821
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 29256
Registration date : 2008-07-22

Свински грип !! - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 35 Empty15.12.09 23:32

Сега слушам на ТВ ги потрошиле вакцините, па изгледа заради тоа не се збори толку многу! Свински грип !! - Page 35 121539
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28919
Registration date : 2009-03-17

Свински грип !! - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 35 Empty16.12.09 0:17

Janaxxxx напиша:
Pa toa so potvrdata e moralno ovdeka imas pasos za vakcini i na sekoja vacina ne samo za SG ima etiketa so se odlepuva i ti ja lepat vo pasost i bez nego nemozes da ides na vakciniranje na etiketata pisuva seriski broj na sisenceto i proizveduvac sostav se. Mislev taka i vo MK treba da bide!

ha,ha naucna fatastika.sekade e vaka kako sto pisuvas.site info.za vakcinata.i vo hrvatska.samo kaj nas ako pobaras vakvo nesto ke te izbrkaat od ordinacija i ke te napravat luda vo najmal slucaj.a baska sto ke dobies predavanja od tipot,koj e tuka lekar?
nazad,nazad sme nie.uste decava ne gi pregleduvaat kako treba a ne pa kontrolen ticket.
Вратете се на почетокот Go down
Majsi
Прваче
Прваче
Majsi


Female
Број на мислења : 276
Age : 53
Локација : Skopje
Расположение : OK
Поени : 26974
Registration date : 2009-09-18

Свински грип !! - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 35 Empty16.12.09 0:21

Sandra напиша:
Сега слушам на ТВ ги потрошиле вакцините, па изгледа заради тоа не се збори толку многу! Свински грип !! - Page 35 121539

Pa garant e toa,sega im se potrosija pa nema veke za sto da zboruvaat.Ke pocnat pak koga ke stigne slednata tura Свински грип !! - Page 35 94333
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28038
Registration date : 2009-04-12

Свински грип !! - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 35 Empty16.12.09 0:22

Кај нас во Ве за сите вакцини што ги добиле имало само едно упатство Свински грип !! - Page 35 121539 кое секако во никој случај неможеш да го добиеш и да прочиташ состав.А и тоа кој знае од кого е искуцано Свински грип !! - Page 35 121539
Вратете се на почетокот Go down
Majsi
Прваче
Прваче
Majsi


Female
Број на мислења : 276
Age : 53
Локација : Skopje
Расположение : OK
Поени : 26974
Registration date : 2009-09-18

Свински грип !! - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 35 Empty16.12.09 22:50

Zenski slusnavte li za dvete zeni posle vakciniranjeto sto imaa problemi?Ednata e medicinsko lice.....ova bese vcera a drugata deneska i nikoj nisto ne zbori stama....ne im odgovara da ne slucajno ne im se potrosat vakciniteСвински грип !! - Page 35 Icon_neutral
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28919
Registration date : 2009-03-17

Свински грип !! - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 35 Empty16.12.09 23:04

da jas slusnav na A1.mence vika ednata zena bila fatena na ednata strana od teloto,nesto kako Dg.B.sindrom a drugata imala konvulzii i nesto sl.
ama od klinika demantiraat,navodno bilo samo trpnenje na racete i nozete.a za lekarkata od prilep,deka ne i bilo od vakcinata.
sto i da e nema da kazat,normalno.
Вратете се на почетокот Go down
Majsi
Прваче
Прваче
Majsi


Female
Број на мислења : 276
Age : 53
Локација : Skopje
Расположение : OK
Поени : 26974
Registration date : 2009-09-18

Свински грип !! - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 35 Empty16.12.09 23:08

Pa ne se budali da kazat tek togas ke im ostanat vakcinite.Pa i da ne e toa zosto ne izvestija kako sto znaat da izvestuvaat ponekogas za bla bla raboti...... Свински грип !! - Page 35 554260
Вратете се на почетокот Go down
M A M I
Прваче
Прваче
M A M I


Female
Број на мислења : 376
Age : 44
Локација : doma
Поени : 26663
Registration date : 2009-10-31

Свински грип !! - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 35 Empty16.12.09 23:23

ej da vi kazam za DR.od pp nema nikakva vrska deka i e od vakcinata,.zenata si ima dr psihicki problemi.ama kako da kazat koga e DR.a leci luge
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28919
Registration date : 2009-03-17

Свински грип !! - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 35 Empty16.12.09 23:40

vo utresen br. na ,,vreme,, pisuva deka amerikancite povlekle 800.000 dozi na vakcini poradi neefikasnost na istite.nemale nikakov efekt.na paster bile.ispravni bile koga izlegle od proizvodstvo ama koga pocnale da se upotrebuvaat videle deka dzabe gi davale.se ispituvale vo labaratorija za ispravnost i efikasnost.sekoja pratka podlezi na vakvo ispituvanje vo usa pa i vo evropa
kaj nas nikakva kontrola ne se pravi,navodno stom proizvoditelot dava amin togas nema potreba od dr. ispituvanja.
a i ne postojat vakvi labaratorii kaj nas.
ete posle od kade donacii.
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28399
Registration date : 2009-01-27

Свински грип !! - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 35 Empty16.12.09 23:50

Mama Vase напиша:
vo utresen br. na ,,vreme,, pisuva deka amerikancite povlekle 800.000 dozi na vakcini poradi neefikasnost na istite.nemale nikakov efekt.na paster bile.ispravni bile koga izlegle od proizvodstvo ama koga pocnale da se upotrebuvaat videle deka dzabe gi davale.se ispituvale vo labaratorija za ispravnost i efikasnost.sekoja pratka podlezi na vakvo ispituvanje vo usa pa i vo evropa
kaj nas nikakva kontrola ne se pravi,navodno stom proizvoditelot dava amin togas nema potreba od dr. ispituvanja.
a i ne postojat vakvi labaratorii kaj nas.
ete posle od kade donacii.

Kaj nas od kamion, u ambulanta.

Vo Srbija vakcinite im stignaa pred kaj nas da stignat prvite dozi, znaci pred okolu 3 nedeli,
a duri utre pocnuvaat so vakcinacija. Vo megjuvreme se ispituvaa na Institutot Torlak.
I posle da ne se somnevame vo naseto zdravstvo.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30349
Registration date : 2009-03-04

Свински грип !! - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 35 Empty16.12.09 23:52

Auuu sto se procitav vo temava Свински грип !! - Page 35 971268 Ne otvaram poveke Свински грип !! - Page 35 664686 poarno mi e ko necitam Свински грип !! - Page 35 393907 Od mene samo edno-uredna ishrana,licna higiena,dovolno vitamini,pozitivni misli Свински грип !! - Page 35 690920 i se ke bide dobro Свински грип !! - Page 35 146742
Вратете се на почетокот Go down
Majsi
Прваче
Прваче
Majsi


Female
Број на мислења : 276
Age : 53
Локација : Skopje
Расположение : OK
Поени : 26974
Registration date : 2009-09-18

Свински грип !! - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 35 Empty16.12.09 23:52

Nie primame se i sesto zosto da ne zememe nesto sto drugite go otfrlaat da ne ide zijan pa nie sme si domakini Свински грип !! - Page 35 550889
A i sto sega ke arcime pari za plus ispituvanja ajde si nemame popametna rabota ...... pa ete ni rekoa deka e se super i ke si veruvame na se i sesto.........pa ne ni e prv pat ni go svirkaat koj kako ke stigne pa sega za ova ke mrcime Свински грип !! - Page 35 511770
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28919
Registration date : 2009-03-17

Свински грип !! - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 35 Empty16.12.09 23:56

aha,vecerva stigaat.zaglavile vo snegot pa uste utre sabajle moze da se pocne so bockanje.amin treba da dade zavodot.a vrz osnov na sto?ispratnica,faktura...
lele lugje kojznae sto ni nosat od gore
Свински грип !! - Page 35 266477
Вратете се на почетокот Go down
BILE-ENA
Прваче
Прваче
BILE-ENA


Female
Број на мислења : 395
Age : 52
Локација : skopje
Поени : 28447
Registration date : 2008-11-20

Свински грип !! - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 35 Empty17.12.09 0:08

Eeeee,ajde nemojte taka.Mm vcera se vakcinirase i eve do sega nema nikakvi nuspojavi.Jas svakkam deka se nema doverba vo nasite doktori,ama daj ve molam,pa da ne se tie sto bi se slucilo.Jas svakam deka sekoj ima nekakvo loso iskustvo,ama i nasite lekari ne piele nafta,nesto i procitale i kakvo takvo iskustvo imaat.Pa tie doktori od infektivna mi ja ozdravija kerkami koga dobi bronho pneumonija na 2 godinki i tie lekarki doagga i koga netrebase, samo da ja slusnat.
Ve molam takov skepticizam samo odmaga.
Ke povtoram uste ednas jas ne sum medicinsko lice i nemam nikakva dopirna tocka so medicinata.I zatoa jas im veruvam na specijalistite dodeka na opstiot doktor mnogu malce posto mojata filozofija e opstiot doktor da te preprati na soodvetno mesto.
Вратете се на почетокот Go down
Majsi
Прваче
Прваче
Majsi


Female
Број на мислења : 276
Age : 53
Локација : Skopje
Расположение : OK
Поени : 26974
Registration date : 2009-09-18

Свински грип !! - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 35 Empty17.12.09 0:10

Mama Vase напиша:
aha,vecerva stigaat.zaglavile vo snegot pa uste utre sabajle moze da se pocne so bockanje.amin treba da dade zavodot.a vrz osnov na sto?ispratnica,faktura...
lele lugje kojznae sto ni nosat od gore
Свински грип !! - Page 35 266477

Pa taman zaglavile vo snegot na ladno bile neli taka treba.......i od utre boc boc Свински грип !! - Page 35 94333
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28919
Registration date : 2009-03-17

Свински грип !! - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 35 Empty17.12.09 0:18

bile-ena poslednive informacii nemaat nikakva vrska so strucnosta,doverbata,rabotata,iskustvoto na nasite doktori. vo slucajov i da sakaat nesto da napravat,nemozat.kaj nas takvi labaratorii nema.i vo kosovo nema.
e aj sega,sekade drzavite si gi proveruvaat kako sto e redot,zakonot.doagja nov lek mora da se proveri sto e.ne deka ne im se veruva,ama eve amerikancive kako otkrile deka ne se efikasni.pa fiho lepo ke gi vratat ke si naracaat novi.a ne narodot da se bocka so vodicka.zatoa se tie kontroli,neli.
i do koga vaka ova kaj nas???
pa namesto cola na plostad,daj edna labaratorija opremi.pa moze i jas ke se resam za vakcina.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30705
Registration date : 2008-05-05

Свински грип !! - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 35 Empty17.12.09 0:24

luge zdravstvoto ni e katastrofa nie denes dojdovme do kozle i proverija krvna slika i kao demek i virusno i bakteriski pokazuva rengenot se rasipa .i vikam na dok tamu ovoj sirup ne deluva ako deluvase nemase uste da bideme so tem. a ona na toa aj neka go pie uste tri dena ako ne e podobra ke ve primime.se vrativ nazat kaj maticnata i nea i se pustiv i vikam kako moze vaka sto e ova rabotava samo da se primaat pacienti i ona sama zema mi pisa fromilid da pieme navodno bil mnogu dobar .ama jas zivci veke nemam sreka na mm mu e dobro nego dva dena go drzese
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28399
Registration date : 2009-01-27

Свински грип !! - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 35 Empty17.12.09 0:39

BILE-ENA напиша:
Eeeee,ajde nemojte taka.Mm vcera se vakcinirase i eve do sega nema nikakvi nuspojavi.Jas svakkam deka se nema doverba vo nasite doktori,ama daj ve molam,pa da ne se tie sto bi se slucilo.Jas svakam deka sekoj ima nekakvo loso iskustvo,ama i nasite lekari ne piele nafta,nesto i procitale i kakvo takvo iskustvo imaat.Pa tie doktori od infektivna mi ja ozdravija kerkami koga dobi bronho pneumonija na 2 godinki i tie lekarki doagga i koga netrebase, samo da ja slusnat.
Ve molam takov skepticizam samo odmaga.
Ke povtoram uste ednas jas ne sum medicinsko lice i nemam nikakva dopirna tocka so medicinata.I zatoa jas im veruvam na specijalistite dodeka na opstiot doktor mnogu malce posto mojata filozofija e opstiot doktor da te preprati na soodvetno mesto.

Bile Ena ne mora da si strucno lice, dovolno e da procitas kako treba, barem toa ne e tajna.
Mislis deka e normalno sto veke tret vid vakcini uvezuvaat, na zimi majka?

A zenata sto lezi na nevrologija, mislis nea seedno i e?

A toa sto ja ozdravile kerka ti ne im stava kruna na glava.
Kolku lugje ubile, se prasuvas nekogas, od pusta mrza i neznaenje?

Nego nema ovde kaj nas nisto asalno, toa e...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30089
Registration date : 2008-07-29

Свински грип !! - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 35 Empty17.12.09 0:47

прееска се слушнав со пријателката која има проблем со тироидната жлезда и на која матичната докторка и рече задолжително да се вакцинира!Се вакцинирала со Baxter vakcinata пред три дена и се чувствува добро!
Вратете се на почетокот Go down
Majsi
Прваче
Прваче
Majsi


Female
Број на мислења : 276
Age : 53
Локација : Skopje
Расположение : OK
Поени : 26974
Registration date : 2009-09-18

Свински грип !! - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 35 Empty17.12.09 0:52

E ajde nekoj neka mi objasni nesto mene ne mi e jasno Свински грип !! - Page 35 Icon_scratch
Ovie do sega sto primile od vakcinata Baxter neli im treba revakcina taka......arno ama od taa vakcina nema poveke sega mozat da se vakciniraat so drugava ili samo so istata sto ja primile predhodno?
Ja sum laik za ova ama mene nekako mi e logicno da se revakciniraat so istata vakcina taka barem bi trebalo ili gresam???????
Вратете се на почетокот Go down
BILE-ENA
Прваче
Прваче
BILE-ENA


Female
Број на мислења : 395
Age : 52
Локација : skopje
Поени : 28447
Registration date : 2008-11-20

Свински грип !! - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 35 Empty17.12.09 0:56

Pa vidi MamaMaja,jas im stavam kruna i sum im blagodarna do nebo.E sega kakvo e rakovodstvoto toa e drugo.Jas im veruvam.A za zenata boze moj i vo amerika da bese ke go dobiese toj sindrom.Nikoj ne garantira nikade deka nema da dobie nekoi nus pojavi negativni.Toa se osnesuva za site vakcini i sekade.
Mnogu mi e cudno,ako e taka se skepticno aj da ne se vozime vo avtomobil,pogolema e verojatnosta da doziveeme soobrakajka.
Mislam,daj.Ako nemame dovoerba zs odime na doktor.Ke si sedime doma i ke se nadevame deka ke ni pomine.
Jas imam doverba vo lekarite i vo vakcinata
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Свински грип !! - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Свински грип !!   Свински грип !! - Page 35 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Свински грип !!
Вратете се на почетокот 
Страна 35 of 37Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Здравје :: Здравје на деца-
Отиди до: